Jump to content


Photo
- - - - -

Запитване


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 07.03.2010, 12:17

Искам да попитам ако сме регистрирали отбор от 3 човека обаче някой от съотборниците ми са въспрепятствани за състезанието в такъв случай какво се прави останалите(останалия) човек от отбора може ли да кара или се дисквалифицира.И също исках да попитам дали има някакви класове от сорта на Джунияр за по малките учстници 14 годищни и така.Мерси предварително и се извинявам ако повтарям нечий въпрос.  :)

#2 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 07.03.2010, 12:31

Искам да попитам ако сме регистрирали отбор от 3 човека обаче някой от съотборниците ми са въспрепятствани за състезанието в такъв случай какво се прави останалите(останалия) човек от отбора може ли да кара или се дисквалифицира.И също исках да попитам дали има някакви класове от сорта на Джунияр за по малките учстници 14 годищни и така.Мерси предварително и се извинявам ако повтарям нечий въпрос. :)

По отношение на състезанията няма никакво значение колко човека от отбора идвате да карате, един двама или трима е без значение, участието във всички стартове не е задължително. Класове няма всички пилоти трябва да покриват минимално тегло от 80 кг ( ако не тежат толкова си носят тежести) ако не носят и тежести не взимат точки за шампионата

#3 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 07.03.2010, 13:09

По отношение на състезанията няма никакво значение колко човека от отбора идвате да карате, един двама или трима е без значение, участието във всички стартове не е задължително. Класове няма всички пилоти трябва да покриват минимално тегло от 80 кг ( ако не тежат толкова си носят тежести) ако не носят и тежести не взимат точки за шампионата

Може ли тогава да ми кажете какви ще да са тези тежести всмисъл аз съм 14 години 67кг 171см какво да направя за да отговоря на изискванията :)

#4 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 07.03.2010, 13:14

Може ли тогава да ми кажете какви ще да са тези тежести всмисъл аз съм 14 години 67кг 171см какво да направя за да отговоря на изискванията :)

Аз съм 60 кг и си нося една оловна Ютия 20 кг. Ти сам си решаваш какъв баласт ще носиш може да са торби с пясък, олово, цимент абе каквото ти е удобно :lol:

#5 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 07.03.2010, 13:32

Аз съм 60 кг и си нося една оловна Ютия 20 кг. Ти сам си решаваш какъв баласт ще носиш може да са торби с пясък, олово, цимент абе каквото ти е удобно :lol:

Да това хубаво ама неможе да ми стане ясно каде ги слагам тия тежести е това не мога да схвана.

#6 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 07.03.2010, 13:38

по отношение на 1 въпрос скоро ще бъд епубликуван правилника и кодекаса документите регламентиращи шампионата, там ще ти стане ясно като прочетеш, за тежестите, всеки различно ги разполага някои по себеси други по картингаи така стига да не падат, иначе съсздават опасности по пистата за другите
BMW 320I - 110kw

#7 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 07.03.2010, 13:42

по отношение на 1 въпрос скоро ще бъд епубликуван правилника и кодекаса документите регламентиращи шампионата, там ще ти стане ясно като прочетеш, за тежестите, всеки различно ги разполага някои по себеси други по картингаи така стига да не падат, иначе съсздават опасности по пистата за другите

Мерси за информацията :)

#8 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 07.03.2010, 14:08

Да това хубаво ама неможе да ми стане ясно каде ги слагам тия тежести е това не мога да схвана.

Ако ми кажеш какви тежести ще си носиш ще ти кажа къде най-лесно да ги сложиш

#9 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 07.03.2010, 19:55

Ако ми кажеш какви тежести ще си носиш ще ти кажа къде най-лесно да ги сложиш

Ами то е проблема че и аз незнам какви тежести да ползвам требва ми нещо 10-12 кила :mellow: а и ти тая ютия каде я слагаш

#10 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 07.03.2010, 21:19

Пред седалката точно под волата

#11 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 07.03.2010, 21:25

Пред седалката точно под волата

А имаш ли идея каква тежест да взема

#12 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 08.03.2010, 10:38

А имаш ли идея каква тежест да взема


Ами за 10-12 килограма баласт единствено оловото е практично. Дали ще е "ютия" или повече на брой оловни пластини, които ще закрепиш по себе си, зависи само от това доколко си склонен да жертваш комфорта си за по-голяма гъвкавост при покриване на минималните килограми.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#13 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 08.03.2010, 12:45

Само искам да ви предупредя, че обмисляме с правило да забраним разполагането на баласти в седалките. Защото миналата година имахме няколко счупени такива и следователно проблем с пистите. Така че мислете за разполагане на тежестите върху ролбара пред седалката или около стойките под волана, които фиксират кормилния прът.
И се запасявайте със свински опашки или гафери, защото изпадналите тежести няма да ги "таксуваме" само с места назад или анулиране на квалификационна обиколка. Това е ужасно опасно и още ми е пред погледа търкалящата се гира, подскачаща като баксетболна топка в тревата на Лаута от карта на Мондини...

#14 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 08.03.2010, 14:40

Предполагам все пак не би било проблем баласт, излят по формата на Д-то, облепен с нещо меко, което да се слага в седалката... Но всякакви павета, плочи, тухли и т.н. няма да могат да се слагат на седалката...

Тези, на които им е необходим по-малък баласт, могат да се замислят и за някакви брезентови торбички с пясък, които да се направят сравнително плоски и да се слагат като "възглавничка" на седалката

А тези, на които им трябват не повече от 3-4 кг, могат направо да вземат фитнес тежести за краката с пясък - те се залепват около глезените и няма да ви е никакъв проблем...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#15 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 08.03.2010, 14:46

Сериозно препоръчвам хората с по-големи баласти от 5 кг, да се допитат до Марио как се прави, защото например в Благоевград, друг вариант освен около стойката под кормилния прът, между краката, НЯМА! От друга страна, някой би попитал какво се случва с краката и коленете, с тези тежести помежду им - на тях ще препоръчам да си вземат комплект наколенки (които представляват секюрити комплект за ролери, наколенки и протектори за китките и лактите) - има ги в Джъмбо и бяха по-малко от 10 лв, ако не се лъжа.
Дори аз самия се замислям за наколенки, защото ми се е случвало да си докарам синина на някое от колената...

#16 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 08.03.2010, 23:33

Тези, на които им е необходим по-малък баласт, могат да се замислят и за някакви брезентови торбички с пясък, които да се направят сравнително плоски и да се слагат като "възглавничка" на седалката

Пясък определено не е много добра идея.На едно от състезанията скоро имаше ЛЕКО опесъчаване на пистата

#17 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 08.03.2010, 23:34

зависи как е направено

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#18 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 09.03.2010, 19:38

Сериозно препоръчвам хората с по-големи баласти от 5 кг, да се допитат до Марио как се прави, защото например в Благоевград, друг вариант освен около стойката под кормилния прът, между краката, НЯМА! От друга страна, някой би попитал какво се случва с краката и коленете, с тези тежести помежду им - на тях ще препоръчам да си вземат комплект наколенки (които представляват секюрити комплект за ролери, наколенки и протектори за китките и лактите) - има ги в Джъмбо и бяха по-малко от 10 лв, ако не се лъжа.
Дори аз самия се замислям за наколенки, защото ми се е случвало да си докарам синина на някое от колената...

Извинявайте но пак ще се намеся и ще ви попитам за савет какво точно да направя вече придобих известна представа но все пак да ми кажете вие аз съм 67 килограма без каска обувки гащеризон и така неекипиран каква тежест да използвам каде е най удачно да я расположа.Много е хубаво че има хора които да помагат на начинаещите :)

#19 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 09.03.2010, 20:09

Извинявайте но пак ще се намеся и ще ви попитам за савет какво точно да направя вече придобих известна представа но все пак да ми кажете вие аз съм 67 килограма без каска обувки гащеризон и така неекипиран каква тежест да използвам каде е най удачно да я расположа.Много е хубаво че има хора които да помагат на начинаещите :)

Аз моята тежест я слагам пред краката на колоната към волана. Тежестта ми е оловна 18-20 кг с размери:
широчина в долния край 15 см
широчина в горния край 8 см
дължина 30 см
Дебелина 7 см (в твоя случай ако ти трябват 10 кг 3-4 см)

#20 ILIEV

ILIEV

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Дупница

Posted 09.03.2010, 20:54

Аз моята тежест я слагам пред краката на колоната към волана. Тежестта ми е оловна 18-20 кг с размери:
широчина в долния край 15 см
широчина в горния край 8 см
дължина 30 см
Дебелина 7 см (в твоя случай ако ти трябват 10 кг 3-4 см)

А ако нещо се случи за 2 3 килограма ще ме върнат ли? И също откаде мога да се сдобия с такова олово?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users