Jump to content


Photo
- - - - -

Промени 2011


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#61 K.Chernev

K.Chernev

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.04.2011, 18:56

няма логика с написаното по горе, там се притесняват кой ще оцелее накрая според мене, че съм виждал хора да се отказват че не може да издържат, ама това няма нищо общо с правилата.


Както няма и логика Лаута да изчезне от календара, защото променянето на налягането в гумите ще отнеме време и от ръководството на пистата ще има недоволни. Погледнато от страната на загубеното време, това правило ще се отрази върху времетраенето на състезанието на всички писти.
I'm livin’ life in the fast lane
Movin’ at the speed of life and I can’t slow down
Only got a gallon in the gas tank
But I’m almost at the finish line, so I can’t stop now
I don’t really know where I’m headed, just enjoyin’ the ride
Just gon’ roll ’til I drop and ride ’til I die
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)

#62 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.04.2011, 19:00

Правилото може да се тества на тренировките и може да се прецени колко време отнема, идеята е супер според мен и си струва да се пробва.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#63 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 01.04.2011, 22:53

Е, някои хора очевидно първо им идва на акъла да мислят как нововъденията да се ползват за подли номера, отколкото какво добро би им дало това.

Боби след това къде ме прееба на конска ще те следя до дупка с въвеждането на нови правила защото знам,че точно от твоя отбор ще има манипулации с тях.

Тогава махнете и Бенковски от календара - там и без това пилотите се притесняват повече да не спукат гума, отколкото какво е налягането.

Аз дадох доста основателна причина за Лаута Всички го помним този чичка дето се правеше там на мъж и честно казан се почуствах тогава много обиден държеше се все едно сме некакви никой и какво му правим на божествената писта.А за Бенковски кога са ни посрещали така аз знам че там са ни били винаги едни от най евтините състезания и сме си правили каквото искаме на пистата а не да караме с трафик.А и междо другото с това ново правило е сигурно,че всяка квалификация ще се кара с трафик заради продължителното и времетраене или поне ще има 2-3 пректсвания.Абе страшно правило нема какво.

Аз все си мисля, че е малко тъпо да си дал 80-100 лв за ден с път, храна и тренировки и да ги прежалиш, за да прецакаш освен своето състезание и това на някой след теб. Малко звучи като: "По-добре на Вуте да му е зле, отколкото на мен да ми е добре". Освен това не е сигурно как ще се случи стартовия ред, той зависи от предния кръг, новодошлите и т.н., освен ако правенето на гадни номера е задължителна черта на характера и е по-важно от всичко останало.

Както и да ти изглежда има такива индивиди който са готови да го направят а и от тренировките можеш да разбереш къде си на пистата в сравнение с другите и ако се окаже,че шансовете ти за 1 ва гонка са много малки а този след теб застрашава по точки твой съотборник а и най важното си с нагласата на някой тук именити личности като нищо ще си жертваш 80-те левчета.

#64 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 02.04.2011, 08:07

Абе доста коментари за това помпане на гумите, просто предупредете шефовете на пистите и споделете дали те са съгласни с това, струва ми се че няма да се приеме с възторг това нещо.

Както няма и логика Лаута да изчезне от календара, защото променянето на налягането в гумите ще отнеме време и от ръководството на пистата ще има недоволни. Погледнато от страната на загубеното време, това правило ще се отрази върху времетраенето на състезанието на всички писти.


Аз какво ти казвам, че ще са недоволни и няма да го позволят това нещо, пък логиката е такава като не спират да правим много неща ето затова няма смисъл да я има, сккапани картове, трафик, приситскане постоянно и мрънкане има още куп неща.
BMW 320I - 110kw

#65 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.04.2011, 08:56

няма логика с написаното по горе, там се притесняват кой ще оцелее накрая според мене, че съм виждал хора да се отказват че не може да издържат, ама това няма нищо общо с правилата.


Мда това с еотнася за доста хора.


всяко нещо си има скрит замисъл, при условие че едно нещо върви не се пипа стара поговорка.

Абе то и старите фото апарати/лентови/ и черно-бели телевизори си работеха,но сега едвали някой ги ползва ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#66 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 02.04.2011, 09:10

Абе то и старите фото апарати/лентови/ и черно-бели телевизори си работеха,но сега едвали някой ги ползва ;)

ами добре ако някои има стари телевизори черно бели лампови да ми ги носи, аз ги ползвам........................... ще съм му много благодарен също и транзистори хахаха много добре ще ми дойдат
BMW 320I - 110kw

#67 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 04.04.2011, 09:59

Боби след това къде ме прееба на конска ще те следя до дупка с въвеждането на нови правила защото знам,че точно от твоя отбор ще има манипулации с тях.


И ако сега обясниш на аудиторията, какво общо има въвеждането на ново правило, предложено от Чарли, с това "къде съм те преебал на Конска" (за което само ти и жена ти сте на такова мнение, аз друг, който да защити твоята теория не видях), ще ти бъда адски благодарен.
И ако успееш някак да ме убедиш, че това "следене до дупка" не е лично отношение към мен, бих бил супер изненадан - щото си решил, че съм ти черен, само защото спираш за бокс една права по-рано и аз не седя като зрител на първия ред да те гледам, а се възползвам от грешката ти...

Още повече, това за кой отбор карам, няма никакво отношение към оспорваната от теб моя маневра. Ако по това време все още карах за Шедоу, ти кво - Румен, Никола и Дидо ли щеше да следиш до дупка? А Феро и Кобрата нямаше да ги следиш до дупка? Логиката ти е просто бетон, честно...

#68 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 04.04.2011, 16:44

И ако сега обясниш на аудиторията, какво общо има въвеждането на ново правило, предложено от Чарли, с това "къде съм те преебал на Конска" (за което само ти и жена ти сте на такова мнение, аз друг, който да защити твоята теория не видях), ще ти бъда адски благодарен.
И ако успееш някак да ме убедиш, че това "следене до дупка" не е лично отношение към мен, бих бил супер изненадан - щото си решил, че съм ти черен, само защото спираш за бокс една права по-рано и аз не седя като зрител на първия ред да те гледам, а се възползвам от грешката ти...

Още повече, това за кой отбор карам, няма никакво отношение към оспорваната от теб моя маневра. Ако по това време все още карах за Шедоу, ти кво - Румен, Никола и Дидо ли щеше да следиш до дупка? А Феро и Кобрата нямаше да ги следиш до дупка? Логиката ти е просто бетон, честно...

Ти и Кобрата сте маневраджиите в ферари.Феро когато съм карал с него винаги се е държал добре и с него не съм имал проблеми.А ти много добре знаеш историята за теб за мен и за Ферари и за вашето лично отношение към мен след като се махнах от там.Чесно да ти кажа аз бях сложил нова страница и дори не ми пукаше че е станало докато нестана това с бокса и разбрах тогава че вие имате лично отношение към мен и това няма скоро да се промени.Но тогава прогледнах и за друго нещо.Прогледнах как можете вие 5-мата господари там да си командвате парада както си искате и въпреки видното прецакване на някой да обърнете всичко във ваша полза.Защо ли? Защото още при правенето на някой правила от вас вие знаете къде са им дупките.Тази година няма да ме изненадате с такива,немисли,че ще можеш да ме прецакаш пак нещо толкова лесно или пък ако успееш няма да е като гръм посред бял ден.Това ,че нямаше много хора да кажат, че си виновен е щото тука човек когато само има проблем тогава пише иначе за проблемите на другите никой не му пука.Нали затова уж се е разпаднала пилотската комисия.Та главното заради вашето лично отношение се породи мое лично отношение което ме накара да видя някой неща за който никога до сега не се бях замислял.И не се опитвай да го искарваш лично защото това засяга всички и всички ще страдат като се прекъсва квалификацията или се кара с трафик.Или знаеш ли какво писна ми вече хайде дай ми дума, че няма на нито една писта да се прекъсва квалификацията или да се кара с трафик и съм напълно съгласен с новото правило.

#69 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 04.04.2011, 17:10

Аз и Кобрата с лично отношение към теб? :lol:
Нещо си се объркАл много сериозно... към абсолютно никой нямам лошо лично отношение. Още по-малко пък има нещо лично в това, което ти наричаш "преебаване на Конска с бокса". От моя гледна точка, това е състезателна ситуация и не правя разлика дали в нея сме замесени аз и ти, или аз и Чарли. За твое успокоение, ще ти кажа, че който и да беше действал като теб в тази ситуация, щях по същия начин да реагирам. Имай предвид, че в такъв момент, аз пред себе си виждам карт, намаляващ скоростта - не виждам Гошо, намаляващ скоростта или Чарли, намаляващ скоростта. Примерно. Без значение пилота, аз щях да реагирам по същия начин на тази грешка. Защото, да, за мен това е грешка, да спираш толкова рано, когато има няколко карта абсолютно плътно зад теб, сред които е твърде вероятно да има някой, който също мисли да влезе за стоп в този момент. Не си само ти този, който решава да влезе във втората обиколка, защото е назад в колоната. И други го прилагат, в частния случай аз бях решил така още преди старта на манша. Това, че ти се оказа пред мен и се оказа, че също искаш да спираш, беше резултат от обстоятелствата. Ти го виждаш различно, ама аз не. Явно, че по този казус никога няма да постигнем съгласие, затова не ми се и спори повече.

Така че избий си тази мисъл от главата, и спри да ми говориш такива грандиозни глупости, че личното ти отношение към мен идвало, защото аз съм бил имал такова към теб, както и целия тим Ферари. Вкарал си се в някакъв филм, и то само заради една ситуация, при това по мое мнение - неправилно преценена от теб. Че чак намеси и трансфера, при който дойдох на твоето място. Ми аз нямам нищо общо - поканиха ме, отидох. Ако имаш проблем с това, че се чувстваш изгонен от тима, прецакан, обърни се към човека, който единствен не наплю от този отбор - Феро. Той взима решенията за тима си, абсолютно еднолично. Не аз или Кобрата.

А относно това как си бил прогледнал след въпросната ситуация с бокса - ти от пре-нахъсване не само, че не си прогледнал, ми направо си ослепял. Успокой малко топката, спри да се нервиш и се откъсни от този негативизъм, дето те е обхванал.

Съжалявам, но не мога да ти гарантирам, че всички писти ще ни дадат чиста квалификация. Ето, Лаута вече ни отказаха, и то от най-високо ниво. И сега предстои в много кратък срок да решим какво ще правим. Очаквайте инфо, по този повод.

#70 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 04.04.2011, 18:39

И ако сега обясниш на аудиторията, какво общо има въвеждането на ново правило, предложено от Чарли, с това "къде съм те преебал на Конска" (за което само ти и жена ти сте на такова мнение, аз друг, който да защити твоята теория не видях), ще ти бъда адски благодарен.
И ако успееш някак да ме убедиш, че това "следене до дупка" не е лично отношение към мен, бих бил супер изненадан - щото си решил, че съм ти черен, само защото спираш за бокс една права по-рано и аз не седя като зрител на първия ред да те гледам, а се възползвам от грешката ти...

Още повече, това за кой отбор карам, няма никакво отношение към оспорваната от теб моя маневра. Ако по това време все още карах за Шедоу, ти кво - Румен, Никола и Дидо ли щеше да следиш до дупка? А Феро и Кобрата нямаше да ги следиш до дупка? Логиката ти е просто бетон, честно...

Боби обеден съм че следващият път Гошо ако има подобна ситуация, няма да се откаже и познай какво ще стане, господин Боби някъде ще си събира карантията много добре знаеш как беше ситуацията не необходимо да се нахъсвате един друг, поради простата причина че сега всеки е насъбрал и му се кара адски много, което поражда да се случат доста неща от пренавиване, стиснете си ръцете прианзай си накрая че имаше малко глигантизъм и от теб в тая ситуация и това е на всички е ясно ка беше аз бях на метри от там.

Съжалявам, но не мога да ти гарантирам, че всички писти ще ни дадат чиста квалификация. Ето, Лаута вече ни отказаха, и то от най-високо ниво. И сега предстои в много кратък срок да решим какво ще правим. Очаквайте инфо, по този повод.

та сега какво става нали трябваше да се отстоява до край, мисля че това беше комнетирано и няма да има компромиси. А с кои картове ще се кара нови , стари нещо нещата не са както се говореше, а ще дават ли да се пипат гумите......................
BMW 320I - 110kw

#71 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 04.04.2011, 21:44

Добре, за последно коментирам тази ситуация, щото ми писнА на главата, наистина.
Данчо, ти ли беше в карта или аз? Да те пращам ли пак да прочетеш още тогава какво написах по този повод? Аз ли съм виновен, че съм си избрал предварително кога да вляза и съм решил да не правя евала на този, който е решил в същия момент да влезе, ама си предвижда спирачния път още от изхода на завоя? Аз мога да спра късно, без да се пребия - правя го. Ама пред себе си имах 2 варианта - или и аз да почна да спирам заедно с него и да рискувам тия зад мен да ни направят на влакче там при бордюра на изхода от завоя (място, през което ВСИЧКИ минаваха заради огромната засилка на спускането и поддържането на карта в обороти заради правата), или с рязък десен волан да го заобиколя, след което тези зад мен да си продължат надясно по траекторията на старт-финалната права, а аз наляво към бокса. Оказва се, че ти май си третия видял нещо нередно в маневрата ми. Ако бях почнал да спирам заедно с Гошо, той сигурно щеше да е доволен и щастлив, че никой не се е набутал пред него на влизането в бокса. Аз обаче, както и той посредством мен, щяхме да получим изплющаване отзад, защото аз още на излизане от завоя, докато бях с навит десен волан и недостигнал максимално близо бордюра във външната част на пистата, донавих надясно, за да не го издумкам харабийската и да му откина главата, кръста и ребрата, защото той вдигна ръка и почна да спира от халите за тоя бокс.
Ти Данчо, който също скачаш в негова защита, сам прецени дали аз съм крив, след като:
- имам време да реагирам, да го избегна, да го заобиколя и после да тръгна да влизам в бокса, спирайки с вдигната ръка.
И то на такова място, на което Гошо пък след тези 4 елемента на маневарата от моя страна е:
- имал време да реши, че "го преебавам", имал е време и достатъчно метри да навие десен волан и да се върне на пистата.
Абе вие за първи път ли се качвате на картинг, че ми обяснявате такива глупости? Бил съм го преебал, щял съм да си събирам карантията, ако той не ме бил пожалил и не набиел спирачки... ми той спираше така или иначе и беше сигурно с 2 пъти по-ниска скорост от моята, когато го подминавах. И явно е имало толкова много място между него и входа за бокса и е бил с толкова ниска скорост, щом като аз имам време най-нагло да се набутам там, да спра безопасно и да подходя към бокса, след което той сътоветно, да кипне, да реши, че му се разваля стратегията (в бокса има 2 алеи за спиране, напомням!!!), и да реши да се върне на пистата. Значи за всичко това е имало достатъчно време и най-вече достатъчно метри дистанция, за да се случи, обаче аз съм го бил засякъл и прецакал?! Е как си мислите, че това би могло да звучи издържано??? И излиза, че не съм се набутал пред Гошо там, където той твърди, че е станало - ахъ баш последните сантиметри преди входа на бокса. Излиза, че е станало метри по-назад. Плюс това, вие за толкова откачен ли ме взимате? Аз такава маневра няма да направя, ако нямам предостатъчно място и скорост за това. Ценя си живота - там на входа има разделителна бетонна стена + тежка железна ограда, дето ако ги целна, може и да си остана там. Когато съм бил виновен за нещо, съм си признавал. Тук няма да направя нищо друго, освен да подам ръка на Гошо, на което не знам дали той ще отговори.

Пак казвам - по този въпрос не ми се спори, за мен е отдавна приключил, ама Гошо май доживот няма да може да преглътне, че някой го е надхитрил заради собствената му липса на преценка и усет към машината в конкретната ситуация.
Едно леко отклонение с усмивка: добре, вече сте съотборници, явно изведнъж се оказа сега, че маневрата ми е неправилна според теб, Данчо. Ето ти логика и разсъждение тип Гошо, с включване теории на конспирацията. Posted Image (приемете го с чувство за хумор това)


За Лаута - какво отстояване до край бе, Данчо? Пред мен застава един от съдружниците и ми казва право куме в очи "каква е тази история, за която сте питали? аз не съм съгласен да си затварям пистата за 2 часа, за да върти един карт". Какво ще отстоиш при това положение и каква липса на компромиси можеш да извадиш насреща? Единственото, което се вади насреща при такова положение, се нарича ПАРИ. Плащаш на пистата, за да я затвориш за 2 часа и всички са щастливи. Е, да, ама цената надали ще ни... пардон, ще ВИ устройва.
Допълнително инфо - след събранието на ОК, което ще е може би утре.

#72 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 05.04.2011, 06:57

Боби обеден съм че следващият път Гошо ако има подобна ситуация, няма да се откаже и познай какво ще стане, господин Боби някъде ще си събира карантията много добре знаеш как беше ситуацията не необходимо да се нахъсвате един друг, поради простата причина че сега всеки е насъбрал и му се кара адски много, което поражда да се случат доста неща от пренавиване, стиснете си ръцете прианзай си накрая че имаше малко глигантизъм и от теб в тая ситуация и това е на всички е ясно ка беше аз бях на метри от там.


та сега какво става нали трябваше да се отстоява до край, мисля че това беше комнетирано и няма да има компромиси. А с кои картове ще се кара нови , стари нещо нещата не са както се говореше, а ще дават ли да се пипат гумите......................

Данчо моля те да ми отговориш на следния въпрос.Ти имаш писта в центъра на града,която има 20 карта и постоянно клиенти.Ще я затвориш ли за 2 часа и да върти един карт,при положение че имаш и други клиенти в този момент?Когато и по другите писти започнат да идват повече клиенти,ти гарантирам че затворена писта за квал.ще видиш ,ама друг път. ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#73 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 05.04.2011, 18:45

Добре, за последно коментирам тази ситуация, щото ми писнА на главата, наистина.
Данчо, ти ли беше в карта или аз? Да те пращам ли пак да прочетеш още тогава какво написах по този повод? Аз ли съм виновен, че съм си избрал предварително кога да вляза и съм решил да не правя евала на този, който е решил в същия момент да влезе, ама си предвижда спирачния път още от изхода на завоя? Аз мога да спра късно, без да се пребия - правя го. Ама пред себе си имах 2 варианта - или и аз да почна да спирам заедно с него и да рискувам тия зад мен да ни направят на влакче там при бордюра на изхода от завоя (място, през което ВСИЧКИ минаваха заради огромната засилка на спускането и поддържането на карта в обороти заради правата), или с рязък десен волан да го заобиколя, след което тези зад мен да си продължат надясно по траекторията на старт-финалната права, а аз наляво към бокса. Оказва се, че ти май си третия видял нещо нередно в маневрата ми. Ако бях почнал да спирам заедно с Гошо, той сигурно щеше да е доволен и щастлив, че никой не се е набутал пред него на влизането в бокса. Аз обаче, както и той посредством мен, щяхме да получим изплющаване отзад, защото аз още на излизане от завоя, докато бях с навит десен волан и недостигнал максимално близо бордюра във външната част на пистата, донавих надясно, за да не го издумкам харабийската и да му откина главата, кръста и ребрата, защото той вдигна ръка и почна да спира от халите за тоя бокс.
Ти Данчо, който също скачаш в негова защита, сам прецени дали аз съм крив, след като:
- имам време да реагирам, да го избегна, да го заобиколя и после да тръгна да влизам в бокса, спирайки с вдигната ръка.
И то на такова място, на което Гошо пък след тези 4 елемента на маневарата от моя страна е:
- имал време да реши, че "го преебавам", имал е време и достатъчно метри да навие десен волан и да се върне на пистата.
Абе вие за първи път ли се качвате на картинг, че ми обяснявате такива глупости? Бил съм го преебал, щял съм да си събирам карантията, ако той не ме бил пожалил и не набиел спирачки... ми той спираше така или иначе и беше сигурно с 2 пъти по-ниска скорост от моята, когато го подминавах. И явно е имало толкова много място между него и входа за бокса и е бил с толкова ниска скорост, щом като аз имам време най-нагло да се набутам там, да спра безопасно и да подходя към бокса, след което той сътоветно, да кипне, да реши, че му се разваля стратегията (в бокса има 2 алеи за спиране, напомням!!!), и да реши да се върне на пистата. Значи за всичко това е имало достатъчно време и най-вече достатъчно метри дистанция, за да се случи, обаче аз съм го бил засякъл и прецакал?! Е как си мислите, че това би могло да звучи издържано??? И излиза, че не съм се набутал пред Гошо там, където той твърди, че е станало - ахъ баш последните сантиметри преди входа на бокса. Излиза, че е станало метри по-назад. Плюс това, вие за толкова откачен ли ме взимате? Аз такава маневра няма да направя, ако нямам предостатъчно място и скорост за това. Ценя си живота - там на входа има разделителна бетонна стена + тежка железна ограда, дето ако ги целна, може и да си остана там. Когато съм бил виновен за нещо, съм си признавал. Тук няма да направя нищо друго, освен да подам ръка на Гошо, на което не знам дали той ще отговори.

Пак казвам - по този въпрос не ми се спори, за мен е отдавна приключил, ама Гошо май доживот няма да може да преглътне, че някой го е надхитрил заради собствената му липса на преценка и усет към машината в конкретната ситуация.
Едно леко отклонение с усмивка: добре, вече сте съотборници, явно изведнъж се оказа сега, че маневрата ми е неправилна според теб, Данчо. Ето ти логика и разсъждение тип Гошо, с включване теории на конспирацията. Posted Image (приемете го с чувство за хумор това)


За Лаута - какво отстояване до край бе, Данчо? Пред мен застава един от съдружниците и ми казва право куме в очи "каква е тази история, за която сте питали? аз не съм съгласен да си затварям пистата за 2 часа, за да върти един карт". Какво ще отстоиш при това положение и каква липса на компромиси можеш да извадиш насреща? Единственото, което се вади насреща при такова положение, се нарича ПАРИ. Плащаш на пистата, за да я затвориш за 2 часа и всички са щастливи. Е, да, ама цената надали ще ни... пардон, ще ВИ устройва.
Допълнително инфо - след събранието на ОК, което ще е може би утре.


Боби не заставам зад никои аз моето мнение съм го казал още тогава и сега го повторих, само ти казвам че ако Гошо беше натиснал щеше да си събираш карантията и това е неуспорим факт и недей да прехвърляш нещата към мен. Конспирации тъпотии, и прочие са си ваши мисли и идеи които мен не ме интересуват какво правите но толкова писаници от тебе найстина започвам да си мисля че си гузен за нещо.


Ами какво да ти кажа колкото и да се обсъжда и да се говори, този шампионат си остава любителски, така че всичко изприказвано че минаваме на друго ниво и нз още какво.............аз лично повече пари няма да дам за кеф.



Данчо моля те да ми отговориш на следния въпрос.Ти имаш писта в центъра на града,която има 20 карта и постоянно клиенти.Ще я затвориш ли за 2 часа и да върти един карт,при положение че имаш и други клиенти в този момент?Когато и по другите писти започнат да идват повече клиенти,ти гарантирам че затворена писта за квал.ще видиш ,ама друг път. ;)

НЕ и това е ясно, именно това се опитвам да обесня отдавна, нашият шампионат е любителски, ако искаме големи условия и привилегии трябват пари, а доста хора няма да дадат повече пари още повече че в момента страната положението не никак добре от към финанси всички са на ръба.

Та вариянтите са прости или кличим и чкаме и караме в трафик, в коеот няма лошо щото един ден си е все едно събираме се приятели и така, и другия е отписване на пистите които не ни осигуряват тези изисквания но така ще останат малко писти. Или пък повече кинти така по малко хора ще идват, се получи като 2008 едвам по 10 човека на състезание.

Та не виждам какво толкова има да се обсъжда то нещата са ясни, живи и здрави и ако има състезание на лаута тая събота успех на всички и най добрия да победи, аз един месец ще съм извън строя :)
BMW 320I - 110kw

#74 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 05.04.2011, 19:20

Баси как не ви мързи такива фермани да пишете......

#75 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 06.04.2011, 09:39

Добре, за последно коментирам тази ситуация, щото ми писнА на главата, наистина.
Данчо, ти ли беше в карта или аз? Да те пращам ли пак да прочетеш още тогава какво написах по този повод? Аз ли съм виновен, че съм си избрал предварително кога да вляза и съм решил да не правя евала на този, който е решил в същия момент да влезе, ама си предвижда спирачния път още от изхода на завоя? Аз мога да спра късно, без да се пребия - правя го. Ама пред себе си имах 2 варианта - или и аз да почна да спирам заедно с него и да рискувам тия зад мен да ни направят на влакче там при бордюра на изхода от завоя (място, през което ВСИЧКИ минаваха заради огромната засилка на спускането и поддържането на карта в обороти заради правата), или с рязък десен волан да го заобиколя, след което тези зад мен да си продължат надясно по траекторията на старт-финалната права, а аз наляво към бокса. Оказва се, че ти май си третия видял нещо нередно в маневрата ми. Ако бях почнал да спирам заедно с Гошо, той сигурно щеше да е доволен и щастлив, че никой не се е набутал пред него на влизането в бокса. Аз обаче, както и той посредством мен, щяхме да получим изплющаване отзад, защото аз още на излизане от завоя, докато бях с навит десен волан и недостигнал максимално близо бордюра във външната част на пистата, донавих надясно, за да не го издумкам харабийската и да му откина главата, кръста и ребрата, защото той вдигна ръка и почна да спира от халите за тоя бокс.
Ти Данчо, който също скачаш в негова защита, сам прецени дали аз съм крив, след като:
- имам време да реагирам, да го избегна, да го заобиколя и после да тръгна да влизам в бокса, спирайки с вдигната ръка.
И то на такова място, на което Гошо пък след тези 4 елемента на маневарата от моя страна е:
- имал време да реши, че "го преебавам", имал е време и достатъчно метри да навие десен волан и да се върне на пистата.
Абе вие за първи път ли се качвате на картинг, че ми обяснявате такива глупости? Бил съм го преебал, щял съм да си събирам карантията, ако той не ме бил пожалил и не набиел спирачки... ми той спираше така или иначе и беше сигурно с 2 пъти по-ниска скорост от моята, когато го подминавах. И явно е имало толкова много място между него и входа за бокса и е бил с толкова ниска скорост, щом като аз имам време най-нагло да се набутам там, да спра безопасно и да подходя към бокса, след което той сътоветно, да кипне, да реши, че му се разваля стратегията (в бокса има 2 алеи за спиране, напомням!!!), и да реши да се върне на пистата. Значи за всичко това е имало достатъчно време и най-вече достатъчно метри дистанция, за да се случи, обаче аз съм го бил засякъл и прецакал?! Е как си мислите, че това би могло да звучи издържано??? И излиза, че не съм се набутал пред Гошо там, където той твърди, че е станало - ахъ баш последните сантиметри преди входа на бокса. Излиза, че е станало метри по-назад. Плюс това, вие за толкова откачен ли ме взимате? Аз такава маневра няма да направя, ако нямам предостатъчно място и скорост за това. Ценя си живота - там на входа има разделителна бетонна стена + тежка железна ограда, дето ако ги целна, може и да си остана там. Когато съм бил виновен за нещо, съм си признавал. Тук няма да направя нищо друго, освен да подам ръка на Гошо, на което не знам дали той ще отговори.

Пак казвам - по този въпрос не ми се спори, за мен е отдавна приключил, ама Гошо май доживот няма да може да преглътне, че някой го е надхитрил заради собствената му липса на преценка и усет към машината в конкретната ситуация.
Едно леко отклонение с усмивка: добре, вече сте съотборници, явно изведнъж се оказа сега, че маневрата ми е неправилна според теб, Данчо. Ето ти логика и разсъждение тип Гошо, с включване теории на конспирацията. Posted Image (приемете го с чувство за хумор това)


За Лаута - какво отстояване до край бе, Данчо? Пред мен застава един от съдружниците и ми казва право куме в очи "каква е тази история, за която сте питали? аз не съм съгласен да си затварям пистата за 2 часа, за да върти един карт". Какво ще отстоиш при това положение и каква липса на компромиси можеш да извадиш насреща? Единственото, което се вади насреща при такова положение, се нарича ПАРИ. Плащаш на пистата, за да я затвориш за 2 часа и всички са щастливи. Е, да, ама цената надали ще ни... пардон, ще ВИ устройва.
Допълнително инфо - след събранието на ОК, което ще е може би утре.

Абе Боби колко време се коментираше на всеки брифинг преди състезание за това ново правило,че е задъжлително и че ще се наказва ако няко влиза с голяма с корост в бокса.И че трябва да е намалил преди бокса с вдигната ръка и никои няма право да го изреварва.И изведнъж какво стана понеже точно на това състезание с теб бяхме преки конкуренти кой ще иде по нагоре и ти се отвори възмножност да ме прецакаш ти го направи.Аз дори не съм си помислял че някой може да ми влезне докато намалявам.Което е задължително.И с тази маневра найстина ми провали състезанието защото супер ме забави аз не влезнах в бокса заради теб да не те цепна отзад и после излезнах зад Чарли който си пазеше позицията и ме задържа много и направо последен май станах и правих едвалине 2 бокса заради теб.Дотогава бях с шансове дори за титлата след твойта нанеса от 6 станаха 5 конкурента как да не ме яд кажи ми.А най ме е яд че след състезанието нищо нито наказание нито нищо.Направил си го ти и вече има правило,че може да се изпреварва в бокса като се говор 100 пъти че неможе и тябва да се кара леко преди бокса с вдигната ръка.После се оказа и че ръката ми нетрябвало да се вдига.Бе по новия правилник който вие измислихте предпоследния старт на Конска в бокса се псира на пълна гас до последно без вдигане на ръка,можем да изпреварваме други спиращи и спирането започва чак като влезеш в бокса.По голям глиганизъм няма.А това че сте ми търсили цаката и че си чакал момента някак да ме преебеш тада не съм ти вече конкурент нагоре ми е 100% ясно.А и викаш че много съм те бавил.Ми ти кажа не съм те забавил въобще щото ти като застана пред мен и наби спирачки та ти ме забави и трябваше да завивам да не те изнеса в страничните мантинели на бокса и тогава не се знае какво щеше да стане.

А за Лаута Най доброто ми състезание в Ротакса беше там пистата я знам много добре хубава писта е!НО с това отношение от собствениците съм твърдо против нейното участие в календара.И предпочитам да ида на велинград или бенковски но да знам че ще карам чиста квалификация и няма да има надути чичковци да ми се перчат и да ми развалят кефа и най важното да карам с трафик.

А относно трафика на Конска когато имаше прекъсване познайте кой определяше пред кой да се възобновява състезанието ми Кобрата,Боби и Вектрата.И понеже бях там чух как като дойде реда на Косип и имаше израз е сега нема пак да го преебаваме че миналия път го преебахме и много ще пищи дайте другия след него.Такаче освен че прецаква много квалификацията тези прекъсвания и едвали не какво като си свършил пурви с 2-3 прекъсвания на квалификацията може и да не влезеш в 1-ва гонка а има и друго вие си решавате от ОК кога да я възобновите и пред кой.А същите вие сте и състезатели и имате прек интерес да е пред ваши конкуренти такаче това не ми се струва чесно и ето още едно място където може да се правят далавери.

Та боби неможеш за някой писти да си сигурен че няма да има трафик при положение че няма помпане на гумите.Ами я ми кажи на кой писти няма да има трафик ако квалифа не е 2 часа ами поне 3 с това ваше нововъведение.Казвам го пак това нововъведение не е подходящо за този шампионат и само проблеми ще има с него.Но вие се преценето ОК е Господ и срещп него няма никой думата нали така!!!

#76 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 06.04.2011, 09:54

По въпроса с този бокс казах, че нямам намерение повече да споря. Аз извърших изпреварване НА ПИСТАТА, не в бокса, оттам нататък нищо друго няма значение, защото правилника не съм го нарушил. Разбирам, да те бях изпреварил вътре в бокса, да имаш истинска причина да плачеш срещу нещо. Освен това, прави разлика между влитане с висока скорост в бокса и поддържане на висока скорост до последно преди входа на бокса. Аз направих второто. Ти тръгна да спираш от твърде далеч. Ми няма да седя да те гледам и да ти правя евала, сори. Ти ако не владееш късното спиране, проблема си е изцяло твой.

С това, дето съм те бил набелязал да те прецаквам, ставаш смешен вече. По твоята логика, ако съм действал по този "елиминационен" начин, е трябвало да прецакам и Румен, и Вектрата, и да гоня прецакване на Чарли и Борко, та да стана аз шампион по този начин. Такъв сценарий звучи сериозно само доколкото е част от продукция като Комиците или Актьорската вечер на Слави... вземи слез на земята и стига си се вкарвал в несъществуващи филми, че ще станеш по-известен и от Мел Гибсън с тия теории...

А за налягането в гумите, пак да повторя, в случай, че не си разбрал - имаш ПРАВО да го променяш. МОЖЕ и да не го променяш. Всичко зависи от твоя ИЗБОР. Повярвай ми, малко ще са хората, които ще си играят с промяната на наляганията. Поне в началото.
И като ще оспорваш една промяна, дето всички дотук я одобриха, поне излез с аргументи. Щото тези, дето ги споделяш, са неиздържани и повече клонят към онова "ще ви гоня до дупка за всяко нововъведение" и по-скоро изглежда като поведение на заяждане, щото си решил, че някой е против теб и има за цел само да те прецаква. Споко, това ново правило не го въвеждаме заради теб и за да те прецакваме. По повод на което пак опираме до твоите филми - излез от тях, ще се почувстваш по-добре.

#77 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 06.04.2011, 11:20

По въпроса с този бокс казах, че нямам намерение повече да споря. Аз извърших изпреварване НА ПИСТАТА, не в бокса, оттам нататък нищо друго няма значение, защото правилника не съм го нарушил. Разбирам, да те бях изпреварил вътре в бокса, да имаш истинска причина да плачеш срещу нещо. Освен това, прави разлика между влитане с висока скорост в бокса и поддържане на висока скорост до последно преди входа на бокса. Аз направих второто. Ти тръгна да спираш от твърде далеч. Ми няма да седя да те гледам и да ти правя евала, сори. Ти ако не владееш късното спиране, проблема си е изцяло твой.

С това, дето съм те бил набелязал да те прецаквам, ставаш смешен вече. По твоята логика, ако съм действал по този "елиминационен" начин, е трябвало да прецакам и Румен, и Вектрата, и да гоня прецакване на Чарли и Борко, та да стана аз шампион по този начин. Такъв сценарий звучи сериозно само доколкото е част от продукция като Комиците или Актьорската вечер на Слави... вземи слез на земята и стига си се вкарвал в несъществуващи филми, че ще станеш по-известен и от Мел Гибсън с тия теории...

А за налягането в гумите, пак да повторя, в случай, че не си разбрал - имаш ПРАВО да го променяш. МОЖЕ и да не го променяш. Всичко зависи от твоя ИЗБОР. Повярвай ми, малко ще са хората, които ще си играят с промяната на наляганията. Поне в началото.
И като ще оспорваш една промяна, дето всички дотук я одобриха, поне излез с аргументи. Щото тези, дето ги споделяш, са неиздържани и повече клонят към онова "ще ви гоня до дупка за всяко нововъведение" и по-скоро изглежда като поведение на заяждане, щото си решил, че някой е против теб и има за цел само да те прецаква. Споко, това ново правило не го въвеждаме заради теб и за да те прецакваме. По повод на което пак опираме до твоите филми - излез от тях, ще се почувстваш по-добре.

Знаеш ли аз немога и никога не съм ви променял мнението по даден въпрос нали сте ОК!!! се пак ма как ще се смея като почнат сканадлите с пистите просто :) и тогава като почнат прекъсванията на квалификацииите всеки който почва на ново квалификацията и той ще е против това правило.Просто на никой не му се занимава сега да пише ма после да видим.А и повярвай ми много хора ще искат да си променят налягането защото не сме вече 1-2 ма добрите пилоти ами над 10-15 и става и трудно влизането в 1-ва гонка и ако ми кажеш че аз ще се доверя на твойто налягане а няма да си направя това дето ми е паснало най много в квалификацията лично на мен и няма да се тутам поне минимум 5 мин да си го наглася е смешка.Сложи 15 човека по 5 мин и става точно още 75 мин + допълнителното ни туткане с тежести и други рабои дето квалификацията е 2 часа.Като сложиш още час и 15 мин и стават 3 часа и 15 мин.Квалификация само.Ми представи си дойдат и повече хора да участват.Постоянно се увеличават хората в шампионата.Та коя ще е тази писта дето ще ни търпи 3 часа без да пусне трафик.Кажете ми я, че такава незнам???То тогава може да стане така 1 ден квалификация другия състезание както в републиканския.Така или иначе ги гоним по правилник като гледам дайте да го направим ептем 1 към 1 с тях.
А за твоя и моя въпрос минал е и не го изкарвай личностен въпрос понеже нямаш друго оправдание ми ми отговори на тия неща по горе дето съм писал.

#78 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 06.04.2011, 11:27

Изписал съм пре-достатъчно по този случай между мен и теб, нямам намерение само да се повтарям. Ако нещо си пропуснал да прочетеш, прочети отново.

#79 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 06.04.2011, 12:41

Тъй като темата все пак е за промени 2011 - качил съм новите версии на Правилника и Кодекса. Линкът го знаете къде е - горе.
Промените в Правилника са в раздели 1, 4, 7, 9, 10. Свързани са с промените за възможност да се участва самостоялно с отбор, ненавременните записвания, изпращания на данни и т.н. за Декларация и лиценз, времето за тренировки, промяната на налягането в гумите, реда на провеждане на маншовете в гонките. Нов раздел е 11, свързан с награждаването.
В Кодекса има съвсем незначителни промени в раздел 3 за лицензите на отборите и раздел 16 за лицензите на пистите.
Умишлено не споменавам по точки къде са промените, за да разлистите двата документа и да четете. ;)

ПС - Шедоу, плс, посочете кой ще ви е представителя в ДК до петък.

#80 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 06.04.2011, 12:51

Аз ще съм в ДК от името на отбора.
Забравих да го напиша. Извинения, за което.

Shadow Kart Team





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users