Jump to content


Photo
- - - - -

Първо състезание за Wildfire - Lotus


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 goran.angelov

goran.angelov

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 4 posts
  • Град:София

Posted 01.02.2011, 18:37

Да добавя и мойте два цента към темата:

Събитието беше голяма емоция. Не мога да го определя като степен на организация, т.к. е първото, на което дори присъствам. Определено имаше разминавания с първоначално обявения правилник и доста промени в движение, но мисля, че за това причина е и по-големия интерес от очаквания и наложилата се пълна промяна на програмата. Ние лично не бихме могли да се оплачем от организацията, въпреки че можеше някои да ни каже, че бокса ще ни е на разположение чак след 17часа (запазвали се само за 24ч), но за следващия път ще знаем какво да си поискаме. Все пак ни компенсираха с почти 1ч допълнително време на пистата за тренировки.
Най-голям пропуск може би беше, че никой детаилно не разясни правилата при спиране в бокса. Това доведе до неразбиране и до усещане, че нарочно те цакат, което както виждам е отразено по форумите вече.

За нашето представяне заслугата е на целия отбор. Всеки даде всичко от себе си - енергия, знания и талант, който с каквото разполагаше. Няма да изброявам всички от отбора, но все пак специални благодарности на рейс инженера ни Иво, без когото представянето ни въобще нямаше да е на това ниво.
Научихме страшно много и мисля, че следващия път ще бъдем още по-добри И макар че едва ли ще стигнем класата на гърците, се надявам да сме им сериозна конкуренция, а не да ни бият със 7-8 обиколки. Ето и мойте точки:
- Това състезание е голямо предизвикателство и можеш да го спечелиш само с отбор.
- По-важно е колата да е надеждна, да пази гумите и да харчи малко, отколкото да е бърза. Едно спиране в бокса със смяна на гуми е поне 4 мин, за наваксването на които ще са ти нужни поне 30-40 обиколки дори и да си с 5 сек по-бърз от конкурента.
- много е гадно да нямаш комуникация с бокса, когато трябва да караш дълги серии
- решенията за отбора винаги трябва да се вземат от един човек, който е натоварен с тази задача. Всички останали вземат решения само за собствената си безопастност.
- по-важно е да се забавляваш, а не как ще се класираш

Благодаря на Илян и Чавдар, че ме навиха да участваме. Надявам се да има по-често състезания в този формат и вярвам, че постепенно ще набере много почитатели.

#22 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.02.2011, 19:17

Да добавя и мойте два цента към темата:

Събитието беше голяма емоция. Не мога да го определя като степен на организация, т.к. е първото, на което дори присъствам. Определено имаше разминавания с първоначално обявения правилник и доста промени в движение, но мисля, че за това причина е и по-големия интерес от очаквания и наложилата се пълна промяна на програмата. Ние лично не бихме могли да се оплачем от организацията, въпреки че можеше някои да ни каже, че бокса ще ни е на разположение чак след 17часа (запазвали се само за 24ч), но за следващия път ще знаем какво да си поискаме. Все пак ни компенсираха с почти 1ч допълнително време на пистата за тренировки.
Най-голям пропуск може би беше, че никой детаилно не разясни правилата при спиране в бокса. Това доведе до неразбиране и до усещане, че нарочно те цакат, което както виждам е отразено по форумите вече.

За нашето представяне заслугата е на целия отбор. Всеки даде всичко от себе си - енергия, знания и талант, който с каквото разполагаше. Няма да изброявам всички от отбора, но все пак специални благодарности на рейс инженера ни Иво, без когото представянето ни въобще нямаше да е на това ниво.
Научихме страшно много и мисля, че следващия път ще бъдем още по-добри И макар че едва ли ще стигнем класата на гърците, се надявам да сме им сериозна конкуренция, а не да ни бият със 7-8 обиколки. Ето и мойте точки:
- Това състезание е голямо предизвикателство и можеш да го спечелиш само с отбор.
- По-важно е колата да е надеждна, да пази гумите и да харчи малко, отколкото да е бърза. Едно спиране в бокса със смяна на гуми е поне 4 мин, за наваксването на които ще са ти нужни поне 30-40 обиколки дори и да си с 5 сек по-бърз от конкурента.
- много е гадно да нямаш комуникация с бокса, когато трябва да караш дълги серии
- решенията за отбора винаги трябва да се вземат от един човек, който е натоварен с тази задача. Всички останали вземат решения само за собствената си безопастност.
- по-важно е да се забавляваш, а не как ще се класираш

Благодаря на Илян и Чавдар, че ме навиха да участваме. Надявам се да има по-често състезания в този формат и вярвам, че постепенно ще набере много почитатели.

Абсолютно вярно B)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#23 Vectra 1.4+

Vectra 1.4+

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 98 posts

Posted 02.02.2011, 14:42

Докато го чакам Дъртия да намонтира нещо ето видеото от мойто каране :rolleyes: . Това е от старта до към първия час

Старт

#24 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 02.02.2011, 15:20

Докато го чакам Дъртия да намонтира нещо ето видеото от мойто каране :rolleyes: . Това е от старта до към първия час

Старт


Докато накой ти чака линка да се случи нещо, ето тука твоя 5 минутка:



... за разлика от карането ти, направо се чудя кой те направи IT, един файл кат хората не можеш да метнеш... :P

#25 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 02.02.2011, 15:52

Якоо! :)

Shadow Kart Team


#26 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.02.2011, 18:12

Той и от компютри ако разбираше, освен от Лотус-и, равен нямаше да има...
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#27 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 02.02.2011, 18:23

Ето и още малко от камерата:

http://www.youtube.c...ser/MrCharlieBG

#28 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.02.2011, 18:45

Ето и още малко от камерата:

http://www.youtube.c...ser/MrCharlieBG

С тези ракавици направо къртиш :D Иначе онзи като те изпревари от въздушната струя те хвърли у тревата :D :D Браво супер сте B)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#29 goran.angelov

goran.angelov

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 4 posts
  • Град:София

Posted 02.02.2011, 23:04

Ето и още малко от камерата:

http://www.youtube.c...ser/MrCharlieBG


Чарли,

прегледах филмчетата. Това, което ми прави впечатление, че няма никаква разлика в звука на мотора, а при мен и теб трябва да е харчил двойно по мой сметки.
Докато гледах адреналина пак ми се качи. Дано има скоро друго подобо състезание - ще сме много по-добри.

#30 rosen.kolarov

rosen.kolarov

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 17 posts
  • Град:София

Posted 02.02.2011, 23:42

Добро каране :)
но отстрани като ви гледа човек може да извадите поне 5 сек на Серес,
като гледах онборда мисля, че в първи завой може да влизате на 4-та с
доста по-висока скорост (все пак бяхте с нови семита).
Пожелавам успех и подобряване на темпото в следващите състезания.

#31 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 03.02.2011, 11:41

Горане аз залагам на изгоряла ламда сонда, но това след като мине колата на преглед в Хед-а.
Де факто, аз съм пълен левак и вместо след комадата да пестя бензина, сега като се гледам аз съм карал точно наобратното.
Да сменям толкова скоростите и защо. Да не говориме, че и съм къде по-бавен в завоя с това спиране от майната си...
Иде ми да се ритна отзад, баси... Даже виждате как си правих експерименти да влизам в шикана на 2-ра с максимални обороти.
Според мен ако карах както Вектрата на 3-та в 10 завой и подържане на скоростта в 11 и 12, после на 4-та в 13 и само смяна преди шикана, абе мани... Да не говориме че изобщо не ползвах цялата ширина на пистата и траекториите ми са под всяква критика...

Росене, аз не съм човека да кажа как е най-добре, но влизане на 1-ви завой с около 110 км/ч беше немислимо. Задницата веднага литваше. Вярно, че аз атакувах завойте много косо и особедно на 1-ви завой мисля че може да се вземе малко по в средата на завоя, но шубето е голям страх. Плюс това много се шашках ако има коли зад мен. Даже супер се уплаших от Лотуса 2011 дето ме резна на правата (има го на видеото).
Проблема (а може би й предимството) е че картинга ме научил да бъда разумен и да не ходя "на ръба на предела", докато не се почуствам камфортно на този ръб, а комфорта се постига с много тренировки и "доста паве в главата" :)

Ами такива ми ти работи :)

П.С. Хората ме знаят, че аз съм песимиста по принцип, и това че нямахме сериозни проблеми, прибрахме колата читава, никой не пострада и аз лично имах най-голямото удоволствие което съм изпитвал до този момент, е най-голямата победа за мен.

#32 goran.angelov

goran.angelov

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 4 posts
  • Град:София

Posted 03.02.2011, 16:26

Горане аз залагам на изгоряла ламда сонда, но това след като мине колата на преглед в Хед-а.


Чарли, май няма нищо изгоряло. Кодовете за грешка са:
P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold
P1302 Misfire level causing catalyst system damage

Правейки рекапитулация на горивото имаме около 100л за цялото състезание. По мой сметки трябва да сме изминали около 130 обиколки, което са около 416км. Или груб разход под 25л/100км. Според мен е нормално. Усещането за двойно по-бързото харчене на горивото е идвало от там, че в бокса ние не го доливаме догоре. Резервоара е 40л. Не знам какво сме правили, но след като ти излезе на пистата, каза, че 1 или 2 чертички не светят. Общото ни каране с Илиан е около 2ч, даже малко по-малко, така, че е съвсем нормално да не ти стигне горивото при непълен резервоар.
Заради това, че не допълнихме резервоара на първия бокс се наложи да правим трети. Но дори и да бяхме изпълнили плана по-добре нямаше да бием белия Лотус.

#33 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 03.02.2011, 20:46

Не знам кой кво и как, обаче ако аз съм на тоя дето кара маса време пред тоя с тия фешън сини ръкавици на тоя клип - клип с смотан мърсол, че аз ако съм на мястото на тоя с тва Порше мисля че е тая талига, ще се изакам в каската си, ще я фърля някъде дето асфалт няма, и ще си подаря кочината на някой дето ще я кара по нормално ебаси....

Докато го чакам Дъртия да намонтира нещо ето видеото от мойто каране :rolleyes: . Това е от старта до към първия час

Старт

Кво имаш на лявата ръка показалеца - вижда се че има нещо на ръката ти?

#34 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 04.02.2011, 08:09

Заради това, че не допълнихме резервоара на първия бокс се наложи да правим трети. Но дори и да бяхме изпълнили плана по-добре нямаше да бием белия Лотус.


Ами що не казахте бе, че сте заредили с Иво 40 литра, баси. Белият Лотус 10 мин . преди финала влезе в бокса - бокса му костваше повече от 10 мин., защото зареждаше като нас от тубичка. Вярно че е на кантар, но теоретично 8 обиколки с темпо 1.40 ~ 11 min.- той толкова загуби в бокса, с малко късмет можеше и да сме пред него - там с мойте пинизи да правим тапа на някой :)

Ферко баце ти нема ли да ходиш с Алфите на Серес в края на месеца, да те видиме ти ква лавандула си , риаш ли ...
Тва на пръстето е лекичката изненада дето съм Ви подготвил за картинга таз година. Пипаш бутона и NOS-a те залепя на правата.

#35 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 04.02.2011, 10:20

Кво, кво, носа ти залепва? И кво, спираш да дишаш? Баси, ся ще ме карате да организирам да има и линейки по пистите, че ще ми тежите на съвестта...:mellow:

#36 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 04.02.2011, 10:55

Чарли и бързина - Да ДА...

#37 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 04.02.2011, 11:31

Ферко баце ти нема ли да ходиш с Алфите на Серес в края на месеца, да те видиме ти ква лавандула си , риаш ли ...

Мне, първо не можах да си намеря що годе нормални пълни сликове, второ мърсола дето ми прави генерац и колекторите на Купето ме забави маса време и не мога да прехвърля рацинговия двг от едната алфа на другата, да орежа още по качествено рацинговата, и да я подготвя за трошене......сложна е моята......

Тва на пръстето е лекичката изненада дето съм Ви подготвил за картинга таз година.

Виждал съм го тва по филмите на тия дето стоят в интензивното или ОАРИЛА.....аз не случайно писах че може би ще карате с мониторинг на сърдечна дейност, време ви беше.........

#38 Vectra 1.4+

Vectra 1.4+

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 98 posts

Posted 04.02.2011, 11:39

Току що топли новини от бокса. След рутинен преглед на бегачката след състезание, установихме, че колата е била настроена не като за писта - ами като да не ти друса :lol: Т.е. супер мека. Така, че сме карали даже перфектно. А ако беше като хората...

#39 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 04.02.2011, 11:55

Ето и едно от тайните ни оръжия още месец преди старта:

http://www.ecarc.eu/temp/Seres/

Пистата и колата за rFactor. За разлика от "някой" напълно free.

#40 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 04.02.2011, 12:13

Кое не е било безплатно>????????
Аз това дърво Рфактор немога го гледам, няма нищо общо с новите симулатори...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users