Jump to content


Photo
- - - - -

Източен шампионат


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 03.10.2011, 22:25

Проучваме възможностите за организацията на национален любителски шампионат по картинг в източната част на страната. Евентуалните писти са в Бургас, Варна (2 писти), Слънчев бряг, Шумен, Добрич. Искаме първо да разберем какъв интерес има към провеждането на такъв шампионат, за да знаем дали да го правим. За целта ни е необходима малко информация: От кой град сте? Бихте ли частвали в такъв шампионат 1 път месечно? На кои писти бихте искали да се провеждат състезанията? Ще се радвам на мнения, препоръки и въобще всичко по темата.

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#2 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 07.10.2011, 01:53

Аз съм от изток, от изток, от източната част.
Когато съм с микрофона аз имам голяма власт.

А картингпистата в Русе не е ли достатъчно на изток? А освен това е закрита и има инсталирана електронна система за времеизмерване. Картинг пистата в Бургас като гледам е доста посредствена и като конфигурация и като дължина, че да намери място в какъвто и да било шампионат. На всичкото отгоре Бургас (съответно и Слънчев Бряг) стои някак си встрани от градовете Варна, Русе, Шумен и Добрич, които са на сравнително еднакви разстояния помежду си. Така че икономически погледнато не е удачно Бургас (Слънчев Бряг) да бъде включен в шампионата, защото може би ще се получи нещо като първите сезони във Формула1 - всички стартове са били в Европа освен един-единствен в САЩ, на който пък са участвали само американци или иначе казано състезанията в САЩ уж са били включени в шампионатите за статистиката, но реално тези състезание са нямали нищо общо с шампионатите и са си били съвсем самостоятелни.

Разни размисли (чакам да се появят и страстите):
Шумен и Добрич са по-малки градове, което означава, че вероятно и участниците ще са по-малко, но за сметка на това сумарните разстоянията за тях ще са най-къси. Сумарните разстояния за участниците от Варна и Русе ще са по-дълги, но пък за сметка на това те ще могат по-лесно да се комбинират за транспорта, тъй като са по-големи градове и е логично участниците от тях да са повече.

Мисля, че стана ясно от кой град съм. Относно участието веднъж в месеца бих участвал, както биха отговорили и много други хора, НО...
Ще цитирам две приказки, които са много подходящи коментари за въпроса "Бихте ли участвали в такъв шампионат веднъж месечно?":
"Обещанието не е като даването."
и
"Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш."

В заключение на този си пост бих казал "АЗ СЪМ ЗА!" и бих помогнал с каквото мога за организацията му.

#3 NeedForSpeed

NeedForSpeed

    Ентусиаст с цел

  • Пилоти
  • PipPip
  • 19 posts
  • Град:Бургас

Posted 07.10.2011, 10:56

Картинг пистата в Бургас като гледам е доста посредствена и като конфигурация и като дължина, че да намери място в какъвто и да било шампионат. На всичкото отгоре Бургас (съответно и Слънчев Бряг) стои някак си встрани от градовете Варна, Русе, Шумен и Добрич, които са на сравнително еднакви разстояния помежду си. Така че икономически погледнато не е удачно Бургас (Слънчев Бряг) да бъде включен в шампионата

В заключение на този си пост бих казал "АЗ СЪМ ЗА!" и бих помогнал с каквото мога за организацията му.


Бургас изобщо не минава през ума на никой, занимаващ се с този спорт. Време е и този град да вземе участие, именно за това замисляме идеята да проведем любителски шампионат. Далеч няма да е идеален, но ще е начало и ще се подобрява.. да не стигаме до дискриминация, спрямо тези които имат желание да развиват подобна дейност. Една България сме, далече или не - има ли възможност нека се даде шанс.
Интересува ме кой има интерес да вземе участие - Варна, Шумен , , ,, За да е ясно вътрешно(за града) или външно(свободно) ще бъде това събитие?
Моля, затваряйте си капаците на колите, за да не ви натрошат стъклото в движение
:lol:

#4 NeedForSpeed

NeedForSpeed

    Ентусиаст с цел

  • Пилоти
  • PipPip
  • 19 posts
  • Град:Бургас

Posted 14.10.2011, 22:33

http://maps.google.c...urce=gplus-ogsb

Това е линк към сателита на писта гр.Бургас
ширина: 8м
дължина: 500м

Картовете са 14 на брой. Шампионата ще се проведе като любителско състезание, което се прави за първи път в морския град. Целта ни е да започнем да организираме състезания в Бургас, паралелно с изграждането на Клуб по Картинг. Може да подадете заявка за ЗАПИСВАНЕ ЗА УЧАСТИЕ с Лично Съобщение до мен - NeedForSpeed. МОЛЯ ДА ЗАПИШЕТЕ ИМЕНАТА СИ,ВАШИЯ ГРАД и ГОДИНИ.
Моля, затваряйте си капаците на колите, за да не ви натрошат стъклото в движение
:lol:

#5 NeedForSpeed

NeedForSpeed

    Ентусиаст с цел

  • Пилоти
  • PipPip
  • 19 posts
  • Град:Бургас

Posted 14.10.2011, 22:56

Това е официалната брошура :)

https://fbcdn-sphoto...001914649_n.jpg
Моля, затваряйте си капаците на колите, за да не ви натрошат стъклото в движение
:lol:

#6 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 30.11.2011, 21:45

Само аз ли имам интерес към този източен шампионат?

#7 ulyalyalya

ulyalyalya

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 90 posts
  • Град:Бургас

Posted 14.12.2011, 09:48

Аз съм от Бургас, но живея в София. С удоволствие бих се прибрал за състезание в града ми..... И мисля, че ще има доста хора, които ще се включат

"Край на колоната"





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users