Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Разрешено ли е спиращ пилот в бокса да бъде изпреварен от пилот зад него решил също да направи бокс


  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

Poll: Разрешено ли е спиращ пилот в бокса да бъде изпреварен от пилот зад него решил също да направи бокс (8 member(s) have cast votes)

За наказание ли е Пилотът извършил такава маневра

  1. ДА (4 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  2. НЕ (4 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#21 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 16:07

Абе, Гошо, ние 5-6 души ОК се занимаваме всяко състезание и ни помагат и други пилоти. И като се върна пак съм парцал... Как го виждаш цялата организация да се върши от един човек? Намери го и ти обещавам, поне 1 състезание да пробваме с него :rolleyes: Пък като има инциденти, които не са пред него, той точно какво решение ще може да вземе? Айде мисли малко преди да говориш... Ние за това нещо пари не взимаме. Ако почнем да наемаме хора, седят поне няколко въпроса:
1. Колко да са? Защото по-малко от 5 души по никакъв начин не могат да се оправят... Като сметнем 5 по 30 (колкото ти предлагаш - друг е въпросът дали ще се намерят), стават 150, като сметнем и пътя им, купите и всякакви други разходи, и такса участие лека полека ще стигне тази в професионалния шампионат... Да, ако такса участие е 100 лв, гарнатирам, че ще наемаме хора за маршали...
2. Кои да са? И тук не даваш отговор... Можело да се намерят... Еми, намери де... Само да не са като "маршалите" в Хасково, примерно, щото ако някой ще седи, ще си бърка в носа и ще блее, по-добре без маршали...

Пак ти казвам - без да предложиш някаква алтернатива, само излишно си чешем езиците...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#22 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 19.09.2010, 16:35

Ами и един да е пак като не участва в състезанието по добре от 3-4 участващи пилоти.И тия 30 лв да мисля да са без пътните пътни оте 20-тина поне ако е по далече може и повече.Ако наистина са ти давали по 10 лв да го вършиш това според мен си е подигравка въпреки че разбирам че обичаш този спорт и не го правиш за парите.Но нали зимат някакви пари от нас за касата доколкото знам по 10 лв на човек 20 човека поне са ти 200 лв от тях да се заделят 50 за един такъв човек мисля че ще е добре.А може и друго нека си останат тези които сега са главни просто да има един човек който не участва в шампионата и той да взима всички главни решения да се докладва на него всичко и той да е главен.

Не Жоре,единствените пари които взимах бяха за пътни.А те въобще на са малко.Ядене пиене и други расходи си бяха за моя сметка ;) Примерно до Конска сега лягат68лв. навта.но ако трябва да сме по честни ,една кола не е само гориво,има и други разходи.Аре да сложим и храна на човека 20на лева.зависи на коя писта сме,сложи му и един преличен надник 50лв.за да има търпение да го псуват.Да го сложим средно 100лв. на състезание.Ми купи,ми накрая сабиране и някакъва по голяма награда за шампионите.Аре сега кажи по колко пари трява да сабираме зада има за всичко това.Не винаги ще бъдем по 25-30 чавека.Ще има моменти и когато ще сме 15на.ко прай тогава.Ако искате може таксата да е като на републиканския.Тогава всичко ще има.
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#23 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 19.09.2010, 19:40

Вярно, а и има вероятност и по-малко да стават участниците.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#24 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 20:04

Не Жоре,единствените пари които взимах бяха за пътни.А те въобще на са малко.Ядене пиене и други расходи си бяха за моя сметка ;) Примерно до Конска сега лягат68лв. навта.но ако трябва да сме по честни ,една кола не е само гориво,има и други разходи.Аре да сложим и храна на човека 20на лева.зависи на коя писта сме,сложи му и един преличен надник 50лв.за да има търпение да го псуват.Да го сложим средно 100лв. на състезание.Ми купи,ми накрая сабиране и някакъва по голяма награда за шампионите.Аре сега кажи по колко пари трява да сабираме зада има за всичко това.Не винаги ще бъдем по 25-30 чавека.Ще има моменти и когато ще сме 15на.ко прай тогава.Ако искате може таксата да е като на републиканския.Тогава всичко ще има.

Добре като го погледна от тази страна за това сте прави.Не го бях гледал от тази страна.Ами тогава имам поне едно друго предложение ако маршал участва в инцидент и е подадена срещо него контестация той да няма право на глас в взимане на решението от подадената контестация мисля че така ще бъде най честно.А за това с Боби чакам отговор видео нещо прогрес някакъв не съм пуснал темата за маршалите главно беше за инцидента с Боби и чакам развитие по този въпрос.

#25 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 19.09.2010, 20:10

Добре като го погледна от тази страна за това сте прави.Не го бях гледал от тази страна.Ами тогава имам поне едно друго предложение ако маршал участва в инцидент и е подадена срещо него контестация той да няма право на глас в взимане на решението от подадената контестация мисля че така ще бъде най честно.А за това с Боби чакам отговор видео нещо прогрес някакъв не съм пуснал темата за маршалите главно беше за инцидента с Боби и чакам развитие по този въпрос.

Това и сега е така.При вземане на решение ако има някой от ДК замесен в ицидента ,то той няма право на глас ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#26 speedfire

speedfire

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 8 posts

Posted 19.09.2010, 21:56

Може би ще е най-добре някой, който не участваше в състезанието, но въпреки това видя всичко да изкаже и своето мнение.. Ами кой прав,кой крив, така както гледам не решавате ами само показвате симпатии и изказвате мнения. Тази тема е направена, за да се направи нещо по въпроса, а не да си остане просто така прочетена и забравена. Според мен вие не сте прави да толерирате такива маневри и да останат безнаказани, защото това,което се случи няма логика да не е за наказание.Пилотът вдигнал ръка и спиращ в бокса може да бъде изпреварен, защото е намалил, но няма логика да бъде изпреварен от пилот,вдигнал ръка след него и да влезе в бокса преди него. Сигурна съм, че и вие мислите по същия начин, но тук- в този шампионат май е позволено постоянното променяне на правила, толериране на грешки, затваряте си очите за наказания, от които нямате полза...
"Sometimes I wonder... will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago."

#27 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 23:07

Краш, още откакто съществува шампионатът, ако някой от ДК или ОК е участвал в инцидент, той не е имал право на глас! НИКОГА! Прочети малко правилата преди да даваш предложения за "промени"!

Може би ще е най-добре някой, който не участваше в състезанието, но въпреки това видя всичко да изкаже и своето мнение.. Ами кой прав,кой крив, така както гледам не решавате ами само показвате симпатии и изказвате мнения. Тази тема е направена, за да се направи нещо по въпроса, а не да си остане просто така прочетена и забравена. Според мен вие не сте прави да толерирате такива маневри и да останат безнаказани, защото това,което се случи няма логика да не е за наказание.Пилотът вдигнал ръка и спиращ в бокса може да бъде изпреварен, защото е намалил, но няма логика да бъде изпреварен от пилот,вдигнал ръка след него и да влезе в бокса преди него. Сигурна съм, че и вие мислите по същия начин, но тук- в този шампионат май е позволено постоянното променяне на правила, толериране на грешки, затваряте си очите за наказания, от които нямате полза...

Предполагам, че ти си приятелката на Жоро. Общо взето, на пистата нямаше много хора, които не са участвали... Не помня ти дали беше там - ако си била, кажи ти какво видя...

Какво точно трябва да се направи според теб и точно по кой въпрос? Боби изпревари Жоро НА ПИСТАТА. Повтарям, че той ИМА ПРАВО да го изпревари и в самия бокс, тъй като на Конска са 2 ленти.

ОК, щом казваш, че е за наказание, поне извади някакъв текст от правилника или кодекса, който може най-малкото да се изтълкува така, че Боби да е за наказание... Някакъв - какъвто и да е... Нещо, на базата на което да се наложи наказание...

Вдигането на ръка НЕ запазва предимство при влизане в бокса... Ако беше така, аз мога да вдигна ръка в първата обиколка и никой няма право да влиза, докато аз карам с вдигната ръка и не реша да вляза - примерно в последната възможна обиколка...

Понеже отправяш обвинения - покажи ми в случая кое правило е променено, коя грешка е толерирана и на базата на кое правило трябва да бъде наложено наказанието, за което претендира Жоро...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#28 speedfire

speedfire

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 8 posts

Posted 20.09.2010, 00:01

Краш, още откакто съществува шампионатът, ако някой от ДК или ОК е участвал в инцидент, той не е имал право на глас! НИКОГА! Прочети малко правилата преди да даваш предложения за "промени"!


Предполагам, че ти си приятелката на Жоро. Общо взето, на пистата нямаше много хора, които не са участвали... Не помня ти дали беше там - ако си била, кажи ти какво видя...

Какво точно трябва да се направи според теб и точно по кой въпрос? Боби изпревари Жоро НА ПИСТАТА. Повтарям, че той ИМА ПРАВО да го изпревари и в самия бокс, тъй като на Конска са 2 ленти.

ОК, щом казваш, че е за наказание, поне извади някакъв текст от правилника или кодекса, който може най-малкото да се изтълкува така, че Боби да е за наказание... Някакъв - какъвто и да е... Нещо, на базата на което да се наложи наказание...

Вдигането на ръка НЕ запазва предимство при влизане в бокса... Ако беше така, аз мога да вдигна ръка в първата обиколка и никой няма право да влиза, докато аз карам с вдигната ръка и не реша да вляза - примерно в последната възможна обиколка...

Понеже отправяш обвинения - покажи ми в случая кое правило е променено, коя грешка е толерирана и на базата на кое правило трябва да бъде наложено наказанието, за което претендира Жоро...


Ами да- аз съм приятелката на Жоро, но не виждам какво значение има . Аз бях там и както виждаш казвам какво съм видяла. Какво трябва да се направи ли? Ами очаква се наказание за този, който си го е заслужил, защото според мен ,както и може би според много други, не е правилно да се толерират подобни действия. Дали е Боби, дали е някой друг мен това въобще не ме интересува. Не виждам защо искаш да ти цитирам правилник, след като смятам, че всеки един дал мнение в тази тема е чел правилника, но ок - щом желаеш. . има 1 такава точка : 15.1) Така наречената „зона за намаляване на скоростта” е част от бокса. Нали ? На Конска са 2 ленти в бокса, но след като има 1 човек с флаг следва да използвате само 1-та лента и аз лично не видях някой да използва втора лента,от което следва, че няма право да се изпреварва в бокса. Ако не те е изпреварил вътре в бокса значи няма проблем. Lubo lauta .. ами това според мен си е за чисто наказание , защото както вече написах част от правилника зоната за изпреварване си е част от бокса... Да не говорим, че в бокса има 2 ленти и ако се замотаеш при спирането, ако в другата лента спре някой, спокойно може да си те изпревари дори и да влезе след теб... и твоето мнение успорвам, защото също говориш за 2 ленти, а втората е неизползваема.. Вдигането на ръка означава, че даваш сигнал на задните, че влизаш, за да не те удари някой и никога не е означавало "изпреварванет о забранено"... Означава, според Правилника :) ... За вдигането на ръка... Не може да вдигнеш ръка и цяло състезание да караш с предимство ти да влезеш в бокса, след като вдигнеш ръка трябва веднага да влезеш в бокса и Жоро точно това се опита да направи. За правилата не ми се пише вече толкова много, защото не съм аз единствената, която знае за промени в правилата на всяко състезание. За толериране на грешки, ами и това го правите, всеки 1 погледнал темата сам ще разбере. Нали сте от 1 отбор, все пак ??
"Sometimes I wonder... will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago."

#29 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 20.09.2010, 02:22

Ок, все още чакам текст, според който изпреварването в бокса е забранено. А в случая изпреварването беше на пистата преди зоната за намаляване на скоростта, иначе Жоро нямаше да може да продължи обиколката си...

Има 1 много основателна причина изпреварването дори вътре в бокса да не е забранено... Примерно пилотът Щ и пилотът Ъ се борят за титлата. Аз влизам в бокса, веднага зад мен влиза Щ... Аз го виждам, че влиза заедно с мен и нарочно не тръгвам... Той да стои да ме чака ли? Или може да ми изгасне карта... Мен дори и да ме накажат, титлата ще е решена вече...

На практика на всички други писти, освен на Конска, изпреварването в бокса е НЕВЪЗМОЖНО поради ширината му, но никъде в правилника не пише, че е забранено.

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#30 speedfire

speedfire

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 8 posts

Posted 20.09.2010, 08:54

Ок, все още чакам текст, според който изпреварването в бокса е забранено. А в случая изпреварването беше на пистата преди зоната за намаляване на скоростта, иначе Жоро нямаше да може да продължи обиколката си...

Има 1 много основателна причина изпреварването дори вътре в бокса да не е забранено... Примерно пилотът Щ и пилотът Ъ се борят за титлата. Аз влизам в бокса, веднага зад мен влиза Щ... Аз го виждам, че влиза заедно с мен и нарочно не тръгвам... Той да стои да ме чака ли? Или може да ми изгасне карта... Мен дори и да ме накажат, титлата ще е решена вече...

На практика на всички други писти, освен на Конска, изпреварването в бокса е НЕВЪЗМОЖНО поради ширината му, но никъде в правилника не пише, че е забранено.



Ама какви са тия "мен дори и да ме накажат титлата ще е решена вече".. Независимо дали това ще е първо, последно или каквото и да е състезание, пилотът трябва да си понесе наказанието, така е редно. Какво сега като следва последен кръг от шампионата и дай да се направите на "аз кфо си искам тфа ш си праа" и да си останете безнаказани ? Къде забравяш, че както ти постъпваш и влизаш преди Щ в бокса, Щ както ти го каза може да те натресе и какво правите после ? Сигурно Щ ще получи наказание, защото те е ударил. Ми не сте прави , можеш ли да ми отговориш защо още никой нищо не прави по въпроса , ами само успорвате казаното до тук ? ОК, ДК .. никакво развитие. Какво стана с това , че ще се постараете да има сериозно отношение в ДК, както и да няма отборни пристрастия ?
"Sometimes I wonder... will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago."

#31 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 20.09.2010, 09:22

Ама какви са тия "мен дори и да ме накажат титлата ще е решена вече".. Независимо дали това ще е първо, последно или каквото и да е състезание, пилотът трябва да си понесе наказанието, така е редно. Какво сега като следва последен кръг от шампионата и дай да се направите на "аз кфо си искам тфа ш си праа" и да си останете безнаказани ? Къде забравяш, че както ти постъпваш и влизаш преди Щ в бокса, Щ както ти го каза може да те натресе и какво правите после ? Сигурно Щ ще получи наказание, защото те е ударил. Ми не сте прави , можеш ли да ми отговориш защо още никой нищо не прави по въпроса , ами само успорвате казаното до тук ? ОК, ДК .. никакво развитие. Какво стана с това , че ще се постараете да има сериозно отношение в ДК, както и да няма отборни пристрастия ?

Айде да започнем първо от тук-11.6) Сезирането на ДК относно даден инцидент от страна на състезател, е придружено от писмена контестация в рамките на същия ден, когато е състезанието, и внасяне на такса от 10 лв.
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#32 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 20.09.2010, 09:34

Значи и на пистата ме ползвате за арбитър, а най-обичам да се почне на базата дискусия във форума да се гледа кой крив кой прав.
Пилотите, съмисшленици на пилотите, майки, бащи, синове и др. който имат отношение в този шампионат!
Този шампионат е направен за да ПОДГОТВИ пилоти за картинг шампионатите в БГ и чужбина.
ЗАБИИТЕ си в главите, че спорове в спорта се уреждат по ПРАВИЛА, а не на седянка пред блока.
Има си правилник и устав. Когато имате възражение се подава контестация по установения ред.
Да има единност в ОК и ДК, но тя е за да го има този шампионат и това е изпитано в годините.
Единственото конструктивно в тази тема до този момент е да има компетентен делегат на съезанията,
което както обещах по-горе ще се разгледа. Както и ситуацията с Краша и Боби.
Толкова за сега.

#33 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 20.09.2010, 09:49

Добре бе, намерете един видеозапис от случката, че вече стана нетърпимо в темата.

Гоше, ти вдигаш ръка на ПОСЛЕДНИЯ завой, че намаляваш скоростта.
1. Аз откъде аджеба да знам, че е за да спреш в бокса? Аз в такива случаи, вдигам ръка когато ми се е счупил карта и губя скорост, за да не ме издумка някой отзад. Откъде да знам, че примерно не е този случая при теб?
2. Последният завой и изхода от него, знаеш ли на колко метра е от входа на бокса? А жълтата линия знаеш ли я къде е? Аз изпреварих ли те преди жълтата линия? Като отговориш на тези въпроси, ще разбереш колко безумни са ти претенциите.
3. Аз до жълтата линия бях на пълна газ. Вярно е, не отричам, абсолютно правилно си видял. От жълтата линия натам обаче почнах да спирам. Теб кой те бие по главата да връщаш газта още на последния завой, което е на много метри от входа на бокса? Ми сам си си виновен и сега искаш аз да ти поема твоята собствена грешка?
4. Хем си тръгнал да влизаш, пък съм те минал, влетял съм и едва не съм изхвърчал, пък ти после си се върнал на пистата??? Е нали на влизането ВЪТРЕ В БОКСА съм те минал, уж неправомерно? Хайде уточни си версията, щото тя нещо виси във въздуха, май? Как така съм те минал в зона за намаляване на скоростта, неправомерно, пък ти после си останал на пистата, където изпреварванията са разрешени??
5. Нека и сина на Любо ти каже дали съм влетял, едва не съм изхвърчал в бокса. Даже влязох и спрях напълно културно. Друг е въпроса, че той е решил, че карта ми не е бил в абсолютен покой, което може и да е било така, не споря, и не ми признаха спирането (за което след малко ще се захапя с Любо за това, защото на Велинград, и аз му показах 3 об. по-късно, че не му е редовен стопа, ама той претендира, че бил видял зелен флаг. Ами и аз видях зелен, червен никой не ми е развял, а сина му между маншовете дойде да ми каже "Боби, извинявай"... и въпреки, че спрях и втори път, с Кобрата пак извъртяхме почти всички и завърших трети в манша... пуста каруца 7-ца, дето ми се падна после, иначе спокойно можех подиум да гоня, от последен в гонката... но както и да е, всичко вече е история).

#34 speedfire

speedfire

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 8 posts

Posted 20.09.2010, 10:02

Добре бе, намерете един видеозапис от случката, че вече стана нетърпимо в темата.

Гоше, ти вдигаш ръка на ПОСЛЕДНИЯ завой, че намаляваш скоростта.
1. Аз откъде аджеба да знам, че е за да спреш в бокса? Аз в такива случаи, вдигам ръка когато ми се е счупил карта и губя скорост, за да не ме издумка някой отзад. Откъде да знам, че примерно не е този случая при теб?
2. Последният завой и изхода от него, знаеш ли на колко метра е от входа на бокса? А жълтата линия знаеш ли я къде е? Аз изпреварих ли те преди жълтата линия? Като отговориш на тези въпроси, ще разбереш колко безумни са ти претенциите.
3. Аз до жълтата линия бях на пълна газ. Вярно е, не отричам, абсолютно правилно си видял. От жълтата линия натам обаче почнах да спирам. Теб кой те бие по главата да връщаш газта още на последния завой, което е на много метри от входа на бокса? Ми сам си си виновен и сега искаш аз да ти поема твоята собствена грешка?
4. Хем си тръгнал да влизаш, пък съм те минал, влетял съм и едва не съм изхвърчал, пък ти после си се върнал на пистата??? Е нали на влизането ВЪТРЕ В БОКСА съм те минал, уж неправомерно? Хайде уточни си версията, щото тя нещо виси във въздуха, май? Как така съм те минал в зона за намаляване на скоростта, неправомерно, пък ти после си останал на пистата, където изпреварванията са разрешени??
5. Нека и сина на Любо ти каже дали съм влетял, едва не съм изхвърчал в бокса. Даже влязох и спрях напълно културно. Друг е въпроса, че той е решил, че карта ми не е бил в абсолютен покой, което може и да е било така, не споря, и не ми признаха спирането (за което след малко ще се захапя с Любо за това, защото на Велинград, и аз му показах 3 об. по-късно, че не му е редовен стопа, ама той претендира, че бил видял зелен флаг. Ами и аз видях зелен, червен никой не ми е развял, а сина му между маншовете дойде да ми каже "Боби, извинявай"... и въпреки, че спрях и втори път, с Кобрата пак извъртяхме почти всички и завърших трети в манша... пуста каруца 7-ца, дето ми се падна после, иначе спокойно можех подиум да гоня, от последен в гонката... но както и да е, всичко вече е история).


Ами толкова много камери се въртят там, пък сега нито 1 запис. Кви са тея работи ? Гошо не е вдигнал ръка на последния завой, а я вдигна много след завоя, казвам много, защото на такава писта и 5 м в зоната за спиране в бокса са си много . Напълно нормално си вдигна ръка и беше от ясно, по-ясно, че е за влизане в бокса, а това, че вие извъртате всяко едно тиренце и запетайка е друг въпрос. Дали си влетял в бокса, ами аз лично го видях , не е нужно чак толкова място за спиране и ти успя да спреш, но това не означава, че не беше с максимална скорост изпреварването ти и влетяването ти . Версията въобще не виси във въздуха, то ако беше така, щеше ли сега да има толкова много коментари и извъртания само и само да не се направи нищо по въпроса. А пък Чарли ти.. казваш, че ще се разгледа и ще се реши, а пък сега се отмяташ и казваш " толкова за сега" .. Бива ли такова нещо ? И относно това семейство ли ще се изказва,майка ли, баща ли , въобще не ме гризе, че се бъркам , та нали точно аз съм един от зрителите, които са видяли какво се е случило, да не искаш да кажеш, че състезателите по това време са били забили поглед в случващото се ? ..
"Sometimes I wonder... will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago."

#35 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 20.09.2010, 10:29

Абе аз пак питам - той на правата вдига ръка и намалява, нали? Аз минавам вдясно, за да не го ударя отзад, а още отпреди старта съм решил, че ще влизам в бокса в края на обиколка 1. Той толкова намали скоростта, че нямаше как да не го подмина като спрял, и то далеч преди жълтата линия, която е на 2 метра от конуса, сложен между входа на бокса и правата. Но определено го изпреварих преди влизането в бокса, и съм толкова убеден в това, колкото сигурно никога не съм бил убеден в нещо друго. Това, че той счита правата за част от зоната за спиране, си е изцяло негова грешка, негов проблем и в крайна сметка негова издънка. Няма аз да плащам за тази негова грешка, още повече платих достатъчно заради неправилно показани флагове при точно въпросното ми спиране. Аз на всяка писта карам на пълна газ до последно, и специално на Конска, заради баирчето в бокса, ако караш на пълна газ до жълтата линия, пак можеш после напълно безопасно да намалиш и да спреш. Никакво правило, от съществуващите на шампионата не съм нарушил и по дяволите - извадете снимка, видео или нещо, за да се види това най-сетне, защото започвам да се изнервям като чета какви чудеса се пишат.

И за да не съм голословен, Гоше, аз тук ли те изпреварих, да или не? Само с да или не отговори, нека после другите сами преценяват какво съм направил:
Attached File  konza_2d.jpg   114.18K   14 downloads
И да допълня - червения кръг е мястото на изпреварване, а жълтия е мястото, на което едновременно вдигнах ръка и започнах спиране, за да вляза в бокса. Повече нямам какво да добавя.

#36 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 20.09.2010, 10:58

Ако има някой който изпълнил това/ 11.6) Сезирането на ДК относно даден инцидент от страна на състезател, е придружено от писмена контестация в рамките на същия ден, когато е състезанието, и внасяне на такса от 10 лв.и не му е обърнато внимание да каже.Критикувате ОК/ДК не правят необходимото.Неможе след гонката да си хванеш к...а под мишница и да не направиш което трябва,и после да почнеш да мрънкаш тук за еди какво си.Дайте поне видео :angry:
Следващия който изяви накакви притенции и не е направил каквото пише в т.11.6,или не предостави видео за случката ,ще яде дървото :angry: :angry: :angry:
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#37 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 20.09.2010, 12:49

Добре бе, намерете един видеозапис от случката, че вече стана нетърпимо в темата.

Гоше, ти вдигаш ръка на ПОСЛЕДНИЯ завой, че намаляваш скоростта.
1. Аз откъде аджеба да знам, че е за да спреш в бокса? Аз в такива случаи, вдигам ръка когато ми се е счупил карта и губя скорост, за да не ме издумка някой отзад. Откъде да знам, че примерно не е този случая при теб?
2. Последният завой и изхода от него, знаеш ли на колко метра е от входа на бокса? А жълтата линия знаеш ли я къде е? Аз изпреварих ли те преди жълтата линия? Като отговориш на тези въпроси, ще разбереш колко безумни са ти претенциите.
3. Аз до жълтата линия бях на пълна газ. Вярно е, не отричам, абсолютно правилно си видял. От жълтата линия натам обаче почнах да спирам. Теб кой те бие по главата да връщаш газта още на последния завой, което е на много метри от входа на бокса? Ми сам си си виновен и сега искаш аз да ти поема твоята собствена грешка?
4. Хем си тръгнал да влизаш, пък съм те минал, влетял съм и едва не съм изхвърчал, пък ти после си се върнал на пистата??? Е нали на влизането ВЪТРЕ В БОКСА съм те минал, уж неправомерно? Хайде уточни си версията, щото тя нещо виси във въздуха, май? Как така съм те минал в зона за намаляване на скоростта, неправомерно, пък ти после си останал на пистата, където изпреварванията са разрешени??
5. Нека и сина на Любо ти каже дали съм влетял, едва не съм изхвърчал в бокса. Даже влязох и спрях напълно културно. Друг е въпроса, че той е решил, че карта ми не е бил в абсолютен покой, което може и да е било така, не споря, и не ми признаха спирането (за което след малко ще се захапя с Любо за това, защото на Велинград, и аз му показах 3 об. по-късно, че не му е редовен стопа, ама той претендира, че бил видял зелен флаг. Ами и аз видях зелен, червен никой не ми е развял, а сина му между маншовете дойде да ми каже "Боби, извинявай"... и въпреки, че спрях и втори път, с Кобрата пак извъртяхме почти всички и завърших трети в манша... пуста каруца 7-ца, дето ми се падна после, иначе спокойно можех подиум да гоня, от последен в гонката... но както и да е, всичко вече е история).

Аз исках да спра преди теб в бокса се пак беше зад мен в състезанието след като ми се натресе пред мен зада не те одаря заедно с спирачките които набих и завих и така останах на пистата та ако ми кажеш,че с тази си маневра не си ми провлаил цялото състезание и трябваше да намалявам после 2 ри път за стоп и всички дръпнаха на 1 обиколка от мен какво очакваш да го подмина просто ей така ли особенно когато е края на шампионата...А Боби изпреварването ти стана точно в тази жълта линия дето си сложил на снимката и не не си прав.

#38 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 20.09.2010, 13:15

Ти спирачките ги наби преди това, поради тази причина те подминах като крайпътен знак на правата (кой те бие по главата да спираш за бокс още на изхода от последния завой, ти това не ми обясни???). Второ, ако те бях изпреварил с макс скорост там, където е жълтото кръгче, както казваш, има две вероятни последици от тази маневра: 1. да те ударя, след което да се забия в разделителната стена между бокса и правата, и да отнеса конуса и оградите, които са там и 2. при спирането, след такова влитане в бокса, да блокирам гумите, да поднеса и да се забия в новите прекрасно стърчащи колове, които бяха наредени в островчето между двете алеи на бокса. Нито едно от двете не се случи, по-скоро начина, по който съм те изпреварил и реакцията ти след това, да се откажеш да спираш, са предизвикали доста смях у странични преки неблюдатели на случката, се оказа...

За пореден път казвам - не ми приписвай собствената си грешка на мен, аз направих всичко абсолютно легално. Това, че твоята грешка е съсипала твоето състезание - ми сърди се на себе си, не обвинявай мен.

#39 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 20.09.2010, 13:19

Добре бе, намерете един видеозапис от случката, че вече стана нетърпимо в темата.

Гоше, ти вдигаш ръка на ПОСЛЕДНИЯ завой, че намаляваш скоростта.
1. Аз откъде аджеба да знам, че е за да спреш в бокса? Аз в такива случаи, вдигам ръка когато ми се е счупил карта и губя скорост, за да не ме издумка някой отзад. Откъде да знам, че примерно не е този случая при теб?
2. Последният завой и изхода от него, знаеш ли на колко метра е от входа на бокса? А жълтата линия знаеш ли я къде е? Аз изпреварих ли те преди жълтата линия? Като отговориш на тези въпроси, ще разбереш колко безумни са ти претенциите.
3. Аз до жълтата линия бях на пълна газ. Вярно е, не отричам, абсолютно правилно си видял. От жълтата линия натам обаче почнах да спирам. Теб кой те бие по главата да връщаш газта още на последния завой, което е на много метри от входа на бокса? Ми сам си си виновен и сега искаш аз да ти поема твоята собствена грешка?
4. Хем си тръгнал да влизаш, пък съм те минал, влетял съм и едва не съм изхвърчал, пък ти после си се върнал на пистата??? Е нали на влизането ВЪТРЕ В БОКСА съм те минал, уж неправомерно? Хайде уточни си версията, щото тя нещо виси във въздуха, май? Как така съм те минал в зона за намаляване на скоростта, неправомерно, пък ти после си останал на пистата, където изпреварванията са разрешени??
5. Нека и сина на Любо ти каже дали съм влетял, едва не съм изхвърчал в бокса. Даже влязох и спрях напълно културно. Друг е въпроса, че той е решил, че карта ми не е бил в абсолютен покой, което може и да е било така, не споря, и не ми признаха спирането (за което след малко ще се захапя с Любо за това, защото на Велинград, и аз му показах 3 об. по-късно, че не му е редовен стопа, ама той претендира, че бил видял зелен флаг. Ами и аз видях зелен, червен никой не ми е развял, а сина му между маншовете дойде да ми каже "Боби, извинявай"... и въпреки, че спрях и втори път, с Кобрата пак извъртяхме почти всички и завърших трети в манша... пуста каруца 7-ца, дето ми се падна после, иначе спокойно можех подиум да гоня, от последен в гонката... но както и да е, всичко вече е история).

Боби само да попитам.Ти на Велинград видя ли ситуацията?Защото на Конска аз я видях,видях и как веднага ти показа червен флаг.А пък това че Пламен е дошъл да се извини е просто от претиснение а не за нещо друго ;)
И неме захапвай,че както ми е криво още от неделя и ме боли и зъб,ще става мазало.
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#40 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 20.09.2010, 14:08

Видях я твоята ситуация, за мен беше съвсем на ръба, като в един момент, сина ти, Иван и бащата на Камен, които бяха около мен и на изхода от бокса, ми казаха "не, не спря, не се брои". И затова, макар и след 3 об. ти показах, че не се брои.
А че Пламен ми е развял червен флаг - може и да го е направил. Аз, това, което видях обаче, беше зелен флаг да се вдига, след което той направи някакви странни заплетени движения и с двата флага, и в този момент аз отминах. Ако ми го е развял точно след като съм отминал - мога спокойно да претендирам, че съм видял само зеления флаг. И реално аз наистина видях само това. Но както и да е, спрях пак, така че дискусията по този въпрос става излишна. Мир.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users