Jump to content


Photo
- - - - -

Проблем с гърба


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 karting_fan

karting_fan

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 2 posts
  • Град:Пловдив

Posted 06.06.2012, 19:16

Здравейте!
Карам картинг като любител на Лаута и в последно време имам един много дразнещ проблем. След като карам по около 10 обиколки(ренталките) и нагоре на гърба ми се появяват синини като от протриване. Виждал съм и при приятели че става така, но при мен са си наистина сериозни и в следващата седмица не мога и да си помисля да карам пак. Пробвал съм да не се накланям много в карта, да стоя по-изправен, по-назад, по-напред... но ефект няма...

Та според вас къде мога да бъркам(предполагам че проблема трябва да е в стойката ми) и има ли нещо, което да си сложа и да ми предпазва гърба?

#2 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 06.06.2012, 21:07

Купи си кора

#3 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 09.06.2012, 23:55

Бъркаш като се опитваш да седиш по различен начин. Трябва да си облегнат на облегалката. А за да не те боли гърбът, си купи предпазна кора, както е написал Riper...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#4 K.Chernev

K.Chernev

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Град:Пловдив

Posted 11.06.2012, 07:51

Това и за мен е доста голям проблем. Няма да те лъжа и ще ти кажа, че при мен и кората не помага, а съм пробвал дори две. Резултатът е същият - синина по гърба на нивото на бъбреците. Засега най-доброто решение, което за мен действа, е слагането на дунапрен или друг мек материал върху проблемното място. После може да го закрепиш или с бинтова превръзка (това е дългият вариант, за да е добре закрепен дунапренът, превръзката трябва да бъде прекарана и през раменетете или врата), или да го залепиш с тиксо от двете страни. Във втория случай махането е малко неприятно първите пъти :D, но пък после се свиква. Също така имай предвид, че тиксото трябва да е здраво, тъй като съществува вероятност то да се скапе от изпотяването.
И все пак обмисли закупуването на предпазна кора - ако не специално за този проблем, тя ще ти предпазва ребрата, гърба и т.н. от натъртвания, наранявания и счупвания.
I'm livin’ life in the fast lane
Movin’ at the speed of life and I can’t slow down
Only got a gallon in the gas tank
But I’m almost at the finish line, so I can’t stop now
I don’t really know where I’m headed, just enjoyin’ the ride
Just gon’ roll ’til I drop and ride ’til I die
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)

#5 karting_fan

karting_fan

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 2 posts
  • Град:Пловдив

Posted 11.06.2012, 09:32

Това да си сложа нещо с тиксо на гърба и на мен ми е идвало на ум, ще пробвам :)
И благодаря за съветите.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users