Jump to content


Photo
- - - - -

След края на сезон 2010 - споделено


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 11.10.2010, 13:11

И така, сезон 2010 завърши. Всеки сигурно си е направил разбор на сезона, оценил е сам представянето си, направил си е някакви равносметки, извадил си е своите поуки за отделни неща. Бих искал да ви споделя няколко неща, надявам се ще имате търпението да ги прочетете.

Аз лично, приоритетно искам да споделя мнението си като един от организаторите и като председател на ОК. Шампионатът беше най-интересния, най-раздвижения и най-конкурентен от провежданите досега. Не съм сигурен дали е бил най-силния, защото в крайна сметка, завършилите в топ 3 са състезатели, които имат в актива си и втори гонки и тук би могъл да се зароди спор - дали конкуренцията е била толкова голяма, за да се случи това или просто шампионата беше по-слаб откъм претенденти за титлата, които не бяха състезатели, показващи постоянство от началото до края, както досега това са правили всичките ни шампиони (Васко Гълъбов, Илиан Наумов и Ники Димитров). Това обаче по-скоро е въпрос на гледна точка, отколкото на категорични факти. Победителите не ги съдят, се казваше в една приказка, и дали по-слаби или по-силни, шампионат 2010 си има своите топ 3 пилоти. Аз лично, имам едно малко по-странично виждане за нещата, и то е свързано точно с постоянството, поради което съществува в статистиките една колона "средно спечелени точки от състезателя в кръговете, в които е участвал". По този критерий, има един човек, който категорично ни срита каските, и това е Румен. Като добавим и факта, че само той има 2 победи, спорът за титлата според мен щеше да е доста по-различен, ако той беше карал във всички състезания. За съжаление на него обаче, Ротакс му е приоритет и съвпадналите кръгове му отнеха възможността да се бори за първото място.
Откъм организация аз поне съм доволен, че като цяло шампионата премина добре, подобрихме още няколко неща, като големия удар беше успешното въвеждане на новата точкова система и на спиранията в бокса. Това определено разкри една друга страна при уменията на всички и даде шанс да се види кой как се справя не само с карането, правенето на добри квалификации и изпреварването и доведе до доста сериозно сгъстяване на конкуренцията. Аз лично, не помня толкова много отбори да са успявали да прескочат 200-те точки актив, и то при положение, че точките за победа не сме ги увеличавали. Другият голям плюс беше, че успяхме да разчупим и календара, като 5 писти бяха част от нашите кръгове. Догодина, надяваме се, ще са дори повече.

Явно сезон 2010 е сезон на прецедентите, защото за първи път имаме отбори с такива точкови активи, за първи път имаме дебютант-шампион, за първи път имахме такива сериозни организационни промени и за първи път се стигна дотам, че да кажем на един състезател "върви си и не се връщай".
Да, за съжаление, не всичко е розово и шампионата имаше и своите неприятни, да не казвам направо грозни моменти. Разбира се, за тях няма да замълча и няма да ги подмина тихо-мълком, защото по мое лично мнение, тези грозни моменти съсипаха всичко хубаво и оцапаха всичи ценности, които сме се старали през годините да вадим на преден план. Още от миналото лято водихме разговори с Марио, когато от негова страна имаше молби, мрънкане и обяснения да не го спираме в шампионата. За съжаление, всички, включително тези, които го защитаваха, се убедиха и видяха, че у него промяна няма, макар той да обещаваше. Той никога не си призна кое да е прегрешение, никога не се постара да не прави същите глупости на пистата, които си е свикнал да прави, дори напротив - стана още по-агресивен и с още по-изявено нападателно и грубо отношение към точно определени хора, като се почне от мненията му във форума тук, та се стигне до поведението му с карт на пистата. За голямо съжаление на всичко, което изповядва като идея този шампионат, историите с него не приключиха със спирането му от участие в този шампионат и прерастнаха в някаква лична война, чийто резултат го видяха всички, присъствали в събота. Някой ще каже "добре де, има ли доказателства?". Ами всъщност официално няма, макар да има пряк свидетел на диалог между лицата М и Я. Резултатите от шампионата и по-точно 10-ия кръг няма как да ги отменим, нямаме причина и официален мотив да го направим, защото няма категорични доказателства, но само заслепен и незапознат със ситуацията човек би казал, че всичко е било нормално и както си му е реда. Факт е, че заплахите и обещанията, които сипеше едно определено лице Я, си ги изпълни успешно, показа колко е "голям", успокои се сигурно от този факт и предполагам доволно си е легнал да спи, че е успял да пре**е поредната система, която не му е била по вкуса. Това е типично за Ганьо Балкански, затова няма да ни бъде в спорта, дали е картинг или дори футбол, затова в нищо не може да ни бъде пред света, докато има лица като Я, за който това няма да е първото, няма и да е последното място, където той ще се изхожда на метеното, при това хилейки се като зелка от кеф. Сигурно се чудите защо пиша само една неопределена буква, вместо име. Ами, просто не споменавам име и не отправям преки обвинения, за да не ме обвинят в клевета, също както няма никакви доказателства защо от 10 карта, само този на Чарли, само втория манш, беше с върнат наполовина смукач. Лицето Я не спря да мели през всичките 4 кръга на Конска как това не можело така да се прави, онова не можело, еди кое си как трябвало да бъде, без никой да му е искал мнение и да го е питал. Черешката беше тази събота, когато започна да ми търси отговорност кой съм бил аз или ние ОК, че да не допускаме някой до участие, къде го пишело черно на бяло, по какви правила на БФКС било направено, защото сме били в отчета им и сме се били водели по техните правила, след като имаме и лицензи... ами първо, нека цитирам една много точна фраза и кажа - ти кой си точно, Я? За какво БФКС и документи черно на бяло ми се говори, след като ние сме любители и караме на писта, за която БФКС се изказа само че е "опасна дори за по-бързи ренталки" с тези колове, огради и чакъл, и е писта, която не е никаква пред БФКС, също толкова, колкото една зала Пол Позишън или писта Дунев, например. Дали ние на тази писта се гоним с ренталки, тичаме на крос, ритаме топка или си бием шамари, на БФКС й е все тая. Второ, когато някой отиде на частно организирано събитие и не го допуснат организаторите вътре, официален документ по нечии държавни норми ли изисквате, по които НЕ СЕ организира и води частното събитие? Отговорете си сами...

Нека разясня нещо, и нека това бъде кристално ясно в съзнанието на всички вас - Националният любителски шампионат по картинг Club S1, представлява една частна, добре организирана група от фенове, посещаваща пистите и провеждаща състезания по свои собствени вътрешни правила и изисквания. Това, че на участниците в този шампионат се полагат по право лицензи, издадени от БФКС за категория F (и за изявилите желание - кат. Е, за което САМИ СИ ПЛАЩАТ на БФКС, даващ право на едно участие в състезания, организирани от тях), е един допълнителен бонус за самите пилоти и вид взаимопомощ, която си оказваме с федерацията за доброто на този спорт у нас. Тези пластики от БФКС, на които има само лични данни на отделния състезател, по никакъв начин не променят статута на шампионата ни. Ние, като организация, не робуваме и не се подчиняваме на никакви външни правилници, били те на БФКС, на CIK/FIA, на Бърни Екълстън или на МОК. Това кой да кара, кой да участва, по какви правила и при какъв ред, го решаваме ние. Кои сме ние? Ние сме аз, Чавдар Варийски, Красимир Цолов, Любомир Иванов, Костадин Костадинов и ДК (тримата представители на трите топ-тима от миналогодишния шампионат). Ние сме хората, нагърбили се, покрай собствения си кеф, да направят и кефа на всички останали, абсолютно безвъзмездно. Ако някой, по някаква причина не е съгласен с това какви са порядките тук - има пълната свобода да не участва в тези събития, организирани от нас, и има още по-пълното право да се жалва на Арменския, Хисарския и който си поиска поп. Статутът на всички нас, на всички вас, по тези състезания, е "клиент на пистата". Това, че ние като група, си имаме допълнителен ред и някакви изисквания към пистата КАТО КЛИЕНТИ, които изисквания да спомогнат за осъществяване на този ред, това е нещо наше си, не е незаконно, не е в разрез с правилата на определени федерации и следователно е неприкосновено от каквато и да е правна точка. И ако някой не го разбира правилно това, проблемът си остава лично негов. Правно погледнато, между нас, като организиран шампионат, и фирмена група, правеща си тийм билдинг на някоя писта с определена организация, няма НИКАКВА разлика. И както шефовете на една фирма могат да кажат на външни лица "не, вие няма да участвате, защото...", така и ние петимата от ОК имаме право да кажем "не, ти няма да участваш, защото...".

Всичко това го пиша, за да ви бъде ясно, че този шампионат го е имало и ще го има въпреки хора, които са се опитвали да ни пречат, въпреки хора, които не са харесвали порядките в него, въпреки финансовата криза, която не намали участниците по никакъв начин, и въпреки не дотам добрите и равни условия на някои от пистите, на които сме провеждали кръгове през годините. Целите тук винаги са били хората да спортуват, да има приятелска обстановка, да научат нови и нови неща, да си правят кефа, далеч от ежедневните ядове и проблеми и такива моменти, като случката в събота, които са следствие от "постижение на всяка цена" и "щом като ще ме прецаквате, ще ви прецакам и аз", ще направим абсолютно всичко нужно, за да не се повтарят повече и никой дори да не си помисля, че би било възможно да се правят подобни глупости. Дори ако цената е да не стъпваме повече на писта като Конска, с цел избягване на сблъсъск с хора, решили че нашия формат не им допада по този начин и трябва да му пречат - ще го направим, можете да бъдете сигурни. Няма да ни е за първи път, и Благоевград, бидейки пистата с най-добрите картове, я отсвирихме, докато не ни устройваха цените там.

И за да завърша все пак положително всичко това, ще кажа - очаквайте големи приятни изненади още тази зима, обмисляме организацията на нещо доста по-забавно и интересно от "сватбарска маса" с мезета и бира, което определено ще ви хареса. Ще има и някои дребни промени по шампионата догодина, които да спомагат за още по-приятно прекарване на пистата, така че следете форума, всичко ще обявяваме тук.

#2 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 11.10.2010, 17:15

И за да завърша все пак положително всичко това, ще кажа - очаквайте големи приятни изненади още тази зима, обмисляме организацията на нещо доста по-забавно и интересно от "сватбарска маса" с мезета и бира, което определено ще ви хареса. Ще има и някои дребни промени по шампионата догодина, които да спомагат за още по-приятно прекарване на пистата, така че следете форума, всичко ще обявяваме тук.

Искаш да кажеш че няма да има МРЪфка :( А и вземи да качиш снимките от миналото награждаване.Не за друго, ми да ти се освободи място апЪрата :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#3 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 11.10.2010, 17:19

ще има, споко :)

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#4 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 11.10.2010, 21:07

ще има, споко :)

Ще има мръФка или Боби ще качи снимките :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#5 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 12.10.2010, 19:04

Ще има мръФка или Боби ще качи снимките :D

Баси, ще рече човек че си умрял от глад, или месце не си виждал - ако напиша "мръфка" в търсачката, само твоето име ще излезе, и то във всяко 2 ти мнение......засрами се......

#6 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 12.10.2010, 19:37

Баси, ще рече човек че си умрял от глад, или месце не си виждал - ако напиша "мръфка" в търсачката, само твоето име ще излезе, и то във всяко 2 ти мнение......засрами се......

Засрамих се :blush: Кадея сега мръфката :angry:
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users