Jump to content


Photo
- - - - -

Какво е сух, центробежен съединител?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Blondinka

Blondinka

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 3 posts

Posted 03.04.2011, 14:12

Момчета извинявам се че съм толкова тъпа ама съм начинаеща и имам един върпос към вас. Какво е сух центробежен съединител? ТОва значи ли че скористната кутия е автоматична или пък скоростите се сменят ръчно?? Ще съм ви много благодарна.

#2 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 03.04.2011, 15:48

Тук има доста по-грамотни в това отношение от мен, но при Ротакса например, съединителят се закрепва на коляновия вал, като при въртенето му от центробежните сили се разтварят пружините, които свързват накладките на съединителя и при по-високи обороти контактуват с барабана на съединителя и по този начин го задвижват. На самия барабан има зъбно колело, като от него чрез верига се пренася движението върху задната ос.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#3 Blondinka

Blondinka

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 3 posts

Posted 03.04.2011, 19:10

Горане аз питам дали е автоматична скоростната кутия или скоростите се сменят ръчно. От това, което ти си написал аз нищо не разбрах

#4 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 04.04.2011, 06:52

Горане аз питам дали е автоматична скоростната кутия или скоростите се сменят ръчно. От това, което ти си написал аз нищо не разбрах

Няма скоростна кутия. :P А Горан ти е отговорил на първата част от въпроса / Какво е сух центробежен съединител?/ ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#5 Blondinka

Blondinka

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 3 posts

Posted 18.04.2011, 13:00

Много сте прости честно. Да имах аз кавалерите. Срам и позор!

#6 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 18.04.2011, 15:08

Ами те всъщност ти отговориха, ама ако не си разбрала, оправдаваш ника си напълно. :)
Скоростна кутия НЯМА, предавката е една - предварително избрана, така че въпроса дали била автоматична или ръчна е доста неуместен, при положение, че Горан дори ти обясни какво се случва от мотора до задните колела при този центробежен съединител. :)

#7 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2011, 15:25

Много сте прости честно. Да имах аз кавалерите. Срам и позор!

ако ти е гореща супата знаеш какво да правиш ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#8 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 23.04.2011, 10:40

Горане аз питам дали е автоматична скоростната кутия или скоростите се сменят ръчно. От това, което ти си написал аз нищо не разбрах


:) Скоростна кутия няма, казано просто зъбното колело на задната ос и зъбното колело закрепено на вала на двигателя определят максималната скорост на движение на картинга, т.е няма скорости няма смяна на предавки само гас и спирачака, ако се смени независимо предното или задното зъбно колело, вече се променя максималната скорост. А за съединителя Горна е обяснил много добре, между вала на двигателя и зъбното колело се поставя, заради това че когато двигателя работи коляновият вал се върти постоянно и ако няма съединител това движенние ще се предава на колелото и то на веригата и от там на задната ос и няма да може картинга когато работи двигателя да е на място.
BMW 320I - 110kw




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users