Jump to content


Photo
- - - - -

Наказания в шампионата


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 18.04.2010, 11:08

Надявам се, че тази тема няма да бъде сред най-посещаваните до края на сезона!

По същество, във връзка със странните (не)наказания след Благоевград, преди ДК да разгледа и преразгледа прибързаните си решения, бих желал да обърна внимание на съвсем пресни примери за това кое е позволено и кое не в моторните спортове.

Току-що завършилото състезание в Китай - моля ДК да разгледа подробно какво се случи при рестарта на състезанието след второто излизане на кола за сигурност. Хамилтън изласка Уебър извън пистата при изпреварване от вътрешната страна, след като не му остави никакво място - нито за две, нито за едно гума...

Малко по-късно, Шумахер контраатакува Маса на предпоследния завой и, въпреки че последния вече беше пред него, Шуми не му остави и сантиметър от външната страна на излизане от завоя.

Помислете добре доколко ясно са описани правилата и доколко обективно ДК взима решения за наказания.

Също така, помислете каква е разликата между умишлено действие и състезален инцидент, независимо от последствията.

Надявам се на обективност, защото ще бъде жалко да развалите иначе добре започналия сезон.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#2 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 11:11

Надявам се,

Надяваш се на наказания ли? :lol:

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#3 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 11:17

На правилни решения се надяваме и взети не за 2 сек., а след обективно изслушване на всички мнения, иначе ще си печелите винаги тройни победи, то ще останат 1-2 отбора в шампионата...ще има с какво да се гордеете...
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#4 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 18.04.2010, 11:20

Надяваш се на наказания ли? :lol:

:)
Грешка в бързината - един Enter не когато трябва..
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#5 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 11:26

Можеш да го редактираш до известно време

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#6 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 18.04.2010, 11:29

Можеш да го редактираш до известно време

Направих го.

Да караме по същество.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#7 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 11:33

Само ще помоля ВСИЧКИ ,преди да излезне окончателно решение от ДК. и ОК. да спазваме добрия тон.Не че саге е лош , но за следващите които ще пиша да имат напредвит ;)
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#8 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 11:54

Надявам се, че тази тема няма да бъде сред най-посещаваните до края на сезона!

По същество, във връзка със странните (не)наказания след Благоевград, преди ДК да разгледа и преразгледа прибързаните си решения, бих желал да обърна внимание на съвсем пресни примери за това кое е позволено и кое не в моторните спортове.

Току-що завършилото състезание в Китай - моля ДК да разгледа подробно какво се случи при рестарта на състезанието след второто излизане на кола за сигурност. Хамилтън изласка Уебър извън пистата при изпреварване от вътрешната страна, след като не му остави никакво място - нито за две, нито за едно гума...

Малко по-късно, Шумахер контраатакува Маса на предпоследния завой и, въпреки че последния вече беше пред него, Шуми не му остави и сантиметър от външната страна на излизане от завоя.

Помислете добре доколко ясно са описани правилата и доколко обективно ДК взима решения за наказания.

Също така, помислете каква е разликата между умишлено действие и състезален инцидент, независимо от последствията.

Надявам се на обективност, защото ще бъде жалко да развалите иначе добре започналия сезон.

ДК няма какво да разглежда състезанията от Формула 1, защото те имат друг правилник. Аз не виждам никъде упоменато, че нашият шампионат се ръководи по правилника на Формула 1.

Специално това, кеото цитираш, в точка 13.4 и 13.5 от Кодекса ясно е казано кой на какво има право и какво няма право, което е коментирано многократно на брифинги през годините. На входа на завоя атакуващият трябва да остави място на изпреварващия, а на изхода, изпреварващият трябва да остави място за ЦЯЛ карт на изпреварвания... По тази точка не виждам смисъл да се правят паралели с Формула 1, след като многократно сме уточнили, че специално при изхода на завоя ИМА разлика между нашите правила и правилата на Формула 1...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#9 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 18.04.2010, 12:10

ДК няма какво да разглежда състезанията от Формула 1, защото те имат друг правилник. Аз не виждам никъде упоменато, че нашият шампионат се ръководи по правилника на Формула 1.

.............
По тази точка не виждам смисъл да се правят паралели с Формула 1, след като многократно сме уточнили, че специално при изхода на завоя ИМА разлика между нашите правила и правилата на Формула 1...

Искаш да кажеш, че в Правилника на Ф1 разрешават на пилота при изхода да се натресе в друг болид?!?
Видя ли какво направи Хамилтън?!?
Това не е по Правилата на Ф1, както и по тези на ClubS1, но едните правят разлика между състезателен инцидент и умишлено действие, за разлика от ДК.
Или поне така се разбира от решенията в събота.
Или, всъщност, едни нарушения могат да се считат за състезателен инцидент, а други - не. Зависи кой срещу кого, така ли?
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#10 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 12:37

Ето ти 2 кадъра, прочети кодекса и ми кажи - Марио оставил ли е място за ЦЯЛ карт вдясно от себе си...

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   194.51K   35 downloads
  • Attached File  2.jpg   191.32K   35 downloads

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#11 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 18.04.2010, 14:11

Лично според мен ти имаш достатъчно място пък и не се докосвате.

#12 yavor

yavor

    TEVA Racing

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 14:16

Ето ти 2 кадъра, прочети кодекса и ми кажи - Марио оставил ли е място за ЦЯЛ карт вдясно от себе си...


Чист състезателен инцидент от който ти нищо не губиш, защото от там надали ще изпревариш карта пред теб.
А с удара в гумите какво стана?
След това дори имаше скорост да атакуваш отново.
Тия всичките глупости ми се струват смешни.
Най-малкият инцидент може да се задълбае и да се направи от мухата слон, но когато други са замесени много много несе вглеждате
и инцидентите несе разглеждат.
Posted Image

#13 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 18.04.2010, 14:21

Напълно съм съгласен с Явор, ако беше някой от 3та гонка за такова нещо нямаше да му обърнете и внимание, но щом е някой от "ДОБРИТЕ" пилоти веднага. Това според мен си е чист състезателен инцидент, ама дори немога да го нареча инцидент щом Краси в следващия завой атакува Марио.

#14 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 18.04.2010, 14:50

Току-що завършилото състезание в Китай...


Убеден бях, че ще има хора, които веднага да започнат да мятат примери от таз-сутрешното състезание. Единствено може би неприятно съм изненадан, че го прави Гено.

Отговорът ми е - нашият и на Ф1 правилниците нямат нищо общо.

Напълно съм съгласен с Явор, ако беше някой от 3та гонка за такова нещо нямаше да му обърнете и внимание, но щом е някой от "ДОБРИТЕ" пилоти веднага. Това според мен си е чист състезателен инцидент, ама дори немога да го нареча инцидент щом Краси в следващия завой атакува Марио.


Ще бъда щастлив ако подкрепиш думите си с доказателства. Иначе бих го приел това за клавиатурна гимнастика на пръстите...

#15 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 18.04.2010, 14:51

Ще има заседание на ОК и ДК за състезанието на Благоевград.
За дадените инциденти на ОМВ-то в Благоевград бяха излушани засегнатите страни по инцидентите който се дискутират.
Там присъстваха и предтавители на други отбори и си казаха мнението.

По повод, че не се разглеждат ситуации в други гонки, напомням че този Шампионат си има ред. А той е: Подава се писменна контестация придружена с 10 лв. Ако ситуацията се одобри се връщат парите на засегнатата страна и се наказва виновника. Ако не се одобри парите остават в касата на Шампионата.

Моля всякакви видео и снимкови материали от състезанието в Благоевград да бъдат предоставени на ДК или ОК за да има обективно решение по подадените контестации.

#16 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 14:54

ДК няма какво да разглежда състезанията от Формула 1, защото те имат друг правилник. Аз не виждам никъде упоменато, че нашият шампионат се ръководи по правилника на Формула 1.

Специално това, кеото цитираш, в точка 13.4 и 13.5 от Кодекса ясно е казано кой на какво има право и какво няма право, което е коментирано многократно на брифинги през годините. На входа на завоя атакуващият трябва да остави място на изпреварващия, а на изхода, изпреварващият трябва да остави място за ЦЯЛ карт на изпреварвания... По тази точка не виждам смисъл да се правят паралели с Формула 1, след като многократно сме уточнили, че специално при изхода на завоя ИМА разлика между нашите правила и правилата на Формула 1...

Как така си решил, че в правилника пише ЦЯЛ карт ми е много много чудно. Когато караше на квалификацията, те гледах как взимаше завоите, които може, с двете гуми в тревата и две на пистата, но то си е по правилник. На скрийншотовете не ми се струва, че мястото, което имаше оставено, не е достатъчно, за да мине един карт. Въпреки, че не е по темата, Боби при едно от своите завъртания си пресече фибата в дъното на пистата през тревата с целия карт, като спести от загубеното при завъртането време, но ДК не се самосезира нали? Нещо, което и Краси на Бенковски миналата година на дъждовния кръг го направи повече от 1 път. На мен ми е все тая, но въпросът е какъв е размерът на определеното наказание, как и защо е по-тежко от наказанието, което отнесе Краша на Бенковски? Защо така бързо се вземат толкова тежки наказания, когато са против "черната овца". Тук вината трябваше първо да се докаже, за да може ДК да вземе толкова бързо решение още на пистата. На Бенковски поведението на Краша (нищо против него, просто пример)при влизането за Старт-Стоп не подлежеше на коментар, никой не оспори вината му, НО решение не се взе на място, трябваше МНОГО да се мисли как да го накажат и той си взе ключодържателя-граал за второто място.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#17 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 18.04.2010, 15:04

1. Относно моето "пресичане" - аз загубих 3 пъти повече време да мина през тази трева, да не говорим как и колко си намърлях гумите и 4 завоя после едва държах карта. Ама ако Илиан и Краси решат - нека ми отнемат 5 места заради това. Мен лично ми е все едно. От моя гледна точка дори загубих повече.

2. Примера с Гошо е неточен, защото за това нещо беше ясно, че ще му се отнемат ТОЧКИ. Не позиции, а точки, защото самото провинение е такова. Дискусиите бяха големи, защото ако му отнемехме 3 точки, той трябваше да бъде дисквалифициран заради натрупани провинения. И накрая, след много дискусии, се разбрахме, че дисквалификации от наптрупани провинения ще има само при натрупани стоп/старт + 5 места наказания. Тези наказания с 1 и 3 точки няма да имат тежест при натрупване на провинения за дисквалификация.

3. Относно питането ти "къде пише" за цял карт - точка 13.4 от Спортния кодекс. Е, не е уточнено за "цял карт", ама мисля, че то се подразбира какво е да "оставиш място".

#18 yavor

yavor

    TEVA Racing

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2010, 15:08

2. Примера с Гошо е неточен, защото за това нещо беше ясно, че ще му се отнемат ТОЧКИ. Не позиции, а точки, защото самото провинение е такова. Дискусиите бяха големи, защото ако му отнемехме 3 точки, той трябваше да бъде дисквалифициран заради натрупани провинения. И накрая, след много дискусии, се разбрахме, че дисквалификации от наптрупани провинения ще има само при натрупани стоп/старт + 5 места наказания. Тези наказания с 1 и 3 точки няма да имат тежест при натрупване на провинения за дисквалификация.


Променяне правилника и наказанията в движение.
Добра идея.А по повод с Краша нямам думи :mellow:
Posted Image

#19 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 18.04.2010, 15:12

Промените на наказанията и правилниците в движение се случват от март 2005 г. насам постоянно. С тази разлика, че някои знаят, че нещата стоят така, а други тепърва разбират.

#20 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 18.04.2010, 15:12

Боби, затова давам пример, че при каране може да напускаш с две гуми или по-скоро трябва да си с две гуми на пистата, което се случва предимно в завой, но на правата не е по-различно, а относно правилника, еми едни го "подразбират" по един начин, други по друг. Ще трябва преди да караме да се уточним как го "подразбират" тези, от които зависят наказанията, за да го спазваме всички ;) .
Гражданска отговорност от - GBROKERS




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users