Jump to content


Photo
- - - - -

Промени 2011


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#21 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.03.2011, 20:28

Прекрасно, затова и включихме Косьо в ОК, ама пък той реши да кара KZ-2, в което не само че няма нищо лошо, ами ако има нужда от помощ и подкрепа - сме насреща винаги. Та дори и той се убеди, че колкото и добро желание да има, този оптимистичен вариант след 3-4 часа вече да си къркаме небрежно бирата и да си ма'аме кебапчетата - не става. И това става единствено защото по-справедлив начин за провеждане на квал досега, с тези картове и при тези условия, не сме намерили. И надали ще се намери несъгласен с това твърдение. А квала изяжда най-много от времето.



Имаш уникалния шанс пряко да влияеш на контрола върху това нещо, като станеш представителя на Скудерия Ферари в ДК.Posted Image



За този тест, аз научих преди 3 часа. А за датата 9 април - и Чарли, и Илиян, и Кобрети ще ти кажат, че си говорим за нея от поне 3 седмици, откакто научихме, че 26 март е невъзможна за Лаута. Наистина съжалявам, но няма накъде повече да разбутваме датите за първите 4 старта - във файла с календарите, който качих, е съвсем видно защо.

Няма как да научиш по рано.На КОКА КОЛА рецептата не се пази както тази информация :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#22 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 22.03.2011, 21:07

Любо не знам кой е най най най и т.н знам обаче, че доста научих и тази зима олегнах, така да го кажа като пилот и вече ми е през... само газ до края и душата в рая ;)))

П.П, като много ми говориш, че не съм казал еди какво си, защото ме било страх, хаха това показва какво би направил ти нали се сещаш :)))
Направих го за да видя, колко човека ще ми кажат за това и знаеш ли какъв е резултата :)))) Затова от тук нататак не ме боли за никой... Мислих, че има приятели тука, но съм се заблудил имам предвид, от малките... не от дъртите :)

#23 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 22.03.2011, 21:39

Гошо, не си разбрал - не е задължително, а просто имаш право - ако искаш... Пък и все си мисля, че имаш и съотборници, които да помагат...

Значи вие сте го написали мноого обширно понятие на картинга който се качваш нито пише кога се качваш нито нищо.Аз може да знам, примерно казвам че съм на някоя писта слаб след мен на квала си примерно ти, аз решавам си правя налягането супер ниско и давам слабо време но мен това не ме бърка ти след мен докато си помпаш гумите един час,те изстиват и следователно даваш също супер слабо време, така директно те елиминирам от първа гонка.В състезание съм склонен да го приема въпреки, че е голяма хамалогия и тези от пистата би трябвало да отделят поне 1 компресор.Като замисъл е удачно само и единственно преди 1-ви и 2-ри манш зада си сигурен че не караш с 1 гума на 2.5 а другата 0.6 , те там от пистата ги слагат на 1 налягане и търкалят форевер.В тренировките секи да си прави каквото иска да си спира да си помпа въпреки че незнам как ще ни гледат на конска ако някой си е платил за обиколки и спре и помпа 1 час.А за квалификационния карт е най добре тегли се жребии избира се карта заделя се някъде и като дойде време за квалификацията шефовете на първите 3 тимовете правят 1 дискусия какво налягане горе доло ще е най удачно да се направи на квалификационния картинг прави му се и всички карат с това налягане.В квалификацията трябва да е равно за всички все пак 1 картинг караме и неможе всеки да си прави налягане.

#24 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.03.2011, 21:55

Любо не знам кой е най най най и т.н знам обаче, че доста научих и тази зима олегнах, така да го кажа като пилот и вече ми е през... само газ до края и душата в рая ;)))

П.П, като много ми говориш, че не съм казал еди какво си, защото ме било страх, хаха това показва какво би направил ти нали се сещаш :)))
Направих го за да видя, колко човека ще ми кажат за това и знаеш ли какъв е резултата :)))) Затова от тук нататак не ме боли за никой... Мислих, че има приятели тука, но съм се заблудил имам предвид, от малките... не от дъртите :)

три пъти препрочитам мнението ти и нищо не мога да разбера, някой може ли да помогне?
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#25 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 22.03.2011, 22:04

Ок с 1 изречение, исках да се убедя дали е така, както мисля, че на мен никой няма да ми каже за този тест и затова си мълчах да видя, но мр.Любо без да знае почна да пише и написах, в форума ми както е регламента...

#26 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.03.2011, 22:16

че ти знаеше първи, как да ти каже някой, като ти знаеш преди всички???!!!!! Освен това ти на кой каза, освен на мен и Косьо например? То май всички от 15-17 годишните знаете и никой не казва, а то го има в нета - виж сайта на писта Хасково, БМВ клуб и т.н. Няма как да остане скрито, все пак е направено не специално за теб или някой друг, а за всеки, отговарящ на критериите. А Що да не пише Любо, че той е голям фен и бивш собственик на БМВ и има и син..., даже двама...все пак не си ти организатора, за да позволяваш кой да коментира и кой не. Разбери ме правилно...
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#27 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 22.03.2011, 22:21

Аз пробвам уж приятелите си, не се правя на никакъв въпрос на гледна точка е :)

#28 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.03.2011, 22:45

Аз и в твоя форум писах, че на теб и всички юнаци, с които караме заедо и мислят да се пробват, пожелавам успех. Иначе трябва да се срамувам, че сте ме пердашили на пистата, а не сте достатъчно талантливи... ;) А тези, дето са ти уж приятели, може и те нарочно да не са ти казали, за да те "пробват" - отново въпрос на гледна точка.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#29 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 22.03.2011, 23:17

Да, съгласен съм с теб, обаче, за първи път и аз да кажа стоп на спама...

#30 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 23.03.2011, 03:50

Впредвид че съм противник на тва правило, ще поразпитам за следното:
- ако ДК има право да накаже пилот, то тва автоматично значи че тя може и да не го накаже, и всичко ще опира до тва кой е пилота, къде му е класирането, и прочее субективности който няма да имат нищо общо със справедливоста.......ся някой може да има уважителна причина, някой може и да няма, някой може да лъже добре, друг да не успее, плюс това нужно ли е на тоя дето найстина му се налага да си тръгне да обикаля всеки член на ДК като се стреми да го убеди в нуждите си.......
Така че или тоя ЩЕ бъде наказван без изключение, или тва да го няма......
Иначе по мое мнение тва с маншовете не е особенно удачно, но за тва повече като дойде момента пилоти да си тръгват без да си дочакат манша, щото разтъкаванията между маншовете отнемат едни допълнителни 2-3 часа от целия ден.......и на следващия път пилота който ходи на картинг само за кеф, а не за кеф и от многогодишен навик, вземе че не дойде на следващия картинг, щото ще знае че може и да замръкне......

Казано е, че ИМА ПРАВО, а не че ЩЕ накаже единствено защото все пак сме любителски шампионат и понякога може наистина да има основателна причина за отсъствие от стълбичката. А както каза Боби, понеже ние с него сме в ОК, няма да е зле ти да си в ДК, за да не дублира някой от нас с него поста си, така че може да го прилагаш на практика :D

аз съм за това че който е решил да идва трябва да си освободи деня, ама да задължаваме хората да са на награждаването, безмислено просто

Най-малкото показва неуважение... Представи си, че и 3-та първи си тръгнат... Ще е най-малкото тъпо...

Хаха 7 часа е при вас, на Зимния шампионат всичко се провеждаше за 3-4 часа :) макс... с по 5-6-7-8 гонки и с много повече хора няма, какво да се коментира и календара...

Айде, Борко, аз също се включвам в офертата от Любо - дори не е необходимо да организираш наистина състезание. Просто ми опиши по минути как ще включаиш всичко от нашия регламент в 3-4 часа...

Да, съгласен съм с теб, обаче, за първи път и аз да кажа стоп на спама...

И какво се оказа - аз съм ти най-добрият приятел, защото като пуснах новината на сайта в началото на месеца, на практика ти "казах" за събитието :D

Щом се налага да си "пробваш" приятелите, значи нямаш такива. А приятелството не е еднопосочна, а двупосочна връзка. Това, че ти обвиняваш тях за това, че не са ти казали, а същевременно и ти не си им казал на тях, говори доста ясно кой е имало нужда да бъде "пробван"... Защото ти си се изтипосал в темата в БМВ форума още от октомври, което значи, че знаеш от тогава. Докато те не са писали там, което най-вероятно значи, че не са знаели, или че са разбрали много по-късно. А ако са разбрали, най-вероятно са го направили от същата тема. От това следва, че са видели, че ти си писал и съответно знаеш. От това, че знаеш, следва, че е излишно да ти казват. А от това, че ти не си им казал, пък следва извода защо сега се налага да ти "пробваш"...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#31 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 23.03.2011, 08:21

Любо не знам кой е най най най и т.н знам обаче, че доста научих и тази зима олегнах, така да го кажа като пилот и вече ми е през... само газ до края и душата в рая ;)))

П.П, като много ми говориш, че не съм казал еди какво си, защото ме било страх, хаха това показва какво би направил ти нали се сещаш
Направих го за да видя, колко човека ще ми кажат за това и знаеш ли какъв е резултата :)))) Затова от тук нататак не ме боли за никой... Мислих, че има приятели тука, но съм се заблудил имам предвид, от малките... не от дъртите :)

1.Покажи ми каде съм казал нещо от сорта че едно състезание с нашия регламент,ще го организирам за 3-4 ч.макс.защото с това което пишеш по заобиколно казваш аз съм много велик. ;) офертата е в сила,даже вдигам мизата на 2 двойни старта ;)
2. Да показваго много ясно,в момента в койта разбрах че информацията се покрива /независимо по какви причини/аз я пуснах ;)
3.За да ме разбереш по правикно какво правя кагато се отнася за картиг,ето ти пример.Когато в началото взеха да канят пилоти от клуба за малките финали, кой мислиш че даваше инфо на Сиса ;) Ако ти се рови в форума на S1 може да намериш какво е пускано.Едно приятелство не се измерва в това да ли ще ти кажа за някакво сабитие /поне за мен де/Ще ти дам пример.Миналата година когато се връщах от морето ми се прицака генератора.Вдигмах телефона ,звъннах на Горан и го попитах можели да тръгне към Бургас и като се срещнем някаде по пътя да ни прибере.Човека имаше резервирана маса в заведение за да се види с друг приятел с който не се е виждал дълго време,но въпреки всичко дойде и ми помогна.Извода си го направи САМ.Аре отивам да бия корабчета :D :D :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#32 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 23.03.2011, 10:42

Някой ще ми отговори ли или просто не ви е одобно???

#33 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 23.03.2011, 12:02

А както каза Боби, понеже ние с него сме в ОК, няма да е зле ти да си в ДК, за да не дублира някой от нас с него поста си, така че може да го прилагаш на практика :D

Чудесно - искам в ДК, искам в ДК.......

#34 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 23.03.2011, 13:41

Ок, съгласен съм с вас, сори много обаче, аз вече почнах да си гледам това, което мен ме интересува, така че ако искат да дойдат от горно на надолнище и най-големите таланти...
Аз не мисля, повече да пиша тук, защото не съм добре приет според мен, така че приятно каране ви пожелавам и чатене и т.н

#35 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 23.03.2011, 18:46

Чудесно - искам в ДК, искам в ДК.......

идеално Феро, Никола и чарли в ДК, това е най добрият вариант
BMW 320I - 110kw

#36 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 23.03.2011, 19:25

Чудесно - искам в ДК, искам в ДК.......


Има сделка!

#37 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 23.03.2011, 19:56

Отново се връщам на помпането на гумите

с това помпане квалификацията ще стане 5 часа, ще имали някво време за помпане по време наквалификацията.Защото 4 гуми само да ги провериш ти отнема 2 мин. камоли да помпаш, сега го пробвах на моя карт долу горе толкова е проверката.Според мене на квалификацията трябва всеки да кара с едно налягане.Друго нещо, на пистата си има някакъв критери за гумите с какво налягане ги помпат. Примерно Краси е пред мене гумите са както на пистата нагласени , тй си ги променя, обаче аз след него не искам да ги пипам и искам да са както на пистата нагласени, аз ли трябва да си ги връщам, при условие че хората са ги нагласили предварително. За състезанието е ясно ама за квали фикацията е безмислено, да не казвам че и изтиват докато помпаш.
BMW 320I - 110kw

#38 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 23.03.2011, 20:03

Относно процедурата по време на квал, ще го уточним, имаме още да беседваме за това, докато дойде 1 кръг, но на тренировките и през маншовете, мисля, че е свъвсем кристално ясно как ще става това нагласяване на налягането. Скоро ще пусна и самите промени конкретно в правилника как ще изглеждат, а там всичко ще е детайлизирано. Отделно, ще има и разяснения по време на брифигинте от Чарли, който е техническото лице в ОК.

#39 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 23.03.2011, 20:06

Колко ще им се промени температурата за 2-3 минути? После имаш почти цяла обиколка да си ги дозагрееш (а може и да са били прегряни от предния, ако незнае какво прави), едва ли чак такава разлика ще се получи, че да се отрази на времената, все пак са ренталки.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#40 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 23.03.2011, 20:07

Относно процедурата по време на квал, ще го уточним, имаме още да беседваме за това, докато дойде 1 кръг, но на тренировките и през маншовете, мисля, че е свъвсем кристално ясно как ще става това нагласяване на налягането. Скоро ще пусна и самите промени конкретно в правилника как ще изглеждат, а там всичко ще е детайлизирано. Отделно, ще има и разяснения по време на брифигинте от Чарли, който е техническото лице в ОК.



Боби никои н ет епита за състезание и тренировки питамете конкретно за квалификацията, дано всичко да е ясно до 1 кръг защото там са основните неизвестни
BMW 320I - 110kw




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users