Jump to content


Photo
- - - - -

Трети Кръг Winter Cup Lauta


  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#21 Александър Геговски

Александър Геговски

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 01.12.2009, 20:49

Според мене ние не работим и tези пари са малко в повече.Относно гумите аз лично сам против казах го и в събота но все пак вие решавате.Регламента за мене така си е добре :)

#22 Nightblade

Nightblade

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.12.2009, 21:05

Според мен всичко трябва да си остане както си е. Ще имаме по-малък шанс да сме прецакани 3 пъти, НО ще имаме и по-голям шанс да изтеглим лош карт, след като сме изтегляли прилични картове и сме имали място на подиум а дори и победа.
Според мен карането повече няма да промени или изравни способностите и състоянието на картовете.
Моето мнение е че трябва да се запази сегашната ситуация(макар и ситуацията с румен, сашо и борко е наистина гадна, защотото всеки един от тях е много добър пилот), с цел да се направи по-достъпен шампионата.
Generosity-make a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire and he'll be warm for the rest of his life.

If violence isn't solving your problems, you're just not using enough of it.

#23 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 21:15

Понеже се стремим да има по-малко прецакани,този кръг ще е така както е предложен.Като мине кръга ще бистрим на вино и .....ки,как ще продължим. B)

Според мене ние не работим и tези пари са малко в повече.Относно гумите аз лично сам против казах го и в събота но все пак вие решавате.Регламента за мене така си е добре :)

Не се притеснявай.Аз работя пак ми е много.Но ако това даде резултата който се очаква ,ще го преглътна.
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#24 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 01.12.2009, 21:42

Евала момчета идеите са ви страхотни, велики сте. Подкрепям ви с двете ръце.

#25 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.12.2009, 21:45

Според мен всичко трябва да си остане както си е. Ще имаме по-малък шанс да сме прецакани 3 пъти, НО ще имаме и по-голям шанс да изтеглим лош карт, след като сме изтегляли прилични картове и сме имали място на подиум а дори и победа.
Според мен карането повече няма да промени или изравни способностите и състоянието на картовете.
Моето мнение е че трябва да се запази сегашната ситуация(макар и ситуацията с румен, сашо и борко е наистина гадна, защотото всеки един от тях е много добър пилот), с цел да се направи по-достъпен шампионата.

Това го казваш щото до сега не ти си е падало 1, 3, 10, но ще дойде и твоя ред! Дано не го улучиш като мен, два кръга с тях! ;)

Евала момчета идеите са ви страхотни, велики сте. Подкрепям ви с двете ръце.

Благодаря Марио! :)
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#26 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 21:45

Това го казваш щото до сега не ти си е падало 1, 3, 10, но ще дойде и твоя ред! Дано не го улучиш като мен, два кръга с тях! ;)

До три пъти не се брои :lol: :lol: :lol:
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#27 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 01.12.2009, 21:46

ти 2 кръга, а аз 2 години тегля все куци картове :lol:

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#28 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.12.2009, 21:47

До три пъти не се брои :lol: :lol: :lol:

Ми то става три, като включиш и финала за годишния :D
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#29 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 21:47

ти 2 кръга, а аз 2 години тегля все куци картове :lol:

Като минеш и третата ще го бистрим. :P :P :P
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#30 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.12.2009, 21:52

Добре! Обещавам повече да не плача! :P :D :D
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#31 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 21:56

Добре! Обещавам повече да не плача! :P :D :D

А бре не бре.Просто гледам да ви разведря малко.Не че има нещо лошо в това да теглите куците магарета вместо мен -_- -_- -_- -_- -_-
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#32 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 01.12.2009, 22:47

Докъто четях за новите идеи, в главата ми се заформяше все по ясно и ясно мисълта: "ей, тия са невероятни!"

Момчета, невероятни сте! С две ръце "ЗА" новите предложения. Идеята за 3-манша е супер. Е, вероятността да се возиш и в трите пак си е налице, но намалява много повече. А и възможността в един от маншовете да не спираш дава невероятно много възможности за комбинации, така че да се измъкнеш възможно най-добре от набутването на кофти машина.

90 кинта не ми тежаха до сега. И 100 няма да ми натежат. Особено когато става дума за толкова интересни състезания. Все пак и ще се кара повече.
За мене си струва. Най-малкото поне си струва да се опита. Пък ако е много по-зле от досегашния формат, след това може да се изкоментира и да се промени или отхвърли.

Приветствам новите предложения. И чакам съботата с нетърпение. И се моля за дъжд - нека шоуто бъде на MAX.
Нека този кръг се проведе при новопредложените условия, а коментарите да ги оставим за след това.

Само да вметна към организаторите, че с новият формат ще е необходима още по-стегната организация и предварителна подготовка. Както и хората, които ще следят стоп-старт маневрите, трябва да водят много прецизна отчетност. И като предложение по отношение на изкуствените шикани от гуми - нека да бъдат леко по-разтегнати поне на излизане. Т.е. нека да си бъдат с по-спънато влизане, но излизането леко да се отвори или да се отдалечи малко повече третата преграда от гуми. А защо не и да са само от две прегради от гуми.

#33 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 22:57

Според мен всичко трябва да си остане както си е. Ще имаме по-малък шанс да сме прецакани 3 пъти, НО ще имаме и по-голям шанс да изтеглим лош карт, след като сме изтегляли прилични картове и сме имали място на подиум а дори и победа.
Според мен карането повече няма да промени или изравни способностите и състоянието на картовете.
Моето мнение е че трябва да се запази сегашната ситуация(макар и ситуацията с румен, сашо и борко е наистина гадна, защотото всеки един от тях е много добър пилот), с цел да се направи по-достъпен шампионата.

От начало към края:
1. Излиза, че понеже може да изтеглиш хубави картове, те е страх в крайна сметка като свършат, че ще изтеглиш куц. Е добре де, ама друг го е карал този куц кон и е мерил с него силите си с теб (сега е твой ред да го направиш);
2. Победа не трябва да се печели само с жребий;
3. Напротив, карането повече на различни картове ще доведе до по-предно класиране на по-бързите пилоти;
4. Относно достъпността - за да се запази цената, ако искате ще намалим наградния фонд, но ще е гадно. Така или иначе основните средства се разпределят между участниците с точки, победители и т.н. (поне такава е идеята) и всички ще спечелят по нещо, но така ще е много по-малко. Политиката по финансите е пределно ясна и ще публикуваме за какво са давани пари и как са изразходвани и няма да остане нито стотинка за нас организаторите, въпреки телефоните, ходенето напред-назад, отделеното време, мисленето на идеи за по-коректни правила, вземането на решения, нервите по мисленето "как да не ги изхарчим" и т.н. Така повече от 25 човека ще спечелят по нещо, макар и малко. Много от Пловдив ходят през ден да тренират и дават пари за това, други преди състезанието - еми спестете си по една тренировка и я трансформирайте в състезание. Все пак чух от някой от малките, че например им е странно как се оставя място, ако някой е до теб и се опитва да те мине или за друго поведение на пистата, различно от блъскащи колички и също така знам, че не работите, но знам и по колко време прекарвате на пистата или давате за МакДоналдс, а от тези състезания остава и едно т.н. know how и дава представа за конкуренцията, за шанса и всичко останало, което съпровожда този спорт.

Докъто четях за новите идеи, в главата ми се заформяше все по ясно и ясно мисълта: "ей, тия са невероятни!"

Момчета, невероятни сте! С две ръце "ЗА" новите предложения. Идеята за 3-манша е супер. Е, вероятността да се возиш и в трите пак си е налице, но намалява много повече. А и възможността в един от маншовете да не спираш дава невероятно много възможности за комбинации, така че да се измъкнеш възможно най-добре от набутването на кофти машина.

90 кинта не ми тежаха до сега. И 100 няма да ми натежат. Особено когато става дума за толкова интересни състезания. Все пак и ще се кара повече.
За мене си струва. Най-малкото поне си струва да се опита. Пък ако е много по-зле от досегашния формат, след това може да се изкоментира и да се промени или отхвърли.

Приветствам новите предложения. И чакам съботата с нетърпение. И се моля за дъжд - нека шоуто бъде на MAX.
Нека този кръг се проведе при новопредложените условия, а коментарите да ги оставим за след това.

Само да вметна към организаторите, че с новият формат ще е необходима още по-стегната организация и предварителна подготовка. Както и хората, които ще следят стоп-старт маневрите, трябва да водят много прецизна отчетност. И като предложение по отношение на изкуствените шикани от гуми - нека да бъдат леко по-разтегнати поне на излизане. Т.е. нека да си бъдат с по-спънато влизане, но излизането леко да се отвори или да се отдалечи малко повече третата преграда от гуми. А защо не и да са само от две прегради от гуми.

Румба, както виждаш с преминаването на кръговете и трупане на опит и впечетления, ще се опитваме да подобряваме нещата до макс. Много го мислих и аз, но не виждам как нещата да са по-зле от досегашния формат, но времето ще покаже. За организацията - очакваме помощ от и от вашия отбор, като по-опитен. Виждаш, че с мерак нещата се получават (засега). А за шиканите - ако вали, няма да ги има, че при спиране ще ги размазваме от блъскане, а ако не вали, абе и на мен ми се сториха малко тясни и ще го решим на място.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#34 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 01.12.2009, 22:59

1. Излиза, че понеже може да изтеглиш хубави картове, те е страх в крайна сметка като свършат, че ще изтеглиш куц. Е добре де, ама друг го е карал този куц кон и е мерил с него силите си с теб (сега е твой ред да го направиш);
2. Победа не трябва да се печели само с жребий;
3. Напротив, карането повече на различни картове ще доведе до по-предно класиране на по-бързите пилоти;

В идеалният случай броят на маншовете трябва да е равен на броя на участниците в серията и всеки пилот да кара по един манш всеки един от картовете. Тогава пилотските умения ще излязат на преден план, а условията ще бъдат максимално изравнени.

Е, в такъв случай, преминаването към формат с три манша е просто стъпка в посока на идеалния вариант.
След като не можем да променим машините, можем да променим условията.

#35 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 23:02

В идеалният случай броят на маншовете трябва да е равен на броя на участниците в серията и всеки пилот да кара по един манш всеки един от картовете. Тогава пилотските умения ще излязат на преден план, а условията ще бъдат максимално изравнени.

Е, в такъв случай, преминаването към формат с три манша е просто стъпка в посока на идеалния вариант.
След като не можем да променим машините, можем да променим условията.

и понеже неможем да направим 10 манша, ще дадем възможност на тези с куците машини да не спират в единия...
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#36 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 01.12.2009, 23:06

Само да наблегна на факта да внимавате при жребия за 3 манш, който ще се усложни малко заради това, че трябва да се проверява с кои картове е карал пилотът в предишните 2 манша.

Иначе за предложението на Румбата - с 2 ръце за :lol: 10 манша по 10-на обиколки... Откога искам увеличаване на дистанцията :lol:

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#37 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.12.2009, 23:13

Само да наблегна на факта да внимавате при жребия за 3 манш, който ще се усложни малко заради това, че трябва да се проверява с кои картове е карал пилотът в предишните 2 манша.

Иначе за предложението на Румбата - с 2 ръце за :lol: 10 манша по 10-на обиколки... Откога искам увеличаване на дистанцията :lol:

Оле, ще ни изядат за парите, иначе Краси идеята тръгна от теб и е супер, вече както и да го премислям - все по-добре си го представям.
А за жребия, имахме подобна ситуация с Любо в последния кръг, той беше първи и остана накрая същия карт, който беше карал - просто взе карта , който беше изтеглил предишния и се смениха - пак не е справедливо, понеже е бил 1-ви в манша се качи на изтегленото от втория (а и той е карал хубав карт щом е втори и сега е изтеглил друг), но ако обърнем тегленето в трета гонка още веднъж, 1-ви ще тегли първия и т.н.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#38 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.12.2009, 23:27

Само да наблегна на факта да внимавате при жребия за 3 манш, който ще се усложни малко заради това, че трябва да се проверява с кои картове е карал пилотът в предишните 2 манша.

Иначе за предложението на Румбата - с 2 ръце за :lol: 10 манша по 10-на обиколки... Откога искам увеличаване на дистанцията :lol:

и по това се мислеше вече, няма да има проблем!
за 10 манша идеята е супер, да можеше оскъпяването да е 5лв.
Може да се помисли да се пробва в новия шампионат, или пък да направим шести кръг, финалния, в този 10маншов формат!
Краси, благаодаря за идеята с по-малко спиране за стоп-старт! ;)
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#39 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 01.12.2009, 23:39

Оле, ще ни изядат за парите, иначе Краси идеята тръгна от теб и е супер, вече както и да го премислям - все по-добре си го представям.
А за жребия, имахме подобна ситуация с Любо в последния кръг, той беше първи и остана накрая същия карт, който беше карал - просто взе карта , който беше изтеглил предишния и се смениха - пак не е справедливо, понеже е бил 1-ви в манша се качи на изтегленото от втория (а и той е карал хубав карт щом е втори и сега е изтеглил друг), но ако обърнем тегленето в трета гонка още веднъж, 1-ви ще тегли първия и т.н.

Точно така е по правилника - последният взима карта на предпоследния :)Направили сте всичко точно както си трябва :)

Краси, благаодаря за идеята с по-малко спиране за стоп-старт! ;)

Идеята е от цялото ОК. В частност, моя беше идеята да има някакво спиране. Чарли го оформи да е просто стоп-старт, а Вектра даде идеята да е само 1 спиране в 2-та манша :) Но наистина звучи супер и вярвам, че ще бъде така :) Нямам търпение да мине състезанието :)

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#40 alex72bg

alex72bg

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 19 posts

Posted 02.12.2009, 09:52

идеята за 3 манша е добра, където 45лв там и 50лв - така че ЗА
www.Tuning-Parts.bg
The Performance Shop




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users