Jump to content


Photo
- - - - -

Първо състезание за Wildfire - Lotus


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 Vectra 1.4+

Vectra 1.4+

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 98 posts

Posted 31.01.2011, 16:32

Отборът WildFire - Lotus взе участе в състезанието "TRACK DAY DIAMO" писта Серес 29-30.01.2011, което беше 4 часово ендуро.
Това е първо състезание за колата - Lotus Elise 111R, както и за пилотите. С гордост обявявам, че с общити усилия на рейс-инжинери, механици и пилоти успяхме да завършим успешно 7-ми в генералното класиране И ВТОРИ В КЛАСА НИ!!! :D :D :D

P.S. Очаквайте официални новини галерия и видео когато са готови :)

Attached Files



#2 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 31.01.2011, 16:51

Браво! :)

Shadow Kart Team


#3 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 31.01.2011, 18:21

Еее супер сте! :)
Тая писта още малко ще стане като домашна!
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#4 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 31.01.2011, 18:23

Браво момчета, гледам нашия скрит Любимец змията тук...
Жалко, че мойте приятели и колеги от Drift Club Bulgaria, счупиха двигателя, иначе щеще да е по-яко :)
Вие, ще разкажете повече, не казахте че ще карате не съм ви писал никъде в моя сайт...

#5 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 31.01.2011, 19:49

Отборът WildFire - Lotus взе участе в състезанието "TRACK DAY DIAMO" писта Серес 29-30.01.2011, което беше 4 часово ендуро.
Това е първо състезание за колата - Lotus Elise 111R, както и за пилотите. С гордост обявявам, че с общити усилия на рейс-инжинери, механици и пилоти успяхме да завършим успешно 7-ми в генералното класиране И ВТОРИ В КЛАСА НИ!!! :D :D :D

P.S. Очаквайте официални новини галерия и видео когато са готови :)

Бравус пенсийки ,супер сте B) другия път да ме повозите едно кръгче :D :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#6 K.Chernev

K.Chernev

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Град:Пловдив

Posted 31.01.2011, 21:06

Браво! Добър избор на кола! ;)
I'm livin’ life in the fast lane
Movin’ at the speed of life and I can’t slow down
Only got a gallon in the gas tank
But I’m almost at the finish line, so I can’t stop now
I don’t really know where I’m headed, just enjoyin’ the ride
Just gon’ roll ’til I drop and ride ’til I die
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)

#7 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 01.02.2011, 10:51

Може би това е най-голямото преживяване в света на моторните спортове откакто се замесих в тази "каша".
Класирането беше голяма изненада за мен, но след толкова години в картинга и опита от ендуро състезанията си каза думата.
Неоценимата помощ от страна на Иво Йотов, Краси Цолов, Стоян и др. от страна на "главния виновник" това да стане факт, Горан - собсвеник на отбора Lotus Racing Bulgaria, ни доведе до този успех.
Разбира се не всичко мина гладко. По време на стинта на Вектрата ни светна Check Engine. Трета скорост отказа да влиза. Това принуди Вектрата, който в този момент се движеше с прекрасно постоянно темпо от около 1,42 и бяхме на 5 място в генералното влезе изненадващо в бокса. В бокса не бяхме готови за смяна. Забавихме се доста и даже в паниката не досипахме бензин. Горан влезе в колата много разконцентриран и разговорната уредба му се откачи още на първата обиколка.
Нямахме връзка с колата и стината на Горан почти се провали в темпо. Горан изнесе влизането си в бокса по-рано, сменихме и задните гуми и се качих аз да карам. На моят стинт аз не занех на коя планета се намирам в първите 5-6 обиколки. Правех някво подобие на каране, докато не се "фанах у ръце". Добре че Иво Йотов през миналия ден ми даде ценни указания как се кара такъв тип кола. Нещата почнаха да се получават и аз закрепих някъде темпо около 1.45. Имаше и команда от бокса да пестя гориво, защото с този Check Engine не се знаеше какво да очакваме. На около 30 - 40 мунути от финала от състезанието в 13 завой колата ми заглъхна(бензина беше на изпарения в резервоара) , влязох веднага в бокса. Пак малко шаш и паника в бокса и нарушихме правилника като по време на зареждането с бензин се сменихме аз с Вектрата - това ни доведе до 10 секунди наказание. В крайна сметка Вектрата, който имаше най-много опит финишира състезанието с близо обиколка пред 3тия и 4тия в нашия клас. За 1 -во място нямахме голям шанс, защото другия Лотус не смени гуми, а и техния втори пилот правеше темпо под 1,40 което му осигури заслуженото 1-во масто. Почти с 8 обиколки беше пред нас.

Ами това е. Още веднъж благодаря на екипа който направи успешен този старт.

Имам много видео материал и ще се подготвя филм за това ни участие, което се надявам няма да бъде и последно.


До скоро

#8 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 01.02.2011, 11:01

Яд ме е, че не дойдох, ама всъщност по-добре, че не дойдох, иначе сега щях сигурно да съм в болница на системи...
Браво за представянето, аз не се и съмнявах, че ако няма особени драми с техниката, няма да ни изложите. Пък за техниката се е грижил Иво, значи нещата са били на ниво.

Абе, Йотов що така гледа лошо на снимките, всява респект ли?:lol:

#9 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 01.02.2011, 12:01

Още снимки от събитието:
http://www.r40.gr/~r...g2_itemId=93361

#10 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.02.2011, 12:05

БМВ-то на Дрифт Клуб България правеше 1.38 постоянно темпо, обаче моторчето отказа накрая...

#11 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 01.02.2011, 12:40

Е то явно заради това темпо мотора е предал Богу дух...

#12 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.02.2011, 12:41

Не знам, казаха че са го карали не на макс... Станало е това при Алекс Матрицата, жалко толкова пари, и труд отиде...

#13 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 01.02.2011, 12:50

Алекс като го знам още от едно време как караше Ладата... ендурото не са състезания за него. B)
Ако така е взимал завоите с "вратите" и пушек от гумите и е очаквал да издържи, е бил твърде голям оптимист.

http://www.r40.gr/~r...2_itemId=93596

#14 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.02.2011, 13:01

Попринцип кара доста технично и мисля, че просто е дошло времето на м50б25... се пак е на около 20 години :D

Чарли, Векта момчетата от Дрифтинг-бг.... искат да напишете какви са ви били проблемите и т.н ето темата:
http://www.drifting-...=5802&start=105

#15 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 01.02.2011, 13:15

Аз написах, но форума им нещо...
Там някой модератор да оправи нещата...

#16 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 01.02.2011, 13:23

То че му е дошло времето, спор няма. Че Алекс е техничен дрифтач - също. Аз лично го знам това много добре, тъй като преди много години, при първия поръсил снежец всяка зима, помня как с него и още фенове се качвахме на Витоша да се пързаляме по завоите и той оттам хареса тази мания.

Но ендурото на писта не е като дрифта, сигурен съм, че дори и той и неговите хора го знаят, но като от години се занимават изключително с дрифтачки, няма как "изкривяването" да не им повлияе, дори малко. ;)
При дрифта яко се пънат моторите (което в дрифт форума REZINA дори сам си го признава, че го е направил, и то над час каране... само не знам дали и той е бил в БМВ-то или с друга кола), а при ендурото всичко трябва да се дозира в перспектива. Щото ето - били са много бързи, ама се прибират с мотор за скрап.

#17 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.02.2011, 13:25

Rezina-та има пежо 106 с предно, какви дрифтове, аз откакто го познавам само тайм атак кара :D

#18 Vectra 1.4+

Vectra 1.4+

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 98 posts

Posted 01.02.2011, 13:33

Баварката вървеше страхотно. Не знам колко са натискали, но спокойно ни биеше като темпо. Аз лично имам страшно много да чистя в карането си, особено след като си изгледах 2-пъти онборда :( Мойта оценка е че съм успял да използвам не-повече от 30% от възможностите на тази невероятна машина. След като видим какъв е проблема с лампата (check engine), която се усвети на 1-вя час, вече сме набелязали някои идеи за промяна на настройките на шасито. Но доста по-важно е промяната на карането ми. Най-вече в главата :) Трудно усъзнавам, че това чудо LOTUS може така да спре, и спирам твърде рано. Отделно спирам доста повече от колкото трябва и скоростта в завоите може да доста по-добра. Но шубето си е голям страх :D
Това шаси е толкова балансирано, че прави чудеса от мойто лошо каране.
За сега извода е, че немога нито да използвам ефективно 192-те магарета, нито да напъна като хората страхотното шаси.

#19 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.02.2011, 13:40

Стратезите им бяха не случайна - Росен Коларов, Васил Коларов, Росен Врачански... Който ги познава, ще разбере за какво иде реч, и 5 механика, и целия отбор от около 10 човека са е30-ка джий...

#20 yavor

yavor

    TEVA Racing

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • Град:София

Posted 01.02.2011, 15:45

Браво!
Изглежда добре сте се позабавлявали.
Posted Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users