Jump to content


Photo
- - - - -

Лицензи за шампионат 2010


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 18.03.2010, 11:23

От тази година има сериозна промяна в начина на раздаване на лицензите. Моля, прочетете внимателно всичко по-долу! Важно е!

Първото, и най-важно, което трябва да знаете е, че лицензите ни вече ще са обвързани и с Българска федерация по картинг спорт.
Лицензите ще бъдат два вида - E и F.

Нормалните F лицензи - това ще са издадени от федерацията лицензи. Тези лицензи ще са само за шампионата и за тях няма да се плащат допълнителни суми. Изискване за такъв лиценз ще има към всеки състезател, решил да участва редовно в шампионата. Какво означава това - според правилата, това означава всеки, който е преминал "гратисния период" за каране без екип, което са първите му 2 старта в шампионата.

Важно е да знаете, че лиценза Е бива издаден от БФКС. Освен, че всеки притежаващ такъв лиценз ще се води като регистриран пилот във федерацията, ще присъства във всички класирания и листи на сайта им, също както и при F лиценза, този Е лиценз дава право на 1 участие с wildcard в старт от професионалните класове на федерацията, или казано иначе - да може човек да участва в 1 старт без да се налага да си плаща за професионален лиценз, който струва 200 лв (или 400 лв, ако е платен след старта на сезона). Оттам насетне, за повече участия, всеки отива и си подава документите пред федерацията за професионален лиценз.
Важно! Е лиценз ще имат право да получават само състезатели, които поне веднъж са влизали в първа гонка и които имат поне 5 участия в шампионата. При покриване на тези условия, тези състезатели могат да кандидатстват пред ОК за Е лиценз, а ОК решава дали да се даде зелена светлина или не. БФКС разчита на преценката на ОК кой има достатъчно опит и умения, за да получи такъв лиценз, който ще му дава право на участие и в едно професионално състезание. Още едно уточнение от мен - "дава право на участие" не означава, че човек може да отиде на кръг от Републиканското и да каже "искам да карам". Всички разходи, освен този за лиценз, които са минимум в размер на няколко стотин лв за един кръг в Хоби или Ротакс, са си за негова сметка.

Уточнение! Тези, имащи B, C или D лиценз от БФКС, нямат нужда от Е лиценз и само ще подпишат нашите Декларации за участието си. Такива например са Румен и Виктор. Имайте предвид, че имаме постоянен контакт с ръководството на БФКС и ако някой, който вече е имал професионален лиценз и не си е извадил такъв за съответната година (примерно няма пари, за да кара), ще го задължим да си извади E лиценз.
Цената - тя ще е 10% от цената на професионалните лицензи, т.е. 20 лв. Лицензите се издават за съответната календарна година. Сумата е дължима на БФКС, въпреки че ние сме оторизирани да извършим събирането на парите, както и данните на състезателите.

Много моля, всички записали се, желаещи да карат, да ми изпратят данните, които по-долу съм изискал, за да може да бъде подготвен Лиценза им за участие и Декларацията, която ще подпишат, включвайки се в Шампионата.

По принцип, не се притеснявайте за личните си данни, няма да ги публикуваме никъде, за целта пращайте ми ги на посочения мейл. ЕГН-то, по смисъла на закона, го изискваме за нуждите на БФКС, а те имат регистрация и право да събират лични данни.

Снимка паспортен формат в анфас, в графичен файл (моля, спазвайте изискването, снимките са за лицензите, а те са почти като личните карти на външен вид!)
* Понеже вече се появиха и първите неразбрали какво точно е нужно - ето това е паспортен формат:
Posted Image
Изрезки и части от снимки, на които сте застанали пред Айфеловата кула, Сиърс Тауър или гондоли във Венеция не вършат работа!

Трите имена
Регистрацията във форума на clubs1.bg, ако има такава (никнейм)
Регистрацията във форума на auto-kart.com, ако има такава задължително е поне на едно от двете места да имате регистрация!
ЕГН (за БФКС)
роден на ден.месец.година, в гр./село (за нуждите на нашата си документация)
Телефон
e-mail
Кръвна група

Трите имена на близък/роднина
неговия телефон за връзка


Всичко това изпращайте на мейл barbolov <at> clubs1.bg, в subject-а пишете имената си и никнейма, за мое улеснение.

Тези, които са карали 2008 и 2009 г. в Шампионата и са подписвали такава Декларация, да не ми пращат отново данните си, а само ЕГН-то, регистрацията си и в този форум, и снимката, както и промените по данните си, ако имат такива.

За тези, които нямат 18 години - същите данни, които се изискват за пилота, се изискват и за родителя/настойника, задължително!
Декларациите се подписват лично пред мен! Не се прави изключение за абсолютно никой. За непълнолетните, искам подписа на състезателя и родителя пред мен, за да съм сигурен и убеден, че родителя дава съгласието си лично за това детето му да кара.

По въпроса с кръвните групи - не ме питайте повече може или не може да не я казвате. Тези данни ги пише и в БФКС лицензите и се изискват. Ако не си я знаете, отидете да си направите едно изследване, хем да видите как сте здравословно (което би трябвало дори документално да го изискаме от всеки, ако следваме точка по точка кодекса), хем ще ви я кажат веднага.

Молбата ми е, без да ви задължавам, колкото ви е възможно по-скоро да ми дадете изисканите от мен данни, толкова по-добре. Имам надежда, че до началото на другата седмица мога да събера около 90% от данните на всички ви, което ще улесни много неща. Да не навлизам в подробности, но разчитам на разбиране. Благодаря.

#2 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 24.03.2010, 11:45

Така, нека направя уточнение защо имам желание максимално бързо, до началото на другата седмица да се съберат данните - федерацията се готви да прави лицензите и на професионалните пилоти и това най-вероятно ще стане другата седмица, и както се досещате, далеч по-добре е да направим и нашите с техните накуп, защото който остане за след това да му се вади лиценз, ще трябва да чака - следващи лицензи ще се издават на групички от по няколко човека в шампионата ни, а не един по един, на час по лъжичка.

Имайте го предвид, считам, че все пак има достатъчно дни време за снимка и уточняване на кръвната група. Мерси. :)

#3 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 25.03.2010, 10:26

Много, ама много моля, направете като начало едно-единствено нещо в тази тема, за което съм помолил още във второто й изречение:
"Моля, прочетете внимателно всичко по-долу! Важно е!"
Ама като казвам всичко, това не значи четене по диагонала. От вчера до днес, народ колкото един футболен отбор ми зададе въпроси, чиито отговори са в първия пост на тази тема, и то с удебелен текст, да не казвам подчертан или почервенен. От друга страна, има хора, които вече съвсем изрядно ми изпратиха това, за което моля, без да задават въпроси за неща, дето ги пише, което означава, че нещата ясно са написани от наша страна.

Надявам се, че не моля за нещо ужасно сложно.

#4 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 16.04.2010, 18:48

Другата седмица се обаждам на БФКС и кой дал, кой не дал данни и други реквизити, ще остане да си чака лиценза после. Имайте предвид, че издаването на единични бройки лицензи е трудно. Сега сме събрали бройка и ще стане лесно, ама да не се сети някой в сряда, че му трябва за събота, а не е бил предупреден!
Така, да почнем наред:

0-3 Скудерия Ферари - KOBRETI, Frol, CRASH
ОК

4-6 Shadow Kart Team
- Bobby, Zanardi, Руски
ОК

7-9 Wildfire - Charlie, Vectra 1.4+, Lubo Lauta
Вектрата - кр. група

10-12 TNT Racing - gitbul, Nightblade, mario_montoya
ОК

14-16 Plovdiv Racing Team - Goran, Kose Bose, Marto.A.M
ОК

20-22 Teva Racing - yavor, -KaMeN-, Maverick
ОК

23-25 Kartridge
26-28 JAK Racing Team
ОК

29-31 Shnur Racing - dimerio, [...], Kirlifon
всичко и от двамата!

32-34 KSV Racing - calypso^, SeT, senna112
ОК

35-37 Leader Kart Team - Quinn, Wheldon, [...]
ОК

38-40 RC Racing
41-43 Karting Sport Team - bob4o, [...] , [...]
снимка, ЕГН, евентуално данни, ако имат промяна

44-46 Ghost Riders
47-49 Fly Boys
50-52 CLM Karting Team
53-55 Digisound Racing
56-58 Vampires Hunters - ILIEV, mitko.malinov, Filkata323
всичко и от тримата!

59-61 Alpinestars Racing - BoRkY, Riper, kartingman
ОК

62-64 BRT vasil_kolarov, specialized
всичко и от двамата!

65-67 Sixth Gear The Red Baron, Gag, [...]
ОК

68-70 Krisi, [...] , [...]
кръвна група и снимка

71-73 Димитър Лалев, [...] , [...]
ОК

Както се вижда, мина доста време, а някои хора нищичко дори не са пратили. Хайде, по-сериозно, плс...

#5 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 19.04.2010, 15:41

Редактирал съм горния постинг. Нека всеки си провери дали всичко му е ок, защото мисля най-късно утре вечер да предавам списъка за лицензите, и ако някой е изтървал влака, после ще чака още доста време, докато му се издаде такъв.

#6 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 21.04.2010, 11:09

Имаше хора, които искат да карат в Хасково този уикенд на Републиканското. Аз днес изпращам всичко за лицензите, на като карти няма да са готови до събота, макар че това няма да е проблем за желаещите да карат. Все пак, искам тези хора да ми потвърдят 100% кои са, за да обърна внимание на Федерацията, която ще издаде специално писмо, с което да ги допусне до участие.
Много моля, ако е възможно до късния следобед това да се направи! Благодаря.

#7 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 21.04.2010, 20:44

Сега се прибрах, АЗ ще карам в Хасково

#8 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 21.04.2010, 21:03

Сега се прибрах, АЗ ще карам в Хасково

Ми много хубаво! И Иван Тонев и аз, ще има ли други от клуба?
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#9 mario_montoya

mario_montoya

    Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 21.04.2010, 22:09

Вие с Иван не сте ли лицензирани ?

#10 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 21.04.2010, 22:31

са, са, той не внимава за кво става дума.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#11 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 22.04.2010, 07:49

Гено и Иван са ми поискали Е лиценз. Само Косьо си е лицензиран, както Румен и Веско.

#12 K.Chernev

K.Chernev

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.04.2010, 07:51

Да попитам само, относно това състезание в Хасково, става дума за "Е" или по-горен лиценз и за Ротакс? Благодаря за инфото! ;)
I'm livin’ life in the fast lane
Movin’ at the speed of life and I can’t slow down
Only got a gallon in the gas tank
But I’m almost at the finish line, so I can’t stop now
I don’t really know where I’m headed, just enjoyin’ the ride
Just gon’ roll ’til I drop and ride ’til I die
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)
I’m livin’ life in the fast lane (Pedal to the metal)

#13 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 22.04.2010, 08:50

Да, става и за Rotax

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#14 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 22.04.2010, 08:57

И сега, последно - Иван и Марио само ще карат, така ли? Гено, Горан?

#15 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.04.2010, 10:17

Значи, Косьо и Иван са кандидатствали за целогодишен лиценз и са говорили с Додо и би трябвяло да са ОК.
Ние с Гено няма да караме на Хасково тази неделя, а евентуално в по-следващите кръгове, остава Марио, на който предполагам ще му е нужен за този уийкенд.

Камене, има тема, в която Боби е обяснил достатъчно подробно за лицензите, разгледай я.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#16 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 22.04.2010, 10:25

Темата е тази същата, просто да скролне нагоре да прочете. ;)
ОК, и Иван тогава го пиша с искане за лиценз за Хоби, Румен и Веско са ми казали за Ротакс лиценз. Додо да си ги провери всичките, подали директно в БФКС, аз само му пращам справка.
Но щом Иван е подал за Хоби лиценз, значи на Гено или на самия Иван имам да му връщам 20 лв. ;)
Марио го пиша за събота, та да го допусне федерацията. Другите, ще си получите лицензите на 1 май в Пловдив, надявам се.

#17 Goran

Goran

    Plovdiv Racing Team

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • Град:Пловдив

Posted 22.04.2010, 10:42

Аз за съжаление няма да съм в БГ баш на домашния кръг, но може да го оставиш на Косьо или Гено, ако са готови до тогава.
Гражданска отговорност от - GBROKERS

#18 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 03.06.2010, 10:24

Съобщавам кой няма да бъде допуснат да кара ако се появи в Благоевград, поради факта, че не ми е изпратил никакви свои данни:

62. Васил Коларов, vasil_kolarov, BRT
63. Божидар Печев, specialized, BRT
68. Кристиан Илиев, Krisi
74. Николай Такев, niki7878, Underground Kart Team
79. Борислав Димитров, Конструктор, SpeedLine (дори няма регистрация, такъв потребител във форума няма!)
80. Иван Шиполтов, Shippy, EF-D2
81. Петър Диков, unforgiven_III, EF-D2

За тях, ако ми изпратят данните до края на деня (18 ч), ще направим изключение и ще ги допуснем до участие.
Всякакви други регистрирали се от сега до състезанието в събота, или появили се на пистата, които искат да карат, няма да бъдат допуснати.

Лицензите на всички останали до номер 71 вкл (Димитър Лалев), подали данните си навреме, са готови, днес или утре ще ги взема от Федерацията.

#19 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 04.06.2010, 09:28

И така, горепосочените хора са без възможност за участие в Благоевград. Благодаря на тима на СпийдЛайн, че реагираха веднага и ми пратиха данни. За Борислав Димитров обаче, пак искам да напомня - посочената регистрация за него не съществува!

За останалите:
20 лв за Е лиценз трябва да платят - Марио, Явор, Феро, Гошо и Вектрата.
Гено и Горан са ми дали пари, а на Иван трябва да върна 20 лв, тъй като той е с Д лиценз.
Останалите не дължат нищо и ще си получат лицензите утре на пистата. Марио и Гено разбрах, че са си ги получили вече (поради което вчера се зачудих защо ми се разминава бройката с двама, но стана ясно защо).

Искам да се извиня на всички предварително, тъй като имената на лицензите са на латиница и са ги транскрибирали както им дойде, поради което се срещат и доста интересни начини на изписване на някои имена. Но за догодина - ще събирам вече и имената ви по лична карта на латиница, за да не се получава така.

#20 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 04.08.2010, 10:32

29. Димо Димов, dimerio
31. Петко Петров, Kirlifon
56. Иван Иванов Илиев(ILIEV)
57. Димитър Венциславов Малинов(mitko.malinov)
58. Кристиян Иванов Филев(Filkata323)
62. Васил Коларов, vasil_kolarov, BRT
63. Божидар Печев, specialized, BRT
68. Кристиан Илиев, Krisi
74. Николай Такев, niki7878, Underground Kart Team
80. Иван Шиполтов, Shippy, EF-D2
81. Петър Диков, unforgiven_III, EF-D2

Да рефрешна темата сега преди Конска. Тези състезали няма да има как да ги допуснем да карат. Да не говорим, че всякакви други хора, които се появят на пистата, извън този списък, няма дори и да се разправяме с тях - дали са били път да дойдат, дали не са и т.н.
Много от вас помнят Лаута и 35-те човека, дето поне 7-8 от тях, ако трябва да сме по-стриктни откъм процедурите, не трябваше да бъдат допускани като нещо по-различно от зрители на пистата.

И много моля - спрете да ми пускате абсолютно излишни ЛС-та какво и що трябва да се прави. Тук в този подфорум висят закачени няколко теми отгоре, в които пише ВСИЧКО, което изисквам да ми бъде изпратено. Има едно ново момче - Ивайло Дончев, пратил ми е всичко както трябва, прочел е, подготвил си е нещата и ми ги е пратил изрядно. Така че явно всичко е ясно написано, по-скоро май им хора, дето ги мързи да четат...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users