Jump to content


Photo
- - - - -

Писта "Лаута" в календара на шампионата


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#21 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 18:22

[quote name='zanardi' date='01.06.2010, 18:30' timestamp='1275406217' post='3505']

[quote name='zanardi' date='01.06.2010, 18:30' timestamp='1275406217' post='3505']
 е бати анкетата
[/quote]
Жени няма ли ,та на анкетата налиташ бре колега :P За Лаута твойто мнение го знаем,така че не се хаби ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#22 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 01.06.2010, 19:26

ame='zanardi' date='01.06.2010, 18:30' timestamp='1275406217' post='3505']


Жени няма ли ,та на анкетата налиташ бре колега :P За Лаута твойто мнение го знаем,така че не се хаби ;)


тая година имаше един бенковски и вече е се орева орталъка сигурно няма да има повече бенковски тая година незнам къв е проблема тука в софия на бенковски поне аз ходя само на състезания може в годината 2 пъти да отида да врътна 20 мин, а не като борки и косио всеки ден по 20 обиколки на лаута, лошо няма
само че блг е доста по добра да скъпо е но вече го няма оня бек който едва ли не така имаше един на лаута дето искаше столче че да седне на средата на пистата, е аз не съм софиянец пичове но от там от където съм такива бекчета няма, в пловдив изглежда ги има, конска ще е супер писта, нензам кво ревете бе пистата лаута е супер картовете са ташак, ако искаме да се возим няма проблем ние се състезаваме, без спирачки, със тая система  за "пазене на картовете" някак си не става,да сега може да са добре ама как се се случва когато отидем да караме там все при нас има поне 2 неща които не са както трябва, изглежда келешлъка се разпространява навсякъде марио го предава на някои хора, сори пичове нз кво се хващате за бенковски и да я няма други ще има, за километрите, до хасково сме ходили където ни е доста повече от колкото на вас до София, ако има възможност пак ще отидем просот забравете за лаута докато нещо не се промени коренно, както стана с блг, и някои като си мислят че като правят на месец по 1000 обиколки там и вече са недостижими и давай да мачкаме тука че ни е по лесно, само видяхте дъртия как ви нарита каксите, така че спрете се с глупостите вече.
BMW 320I - 110kw

#23 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 01.06.2010, 19:32

Гено, с тези отговори, които си дал като опция в анкетата, не ми е ясно как точно защитаваш нещо, което трябва.
Защото и аз можех да ти отговоря само в стил "идете озаптете и очовечете главния механик, да не се държи с нас като прокажена сган, дошла на пистата, и ще има кръг", но не го направих, нали?

Този стил на нападане, дето възприехте от Марио е най-грозния възможен начин, по който може да търсите дискусия за нещо. След малко сигурно би трябвало да се появи тема с анкета "кой от ОК е за съд, че иска махането на Лаута"... не става така, пичове...

, мене що ме намешваш като си мълча.
Гено, подкрепям те на 100%

Краси, той не го насажда, а според мен това вече си е насадено и идва от редовните явки на пилотите на Лаута, сред които като се заговори за ОК, се говори за "тях" и как "техните" решения се отразяват на "нас".
А реакцията на Борко с това "ШЕФЕ" защо ли ми напомня на някой?!:rolleyes:

После не ми казвайте, че не сте възприели стила на един доста наказван заради собственото си пренавиване състезател тук... но признавам, че грешката си е наша. Твърде дълго време му търпяхме подмятанията, саркастичните и иронични реплики, и всички други вече си мислят, че само така могат да накарат ОК да вземе друго решение за нещата.

Цялата тази анкета го показва, и от самото начало го казах, макар Гено да се оправда, че било майтап. То и Марио с това оправдание минаваше.

Вземете се стегнете, и се дръжте малко по-мъжки, че с тия си писания само опровергавате твърдението, че това е мъжки спорт...

, пак ме споменаваш излишно

#24 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 19:38

тая година имаше един бенковски и вече е се орева орталъка сигурно няма да има повече бенковски тая година незнам къв е проблема тука в софия на бенковски поне аз ходя само на състезания може в годината 2 пъти да отида да врътна 20 мин, а не като борки и косио всеки ден по 20 обиколки на лаута, лошо няма
само че блг е доста по добра да скъпо е но вече го няма оня бек който едва ли не така имаше един на лаута дето искаше столче че да седне на средата на пистата, е аз не съм софиянец пичове но от там от където съм такива бекчета няма, в пловдив изглежда ги има, конска ще е супер писта, нензам кво ревете бе пистата лаута е супер картовете са ташак, ако искаме да се возим няма проблем ние се състезаваме, без спирачки, със тая система  за "пазене на картовете" някак си не става,да сега може да са добре ама как се се случва когато отидем да караме там все при нас има поне 2 неща които не са както трябва, изглежда келешлъка се разпространява навсякъде марио го предава на някои хора, сори пичове нз кво се хващате за бенковски и да я няма други ще има, за километрите, до хасково сме ходили където ни е доста повече от колкото на вас до София, ако има възможност пак ще отидем просот забравете за лаута докато нещо не се промени коренно, както стана с блг, и някои като си мислят че като правят на месец по 1000 обиколки там и вече са недостижими и давай да мачкаме тука че ни е по лесно, само видяхте дъртия как ви нарита каксите, така че спрете се с глупостите вече.

А бре колега да не си дрогиран нещо,или нарядите ти идват в повече?Поуспокой се малко,невроните не се въстановяват.Някаде да виждаш да е писано против Конска? Да Косе и Борки карат почти всеки ден на Лаута но не ренталки ;) И ние не сме съгласни с някой неща на пистата но ще се постараем да направим каквото можем ;) А това че Дъртия нарита шишарките на всичяки ,ми ко лошо няма.Другия път пак да бие ,и естествено па ще почерпи :D
А това в червеното от позицията на какъв го казваш ,че нещо не схващам ?
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#25 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.06.2010, 19:51

Аз да съм казал нещо, че не искам да карам на другите писти ? Просто искам да има и Лаута и никаде не пише колко може да караш Данчо ;) ако искам и цяла година по 100 обиколки ще карам щом ми харесва ;) И мисля, че ще говорим с пистата и спирачките ще бъдат оправени и друго пишете каквото имате в предвид да видим ;)

#26 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 19:57

, мене що ме намешваш като си мълча.
Гено, подкрепям те на 100%


, пак ме споменаваш излишно

Много моля колегите съфорумци да не УПОТРЕБЯВАТ ОБИДНИ ОБРЪЩЕНИЯ .Независимо за кой става въпрос.Ще извадя плъчката :angry: B)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#27 K.Chernev

K.Chernev

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 20:14

Моето мнение е, че колко повече писти има в календара на шампионата, толкова по-интересно ще е. Естествено, че съм за Лаута. Не, защото съм от Пловдив и не, защото съм карал най-много на нея. ;)
I'm livin’ life in the fast lane
Movin’ at the speed of life and I can’t slow down
Only got a gallon in the gas tank
But I’m almost at the finish line, so I can’t stop now
I don’t really know where I’m headed, just enjoyin’ the ride
Just gon’ roll ’til I drop and ride ’til I die
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)

#28 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 01.06.2010, 20:22

А бре колега да не си дрогиран нещо,или нарядите ти идват в повече?Поуспокой се малко,невроните не се въстановяват.Някаде да виждаш да е писано против Конска? Да Косе и Борки карат почти всеки ден на Лаута но не ренталки ;) И ние не сме съгласни с някой неща на пистата но ще се постараем да направим каквото можем ;) А това че Дъртия нарита шишарките на всичяки ,ми ко лошо няма.Другия път пак да бие ,и естествено па ще почерпи :D
А това в червеното от позицията на какъв го казваш ,че нещо не схващам ?

ами постарайте лошо няма ама такава анкета просто си е чиста проба провокация, споко за невроните гледам да ги по запазя и да идват ми в повече, но това е друга тема на която не е мястото за обсъждане точно тука, червената позиция ок ти си ОК 

Аз да съм казал нещо, че не искам да карам на другите писти ? Просто искам да има и Лаута и никаде не пише колко може да караш Данчо ;) ако искам и цяла година по 100 обиколки ще карам щом ми харесва ;) И мисля, че ще говорим с пистата и спирачките ще бъдат оправени и друго пишете каквото имате в предвид да видим ;)


ами като седнеш да караш не мисля че е необходимо да ти се казва кое не наред така че действайте направете така че всичко да ок и да има състезание там мене ми е все  едно важното е да става състезание и всичко да е ок , но такива анкетки просто са доста дразнещи
BMW 320I - 110kw

#29 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 01.06.2010, 20:29

При мен няма проблеми като седна ;)

#30 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 20:47

ами постарайте лошо няма ама такава анкета просто си е чиста проба провокация, споко за невроните гледам да ги по запазя и да идват ми в повече, но това е друга тема на която не е мястото за обсъждане точно тука, червената позиция ок ти си ОК 



ами като седнеш да караш не мисля че е необходимо да ти се казва кое не наред така че действайте направете така че всичко да ок и да има състезание там мене ми е все  едно важното е да става състезание и всичко да е ок , но такива анкетки просто са доста дразнещи

Това не го разбирам :(
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#31 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 01.06.2010, 20:55

Не мога да разбера какво се филмирате толкова... Питахте какви са проблемите за Лаута - казах ви - системата на спирачките и отношението. Вижте там какво може да се направи, така че да си спазят обещанието от преди 2-3 години за нашите състезания да откачват системата на спирачките и да няма някой да ни дудне, че му гоним клиентите и пролемите са решени... Няма да е зле някой поименно да каже "аз ще се заема със случая", защото иначе тези неща за спирачките си ги говорим вече 2-3 години и ефект няма...

тук го ударихте бетер Левски-ЦСКА... Дайте го малко по-спокойно и по-културно... И спрете с тая ирония кой къде можел да кара и къде не можел, защото е смешно, най-малкото...

При мен няма проблеми като седна ;)

Не е въпросът дали ти си свикнал със системата на спирачките. Въпросът е да я НЯМА...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#32 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 20:58

Не мога да разбера какво се филмирате толкова... Питахте какви са проблемите за Лаута - казах ви - системата на спирачките и отношението. Вижте там какво може да се направи, така че да си спазят обещанието от преди 2-3 години за нашите състезания да откачват системата на спирачките и да няма някой да ни дудне, че му гоним клиентите и пролемите са решени... Няма да е зле някой поименно да каже "аз ще се заема със случая", защото иначе тези неща за спирачките си ги говорим вече 2-3 години и ефект няма...

тук го ударихте бетер Левски-ЦСКА... Дайте го малко по-спокойно и по-културно... И спрете с тая ирония кой къде можел да кара и къде не можел, защото е смешно, най-малкото...


Не е въпросът дали ти си свикнал със системата на спирачките. Въпросът е да я НЯМА...

Ние от пловдивската група ще се заемем със случая B) Дай боже да успеем B)
Нека има филми че е скучно иначе :P
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#33 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 01.06.2010, 21:07

А защо не се гласува анонимно и да видим какво ще стане, иначе моето мнение е ясно и няма нужда да го казвам.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#34 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.06.2010, 21:33

Не мога да разбера какво се филмирате толкова... Питахте какви са проблемите за Лаута - казах ви - системата на спирачките и отношението. Вижте там какво може да се направи, така че да си спазят обещанието от преди 2-3 години за нашите състезания да откачват системата на спирачките и да няма някой да ни дудне, че му гоним клиентите и пролемите са решени... Няма да е зле някой поименно да каже "аз ще се заема със случая", защото иначе тези неща за спирачките си ги говорим вече 2-3 години и ефект няма...

тук го ударихте бетер Левски-ЦСКА... Дайте го малко по-спокойно и по-културно... И спрете с тая ирония кой къде можел да кара и къде не можел, защото е смешно, най-малкото...


Не е въпросът дали ти си свикнал със системата на спирачките. Въпросът е да я НЯМА...

Лелеее, пак сме си спретнали лагерен огън :) !
Гено, къде на майтап, къде на истина :) , поздравления за темата и бивша анкета!
Лаута трябва да си остане в календара, най-малкото за това, че за този шампионат вече има доста Пловдивчани и такива които проявяват интерес, да се вклучват за напред (предимно деца)!
Лаута трябва да остане и поради факта, че е най-харесваната и съответно най-оборотна писта в България!
Колкото до това "аз ще се заема със случая", още утре започвам работа по въпроса!
Естествено нищо не мога да обещая!
А и да не забравя за главния механик, визира се Краси!
Много грешите за него, просто не го познавате! Много добър човек, който повече се прави на лош, а в същност, винаги ще ни помогне с каквото може!
Така че, да спрем с лошия тон, а да се обединяваме и да премахнем лошите неща от Лаута :) , но пък, ако е възможно да си остане в календара!
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#35 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 01.06.2010, 22:45

Пичове, никой няма нищо против пистата. Пистата е перфектна! Проблемът е тъпата система на спирачките, за които ни бяха обещали да ги махат за нашите състезания. А това, че 3 години продължаваме да караме там въпреки това, само потвърждава, че никой няма нищо против Лаута. Не взимайте нещата толкова лично.

Трябва да разберете, че с действията си целим единствено повишаване на качеството на състезанията. Дали има хора от София или Пловдив, това никога не е било приоритет - важното е пистата да предоставя подходящи условия за състезания. В София има писта и на Красна Поляна, и на Дунев, и на Пол Позишън. Ако се водехме от това, че "ние" сме от Сф, щяхме да си караме на тези 4 писти и изобщо нямаше да ходим на други писти.

Целта на този шампионат е да включва колкото се може повече писти. Но не на всяка цена. Пистата и картовете в Благоевград са перфектни, но ги извадихме от шампионата заради някои други неща. Когато коригираха, както виждате пак караме там, и то на по-добри условия от преди - разбирай вместо за 90, за 70 лв. Освен това караме и на мокро, което преди беше табу дори да си го помислим и дори само за влажна писта...

При наличието на нови писти в Конска, Велинград и Шумен, както и на връщането на Благоевград в календара, е нормално да вдигнем изискванията към другите писти. Пример - миналата година на Бенковски имахме 6 състезания, тази сме планирали само 2. Просто в сравнение с другите писти, неравностите на Бенковски са неприятни. Аналогично е отношението и към Лаута - наистина ни е обещано от 3 години спирачките да си работят нормално и картовете да са еднакви. До миналата година нито едно от тези неща не беше изпълнено. Сега смениха двигателите и поне по отношение на скоростта, като че ли са доста по-добре. Остава неприятният момент със спирачките.

Нека просто да изключват системата, когато ние идваме да караме, и всичко ще е перфектно. Но ако трябва да избирам дали да карам перфектни картове 270 цц на Благоевград, или картове, на които сакън да не пипна спирачката и цялата обиколка ми отива на кино, нито пък мога да блокирам или атакувам както трябва, защото ако пипна спирачката и маневрата отива на кино... сори, ама изборът не е Лаута...

Така че когато поставяме повече условия на пистата това е за доброто на всички, а не е целта да махнем Лаута, защото "вие" там сте много добри и ще ни "блъскате". Така че вместо да ни скачате за това, че искаме нещата да се подобрят, се замислете малко чии интереси защитаваме в случая. И вместо да пускате анкети и теми колко сме лоши "ние", може просто да помогнете да натиснем пистите да ни предоставят по-добри условия...

Както виждате, работим изключително сериозно по шампионата. Вече имаме лицензи от федерацията. От няколко месеца работя и по едно друго нещо, свързано с шампионата, което би трябвало да се реализира някъде лятото. Стискайте палци всичко да се случи както е планирано и ви обещавам, че всички ще останете МНОГО доволни!

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#36 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 02.06.2010, 07:05

...........

Цялата тази анкета го показва, и от самото начало го казах, макар Гено да се оправда, че било майтап. То и Марио с това оправдание минаваше.

Вземете се стегнете, и се дръжте малко по-мъжки, че с тия си писания само опровергавате твърдението, че това е мъжки спорт...

Боби, майтапа беше, че и шестте отговора бяха причини защо да се кара на Лаута. Трябва ли пак да се кълна, че не се заяждам?!?

Ще помогна с каквото мога и аз, за да бъдат решени проблемите.

Краси, все ми е тая в коя гонка ще карам лично аз. ;) Първа, втора, трета, пета - важното е да има състезание. Влизал съм и в трите гонки на Бенковски, но това не направи карането там по-малко мъчително. На Иван дори му е любима тази писта, но мен ме болят костите дори като се сетя за нея. Може и да е от възрастта, не знам. ;)

Както и да е. Искам да има много писти в шампионата. Искам двадесет кръга и поне десет различни трасета и затова съм против отпадането на Лаута. Няма картове без проблеми и няма перфектни писти. Спирачки или педал на газта винаги ще са проблем някъде. Нито на Бенковски, нито на Благоевград картовете са еднакви. Всъщност, в нито едно първенство няма равни като възможност машини и шасита. Аз нямам нищо против това - важното е да се кара.

Картинг спорта не е само мъжки, естествено. ;) Но и не трябва всяко различно мнение да бъде посрещано с поредната доза наставнически тон. Ако има нещо, за което вие, Краси и Боби, сте прави е, че наистина има изградено мнение за "вас" и то е, че винаги се държите като батковци с останалите. Това дразни понякога и би било добре, ако се изглади. Може и да не знаем много неща или да нямаме същия опит, но кой ги е имал в началото!
;)
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#37 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 02.06.2010, 07:37

Само не моа да разбера, какво не му аресвате на Бенковски.....

#38 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 02.06.2010, 08:44

Само не моа да разбера, какво не му аресвате на Бенковски.....

Десния, като се минава под моста! :D
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#39 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.06.2010, 08:50

На Иван дори му е любима тази писта, но мен ме болят костите дори като се сетя за нея. Може и да е от възрастта, не знам. ;)


А кво да каже Любо или даже целият Wildfire.

И по-сериозно:
Ние сме 20-30 човека общо взето и всички сме се обединили с една цел. Тъпо е да се делим на тези и онези, ние и вие, когато сме извън пистата, а не когато се състезаваме. По-креативно е да се опитаме да оправим нещата, които пречат да се провеждат състезания на колкото се може повече места (където е възможно). В случая с Лаута, аз мисля, че проблемите, които се визират са отстраними с няколко разговора и целия този спор можеше да е излишен, а темата да е "Пичове, дайте да направим нещо, за да се изчистят недоразуменията и Лаута да остане".
Колкото дали е в Пловдив или на майната си, мен ми е все едно и само за Данчо - аз още не съм карал картовете в Пловдив откакто им смениха моторите. След зимния шампионат имам две участия на първите два месечни финала, вие знаете колко "много" се кара на тях. Така че причината да се застъпваме не е да се опонира на решенията или защото като писта, на която сме карали най-много, може да сме по-бъзи, а защото може да се наредят нещата както трябва.
Решението без каквито и да е консултации да отпадне Лаута от календара, понеже този бил крещял и т.н. без да се потърси каквото и да е решение на проблема е като реакция на ощипана по дупето десетокласничка.
Сигурен съм, че каквито и спорове да са се породили по форумите до сега, Гено не засяга темата за да се конфронтира с който и да е било, т.е. не го приемайте по инерция от преди като чисто заяждане. А фактът, че анкетата я няма вече, говори какви щаха да са резултатите от нея.
Така че, нека видим дали нещо може да се направи с прословутите системи на спирачките и отношението и ще се реши дали остава или не.
Колкото до картовете - никъде няма еднакви, дори и на Благоевград имаха разлики, въпреки че при 270 те са по-малки. Това няма как да се избегне, промените в правилиника с нововъведенията (като стоп-старт) от тази година помагат доста в тази посока и според мен това са начините за намаляване на тези разлики и карането на повече писти е също начин за изпъкване на пилотските умения. Няма такива, аз обичам Лаута, аз обичам Бенковски. Аз пък обичам да карам картинг, независимо къде... ;)
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#40 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.06.2010, 09:17

Ако има нещо, за което вие, Краси и Боби, сте прави е, че наистина има изградено мнение за "вас" и то е, че винаги се държите като батковци с останалите. Това дразни понякога и би било добре, ако се изглади. Може и да не знаем много неща или да нямаме същия опит, но кой ги е имал в началото!
;)


Аз това го знам и без да ми го казваш, но все някой трябва да я играе тази роля на лошия. Аз дори и вътре в самото ОК я играя много често, за да може нещата да се избистрят до максимум и всичко да става по най-добрия начин.
И може би защото аз като човек въобще не съм такъв, а се вкарвам в такава роля за доброто на шампионата, сигурно затова ми става тъпо всеки път, когато ОК съвкупно и аз в частност, получим помията върху себе си.

Но това е част от орисията да си управително тяло на даден спорт... дали е ФИА, ФИФА, ФУФА, ФАФА или квото и да било - винаги по дифолт те са лошите, те са хулените от засегнатите в самия спорт, те са сочени с пръст от медиите и пр.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users