Jump to content


Photo
- - - - -

Предприемачески план картинг писта


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 nashku

nashku

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 1 posts
  • Град:Dobrich

Posted 25.04.2011, 17:55

Здравейте!Наскоро ми беше дадено задание по Предприемачество за разработването на предприемачески план.След известно лутане ми хрумна уникалната идея за разработване на картинг писта в Добрич,поради простата причина,че си нямаме и всеки иска да развие нещо ново.Бих искал да помоля всички от форума,ако могат да ми предоставят всякакъв вид информация относно картинг пистите(изисквания; размери; картове и т.н.).Плановете ми са да е на равно с другите писти,които са част от републикански и междунарони шампионати.Каква е сумата за изграждането на такова съоръжение?Благодаря Ви предварително! ;)

#2 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 26.04.2011, 12:15

По-конректна информация биха могли да ти дадат хора от самите писти... тук всеки ще казва някакви неща, които ще са далеч от конкретиката. От тези, наляли повечко пари и на които пистите им са добре оформени като инфраструктура, си струва да се обърнеш към Хасково, Пловдив и с. Конска до Брезник, всичките имат сайтове, респ. начин да се свържеш с тях.

#3 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 27.04.2011, 00:32

Свържи се с Charlie от форума, той може да ти даде инфо

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#4 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 06.05.2011, 10:23

Надали тука във форума мога да ти помогна, защото темата е доста обширна и има много фактори за да се направи добро съоръжение.
Но в развлекателния бизнес едно от най-важните неща е местоположение. (ползвам цитата на един колега:))
Май най-доброто място е Лас Вегас, ама :)
Както и да е пиши какво точно те интересува, пак ще помагаме с каквото мога...
Като начало под 30 декара място за сертифицирана писта не става.
За най-малкия лиценз С (открита писта) ти трябва - старт финална права 150 м , мин 8 метра ширина на пистата, 8 метра мин. ширина между две секции на пистата,
около 10 метра осигурителна зона на бързите завой и т.н.

#5 miroslav99

miroslav99

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 12 posts
  • Град:София

Posted 21.05.2011, 18:36

И,аз се съмнявам че във форума някой може да ти даде информация за писти ,шасита и т.н.Най добре можеш да се обърнеш към Българската федерация по картинг спорт и от там да ти дадът информация кое как става,а вече друг е въпроса дали ,ако се направи тази писта на нея ще се провеждат състезания и дали ще бъде включена в календара на картинг спорта.
Според мен има адски много изисквания за една картинг писта,не знам в БГ как е ,но си мисля че и тук ще има доста хамалогии по общини ,парични средства и какво ли още не. <_< :unsure:

#6 lamuss

lamuss

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 2 posts
  • Град:stara zagora

Posted 21.10.2011, 12:16

колега до каде стигна с плана?

#7 lamuss

lamuss

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 2 posts
  • Град:stara zagora

Posted 21.10.2011, 13:26

и на мен ми доиде същата идея но ниамам никакво инфо кое как трябва да стане ако може някои да ми помогне ще съм му много благодарен :)

#8 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 22.10.2011, 22:09

В Добрич вече има писта
http://auto-kart.com/pista.php?id=45

Нещо общо с нея?

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users