Jump to content


Photo
- - - - -

Подробна статистика за пилоти, отбори и писти на ClubS1 / Auto-Kart Championship


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 22.04.2012, 22:21

Здравейте,

Пообработих малко наличната статистика за Шампионата от 2007 година насам и събрах всичко на едно място в Excel. Информацията е представена в четири таблици:

1. Индивидуално - дава информация на ниво пилот за Общо натрупани точки, брой Състезания, Средно точки на състезание, Отказвания, Дисквалификации, Подиуми, Най-добро класиране, Най-скорошно състезание и др.;
2. Индивидуално - подробно - тук са изброени всички състезания на даден пилот с информация за Писта, Отбор (за който се е състезавал/а в съответния старт), Лично най-добро време, Стартова позиция, Крайно класиране, Спечелени/загубени позиции, Спечелени точки;
3. Отборно - информация на ниво отбор с Общо точки, брой Състезания, Средно точки на състезание, Най-скорошно състезание;
4. Писти - информацията тук е идентична с тази от файлът, който вече сигурно сте виждали в предишната ми тема (http://forum.auto-ka...o-2008-a-ianai/). Съдържа данни за всички писти, на които са се провеждали състезания заедно с рекордните постижения и най-скорошните подиуми.

Имах голямо желание да направя "вечна" класация като включа сезони 2005 и 2006, но се оказа, че данните за 2006 година са само в насипен вид във форума на ClubS1, което ме отказа поне за момента. Може да отделя време и да ги събера на по-късен етап.

Надявам се, че ще ви е интересно да си поиграете с информацията във файла и да погледнете нещата от малко по-различен ъгъл :)
Ще се постарая да обновявам данните възможно най-скоро след публикуване на класирането за всеки кръг. Приемам предложения и забележки :)

Auto-Kart Championship - Full stats (since 2007) (Последна промяна: 10/08/2012 г.)

P.S. - От гледна точка на съвместимост с по-стари версии на Excel съм конвертирал файла в .xls, но не съм го тествал на машина с Office 2003. Старал съм се да ползвам само основни цветове и стандартно форматиране (освен стрелките за Спечелени/загубени позиции), но все пак ми кажете ако нещо не се вижда добре на по-стара версия на Excel.

Поздрави,
Виктор

#2 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 23.04.2012, 08:52

Ммммм, красота :)

Само при отборите - точките на всички в отбора ли смяташ, или както е по праивлника - само на първите 2-ма в дадено състезание?

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#3 yavor

yavor

    TEVA Racing

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • Град:София

Posted 23.04.2012, 09:16

Браво!!!
Posted Image

#4 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 23.04.2012, 09:56

Ммммм, красота :)

Само при отборите - точките на всички в отбора ли смяташ, или както е по праивлника - само на първите 2-ма в дадено състезание?


Точките при отборите са сума от тези на всички състезатели, т.е. не точно, както е по правилник. И аз се сетих за това, но реших засега да го оставя като тотал.

#5 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 23.04.2012, 14:06

Евала, страхотна работа.Posted Image

#6 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 23.04.2012, 17:23

За сезони 2005 и 2006, ще ти трябва малко хелп от мен, за да се получи цялата статистика. Защото там има и отбори, преименували се с времето, но така или иначе, които са наследени от съществуващи такива към днешна дата. Дори в момента, в така съществуващата статистика, според мен е добре резултатите на Pushing Unlimited да са заедно, независимо, че по времето когато Марио караше с Данчо, имаше допълнение М3, а когато беше с Иван и Гено Тоневи, имаше допълнение TNT.
Отделно, добре е първо да има налична статистиката за 2006 във формата, в който я има за останалите сезони, за да може да се оправиш. Posted Image

#7 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 23.04.2012, 19:02

За сезони 2005 и 2006, ще ти трябва малко хелп от мен, за да се получи цялата статистика. Защото там има и отбори, преименували се с времето, но така или иначе, които са наследени от съществуващи такива към днешна дата. Дори в момента, в така съществуващата статистика, според мен е добре резултатите на Pushing Unlimited да са заедно, независимо, че по времето когато Марио караше с Данчо, имаше допълнение М3, а когато беше с Иван и Гено Тоневи, имаше допълнение TNT.
Отделно, добре е първо да има налична статистиката за 2006 във формата, в който я има за останалите сезони, за да може да се оправиш. Posted Image


Радвам се, че ви допада :)

Наистина ще групирам някои от отборите, за които е видно, че имат само леки разлики в името, какъвто е примера с Pushing Unlimited.

За сезон 2006 определено щеше да е добре да има данни в Excel. Когато имам малко повече време, ще пробвам да ги събера от ClubS1 форума.
За 2005 има файл, но там пък има известни разлики в полетата спрямо другите сезони. Освен това са 19 кръга и 70 пилота, което си е все едно 2 сезона в 1 :)
Като събера всичко, ще ти пиша за помощ за отборите.

#8 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 24.04.2012, 09:07

Там има и друга специфика - факта, че някои от кръговете са ендуранси, с класиране само отборно. Ама като стигнеш дотам, кажи. :)

#9 batrosti

batrosti

    BR

  • Пилоти
  • Pip
  • 8 posts
  • Град:София

Posted 26.04.2012, 12:28

Ако търсиш раб'та като Data Analyst - ти си ми човекът ( абстрахирам се от това, че сме съотборници :rolleyes: )..Много бене, Вик, много

#10 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 26.04.2012, 13:23

Ако търсиш раб'та като Data Analyst - ти си ми човекът ( абстрахирам се от това, че сме съотборници :rolleyes: )..Много бене, Вик, много


Благодаря, колега! ;)
Колко давате с Тед? :D

#11 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 11.05.2012, 21:43

Обновена ;)

#12 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 10.08.2012, 10:05

Ето го и моя принос към общото оживление от последните няколко дни :)
Данните са обновени до 6-ти кръг включително.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users