Jump to content


Photo
- - - - -

Календар 2011


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#21 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 26.04.2011, 12:12

Отдавна престанахме да се съобразяваме с календара на Формула 1, ако сме притиснати с датите. Аз само, ако знаеш колко старта в Бахрейн и Турция съм изпуснал заради провеждащи се състезания от Републиканското точно в един и същи уикенд с Ф1... ама затова ги има торентите. 1 застъпващ се старт не е края на света, пък и най-вероятно този старт на 10 юли няма да се проведе...

#22 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 30.05.2011, 12:07

Има ли вероятност да включите и пистата в Русе в тазгодишния шампионат или вече е късно за нови дати?
Настилката между другото няма да се очудя, ако се окаже най-добрата в България.

#23 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 30.05.2011, 15:06

Има ли вероятност да включите и пистата в Русе в тазгодишния шампионат или вече е късно за нови дати?
Настилката между другото няма да се очудя, ако се окаже най-добрата в България.

Нас настилката не ни касае особено. Важно е какви са картовете и какво е отношението на собствениците на пистата към нас и към шампионата като цяло. Също така е важно да е удобно за пътуване и да е икономически изгодно. Така че и златна да е пистата, ако ни обявят невъзможни цени и се държат с нас все едно сме им длъжни с нещо, бъди сигурен че никой няма да се вдигне нито от София, нито от Пловдив за да отиде до Русе. А основната група от пилоти са именно от двата най-големи града, затова едва ли ще има желаещи за Русе, освен ако не ни съблазнят с особено добри условия и отношение ;)
Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#24 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 30.05.2011, 21:35

А основната група от пилоти са именно от двата най-големи града, затова едва ли ще има желаещи за Русе, освен ако не ни съблазнят с особено добри условия и отношение ;)


Основната група пилоти са от София и Пловдив не само защото са двата най-големи града, а и защото именно там има кръгове. Ако махнете кръговете от София и Пловдив, а на тяхно място сложите кръгове от Варна и Русе примерно, вероятно основната група пилоти ще са от там. Според мен шампионата би бил по-разнообразен, ако всеки кръг е в различен град, а не да има по няколко кръга в София и Пловдив - веднъж на сухо, че веднъж на мокро, че по часовниковата стрелка, че обратно на часовниковата.

Защо ли повечето посетители на Гран при на Турция са турци, много ми е любопитен този факт.

#25 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 30.05.2011, 22:11

Повечето посетители на ГП на Турция, са българи. :D

#26 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 31.05.2011, 08:16

Има ли вероятност да включите и пистата в Русе в тазгодишния шампионат или вече е късно за нови дати?
Настилката между другото няма да се очудя, ако се окаже най-добрата в България.

за закритата ли говориш, която ще я откриваме на 11.06.2011?
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#27 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 31.05.2011, 17:36

Основната група пилоти са от София и Пловдив не само защото са двата най-големи града, а и защото именно там има кръгове. Ако махнете кръговете от София и Пловдив, а на тяхно място сложите кръгове от Варна и Русе примерно, вероятно основната група пилоти ще са от там. Според мен шампионата би бил по-разнообразен, ако всеки кръг е в различен град, а не да има по няколко кръга в София и Пловдив - веднъж на сухо, че веднъж на мокро, че по часовниковата стрелка, че обратно на часовниковата.


По принцип шампионата би бил много по разнообразен, ако караме един път и в Серес, в Белград, в Букурещ, в Истанбул и тн. но тука опираме до другия фактор - финансовия. Шампионата е любителски, следователно караме за кеф, следователно трябва да е евтин. Един от най-добрите ни пилоти също е от Русе, но когато може кара където и да било, така че не мисля че ако има желание има пречка да се кара където и да било - важни са условията и цената!!!
А относно конфигурацийте и посоките - това вече е измислено от организаторите, така че този проблем е решен ;)
Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#28 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 01.06.2011, 00:00

Повечето посетители на ГП на Турция, са българи. :D

Защо говориш глупости? Над 60% от посетителите на Истанбулпарк са турци, българите едва ли са повече от 10-15%. То няма и логика българите да са повече от турците.

за закритата ли говориш, която ще я откриваме на 11.06.2011?


Да, именно. Какво общо имаш ти с тази писта, би ли се представил?
Ще се радвам(е) и ако споделиш на прима виста цени, отстъпки, двигатели...

По принцип шампионата би бил много по разнообразен, ако караме един път и в Серес, в Белград, в Букурещ, в Истанбул и тн. но тука опираме до другия фактор - финансовия. Шампионата е любителски, следователно караме за кеф, следователно трябва да е евтин. Един от най-добрите ни пилоти също е от Русе, но когато може кара където и да било, така че не мисля че ако има желание има пречка да се кара където и да било - важни са условията и цената!!!
А относно конфигурацийте и посоките - това вече е измислено от организаторите, така че този проблем е решен ;)


Аааааа, за софиянците с най-големите заплати ще гледаме финансовия фактор, а другите от по-далечните градове викаш, като имат желание, да дойдат - за тях финансовият фактор не е важен.
Защо шампионатът не се измести в североизточна България на пистите в Русе, Шумен и Варна, пък софиянци и пловдивчани ако имат желание да участват, нека да заповядат. Май искаше да кажеш, че шампионатът не трябва просто да е евтин, а да ТИ е евтин на ТЕБ. Искам и на МЕН да МИ е евтин. Хич да не е софиянец много по-лесно ще си намери още 1-2-3 пилота съграждани, с които да си цепи горивото, отколкото един от русенец или варненец да речем.

Според мен най-справедливо би било пистите да са пръснати из цяла България и всеки сам да си преценява дали може да вземе участие във всички кръгове или да участва само в 2-3, които са близо до града, в който живее. Все едно БФС да обяви, че във връзка с кризата с цел да намали разходите на отборите в А група, всички мачове ще се играят на стадионите в София, Пловдив и Благоевград. И ако искат Литекс да играят в нея да си преценят дали им изнася да си играят "домакинските мачове" на някой стадион в София.

Дано някой от органзаторите на шампионаата вземе насериозно думите ми и помисли върху въпроса.

#29 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2011, 07:02

Защо говориш глупости? Над 60% от посетителите на Истанбулпарк са турци, българите едва ли са повече от 10-15%. То няма и логика българите да са повече от турците.



Да, именно. Какво общо имаш ти с тази писта, би ли се представил?
Ще се радвам(е) и ако споделиш на прима виста цени, отстъпки, двигатели...



Аааааа, за софиянците с най-големите заплати ще гледаме финансовия фактор, а другите от по-далечните градове викаш, като имат желание, да дойдат - за тях финансовият фактор не е важен.
Защо шампионатът не се измести в североизточна България на пистите в Русе, Шумен и Варна, пък софиянци и пловдивчани ако имат желание да участват, нека да заповядат. Май искаше да кажеш, че шампионатът не трябва просто да е евтин, а да ТИ е евтин на ТЕБ. Искам и на МЕН да МИ е евтин. Хич да не е софиянец много по-лесно ще си намери още 1-2-3 пилота съграждани, с които да си цепи горивото, отколкото един от русенец или варненец да речем.

Според мен най-справедливо би било пистите да са пръснати из цяла България и всеки сам да си преценява дали може да вземе участие във всички кръгове или да участва само в 2-3, които са близо до града, в който живее. Все едно БФС да обяви, че във връзка с кризата с цел да намали разходите на отборите в А група, всички мачове ще се играят на стадионите в София, Пловдив и Благоевград. И ако искат Литекс да играят в нея да си преценят дали им изнася да си играят "домакинските мачове" на някой стадион в София.

Дано някой от органзаторите на шампионаата вземе насериозно думите ми и помисли върху въпроса.

Здрасти,виждам че се палиш без да си наясно как стоят нещата.
1.Шампионата е ЛЮБИТЕЛСКИ и на доброволни начела.
2.ОК. са хора от Пловдив и София,които правят всичко на доброволни начела.
3.Правели сме кръгове и във Варна и Слънчев бряг.
Да те питам сега.По какъв начин ти ще накараш ОК да направи кръг в Русе,при положение/особенно тази година/че се сабират едвам хора за една гонка.Не е редно да ни сравняваш с Федерацията ,най малкото защото хората от БФКС когато ходят да организират кръгове ВЗИМАТ КИНТИ за това,и в общи линии им е все тая колко пилота ще карат. Докато при нас нещата са по различни и ако няма пилоти може да няма и кръг.През годините е имало много хора които са ни упреквали че няма кръгове и в по-отдалечените градве,но няма как да накараш пилотите да тръгнат до другия край на BG.Ако си мислиш че е толкава лесно и просто ,опитай се да организираш шапионат Русе,Варна,Шумен Слънчев бряг,и после пак ще си говорим ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#30 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 01.06.2011, 09:29

Те варненската групичка, преди години, се опитаха да направят нещо тип "шампионат на Club S1 - източна България". Останаха си с приказките... а тогава още ходехме и до Варна да караме...

#31 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 02.06.2011, 10:24

Аааааа, за софиянците с най-големите заплати ще гледаме финансовия фактор, а другите от по-далечните градове викаш, като имат желание, да дойдат - за тях финансовият фактор не е важен.
Защо шампионатът не се измести в североизточна България на пистите в Русе, Шумен и Варна, пък софиянци и пловдивчани ако имат желание да участват, нека да заповядат. Май искаше да кажеш, че шампионатът не трябва просто да е евтин, а да ТИ е евтин на ТЕБ. Искам и на МЕН да МИ е евтин. Хич да не е софиянец много по-лесно ще си намери още 1-2-3 пилота съграждани, с които да си цепи горивото, отколкото един от русенец или варненец да речем.

Според мен най-справедливо би било пистите да са пръснати из цяла България и всеки сам да си преценява дали може да вземе участие във всички кръгове или да участва само в 2-3, които са близо до града, в който живее.


Както написаха и колегите, който не му харесва винаги може да си организира сам шампионат ;) Само че тука въпреки доброволното начало, си говорим за една много стройна организация от връзки, контакти, реквизити и тн. Дори да получиш всичко на готово - секция и форум, спортен правилник и кодекс, координати на фирмите които правят и продават - знамена и купи, списък с необходимото оборудване за един старт - кантар, радаиостанций и тн. "дреболий" - пак срещаш 2 основни проблема:
1: Участници - как да ги събереш и накараш да участват - реклама, промоция от уста на уста и тн.
2: Писти и собствениците им - как ще отидеш при хората без никой да те познава и ще им резервираш пистата, в най-оборотния ден (Събота или Неделя)???

Но да оставим двата фактора организация и финанси, и пак ще стигнем до третата неизвестна - времето!!!
Както казаха и другите, как ще накараш хората да пътуват до другия край на БГ? Това са си едни бързи 300+ км и то без магистрален път - веселба голяма!!! За да почне всичко в 10, това означава че от София трябва да се тръгне в 7, което означава, че много от хората ще трябва да станат в 5:30 - 6...и айде понеже сме с най-големите заплати и тн. Аз пък всеки петък, ходя на кино от 11 до 1:30 през ноща, другите момчета ходят да пият бира, ходят на дискотека или работят наистина до късно, как да станеме в 5 и да тръгнеме в 7, за да сме в 10 там???

Да примем, че и това го направим, след това ако има много пилоти състезанието ще свърши най-рано в 18:00, да не кажа и по-късно, след това още минимум 3 часа се прибират в 21:00 и то без да са вечеряли, изкъпали се и тн. Е да ама събота вечер пак е време за почивка и купон, и някой искат да си видят гаджето, жената, приятелите и тн. Ама са като парцали след състезанието и пътуването от 600 км в двете посоки.

Ако тези неща, освен организацията и парите не са проблем за 10-15, айде дори 20 ентусиаста, ще успееш да организираш чуден шампионат из цяла БГ.
Уви обаче, хората който са готови на това са, неповече от 5-ма в момента, което общо взето си е едно събиране, между стари приятели които могат да се организират и да карат, където им е кеф ;) Тука пак излиза въпроса защо, като могат да се организират да ходят до другия край на БГ?
Кофти е ситуацията, но така е за целия моторен спорт в България!!! И за съжеление, моторният спорт независимо под каква форма, винаги си остава един от най-скъпите (да не кажа най-скъпия) сравнение с алтернативите си из целият свят!!! Затова е неприятен този факт, но дори в любителските шампионати участват, само тези които могат да си го позволят - уви така се пропускат много таланти, но няма как...може би има някъде по света, едно момче което да е факир във Формула 1, но никога да не е сядало зад волан - еми няма как да се знае за него. Защото всичко тук е огромна инвестиция на време, пари и ресурси, за едни много, за други малко и тн.

И понеже не те познавам лично, но ти се обърна към мен лично:
Незнам на колко години си и какво образование имаш - Аз съм на 22 и образованието ми е висше - икономическо. Та базовите знания по икономика, в двете си основни форми - микро и макро, винаги в един момент започват едни интересни криви, схеми и се намесват думи, като - алтернативи, безразличие, компенсация и тн.

И накрая, нищо лично или с цел обида, по-горното са мой размишления и мнения, не ангажирам никой с тях, но все пак:
Мнозинството е на друго мнение и за момента, няма мотивицията да го променя, следователно има 2 варианта или да се съобразиш с него и да вземеш участие при неговите правила и условия; или да разгледаш някоя от другите алтернативи...

Така че, Поздрави с най-добри чувства и дано един ден наистина да караме в Русе,
Kickdown

PS: Понеже забравих да го спомена, дори и да направим кръг в Русе, това не променя факта, че ако искаш да се развиваш в шампионата и спорта като цяло, един или два кръга там ще ти стигнат - напротив. Дори и да си някой факир на спорта, бъди сигурен, че поради редица фактори, ще си в края на колоната и на двете състезания. Така че помисли за по-интензивно участие ;)
Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#32 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 02.06.2011, 23:36

Както написаха и колегите, който не му харесва винаги може да си организира сам шампионат ;) Само че тука въпреки доброволното начало, си говорим за една много стройна организация от връзки, контакти, реквизити и тн. Дори да получиш всичко на готово - секция и форум, спортен правилник и кодекс, координати на фирмите които правят и продават - знамена и купи, списък с необходимото оборудване за един старт - кантар, радаиостанций и тн. "дреболий" - пак срещаш 2 основни проблема:
1: Участници - как да ги събереш и накараш да участват - реклама, промоция от уста на уста и тн.
2: Писти и собствениците им - как ще отидеш при хората без никой да те познава и ще им резервираш пистата, в най-оборотния ден (Събота или Неделя)???

Но да оставим двата фактора организация и финанси, и пак ще стигнем до третата неизвестна - времето!!!
Както казаха и другите, как ще накараш хората да пътуват до другия край на БГ? Това са си едни бързи 300+ км и то без магистрален път - веселба голяма!!! За да почне всичко в 10, това означава че от София трябва да се тръгне в 7, което означава, че много от хората ще трябва да станат в 5:30 - 6...и айде понеже сме с най-големите заплати и тн. Аз пък всеки петък, ходя на кино от 11 до 1:30 през ноща, другите момчета ходят да пият бира, ходят на дискотека или работят наистина до късно, как да станеме в 5 и да тръгнеме в 7, за да сме в 10 там???

Да примем, че и това го направим, след това ако има много пилоти състезанието ще свърши най-рано в 18:00, да не кажа и по-късно, след това още минимум 3 часа се прибират в 21:00 и то без да са вечеряли, изкъпали се и тн. Е да ама събота вечер пак е време за почивка и купон, и някой искат да си видят гаджето, жената, приятелите и тн. Ама са като парцали след състезанието и пътуването от 600 км в двете посоки.

Ако тези неща, освен организацията и парите не са проблем за 10-15, айде дори 20 ентусиаста, ще успееш да организираш чуден шампионат из цяла БГ.
Уви обаче, хората който са готови на това са, неповече от 5-ма в момента, което общо взето си е едно събиране, между стари приятели които могат да се организират и да карат, където им е кеф ;) Тука пак излиза въпроса защо, като могат да се организират да ходят до другия край на БГ?
Кофти е ситуацията, но така е за целия моторен спорт в България!!! И за съжеление, моторният спорт независимо под каква форма, винаги си остава един от най-скъпите (да не кажа най-скъпия) сравнение с алтернативите си из целият свят!!! Затова е неприятен този факт, но дори в любителските шампионати участват, само тези които могат да си го позволят - уви така се пропускат много таланти, но няма как...може би има някъде по света, едно момче което да е факир във Формула 1, но никога да не е сядало зад волан - еми няма как да се знае за него. Защото всичко тук е огромна инвестиция на време, пари и ресурси, за едни много, за други малко и тн.

И понеже не те познавам лично, но ти се обърна към мен лично:
Незнам на колко години си и какво образование имаш - Аз съм на 22 и образованието ми е висше - икономическо. Та базовите знания по икономика, в двете си основни форми - микро и макро, винаги в един момент започват едни интересни криви, схеми и се намесват думи, като - алтернативи, безразличие, компенсация и тн.

И накрая, нищо лично или с цел обида, по-горното са мой размишления и мнения, не ангажирам никой с тях, но все пак:
Мнозинството е на друго мнение и за момента, няма мотивицията да го променя, следователно има 2 варианта или да се съобразиш с него и да вземеш участие при неговите правила и условия; или да разгледаш някоя от другите алтернативи...

Така че, Поздрави с най-добри чувства и дано един ден наистина да караме в Русе,
Kickdown

PS: Понеже забравих да го спомена, дори и да направим кръг в Русе, това не променя факта, че ако искаш да се развиваш в шампионата и спорта като цяло, един или два кръга там ще ти стигнат - напротив. Дори и да си някой факир на спорта, бъди сигурен, че поради редица фактори, ще си в края на колоната и на двете състезания. Така че помисли за по-интензивно участие ;)


За какво висше образование ми говориш, след като не знаеш елементарни правила за поставянето на запетая и допускаш груби правописни и граматически грешки?
"ноща", "на готово", "радаиостанций", "дреболий", "станеме", "тръгнеме", "някой искат", "хората който", "мой размишления"
Хубаво, че си завършил по някакъв начин висше образование, но основното май си го прескочил.
За твое сведение и основното си, и средното си, и висшето си образования съм ги завършил всичките в икономически учебни заведения. Само че в конкретния случай икономиката няма пряка връзка. Шампионата е наречен "НАЦИОНАЛЕН", а май е по-правилно да се нарече "регионален". Аз като живея в Русе нямам претенции да има кръг точно в Русе, а в цяла България, а не да се редуват София-по часовника, Пловдив, София-обратно на часовника, Благоевград. Май наистина това е по-скоро сбирка между софийски и пловдивски фенове на картинга, отколкото някакъв НАЦИОНАЛЕН картинг шампионат бил той и любителски. Не виждам да има пречка да има кръг в Русе, Шумен и Варна - не е задължително всички пилоти от София и Пловдив да вземат участие в тях, нека да участват само тези, които имат възможност.

#33 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 03.06.2011, 07:10

За какво висше образование ми говориш, след като не знаеш елементарни правила за поставянето на запетая и допускаш груби правописни и граматически грешки?
"ноща", "на готово", "радаиостанций", "дреболий", "станеме", "тръгнеме", "някой искат", "хората който", "мой размишления"
Хубаво, че си завършил по някакъв начин висше образование, но основното май си го прескочил.
За твое сведение и основното си, и средното си, и висшето си образования съм ги завършил всичките в икономически учебни заведения. Само че в конкретния случай икономиката няма пряка връзка. Шампионата е наречен "НАЦИОНАЛЕН", а май е по-правилно да се нарече "регионален". Аз като живея в Русе нямам претенции да има кръг точно в Русе, а в цяла България, а не да се редуват София-по часовника, Пловдив, София-обратно на часовника, Благоевград. Май наистина това е по-скоро сбирка между софийски и пловдивски фенове на картинга, отколкото някакъв НАЦИОНАЛЕН картинг шампионат бил той и любителски. Не виждам да има пречка да има кръг в Русе, Шумен и Варна - не е задължително всички пилоти от София и Пловдив да вземат участие в тях, нека да участват само тези, които имат възможност.

1.Пловдив,София,Хасково,Благоев град,Варна,Слънчев бряг,тава са пистите на които сме ходели да караме и затова е НАЦИОНАЛЕН.След като републиканския тази година е на ТРИ писти, как да го наречем.По една или друга причина пистите отпадат.Примерно разлика в картовете 2-8 сек. няма времеизмерване,няма достатъчно бр.картове и тн.
2.Няма голяма пречка да има и другаде кръгове освен една дреболийка.Кой ще се нагърби с организацията и преговорите с пистите.Може би ТИ?Ето имаш на разположение всичко необходимо като информация,може да пробваш.Иначе от страни е много лесно да се критикува ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#34 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 03.06.2011, 10:57

IRVINE, шампионата е национален, защото се провежда на различни писти в България. Пистите, които досега са приемали кръг от шампионата, са: София (Кр. поляна, Бенковски, зала Пол позишън и Дунев), Благоевград, Конска, Пловдив, Велинград, Хасково, Варна, Сл. бряг. Това са 11 писти. На фона на тъжната действителност у нас, по-голямо разнообразие от това - здраве му кажи. По-национално от това, не знам накъде...
Шампионатът е национален, защото в него са участвали и участват хора от цяла България. Повярвай ми, знам много добре за какво говоря, защото пилотската база данни е при мен. Шампионатът е национален, защото чисто организационно прави и неща съвместно с Федерацията - нещо, което никой друг шампионат от нашия ранг не го прави. А Федерацията се нарича БЪЛГАРСКА федерация по картинг спорт. За цяла България. Не за София-Пловдив.

Това, че в момента кръговете са главно в западната и южната част, не го прави регионален. Дет' вика Любо - Републиканското, като се провежда само в Хасково, Пловдив (само Ротакса) и Кюстендил, то какво - шампионат на южна България ли е? Реално погледнато, официалните класове по CIK/FIA, които са Mini, KF3, KF2, KZ2, се провеждат само в Кюстендил и Хасково. Дори те са на по-малко писти от нас. Ама ни е такава действителността. Тази година мислехме да направим кръг в Шумен, дори замисляхме, за да излезе по-рентабилно, да са в един уикенд кръг в Шумен и кръг във Варна. Дори в не-кризисните години, когато правихме Варна и Сл. бряг, бяха в един уикенд. Но поради редица обстоятелства, които са - условията във Варна, много малкото участници тази година и неяснотиите какво е положението в Шумен, май ще отложим една такава организация за догодина, дай Боже през 2012 нещата да са малко по-розови. И пак, дори без Шумен и Варна, имаме 4 писти, на които ще проведем 10 кръга. И това е 2 пъти повече от едно Републиканско. Дори трябваше да са 5, ама трудности да се договорим с Благоевград попречиха и те да са в календара. Иначе, като писта и картове, като цяло, Благоевград почти изцяло отговаря на условията за провеждане на кръг. И относно различните посоки и конфигурации на пистите - искам да ти кажа, че много от пистите, като им се обърне посоката и/или промени конфигурацията, стават напълно различни трасета. Единствената прилика, която остава, е факта, че географски са на едно и също място.

Идеалът ми на мен за шампионат е 10 кръга - 10 писти. Ама сме България, не сме Италия, дето е с над 200 картинг писти, РАБОТЕЩИ и перфектни откъм всичко. Нито сме Франция, където например в 100-хилядно градче като Валанс има 5 картинг писти, едната е кръг от световния шампионат. Представи си - това е все едно в Бургас да има 5 картинг писти.
Иска ми се и Хасково да е в календара, така както беше навремето, иска ми се и Красна поляна да е пак в календара, Благоевград също, иска ми се дори Враца да е в календара, защото пистата е уникална, ама вече нито има асфалт, нито е имала и има картове.
Сл. Бряг, поради факта, че минимум 2 пъти в годината ходя до там по работа, го казвам най-отговорно - не става за кръг. Варна е готина писта, ама там на картовете са им изпили соса, и макар сега да има нови Соди-та там, още след това лято и там положението ще е "теглим жребия и да си раздаваме купите направо".
Логиката, по която недоволстваш, не е издържана, особено ако погледнем фактите и историческите бележки. По твоя начин, някой от Видин, Враца, Монтана, със същия успех би могъл да недоволства, че шампионата не е национален, защото няма кръгове в Плевен и Враца, а кръгове само в София, Пловдив, Велинград, Брезник, Благоевград и (примерно) Шумен. Със същия успех той би могъл да мрънка, че това е шампионат на югозапада и североизтока. Ама като няма писти и най-вече - подходящи условия на тях за изискванията ни, ние какво можем да направим? Съобразяваме се с това, което имаме. И БФКС иска пак да има кръгове във Враца, според всички пистата е може би най-добрата в БГ, но са категорични - нов асфалт и тогава. Пари няма кой даде, и затова там кръг няма. И при нас е така, но поради други изисквания, които пистите не могат или не искат да ни осигурят.
Да речем, че направим кръг в Шумен, дори два - дали ще си промениш мнението, че това е сбирка между софийски и пловдивски фенове? Особено ако вземем предвид и факта, че Пловдив вече втора година има само по 1 кръг в шампионата? Аз лично се съмнявам... тогава сигурно ще почнеш да мрънкаш, че само 2 кръга има в регион, различен от Пловдив-София, а останалите 8 пак са сбирката на група фенове от Пд и Сф.

И онова със София и най-високите заплати - много те моля... ние може средно за цяла БГ да сме с най-високите заплати тук, ама що не питаш колко струва хляба, сиренето и зеленчуците при нас? Що не питаш колко данък сгради, такса смет, данък МПС плащам? Що не питаш още други разходи колко са ми, за да ми говориш едностранно за най-високите заплати?

#35 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 03.06.2011, 14:09

За какво висше образование ми говориш, след като не знаеш елементарни правила за поставянето на запетая и допускаш груби правописни и граматически грешки?
"ноща", "на готово", "радаиостанций", "дреболий", "станеме", "тръгнеме", "някой искат", "хората който", "мой размишления"
Хубаво, че си завършил по някакъв начин висше образование, но основното май си го прескочил.
За твое сведение и основното си, и средното си, и висшето си образования съм ги завършил всичките в икономически учебни заведения. Само че в конкретния случай икономиката няма пряка връзка. Шампионата е наречен "НАЦИОНАЛЕН", а май е по-правилно да се нарече "регионален". Аз като живея в Русе нямам претенции да има кръг точно в Русе, а в цяла България, а не да се редуват София-по часовника, Пловдив, София-обратно на часовника, Благоевград. Май наистина това е по-скоро сбирка между софийски и пловдивски фенове на картинга, отколкото някакъв НАЦИОНАЛЕН картинг шампионат бил той и любителски. Не виждам да има пречка да има кръг в Русе, Шумен и Варна - не е задължително всички пилоти от София и Пловдив да вземат участие в тях, нека да участват само тези, които имат възможност.


Човек, вместо да кажеш нещо градивно или поне да отговориш на зададените въпроси, ти се правиш на начална учителка и се заяждаш за правописни, граматически и тн. грешки. Защо? Безпредметно е!!! И синтактичен разбор да ми направиш на мненията - все тая! ;)
За 6-те си мнения във форума, нямаш нито едно смислено! Поне се представи, регистрирай отбор, напиши как се казваш и тн. Ти имаш 6 мнения, без да имаш отношение въобще към шампионата! Какъв е смисъла от тях? Ела поне на едно състезание, запознай се с нас, виж как е обстановката - ще ти хареса ли, няма ли да ти хареса? Ние се познаваме всички, имаме лицензи издадени от федерацията и организаторите са достатъчно интелигентни и демократични хора, някой като има добра идея да я изслушат и ако я одобрим всички пилоти - да я подкрепят и променят.
Както казах ела поне веднъж, запознай се с нас, стани един от нас и дай предложения - никой няма да те отритне или заклейми - дори напротив, всички сме дружелюбни, интелигентни, възпитани и гостоприемни хора. Ама така да настояваш за нещо от никаква позиция - е безпредметно ;)
Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#36 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 03.06.2011, 15:55

Ама за каква писта в Русе става въпрос?
Нещо снимка, картове, боксове, падоци, ВИП зона, и т.н ???

#37 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 03.06.2011, 17:10

Косе Босе може да каже повече по въпроса, той нали кара за Русе Кар Моторспорт и Росен Даскалов има нещо общо май...
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#38 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 03.06.2011, 19:22

Ето ви малко новини :
На 11 юни 2011 г. предстои едно много интересно събитие за русенци - откриване на най-голямата закрита картинг писта в България, с дължина около 400 метра. Организаторите на това дългоочаквано събитие са избрали много стратегическо място, а именно паркинга на Мега Мол Русе. По този начин феновете на картинг спорта ще имат възможността да се наслаждават на пистата целогодишно.

Официалното откриване на картинг пистата ще бъде съчетано с третия кръг на Републиканския автомобилен шампионат „Затворен маршрут” в Русе /11-12 юни/. Поканени да присъстват на събитието са безспорните имена: Илия Царски, Румен Дунев, Димитър Илиев и други изявени пилоти, които първи ще се насладят на новооткритата писта, а шоуто за публиката е гарантирано! Това не е всичко. Освен автомобилни пилоти зад волана на картинг машини, феновете на моторните спортове ще могат да видят на живо и техните състезателни коли, които ще се намират пред централния вход на Мега Мол Русе.

Картинг пистата в Мега Мол Русе се изгражда и ще се поддържа от спортен клуб „Русе кар моторспорт”, който има отбор, вземащ участие както в Републиканския шампионат по картинг, така и в Шампионата по автомобилизъм. В отбора по картинг членуват 9 пилота, като в най-високия клас KZ2 се състезава нашумелият пилот от GP2 Владимир Арабаджиев (GP2 е високотехнологичен шампионат, всеобщо приет като последната стъпка преди Формула 1). В по-малкия клас MINI BG се състезават и 3 деца до 10 години. Малките надежди са включени в проекта „Академия за млади пилоти” на Българската федерация по картинг спорт (БФКС) и Министерството на младежта и спорта. В началото на месец май в Пловдив лично Министър Свилен Нейков връчи на малките пилоти от спортен клуб „Русе кар моторспорт” картинги, с които да се състезават през сезон 2011.

Картинг пистата в Мега Мол Русе ще работи целодневно 7 дни в седмицата с атрактивни предложения за всички желаещи да изпитат своите пилотски умения. Ще се организират също и любителски състезания в най-различен формат. Уникалната настилка предоставя възможността за усъвършенстване на пилотските и управленски способности във всички възрастови граници. Специално за най-малките ще има уикенд академия за запознаване и първи стъпки в картинга, водена лично от Росен Даскалов - майстор на спорта по картинг спорт.

#39 IRVINE

IRVINE

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:Русе

Posted 03.06.2011, 23:15

Човек, вместо да кажеш нещо градивно или поне да отговориш на зададените въпроси, ти се правиш на начална учителка и се заяждаш за правописни, граматически и тн. грешки. Защо? Безпредметно е!!! И синтактичен разбор да ми направиш на мненията - все тая! ;)
За 6-те си мнения във форума, нямаш нито едно смислено! Поне се представи, регистрирай отбор, напиши как се казваш и тн. Ти имаш 6 мнения, без да имаш отношение въобще към шампионата! Какъв е смисъла от тях? Ела поне на едно състезание, запознай се с нас, виж как е обстановката - ще ти хареса ли, няма ли да ти хареса? Ние се познаваме всички, имаме лицензи издадени от федерацията и организаторите са достатъчно интелигентни и демократични хора, някой като има добра идея да я изслушат и ако я одобрим всички пилоти - да я подкрепят и променят.
Както казах ела поне веднъж, запознай се с нас, стани един от нас и дай предложения - никой няма да те отритне или заклейми - дори напротив, всички сме дружелюбни, интелигентни, възпитани и гостоприемни хора. Ама така да настояваш за нещо от никаква позиция - е безпредметно ;)


Заядох се не за друго, ами защото реши ей така между другото във форум за картинг, и в тема за картинг, да се похвалиш, че имаш висше образование и то във времена, в които само който не е кандидатствал и не е отделил 4 години, той няма висше. Не ми се сърди, но е срамно човек с висше образование и то икономическо да допуска толкова груби грешки при писане на майчиния си език. И принципно такива като теб не би трябвало дори да ги приемат, камо ли да завършват и да вземат диплома. Но какво друго би могло да се случи, след като местата за студенти са повече от кандидатите, а колкото по-малко студенти има, толкова по-гладни преподаватели ще има. Темата за образованието мисля да я прекратим, защото определено тя тук няма място.

Що се отнася до представянето съм на 30 години от Русе (с висше основно, висше средно и висше икономическо образование :P ). От 90-а година гледам формулата, от 93-а съм фен на Ферари и Шумахер, а едно време бях фен на Патрезе и Бергер, както и на още един пилот от близкото минало, който е излишно да споменавам B) ) Преди години имах много голям мерак да започна някаква картинг кариера, но липсата на финансови средства ме остави само с него. Картинг съм карал точно толкова, колкото да кажа, че съм карал, но това не означава, че не ми се е искало. Просто в Русе и региона до момента имаше само 2-3 жалки опита за бизнес с картинг, единият от които беше с 2 или 3 "карта" с двигател от Simson на "писта" с един завой и дължина около 60 метра. И затова съм безкрайно щастлив, че след толкова време в очакване най-после ще си имаме истинска картинг писта с истински картове. На всичкото отгоре пистата се намира буквално на 100 метра от нас, какво повече да искам.

Много ми се е искало да взема участие в някой кръг от любителския шампионат, но времето за отиване и връщане до някои от кръговете и високата крайна цена на това удоволствие са ме спирали. Имах някакви надежди да взема участие в кръг в Ряхово, но пистата не просъщесвува дълго, както го и предвидих във форума на clubS1.

Кръг в Русе не знам дали ще има догодина например, но бих помогнал с каквото мога. Първоначално ще опитам да организирам някакво подобие на шампионат само на тази писта с няколко кръга с няколко отбора, пък да видим какво ще се получи. Ще взаимствам идеите за обратна посока и на мокро. Първоначално ще се радвам и на единично състезание с 6 участника. Макар че имам някакво предчувствие, че няма да нямеря достатъчно зарибени и преди всичко сериозни хора, които да дадат 20-30 лева за картинг, макар че ако е за дискотека и маса с бири и водки желаещи ще има много и на никой няма да му свидят 20 лева. И все пак смятам, че с повечко труд и търпение ще намеря 12 човека за целта.

#40 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 04.06.2011, 07:42

Заядох се не за друго, ами защото реши ей така между другото във форум за картинг, и в тема за картинг, да се похвалиш, че имаш висше образование и то във времена, в които само който не е кандидатствал и не е отделил 4 години, той няма висше. Не ми се сърди, но е срамно човек с висше образование и то икономическо да допуска толкова груби грешки при писане на майчиния си език. И принципно такива като теб не би трябвало дори да ги приемат, камо ли да завършват и да вземат диплома. Но какво друго би могло да се случи, след като местата за студенти са повече от кандидатите, а колкото по-малко студенти има, толкова по-гладни преподаватели ще има. Темата за образованието мисля да я прекратим, защото определено тя тук няма място.

Що се отнася до представянето съм на 30 години от Русе (с висше основно, висше средно и висше икономическо образование :P ). От 90-а година гледам формулата, от 93-а съм фен на Ферари и Шумахер, а едно време бях фен на Патрезе и Бергер, както и на още един пилот от близкото минало, който е излишно да споменавам B) ) Преди години имах много голям мерак да започна някаква картинг кариера, но липсата на финансови средства ме остави само с него. Картинг съм карал точно толкова, колкото да кажа, че съм карал, но това не означава, че не ми се е искало. Просто в Русе и региона до момента имаше само 2-3 жалки опита за бизнес с картинг, единият от които беше с 2 или 3 "карта" с двигател от Simson на "писта" с един завой и дължина около 60 метра. И затова съм безкрайно щастлив, че след толкова време в очакване най-после ще си имаме истинска картинг писта с истински картове. На всичкото отгоре пистата се намира буквално на 100 метра от нас, какво повече да искам.

Много ми се е искало да взема участие в някой кръг от любителския шампионат, но времето за отиване и връщане до някои от кръговете и високата крайна цена на това удоволствие са ме спирали. Имах някакви надежди да взема участие в кръг в Ряхово, но пистата не просъщесвува дълго, както го и предвидих във форума на clubS1.

Кръг в Русе не знам дали ще има догодина например, но бих помогнал с каквото мога. Първоначално ще опитам да организирам някакво подобие на шампионат само на тази писта с няколко кръга с няколко отбора, пък да видим какво ще се получи. Ще взаимствам идеите за обратна посока и на мокро. Първоначално ще се радвам и на единично състезание с 6 участника. Макар че имам някакво предчувствие, че няма да нямеря достатъчно зарибени и преди всичко сериозни хора, които да дадат 20-30 лева за картинг, макар че ако е за дискотека и маса с бири и водки желаещи ще има много и на никой няма да му свидят 20 лева. И все пак смятам, че с повечко труд и търпение ще намеря 12 човека за целта.


Успех в начинанието, след като се сблъскаш с проблемите с които се сблъскват ОК ще разбереш защо няма кръг в Русе. Само това мога да кажа, а относно образованието тук не мястото за това. Криско е прав ела запознай се с хората и тогава коментирай.


Относно критиките аз съм един от най-големите критици на ОК за някои правила и решения, но това е необходимо за да се видят грешките твоето беше чиста проба хули.
BMW 320I - 110kw




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users