Jump to content


Photo
- - - - -

Лаута, 01.05.2010


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#41 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 01.05.2010, 23:54

Добре, кажи ми тогава, защо във втори манш аз стартирах зад Веско, а Антон на пета позиция?
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#42 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 02.05.2010, 00:12

Ако сте тръгнали наистина както казваш, значи е възможно по погрешка сме те пуснали пред Антон... От пистата ни юркаха всичко да става супер бързо и не е невъзможно да е станала такава грешка или недоразбиране при подреждане на пилотите за загряващата обиколка... Повече такива състезания на юруш няма да има - обещавам!

Работим вече и по някои допълнителни неща по организацията на самото състезание, защото има и други неща, които не ми харесват... Примерно това, че хора от 2 гонка (в случая аз бях такъв, макар и рядко да съм бил - а хората, които са били, не са се оплаквали) не е правилно да сядат в картовете веднага след като са съдийствали 1 час на 1 гонка - те трябва да имат време да си починат, да пият вода, да се концентрират и т.н.... както и не е правилно примерно Чарли да седи 2 часа на слънцето по време на квалификацията, веднага след това да сяда да прави квалификация, а веднага след това на юруш да сяда за състезазние...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#43 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.05.2010, 00:12

Аз чисто организационно съм разочарован от днешния старт, дори някои хора да казват "супер беше, доволни сме". Сори, перфекционист съм, а за мен днес организацията не приличаве на единствения любителски шампионат с лицензирани в БФКС пилоти, а на картинг събор, на който всеки е добре дошъл.
От сега предупреждавам, занапред изпълнения от рода "записах се снощи в полунощ, ама нищо не съм пратил като данни, искам да карам" - край. И въобще, хора, които не спазват процедурите по регистрация и ни вгорчават живота на пистата, губейки времето на абсолютно всички, да не говорим за нервите, дето хабим в ОК, просто няма да ги толерираме. Каквото беше компромис днес - запомняте го, защото беше за последно. Очаквайте скоро нови допълнения в процедурите по регистрация на нови състезатели.
Безпосрно, целта винаги е била да идват повече и повече хора, спорта да се популяризира и всички да си направят кефа, да научат нещо ново. Ама по този начин, не е кеф, а мъка. Не ги броих точно, но едно 10-ина души имаше за шкартиране. И трябваше да сме едно 25-26 човека, а не 35, ако трябваше да се направя на лошия председател на ОК.

Относно състезанието - аз дори не разбрах, че стратегията ми е сработила до момента, в който преди подиума Чарли не ми каза "друг да снима, щото си там". :)
Оказа се, че от 9-ти втора гонка, успях да се докопам до 3-и, и това, което бях замислил, докато бях станал 3-и първия манш, виждайки, че каращия без баласт Васко е пред мен, се получи и това най-много ме радва. Трафикът си е трафик, поряза ни повечето "лидери от топ тимовете" на квала, но в нещото, което според мен беше "състезание в състезанието" - втора гонка, нещата ми се получиха.

Иначе на квала, честно, така не помня да съм се плашил... онова парче месо, лапето-бебе с детските педали и скоростта от 12 км/ч, щях да го пречукам, ако не бях решил да си жертвам обиколката и дори собственото здраве, насочвайки карта напред към гумите, при положение, че той спирачка нямаше. Как не се набих, не ми стана ясно, може би и онзи "Шефа" там отгоре помогна малко.
Но Лаута днес определено ме ядосаха поради 2 причини - да пускаш хлапенце с детски педали на пистата, докато изроди, гонещи време летят с макс скорост, е тотално безхаберие и нарушение на собствените им правила за безопасност, дето ги пише там на една табела при касата. Второ, Краси, дето ни крещеше, сякаш сме някакви натрапници, дето не му дават пари, а карат на вересия и му пречат на оборота - еми сори, ама това е грозно и си спомних за времената, когато Благоевград бяха отсвирени от календара ни, някои знаят и помнят защо. Цонев ги бил навикал такива и такива оферти да не били пускали еди кога си, в еди кои си часове и дни. Ми да им имам проблема, ние сме 35 клиента, за времето на 4-те гонки, когато пистата е затворена за кой да е друг, им изплюхме 900 лв точно!!! А на квала им дадохме още 111 лв за 2 часа, като пистата не беше затоврена. Като гледах върнатите клиенти и изчакалите да свършим по време на гонките, те нямаше сумарно да им снесат толкова, с по 4-5, 10 макс обиколки на човек. Баси отношението. Ако проблема са им началниците, да звънна на Додо, да му кажа 2-3 приказки и да решим проблема. Горчиво ми е, честно.

#44 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 02.05.2010, 00:17

Относно регтистрациите Боби е прав - преди имахме изискване регистрацията да се прави поне 1 седмица преди даден старт, но после не помня защо го махнахме... Явно пак ще влезе в правилника...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#45 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 02.05.2010, 00:31

Боби, аз си мисля че проблема не е в това дали ние ще дадем повече пари от тези които идваха да чакат, а както казва Иво, да не се връщат никакви клиенти, защото повече можело да не дойдат и да не докарат още нови клиенти!
Идеята му е, че не държи на парите които ние ще снесем, а всички които идват да не се връщат. Поне аз така си мисля за последното.
Краси, без повече да се натрапвам па горния въпрос, кажи ми само възможно ли е Антон да си е пуснат правилно с две места назад, тоест зад мен, не само зад Веско? Щото нещо не мога да го схвана иначе!
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#46 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.05.2010, 00:41

Прекрасно я разбирам идеята на Иво, и като човек, който също е в търговията, учил и работещ това, съвсем ясно ми е какво визира. Но все си мисля, че трябва да има баланс. Такъв, какъвто аз примерно правя с фирмите, с които работя и които имат различен статус поради ред причини. Другите клиенти хубаво, целта е да се връщат, но аз, като човек, който не е отразил едно и две състезания - над една дузина пас-ове ми висят като трофеи тук в стаята - мога да ти кажа, че тези хора са идвали като клиенти и когато е имало професионално състезание и пистата е затворена. И са приемали нормално факта, че не може сега да карат, поради причината Х, която се нарича "състезание". Дори на едното състезание, аз и групата ОК/ДК + още един-двама бяхме и маршалите-организатори, кръг на Ротакс беше. В крайна сметка, ние отиваме 1-2 пъти в годината там. А да не говорим какъв процент от участниците са редовни... пардон, СТЕ редовни клиенти на пистата. Помисли и за това.

#47 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 02.05.2010, 00:47

Тва последното си е много точно, за постоянните клиенти.
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#48 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 02.05.2010, 01:05

Косьо, Антон е 78,3 кг и от това губи само 1 място във всеки манш - разликата с минималното тегло е под 5 кг. За да бъде върнат с 2 места, трябва да е с над 5 кг по-лек, т.е., да е под 75 кг.

Относно Лаута - аз не обвинявам пистата за абсолютно нищо. Те си имат определени интереси и си ги гонят, което е нормално. Ние също си имаме определени интереси, и също си ги гоним... Никъде не е казано, че интересите трябва да съвпадат, което не прави едните или другите лоши... Аналогично на Благоевград предишната година - ние гонехме по-ниска цена и въпреки че картовете там бяха перфектни, отстъпка не получихме и не карахме там... сега вече имаме отстъпка и караме... Личното ми мнение е че картинг без спирачка не може да се кара, особено на такава бърза писта... да беше Бенковски, как да е, там и без това не се ползва... Но Лаута без спирачки просто не може... на Дунев също - даваха ни отстъпки, перфектно времеизмерване, дори те ни поемаха организацията от гледна точка че ни даваха готови разпечатани крайни резултати, времена по обиколки, като ние им давахме само стартовия списък и парите... Но... сложиха пластмасовите гуми и... Времената скочиха с 10 сек/об и завоите се взимат на дрифт дори и ако си с 5 км/ч... Това отново не е картинг...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#49 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 02.05.2010, 01:29

На мен ми е напълно ясно, че шампионатът ни като такъв не е кой знае какъв клиент на пистите - 2 състезания годишно е дребна работа за тях... И поради това знаем, че не можем да предявяваме кой знае какви претенции... Когато условията не ни устройват, просто не караме на дадената писта... Малко по-различен е въпросът, когато голяма част от шампионата ни са редовни клиенти на дадена писта с хиляди обиколки... Но те ще си останат такива дори и шампионатът да не ползва пистата... Така че отново ние можем единствено да избираме да караме там, където условията най-много се доближават до това, което искаме... Миналата година това бяха Лаута и Бенковски - цялата година карахме само на тези 2 писти... Тази година при положение че имаме вече Благоевград, а скоро и Конска, нещата вече стоят малко по-различно...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#50 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.05.2010, 02:08

И най-вече - променят се всяка година. Първият сезон, водени от ентусиазъм, липса на криза, липса на опит и желание да има разнообразие и желание да се правим на календара от Ф1, имахме и Лаута, и Пола, и Красна поляна, и Благоевград, и Варна, и Дунев, и Хасково. И имахме почти 2 дузини кръгове, дистанция от 10 км на гонка, само 1 манш с каквото си изтеглиш, добро или лошо, никакво изравнено тегло и маса неопитни и незнаещи много неща за картинга и карането любители.
Но времето минава, и ние се "изпедепцваме", искаме и правим по-добра организация, караме по-добре, хубавите картове на Красна за нас вече са супер различни и с големи разлики машини (да не говорим за Иван и Начко - Чарли, дишай дълбоко), първите ни стъпки на Пола са просто романтични времена и една дузина видео клипове пълни с лафове и майтапи в архивите, новите Фърст Карт ренталки 9 коня в Хасково, които 7 от 8 вървъха равномерно и в пакет на правата вече са само спомен, Дунев е само статистика и леш от наказания, Варна е морската екзотика, която от ентусиазъм имахме в календара, а с Лаута - школата не само на доста от пилотите в шампионата ни, но и на Републиканско ниво - все повече имаме разминавания... е, такъв е живота, и ние се нагаждаме по него, за да ни има.

#51 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 02.05.2010, 02:14

В крайна сметка, поне от това, което сте писали, се е получило яко състезание. Как е протекла квалификацията, че толкова от основните претенденти са останали извън първа гонка?

Shadow Kart Team


#52 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.05.2010, 02:21

Трафик + невъзможността стила на каране на някои хора да се нагоди към карането на картинг с липсваща на над 85% спирачка на картинга...

#53 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 02.05.2010, 02:24

Ясно.
Следващият кръг на Благоев в каква посока ще е?

Shadow Kart Team


#54 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 02.05.2010, 07:26

Ясно.
Следващият кръг на Благоев в каква посока ще е?

стягаи си дупцето и идвай стана напечено :mellow:
BMW 320I - 110kw

#55 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.05.2010, 09:04

стягаи си дупцето и идвай стана напечено :mellow:

:D :D :D :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#56 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 02.05.2010, 09:19

аз това му го казах на борко още тогава, все пак трябва и малко да с емисли за стратегията евала на дъртия днес размаза, тоя р фактор си каза думата :lol:

Пенсионер пишлеме, чок тактика кириз.......

#57 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 02.05.2010, 09:25

Косьо, Антон е 78,3 кг и от това губи само 1 място във всеки манш - разликата с минималното тегло е под 5 кг. За да бъде върнат с 2 места, трябва да е с над 5 кг по-лек, т.е., да е под 75 кг.

Добре разбрах, само че ми звучи парадоксално, в първи манш свършвам точно зад Веско, във втори го минавам с две позиции и накрая той е класиран пред мен!
Нищо лично към Веско, просто констатирам! :)
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#58 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 02.05.2010, 10:21

Ясно.
Следващият кръг на Благоев в каква посока ще е?

Обратна

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#59 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 02.05.2010, 10:38

Сори, че Ви наритах шишарките.
Сори, че и миналогодишните "тарикатчета" (Ферко и Куина) ги намаше да отнесат един шут.
Сори, че Борко първо не съобрази за бокса в първи манш, а във втори манш разбра че аз позицията си недавам туку така.
Сори, че излизам на първо място във временото класиране.
Баси от четири години не съм взимал състезание, явно много сте за запуснали...

#60 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 02.05.2010, 10:45

Предишния път като карахме имаше трафик на квалификацията в Благоевград , сега ако караме на обратно и има трафик трябва и те да карат на обратно.Ще затворят пистата за нас или трафика ще кара на обратно?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users