Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Разрешено ли е спиращ пилот в бокса да бъде изпреварен от пилот зад него решил също да направи бокс


  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

Poll: Разрешено ли е спиращ пилот в бокса да бъде изпреварен от пилот зад него решил също да направи бокс (8 member(s) have cast votes)

За наказание ли е Пилотът извършил такава маневра

  1. ДА (4 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  2. НЕ (4 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#1 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 18.09.2010, 19:42

След като съм слушал много дискусии ,в които е споменавано,че след като пилот вдигне ръка и започне своето спиране нямаме право да го изпреварваме и ако решим да спираме трябва да бъде зад него.Незнам има ли го като правило и защо дербито Боби и Краси ми се изсмяха като отидох да ги питам да подам контестация.Може би защото са от 1 отбор,може би защото този при който трябваше да подам контестацията беше самият Боби извършил тази маневра или може би защото се борим за класирането в шампионата.Направил съм тази анкета с цел пилотите от шампионата да решат правилна ли е такава маневра пък това че ОК както винаги отсъждат в тяхна полза си го знам................

#2 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 19.09.2010, 01:33

Може би трябва да се въведе правило, да няма изпреварвания в пит зоната, т.е. между линиите, между които можеш да си направиш спирането.
Изпреварвания преди и след тази зона, според мен, няма логика да са забранени.

Shadow Kart Team


#3 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 07:44

Може би трябва да се въведе правило, да няма изпреварвания в пит зоната, т.е. между линиите, между които можеш да си направиш спирането.
Изпреварвания преди и след тази зона, според мен, няма логика да са забранени.

Да бе ма аз вече съм дигнал ръка и спирам и тои без никаква ръка ми се натриса с бясна скорост на влизането отпред и едвам не изфърча пред мене нали имаше споразомение да няма такива изпреварвания ако ще е така то ще става мазало аз добре че не го одарих ми ако го бех цепнал така отзад да е фръкнал у караванката...

#4 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 19.09.2010, 08:00

Гошо не съм видял нищо, мога да ти кажа, какво ми каза Боби каза, че ти си дигнал ръка на правата и си пуснал газта и той те е минал и ако е така си е прав след жълтата линия не може да те изпреварва ти може да дигнеш ръка още горе на завойте и, какво не може да те изпревари ли?

#5 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 08:32

Дигнах ръка 5 метра преди влизането и си бях на пълна газ, той беше плътно зад мен и просто реши да се възползва да спре пред мен зада ме изпревари когато вече бях намалил във влизането.На влизането едвам не изфръкна от бокса и за какво въобще беше това дигане на ръката та да знае този от зад че искаш да спреш ли?Ако не се накаже Боби аз повече никога няма да си вдигам ръката при спиране в бокс.

#6 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 19.09.2010, 09:03

След като съм слушал много дискусии ,в които е споменавано,че след като пилот вдигне ръка и започне своето спиране нямаме право да го изпреварваме и ако решим да спираме трябва да бъде зад него.Незнам има ли го като правило и защо дербито Боби и Краси ми се изсмяха като отидох да ги питам да подам контестация.Може би защото са от 1 отбор,може би защото този при който трябваше да подам контестацията беше самият Боби извършил тази маневра или може би защото се борим за класирането в шампионата.Направил съм тази анкета с цел пилотите от шампионата да решат правилна ли е такава маневра пък това че ОК както винаги отсъждат в тяхна полза си го знам................

Жоре ,вдигането на ръката е за да види задния че пилота пред него ще спира,защото траекторията за бокса обикновенно съвпада със състезателната траектория.Ако не те е изпреварил вътре в бокса значи няма проблем.
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#7 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 09:25

Жоре ,вдигането на ръката е за да види задния че пилота пред него ще спира,защото траекторията за бокса обикновенно съвпада със състезателната траектория.Ако не те е изпреварил вътре в бокса значи няма проблем.

Като ме е видял че ще спирам в бокса можеше да ме изпревари и да си продължи обиколката а не да ме изпревари,да ме засече така че да бия ебати спирачките да не го одаря и да влиза преди мене в бокса.Провали ми цялото състезание с тази си маневра и невиждам кое му е плюса, дай да се изтрепем, като тръгне някои да спира в бокса да се правиме на спиди гонзалез само и само да сме пред него, това е опасно каране и невиждам защо се толерира, нали уж ОК следят всяка една проява за опасно каране но като гледам следят проявите само на своите преки конкуренти.
А и да допълня нещо писна ми да се решават правилата от пилоти участващи в състезанието,да се решават както на тях им е угодно и всички да им се кланяме, като визмате от всеки пилот по 10 лв на старт за касата ми намерете някакви хора плащаите им да ни съдят те а не Боби да ме прецака и да ходя после да подавам контестация познаите при кой........................... ПРИ БОБИ.............

#8 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 19.09.2010, 09:39

Дано Данчо го е снимал това, или там имаше друга камера... май на Феро.
При всички положения ДК трябва да се изкаже. Ще се постарая да има сериозно отношение в ДК, както и да няма отборни пристрастия.
Моля да се пусне видео на максимално качество на въпросната ситуация, както и коментари на пилоти който са видели ситуацията за да има адекватно отсъждане.

Като ме е видял че ще спирам в бокса можеше да ме изпревари и да си продължи обиколката а не да ме изпревари,да ме засече така че да бия ебати спирачките да не го одаря и да влиза преди мене в бокса.Провали ми цялото състезание с тази си маневра и невиждам кое му е плюса, дай да се изтрепем, като тръгне някои да спира в бокса да се правиме на спиди гонзалез само и само да сме пред него, това е опасно каране и невиждам защо се толерира, нали уж ОК следят всяка една проява за опасно каране но като гледам следят проявите само на своите преки конкуренти.
А и да допълня нещо писна ми да се решават правилата от пилоти участващи в състезанието,да се решават както на тях им е угодно и всички да им се кланяме, като визмате от всеки пилот по 10 лв на старт за касата ми намерете някакви хора плащаите им да ни съдят те а не Боби да ме прецака и да ходя после да подавам контестация познаите при кой........................... ПРИ БОБИ.............


А това Жоре е едно добра идея, ще помислиме по въпроса, защото си прав че така е малко скапано. Но през години никой не иска да седи на стола на ДК. И Куина и Феро и аз съм се пробвал, но... Независим делегат масля че ще е доста по-справедливо...

#9 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 09:41

Дано Данчо го е снимал това, или там имаше друга камера... май на Феро.
При всички положения ДК трябва да се изкаже. Ще се постарая да има сериозно отношение в ДК, както и да няма отборни пристрастия.
Моля да се пусне видео на максимално качество на въпросната ситуация, както и коментари на пилоти който са видели ситуацията за да има адекватно отсъждане.

Мисля,че и Данчо го е фанал този момент с камерата, но и да не е много от пилотите са го видяли.

#10 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 19.09.2010, 09:42

Мисля,че и Данчо го е фанал този момент с камерата, но и да не е много от пилотите са го видяли.


Росен го е видял нека той да каже май е снимал там с на Феро камерата така, че няма къде да избяга :)

#11 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 19.09.2010, 10:10

Самото изпреварване на Боби не го видях,тъй като снимах борбите в Топ 5.Вдидях само че в бокса са 2мата като Боби е отпред.

#12 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 10:17

Самото изпреварване на Боби не го видях,тъй като снимах борбите в Топ 5.Вдидях само че в бокса са 2мата като Боби е отпред.

Пич ко си видял незнам май нищо :) защото аз след като Боби ме засече не влязох в бокса и продължих още една обиколка :) та видял си ни 2 мата вътре а :) хахахаха........... Сигурно си видял кога влезнахме с Чарли 2-мата в бокса на 3-тата обиколка ама виш ся Чарли е с сива каска а Боби е с черна нз с цветовете как си.

#13 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 10:45

Аз видях ситуацията, за която говори Краша - той мина вляво, намали с вдигната ръка на доста повече от 5 метра от входа. Ако беше на 5 метра и все още беше на пълна газ, както твърди, Боби нямаше как да го изпревари - все пак всички са наясно, че 2 карта на пълна газ там е много трудно да се изпреварят. Да не говорим, че ако наистина си вдигнал ръка на 5 метра от входа, можеш ли да ми обясниш, как за 5 метра Боби те е изпреварил?

Една обиколка е 830 м и се прави да речем за 67 сек. Това прави над 12 м за секунда СРЕДНА скорост, която е по-ниска от скоростта на правата. Ако ти си вдигнал ръка на 5 м от входа на бокса, и като вземем предвид, че ти в крайна сметка не влезе, за което ти трябват поне 2 метра за маневра, това означава, че по думите ти Боби те е изпреварил за по-малко от 0,25 сек :o :o :o

Важният момент е, че ти си продължи по пистата и не влезе в бокса, което означава, че изпреварването е станало на самата писта, а не в бокса!

Да не говорим, че в бокса има 2 ленти и ако се замотаеш при спирането, ако в другата лента спре някой, спокойно може да си те изпревари дори и да влезе след теб...

Вдигането на ръка означава, че даваш сигнал на задните, че влизаш, за да не те удари някой и никога не е означавало "изпреварването забранено"...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#14 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 19.09.2010, 10:48

Важният момент е, че ти си продължи по пистата и не влезе в бокса, което означава, че изпреварванет о е станало на самата писта, а не в бокса!




Това е най-правилното :)

#15 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 10:57

Относно това, че пилоти са ОК и ДК - да, принципно по-добрият вариант е да не са пилоти... Но кой да бъде?

Когато нещо не ти харесва, най-лесното е да кажеш "вие сте тъпаци, писна ми от вас"... Нито си първият, нито ще си последният... Ако не дадеш алтернатива, критиката ти не е конструктивна...

Между другото, Косьо и Любо имат да си получават по 10 лв, които бяха неправилно задържани поради суматохата след състезанието. А правилото за броя на пилотите в последните гонки ще бъде преразгледано.

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#16 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 11:39

Аз видях ситуацията, за която говори Краша - той мина вляво, намали с вдигната ръка на доста повече от 5 метра от входа. Ако беше на 5 метра и все още беше на пълна газ, както твърди, Боби нямаше как да го изпревари - все пак всички са наясно, че 2 карта на пълна газ там е много трудно да се изпреварят. Да не говорим, че ако наистина си вдигнал ръка на 5 метра от входа, можеш ли да ми обясниш, как за 5 метра Боби те е изпреварил?

Една обиколка е 830 м и се прави да речем за 67 сек. Това прави над 12 м за секунда СРЕДНА скорост, която е по-ниска от скоростта на правата. Ако ти си вдигнал ръка на 5 м от входа на бокса, и като вземем предвид, че ти в крайна сметка не влезе, за което ти трябват поне 2 метра за маневра, това означава, че по думите ти Боби те е изпреварил за по-малко от 0,25 сек :o :o :o

Важният момент е, че ти си продължи по пистата и не влезе в бокса, което означава, че изпреварването е станало на самата писта, а не в бокса!

Да не говорим, че в бокса има 2 ленти и ако се замотаеш при спирането, ако в другата лента спре някой, спокойно може да си те изпревари дори и да влезе след теб...

Вдигането на ръка означава, че даваш сигнал на задните, че влизаш, за да не те удари някой и никога не е означавало "изпреварването забранено"...

Значи Боби ме изпревари за тия 5 метра в който бях намалил защото си влезна на пълна газ в бокса,както казах едва не изфръкна,за 2-те ленти предварително бяхте казали миналия кръг на конска че се спира само на едната линия защото е само 1 човек с знаменцето а тия 0,25 десети дето ми ги бройш за пълни измишлиотини.Вдигането на ръка както казваш ти никога не е означавало изпреварването забранено ,аз съм вдигнал ръка и както каза ти съм дал сигнал на задните че влизам, той може да ме изпревари но след като съм вдигнал ръка и съм дал знак че влизам той няма право да влиза в бокса преди мен!

#17 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 19.09.2010, 11:41

Значи Боби ме изпревари за тия 5 метра в който бях намалил защото си влезна на пълна газ в бокса,както казах едва не изфръкна,за 2-те ленти предварително бяхте казали миналия кръг на конска че се спира само на едната линия защото е само 1 човек с знаменцето а тия 0,25 десети дето ми ги бройш за пълни измишлиотини.Вдигането на ръка както казваш ти никога не е означавало изпреварването забранено ,аз съм вдигнал ръка и както каза ти съм дал сигнал на задните че влизам, той може да ме изпрешари но след като съм вдигнал ръка и съм дал знак че влизам той нчма право да влиза в бокса преди мен!


Абе Гоше, :D ти ако искаш дигни ръка на средата на пистата в първата обиколка и никой няма да може да те изправарва ли :D :D

#18 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 11:50

Относно това, че пилоти са ОК и ДК - да, принципно по-добрият вариант е да не са пилоти... Но кой да бъде?

Когато нещо не ти харесва, най-лесното е да кажеш "вие сте тъпаци, писна ми от вас"... Нито си първият, нито ще си последният... Ако не дадеш алтернатива, критиката ти не е конструктивна...

Между другото, Косьо и Любо имат да си получават по 10 лв, които бяха неправилно задържани поради суматохата след състезанието. А правилото за броя на пилотите в последните гонки ще бъде преразгледано.

Еми ако се потърсят ще се намерят хора аз лично немога да кажа сега че мога да намеря но има пилоти който не карат вече и ако им се плаща нещо като 30 лв на човек защо пък да не дойдат,хем пари ще вземат хем ще се посмеят на наще цигании,да може и да ги сочи някой с пръст ама няма да се те тези който са направили инцидента и после да ходим пак при тях да се оплавкаме те ще са неотрални и поне според мен много конфликти ще се разрешат по този начин.Ако се напише в сайта една тема,че се търсят такива хора 100% ще има поне 10 човека който да искат но май така е по одобно за някой хора и затова си седи тази система!!!

Абе Гоше, :D ти ако искаш дигни ръка на средата на пистата в първата обиколка и никой няма да може да те изправарва ли :D :D

Абе аз влизах бе тои се навря пред мен точно тия 5 метра който говоря не съм дигал ръката на правата а започнах да я вдигам след завоя.Ти неразбираш ли колко опасно беше това ами ако го бях ударил и се беше забил я в стената я в железата там тогава какво правим.Доколкото знам Румен се беше одарил в стената и всички знаем какво е било после ама аиде се изтрепем понеже трябва да има симпатии............

#19 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 19.09.2010, 12:28

Еми ако се потърсят ще се намерят хора аз лично немога да кажа сега че мога да намеря но има пилоти който не карат вече и ако им се плаща нещо като 30 лв на човек защо пък да не дойдат,хем пари ще вземат хем ще се посмеят на наще цигании,да може и да ги сочи някой с пръст ама няма да се те тези който са направили инцидента и после да ходим пак при тях да се оплавкаме те ще са неотрални и поне според мен много конфликти ще се разрешат по този начин.Ако се напише в сайта една тема,че се търсят такива хора 100% ще има поне 10 човека който да искат но май така е по одобно за някой хора и затова си седи тази система!!!


Абе аз влизах бе тои се навря пред мен точно тия 5 метра който говоря не съм дигал ръката на правата а започнах да я вдигам след завоя.Ти неразбираш ли колко опасно беше това ами ако го бях ударил и се беше забил я в стената я в железата там тогава какво правим.Доколкото знам Румен се беше одарил в стената и всички знаем какво е било после ама аиде се изтрепем понеже трябва да има симпатии............

Само да попитам.За колко независими маршали става въпрос. Тези 30 лв.на човек са вероятно без пътните.
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#20 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 19.09.2010, 13:50

Само да попитам.За колко независими маршали става въпрос. Тези 30 лв.на човек са вероятно без пътните.

Ами и един да е пак като не участва в състезанието по добре от 3-4 участващи пилоти.И тия 30 лв да мисля да са без пътните пътни оте 20-тина поне ако е по далече може и повече.Ако наистина са ти давали по 10 лв да го вършиш това според мен си е подигравка въпреки че разбирам че обичаш този спорт и не го правиш за парите.Но нали зимат някакви пари от нас за касата доколкото знам по 10 лв на човек 20 човека поне са ти 200 лв от тях да се заделят 50 за един такъв човек мисля че ще е добре.А може и друго нека си останат тези които сега са главни просто да има един човек който не участва в шампионата и той да взима всички главни решения да се докладва на него всичко и той да е главен.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users