Jump to content


Michail's Content

There have been 27 items by Michail (Search limited from 28.04.2023)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#9572 Календар 2013

Posted by Michail on 19.09.2013, 16:40 in Auto-Kart Championship

Някой има ли излишни тежести ? 




#9602 Календар 2013

Posted by Michail on 11.10.2013, 20:59 in Auto-Kart Championship

И аз съм съгласен с Боби. Отношението на някои собственици на писти е под всякаква критика. Когато се научат да се държат с клиентите си така, както на Бенковски го правят, имат някакви изгледи за развитие. Тъжната ирония е, че който каквото и да прави, всичко се връща там, където и започна - именно на Бенковски и Пол позишън. На втората се знае колко добра е техническата компетентност по поддръжката :) 
вчера Илиан е работил и пробвал почти всички машини, които са налични, и 7 от тях вървят в 0.4 сек. Колко писти на практика постигат същото ?  

Според мен тази година бе много успешна за този шампионат, ВЪПРЕКИ постоянните гафове с календара, ВЪПРЕКИ провалените стартове, ВЪПРЕКИ недостига на ресурс в организацията. На фона на толкова неясни и несигурни условия, в които виреем, се иска доста вдъхновение да продължаваш упорито да организираш нещо, въпреки гореизброените пречки. Така, че всички, които сте организирали или участвали - keep up the good work.




#9452 Календар 2013

Posted by Michail on 13.07.2013, 13:06 in Auto-Kart Championship

Краси, обадете ми се като решите да тествате Пола :) Back to my home track :P 




#9442 Календар 2013

Posted by Michail on 11.07.2013, 23:42 in Auto-Kart Championship

Краси, освен, че се отваря възможност за разнообразие, има ли някаква по-специална причина да не е на Благоевград? 
Аз бих гласувал с удоволствие за Лаута да е точно тогава :) 
На Пола ако са старите им Содита от миналата година може да се очаква фиаско ала- Житница :)  
Разликите на Конска - да, стабилни са, но щом Марио казва, че ги работят, може да се очаква, че ще са приемливи :) 




#9775 2014 R1 - FDKART - 01.03.2014

Posted by Michail on 02.03.2014, 15:01 in Auto-Kart Championship

Изгледах ситуацията няколко пъти и аз мисля, че "удар" е силно казано в 2ри ляв завой. Гошо е плътно до Краси и според мен просто се опитва да остане на пистата. Има леко избутване, не удар. Ддо голяма степен изглежда причинено от първоначалния натиск, който Краси прилага. Не мога да определя дали и колко е вдигнал газта Гошо и доколко взима завоя единствено благодарение на карта отвън. 




#9845 2014 R1 - FDKART - 01.03.2014

Posted by Michail on 14.03.2014, 00:22 in Auto-Kart Championship

Вземи малко кебачета и една бира ине занимавай хората с глупости... 2кг тежести... 




#10050 2014 R5 - Пловдив /Лаута/ - 24.05.2014

Posted by Michail on 29.05.2014, 22:33 in Auto-Kart Championship

Всички знаете, че причината да са т-о-л-к-о-в-а бавни на Лаута е в безумната предавка, която слагат. От там и най-малката разлика между различните машини се удвоява... 
Всички сме карали 6.5 к.с. на различни писти, а в Пловдив или трябва наистина е пълно със самоубиици от тамошните клиенти, които постоянно разбиват картовете, за да предприемат такива мерки, или това е доста непопулярно за нас бизнес решение да убиеш тотално всякакъв кеф от каране. Не е нормално да седнеш на друга голяма писта на 200куб. без да погледнеш дори какъв е карта и на слизане да си УБЕДЕН, че е някъде между 9 и 13к.с., пък пистата е само прави... и защо ? Защото сравняваш с Лаута....




#9498 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 25.07.2013, 17:32 in Auto-Kart Championship

Не всички го могат защото не всички искат победата на всяка цена,и не всички задълбават на толкова дълбоко да търсят мръсни техники за предимство.А до това че нямаше наказание мен лично ме стимулира да започна и аз да играя така.Като в правилника го няма променете го да не ни е даден от ФИА тоя правилник и да не подлежи на промени.Има мн дупки в правилника и Марио добре се възползва от това.Някой може да каже във Формула едно е така или нз си ко тука сме аматьорски шампипнат с блъскащи колички това във никакъв друг щампионат неможе да се случи поради простата причина че ще завърши с отпадане и на 2 мата а кой ще рискува така само с тези блъскащи колички е възможно.


Не мисля, че има проблем в правилника. Не може да се обхване всичко с правилник и за всичко да има предписание. Това е въпрос по-скоро до моментна преценка на маршали. Според тях не е имало "избутване" по смисъла на точка 13.14. Случаят е приключен. А и точно, ти, Краш, знаеш, че част от висшия пилотаж е да знаеш как да се движиш по ръба. Мога да ти кажа, че на световния финал ми прилагаха много долни техники за разклащане и няма как да има наказание за някои от тях. 




#9495 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 24.07.2013, 01:22 in Auto-Kart Championship

:)  :D  Някакъв сарказъм е това!! Евала за номера!! Това мъжете не го могат!

Ами в интерес на истината, не всички го могат. Факт. Борба до последно :) Харесва ми




#9489 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 22.07.2013, 22:59 in Auto-Kart Championship

Мислех че е прекрасно очевидно и въобще не съм и подозирал, че моето мнение ще касае някого. Съжалявам, че така се е получило, но имах уговорка и минути повече не ми се седеше на пистата след моето фиаско.

много бързо си тръгна от пистата Мишо, трябваше да останеш и да кажеш, защото от охранителната камера не се вижда дали от вътре Марио притиска Косето, факт е че Марио изведнъж намали скороста в завоя доста осезаемо поне аз така го видях отсрани като маршал.Но.............



#9468 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 19.07.2013, 01:33 in Auto-Kart Championship

Освен магически да са разширили "родното" ми трасе :D и вътре в залата да важат други физически закони, правейки 300 метровото трасе 450 метрово. :)  
Иначе, може да се изпреварва навсякъде, тествано. Не по-зле от на Житница!   
Настилката е доста по-добра от тази на Велинград или на Бенковски. 
И Все пак за такова трасе цената е напредничава. 




#9485 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 22.07.2013, 13:51 in Auto-Kart Championship

Така, да видим какво сте си писали в Спортния кодекс: 

13.10)   По време на състезание, сам на пистата карт може да използва цялата й ширина. Но когато бъде настигнат с обиколка на прав участък от временно или постоянно по-бърз карт, състезателят трябва да даде на другия състезател правото на свободна част от пистата, като се дръпне в едната й част, за да позволи изпреварването. 

Според Марио, Косьо "трабвало да му отстъпи вътрешната страна", което е пълна глупост - по цял свят във всички моторни серии изпреварваните с обиколка оставят ЕДНАТА страна на пистата и не са длъжни да е все вътрешната. Същото е и според този кодекс. Така или иначе Косьо му даде път. Но какво следва? 
След това произволно тълкувание, стигаме до същината на въпроса - Марио изблъсква Косьо по такъв начин, че и аз минавам и Гошо минава. След което заявява в прав текст, че го е направил нарочно, за да спечели състезанието. Ако не е очевидно, че става въпрос за умишлен инцидент, възможен само с ролбари, нека видим какво пише в "кодекса" :

13.14)   Маневри, целящи да възпрепятстват други състезатели, като преждевременна смяна на посоката, повече от една смяна на посоката, нарочно избутване на други картове извън вътрешната или външната страна на завоя или извън пистата, както и всички други ненормални смени на посоката, са строго забранени и ще бъдат наказвани според важността и броя повторения на нарушението. 

Не знам какво има да се коментира.  

Марио има късмет в случая. Аз лично нямам против да караме по този начин и победите да се решават по този начин. Но ми се струва, че на някои от вас няма да им хареса това. 




#9492 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 23.07.2013, 22:45 in Auto-Kart Championship

Така е изглеждало от твоята гледна точка, но аз бях точно зад тях. Това няма особено значение. При всички положения Марио показа висш пилотаж в някои отношения и бих казал евала за усета. 




#9483 6 кръг - ПОЛ ПОЗИШЪН - 20.07.2013

Posted by Michail on 22.07.2013, 00:16 in Auto-Kart Championship

Това, което направихте 2мата стана пред очите ми. Чух и какво си говорихте в последствие. Не знам как това не е било видяно от главния маршал. Излишно е да казвам за такава проява какво би трябвало да се случи с пилота. :) 

Да му е честита красивата победа!!  <_<



#9761 Отбори и пилоти 2014 - РЕГИСТРАЦИЯ

Posted by Michail on 01.03.2014, 01:09 in Auto-Kart Championship

Отбор: Steering MAD Racing Team
Шеф: Mихаил Ангелов - Michail
Собственик: Mихаил Ангелов - Michail
17. Mихаил Ангелов - Michail
18. Боян Кушев - Boyan K
19. (the invisible Stig)




#9938 1 или 2 кръга в Хасково?

Posted by Michail on 08.04.2014, 22:34 in Auto-Kart Championship

Аз не съм гласувал в анкетата, защото не мога да отделя 2 дена за Хасково така или иначе. Същевременно, ако има двоен старт малко се обезсмисля да бия този път само за единия. Графикът не позволява този уикенд да остана, но стискам палци да се получи хубаво състезание! /Каквито кофти спомени имам от това Хасково, дано останат вечно в миналото... :D /




#9409 4 кръг - последно БЕНКОВСКИ - 15.06.2013

Posted by Michail on 17.06.2013, 20:52 in Auto-Kart Championship

естествено, по-рязко захапващ карт по-лесно оувърстиирва, но това дали ще се случи зависи изцяло от пилота. :) 




#9406 4 кръг - последно БЕНКОВСКИ - 15.06.2013

Posted by Michail on 16.06.2013, 22:52 in Auto-Kart Championship

Боби, я стига, нямало шанс! :D 
Ти верно направи рекорд от завъртания, не ти е карта виновен! :D Много агресия в теб, много нещо....  :mellow:  
А на мен се падна честта да маршалствам в пороя, вместо аз да карам на него.... пу бе...  точно теб ми беше най-трудно да те следя къде си по класирането... 




#9844 2014 R2 - Бенковски - 15.03.2014

Posted by Michail on 14.03.2014, 00:17 in Auto-Kart Championship

Потвърждавам участие, в случай че закъснея, ще съм предупредил кой да изтегли жребеца вместо мен. 




#9521 АНУЛИРАН - ХАСКОВО - 17.08.2013

Posted by Michail on 16.08.2013, 20:42 in Auto-Kart Championship

Отборът на извратено-завиващите ще пропусне този кръг. Успех с организацията и кефа :) 




#9542 7 кръг - БЛАГОЕВГРАД - 31.08.2013

Posted by Michail on 29.08.2013, 18:43 in Auto-Kart Championship

...в очакване на вечерния Краси - смс :D 




#9547 7 кръг - БЛАГОЕВГРАД - 31.08.2013

Posted by Michail on 02.09.2013, 17:32 in Auto-Kart Championship

Ако никой не пропуска стартове до края на сезона аз виждам точно трима претенденти - и три оставащи кръга :) 




#9550 7 кръг - БЛАГОЕВГРАД - 31.08.2013

Posted by Michail on 03.09.2013, 22:33 in Auto-Kart Championship

При отборите са пет, определено там е много интересно :) 




#9601 9 кръг - БЕНКОВСКИ - 12.10.2013

Posted by Michail on 11.10.2013, 20:46 in Auto-Kart Championship

Квалификацията е в 8 сутринта, а времето е идеално - не е -15 :D 
Надявам се този път да сме по-близо до графиците. 




#9939 SWS Grand Final 2013 - нашето участие

Posted by Michail on 08.04.2014, 23:43 in Международни състезания

Поради падането на сайта, където се хостваха снимките, можете да видите част от снимките ,които бяха към статията тук: http://s42.photobuck...orld final 2013