Jump to content


Photo
- - - - -

Белчин бани - вън от календара на шампионата


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 09.07.2012, 15:28

Чудех се дали просто да не напиша постинг, в допълнение на останалите, в темата, която Феро е отворил... но ми се иска да го направя като отделна тема, тъй като искам да бъде и като отворено писмо към собствениците, шефове и персонал там. Дали те хвърлят по едно око тук - не знам, а и не ме интересува, ако го правят - да четат внимателно.

За всичките години, от 2005 насам, откакто се занимаваме с този шампионат, никоя писта не се е дънила толкова юнашки. Хасково може би само ще продължава да държи лидерството, с картовете с различни предавки и разликата от 7+ сек на обиколка, преди време... там отидохме, видяхме, че няма как да се проведе старт, покарахме ей така, пихме кафе и се прибрахме. Някой сигурно би казал "кои сте вие, че да давате оценка", аз бих отговорил на първо място - ние сме клиентите, тези, дето генерираме приходите. Това на първо място, отделно не коментираме факта, че сме от породата клиенти, които могат да дадат ценни съвети, които познават много добре нещата и всякакви подобни...

Огромният проблем на Белчин бани се крие не в друго, а в управлението. Честно казано, отдавна ми е омръзнало хора, които идея си нямат как се управлява подобно съоръжение, да се занимават с такъв бизнес. То това не е бакалия или кръчма, ама ходи обяснявай. А още повече ми е омръзнало от стотинкаджийството, и всеки да си мисли, че удря голямото кьораво, като играе с дребни тарикатлъци.
Това, което по точки ще изброя, е и нещо като обръщение към ръководството там:

1. Датите за нашите състезания ги имат от няколко месеца, още когато правихме каледанра, Краси си направи труда да прозвъни пистите. Не може, ПРОСТО Е БЕЗОБРАЗИЕ, персонала на пистата да разбере, че има състезание сутринта в събота, в 9:30! Това стана ясно минути, след като бяхме пристигнали на пистата, в 10 без нещо! И те, хората съвестни, седнали да оправят два от картовете, да ги постегнат, щото "състезание" не значи 10-15 сесии по 5 минути, в лежерно темпо, по тениска и бански, в почивката от слънчевите бани и плацикането в басейна. Мислех, че това миналата година стана съвсем ясно, когато се видя какво представляват нашите състезания. Явно не, обаче...

2. Изобщо не ми стана ясно каква беше тази простотия със заключването на вратата, която е между алеята към пистата и зоната на басейна?!? Това с каква цел беше - всеки, желаещ да се изпикае, да ходи да препикава оградите ли!? Или беше с цел тоалетната да си я плащаме по 5 лв, защото другия начин да се стигне до нея, беше през централния вход (след страхотно обикаляне), където пускат само срещу заплащане. Значи, нека поразсъждавам "на глас" - идваме, правим за по-малко от един пълен ден оборот, какъвто само пистата, отделно от комплекса, при равни други условия НЕ МОЖЕ да направи, при това караме на нормални цени без нито 1% отстъпка (никоя друга писта в България не ни приема БЕЗ отстъпки), дошли сме само заради картинга, без да ползваме басейна и другите атракциони (за които се плащат 5 лв вход)... и на фона на всичко това, дори до една тоалетна нямаме достъп? Просто фантастично! Трудно ми е да намеря точните прилагателни, затова просто няма да добавям нищо.

3. Уважаемата г-жа управител на комплекса (не е собственичка, щото тук някой и така я нарече) е добре да знае, че елементарния бизнес етикет изисква да се появи около и след пристигането ни, да каже "добър ден", че дори да попита "от какво имате нужда, всичко наред ли е?" и как ще премине организацията, може би още тогава щях да кажа "не, не връщайте клиенти, до квалификацията всеки може да си кара, след нея също, между маншовете също". Аз не че не го казах това при кратката поява, обаче чувствах как си говоря с радиото. Чак в 5 следобяд, аз лично вместо "добър ден" получих "ама какво правим с времето, нещо много пресрочихме... и какво е това помпане на гумите?". Това с "пресрочването на времето" ме втрещи, още повече, че беше изразено, докато вече 40-та минута чакахме клиенти с по 5-минутно каране яваш-яваш по пистата да приключат, за да можем да пуснем втората гонка. Трябвало до 14 ч всичко да е приключило, така била разбрала, много клиенти отклонили, то хубаво било, че и ние караме, ама така да сме го направели, че да е взаимно изгодно, а не само изгодно за нас (???Posted Image). Аз пък трябваше да попитам "вие нали миналата година имахте доста по-сериозно присъствие и на двете ни състезания, които при това бяха само по 1 гонка и пак приключваха след 16 ч?". Но реших все пак да се държа на положение, защото иначе трябваше да се скараме, по начина по който тръгна целия диалог. Те реално, приятелката на Радо и жената на Бисер, ме отмениха, въпреки че не изсипаха "храната" на най-правнилното място - той Слави едва втори ден беше там и още се ориентираше, и далеч не беше най-виновния човек за цялата ситуация, включително за тази с гумите.

4. Най-болният момент, който почти съсипа целия кръг, или поне със сигурност състезанието на доста хора. Не може да заварваме 6 от общо 9 карта, с гуми на конци, при положение, че от месеци има инфо КОГА ще дойдем, при положение, че 3 дни преди самата дата пак има обаждане за доуточняване на график и цени! После помпането им било проблем!? Ние, и да не ги бяхме пипали наляганията, тези гуми пак щяха да гръмнат, те бяха износени до степен НА КОНЦИ!!! Моята задна лява гума, гръмна сутринта на тренировките, след не повече от една дузина обиколки, при налягане 1.2 атмосфери и по-малко (правех експерименти с периодично намаляване на налягането). Ако не ги бяхме пипали наляганията, тогава сигурно щеше да се окаже, че сме вандали, каращи прекалено бързо и натоварвайки гумите, защото те при всички положения щяха да са същия брой гръмнали!

Връщам лентата назад - нито ЕДНА спукана гума нямаме за изминалите 5 кръга, нито за ЦЯЛАТА изминала 2011 година (в която имаше 2 кръга на Белчин), от когато беше въведено правилото с промяната на налягането. А с налягания всякакви сме карали - твърди, меки. Дали проблема е в нас?! На спуканите гуми им изгубих бройката в събота. Явно в един момент се е разчуло, че гърмят като пуканки, и шефката дойде с бойна походка да ме пита "какво е това помпане?". На въпроса ми "защо са толкова износени гумите по всички картове", получавам отговор "ама защо толкова ги помпате, какво е това?". Гумите по картовете бяха преобладаващо такива, каквито у нас НЕ МОГАТ да се намерят и купят. При това в окаяно състояние, износени не само до под маркера, ами направо до конците. Никоя писта в България не купува за рент картове гуми Дънлоп. Или, казано съвсем накратко - това са гумите, с които картовете са дошли от Германия... преди над година!!! Довечера, като кача снимките, ще пусна тук и снимка на една от гумите - стори ми се достатъчно да снимам само една, тъй като всички останали бяха в същото състояние. Факт е, че посочих поредната гума на конци, питайки "как точно, дори при налягания, посочени от вас, това ще издържи без да се спука?", и това не беше взето под внимание, вместо това ми се повтаряше риторично въпроса "как така на толкова атмосфери? не може такова нещо". Черешката бяха заплахите на висок глас, че при толкова спукани гуми, ще им ги удържа от заплатите, задето ни оставили да ги помпаме така. Драмата в случая не са заплатите - това така или иначе са си техни вътрешни работи и слабо ме вълнуват. Драмата е, да си навикваш така хората (че и сина включително), и то публично, показвайки висша форма на незнание и предизвиквайки смях у всички. Гумата е консуматив (пак повтарям - КОНСУМАТИВ!). Явно има хора, които не знаят, че значението на тази дума е синоним на "постоянен разход" и явно не са наясно, че дори ренталските гуми при картингите издържат в пъти по-малко от серийните гуми по автомобилите. Да, точно така, една гума върху картинг НЕ МОЖЕ да издържи 3 години каране. Тези гуми не са сменяни, откакто машините са дошли от Германия и откакто пистата е отворена, а определено картовете не са били купени с чисто нови гуми. Какво излиза обаче? Ние сме виновни за спукването им, защото ги помпаме по ненормален начин, а персонала още повече, че ни е разрешил да го правим. Но определено ръководството на пистата е невинно, че ни предоставя за каране гуми на конци, на практика разпаднали се! Не знам писта, на която да сме карали, на която да посочиш преди манша как гумата е на конци, а отсреща да ти казват "ооо, тва знаеш ли колко ще изкара от това положение, пък сега е и мокро". Е, видяхме - по-малко от 10 обиколки в ръцете на Румен изкара, след което той изгуби шанс да се бори и отпадна заради това. Не видях обаче някой да му върна пари, задето оставащите 17 обиколки, т.е. близо 15 мин, той зяпаше видимо вбесен от бокса как другите карат. Не видях някой да връща пари на Феро, задето около 20 обиколки втория манш, той беше зрител. А на всички други писти, при такива отпадания, са идвали да ми казват "абе онова момче му останаха Х на брой незавъртяни обиколки"...

По повод на всичко това, в Белчин да не се чудят, че още сега на 25 август, а и занапред, няма да ни има там. Да не се чудят защо, макар и прежаднял и прегладнял, запалих Алфата и си заминах веднага, без да седна да хапна малко скара, да пийна някоя бира... да оставя още някой лев там! Поне докато ръководството на този комплекс е в тази му конфигурация, респ. с този стотинкаджийски начин на мислене, аз, а предполагам и останалите, няма да имат желание да стъпят там. Не само на пистата, ами въобще и в целия комплекс.

PS - Ето как го правят в Благоевград:
"Обещано - изпълнено. Това са новите гуми, с които ще бъдат обути картовете за Endurance cup на 18.05.2012 г."
Posted Image

#2 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 10.07.2012, 09:51

PS2 - Така го правят в Белчин...

Posted Image

#3 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 10.07.2012, 10:07

олеее, ти с тази гума знаеш ли още колко много може да се кара? Боби още като разтоварвахме двамата ти казах, че доста от гумите са им на парцал! Само на пръв поглед имаше 4!!!
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users