Jump to content


Photo
- - - - -

Контестация Номер 1


  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 18.04.2010, 12:48

Понеже имам 2 контестации и 1 протест срещу наказание ще ги публикувам в 3 теми
Тук е ситуацията с Краси. Ето Кадри
Attached File  bsplayer 2010-04-18 12-12-04-37.JPG   101.58K   49 downloadsAttached File  bsplayer 2010-04-18 12-13-18-71.JPG   97.52K   65 downloadsAttached File  bsplayer 2010-04-18 12-13-34-81.JPG   98.86K   61 downloads

Attached File  bsplayer 2010-04-18 12-13-47-73.JPG   74.29K   45 downloads
Ето и видео


Освен това на видеото ясно се вижда че аз ускорявам пръв и на завоя краси има достатъчно скорост за да ме изпревари

#2 Pycku

Pycku

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 64 posts
  • Град:Русе/София

Posted 18.04.2010, 13:51

Гледах го няколко пъти това и отначало си мислех, че Марио е за наказание, но сега аз лично съм разколебан.

Според мен Марио не оставя много място, поне част от карта на Краси е извън трасето, не знам дали само броня или и гуми. Но като гледах няколко пъти клипчето, най-вече 0:18 и 0:19 - Марио е по-бърз, а като че ли част от карта на Кобрата се вижда и след като са преминати жълтите гуми. Също така ако е бил забит в гумите едва ли щеше да контраатакува в следващия завой.
Струва ми се и че волана на Марио е съвсем леко навит наляво, преди да изправи и завие надясно в края на правата. Не знам колко е позволявала пистата и колко е било възможно и необходимо.
Не съм от ДК (и слава богу) и те трябва да си решават дали е състезателен инцидент или е за наказание и какъв да е размерът. Каквото и да решат едва ли ще им е лесно и едва ли всички ще са доволни, в това съм сигурен.
SHADOW KART TEAM

#3 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 18.04.2010, 13:58

Има 2 фактора които трябва да се вземат под внимание
1. Камерата е широкоъгълна и смалява в двата края (което значи че разтоянието до края на пистата е по голямо от това което се вижда в кадър).
2. След бялата линия има поне 1 педя асфалт.

Това заедно с факта че Краси имаше достатъчно скорост да ме атакува в завоя говорят че той дори не е напускал Асфалта

#4 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 15:07

И не само, може сам да е решил да спре по-рано, за да може да атакува отвътре в следващия ляв завой, където беше хлъзгаво и при покъсно спиране от страна на Марио, да излизе по-напред и в по изгодна позиция за атакуване на следващия десен завой.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#5 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 18.04.2010, 15:17

Да де, ама пък натискането на спирачка, както казваш, говори може би за това, че е бил принуден? Аз лично, в такива ситуации не държа газта до откат на инат, а гледам да избягам от това, което ще ме забави повече - излизане от пистата или удар в гумите - с натискане на спирачка, пускам този, който ме притиска пред себе си и почвам атаките си отново. И ако е така, излиза, че Марио пак е за наказание.

Ще коментираме още де, поискал е преразглеждане, ще го има.

#6 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 15:20

ОК
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#7 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 18:17

Само да вметна, че в правилника никъде не се споменава наказание "забиване в гумите". Има за неоставяне на място на пистата... Горане, искаш да ми кажеш, че ако ти вляза отвътре на пълна газ на 1 завой на Лаута, и ти оставя място на пистата само колкото за 2 гуми, всичко ще е наред, така ли?

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#8 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 19:42

Искам да кажа, че кагто цитираш правилника и пишеш "ЦЯЛ" с главни букви, то трябва наистина да е така, а иначе според мен не биваше въобще да се стига до тук и да си останат ситуациите определени като състезателни инциденти, защото в условията в които карахме те си бяха точно такива и всъщност се получи много чисто състезание, но явно това ще си остане така и занапред за съжаление...

и още нещо - всички ответни реакции са провокирани от начина по който се взимат решенията за наказанията и размерът им, това е...
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#9 mondini

mondini

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 19:52

Понеже имам 2 контестации и 1 протест срещу наказание ще ги публикувам в 3 теми
Тук е ситуацията с Краси. Ето Кадри
Attached File  bsplayer 2010-04-18 12-12-04-37.JPG   101.58K   49 downloadsAttached File  bsplayer 2010-04-18 12-13-18-71.JPG   97.52K   65 downloadsAttached File  bsplayer 2010-04-18 12-13-34-81.JPG   98.86K   61 downloads

Attached File  bsplayer 2010-04-18 12-13-47-73.JPG   74.29K   45 downloads
Ето и видео


Освен това на видеото ясно се вижда че аз ускорявам пръв и на завоя краси има достатъчно скорост за да ме изпревари



Само да питам Марио,защо отваряш толкова завойте,каква е тази траектори,особено в началото,колко отвори първи и втори завой,а колкото до място на карта на Кобрич....лично аз мисля,че е минал в тревата с две гуми,но изглежда или ТИ правиш грешки...или Краси е имал скорост въпреки излизането по росичката :D :D :D :D

#10 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 19:54

ОК, айде и ти ми кажи, след като смяташ, че не трябва да е "цял" - значи смяташ, че е достатъчно да се остави място, колкото за 2 гуми на външния карт, така ли? На 1 завой на Лаута ти влизам отвътре и ти оставям само място за 2 гуми - 30-40 см... Това дали би било в реда на нещата?

В друга тема дадох линк със становище на ОК от преди сезон 2007, когато е обяснено, че правилникът има предвид именно място за цял карт. Писано е и по други теми в S1, можеш да потърсиш...

ОК има право да дава тълкувания по неясни моменти и точно това е направил. В случая няма значение, че думата "цял" я няма в правилника, след като изрично е написано тълкувание, че се има пердвид именно цпл карт...

Понеже се спомена Формула 1 - там също правят такива тълкувания постоянно, когато някой се изхитри да си изтълкува правилника както му е угодно на него...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#11 mondini

mondini

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 20:00

ОК, айде и ти ми кажи, след като смяташ, че не трябва да е "цял" - значи смяташ, че е достатъчно да се остави място, колкото за 2 гуми на външния карт, така ли? На 1 завой на Лаута ти влизам отвътре и ти оставям само място за 2 гуми - 30-40 см... Това дали би било в реда на нещата?

В друга тема дадох линк със становище на ОК от преди сезон 2007, когато е обяснено, че правилникът има предвид именно място за цял карт. Писано е и по други теми в S1, можеш да потърсиш...

ОК има право да дава тълкувания по неясни моменти и точно това е направил. В случая няма значение, че думата "цял" я няма в правилника, след като изрично е написано тълкувание, че се има пердвид именно цпл карт...

Понеже се спомена Формула 1 - там също правят такива тълкувания постоянно, когато някой се изхитри да си изтълкува правилника както му е угодно на него...



Се си мисля,че трябва да е цял карт,а защо не е имало стюарди незнам,та секи път стигате до тук,тези неща може и на място да се решат,докато спринтирате по иначе бързата писта :P

#12 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 18.04.2010, 20:03

Само да питам Марио,защо отваряш толкова завойте,каква е тази траектори,особено в началото,колко отвори първи и втори завой,


В случай, че си пропуснал - вчера валеше дъжд. Затова и различната траектория. ;)
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#13 mondini

mondini

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 20:09

В случай, че си пропуснал - вчера валеше дъжд. Затова и различната траектория. ;)



И със сликове каква е разликата като отвориш,сякаш не съм карал на дъжд с сликове и незнам ,че разлика почти няма.

#14 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 18.04.2010, 20:11

И със сликове каква е разликата като отвориш,сякаш не съм карал на дъжд с сликове и незнам ,че разлика почти няма.

Ами никаква разлика няма. Прав си. Ние си караме така за разнообразие, че ни доскучава.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#15 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 18.04.2010, 20:17

ДА ОБОБЩИМ
Краси не е спрял да лъже от вчера. Вектрата също

1. Марио не ми остави място и ударих Гумите
1 (Вектрата: " ДА и аз го видях с очите си ")

2. Жълтата гума е толкова близо до асфалта че ако дясната гума е извън него то пласмасата ще я удари ПОГЛЕДНЕТЕ ВНИМАТЕЛНО КАДРИТЕ, значи не е бил и извън пистата.

3. Краси: "Аз копирах файловете на флашка" - истина
3. Краси: " Аз излъгах копирах само скрийн шотове" - лъжа

4. Краси и вчера си измисляше реплики които не съм казал. От сорта на да виновен съм :lol:

#16 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 20:44

Точните ти думи бяха "да, не ти оставих място"... убеждавай себе си и когото искаш друг, че не си го казал... много добре знаеш, че си го казал...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#17 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 18.04.2010, 20:48

Поредната ти лъжа за деня. Вече не ги броя сори за което

#18 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 20:52

явно паметта ти изневерява. можеш да си купиш Ментат...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#19 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 18.04.2010, 20:55

Кажи нещо по темата. Че вече не знам за какво си протестирал след като, си бил с 4 гуми на пистата, не сме се бутали един в друг, не си подскачал в тревата, не си бутал гумите. То друго не остана

#20 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 18.04.2010, 23:58

Марио е невинен! (е и , какво от това, ще се промени ли нещо, даже и пари му взеха)
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users