Jump to content


Photo
- - - - -

Сезон 2015

сезон 2015

  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 28.01.2015, 20:16

Пичове тука няма никакво движение, тая година ще правиме ли нещо......След грандиозното награждаване миналата година, да вземем да се посъберем някъде да обсъдим нещо ......


BMW 320I - 110kw

#2 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 31.01.2015, 12:32

Еми айде де. Ама вече ФБ по-скоро е по-ползваната платформа и да направим там група?
Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#3 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 01.02.2015, 10:39

Да го е.....и ФБ давайте идеи кога и къде
BMW 320I - 110kw

#4 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 01.02.2015, 16:08

От много време се каня да напиша нещо по въпроса, но все се спирам..

Изключително ми е неприятно как се затрива този шампионат. Сякаш на никой не му дреме вече. Знам, че организацията на нещо такова не е лесна, но когато излипсва и желание от страна на организаторите, всичко потъва.

 

Този форум вече напомня сюжет на постапокалиптичен филм, където само някакви ботове успяват да постнат спам от време на време..

Не мога да кажа, че не е очаквано, при условие че през изминалата година почти липсваше информация от организаторите след всеки кръг. А самите кръгове и програма се обявяваха на стихиен принцип.

След отпадането на квалификациите, и онези приятни Excel-ски файлчета изчезнаха. А с тях и всякаква ведомост.

Чакаме със седмици някой да сметне точките и накрая получаваме някакъв сбор, получен по някакъв начин.. на нечий лист.

Стартовете редовно започват с огромно закъснение, и то не поради липса на кворум.

Съдийството също е проблем, но там всички носим отговорност.

 

Да, не е лесно да се създаде и разработи подобен шампионат в страна като България, но е грехота с лека ръка да се затрива нещо хубаво и работещо от години. Най-малкото, взаимоотношенията с управата на пистите са вече изградени.

 

Не знам каква е стратегията (и има ли таква) за бъдещо развитие, но ако ситуацията от миналата година се повтори, едва ли ще има сезон 2016..

 

Нови участници може да се намерят лесно - с елементарна поддръжка на този форум (щеше да има и нова версия) и информацията в него, и най-вече Facebook страница. Колко от тези евентуални нови попълнения ще останат редовни зависи основно от организацията.

 

Искрено се надявам сезон 2015 да е стъпка напред, а не поредните две назад.



#5 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 04.02.2015, 16:30

Вики прав си и може да се включат повече хора в организацията, най малко чисто технически да е оформено всичко предварително. Говорили сме с доста хора и трябва да се хванем и да вдигнем шампионата. Проблема идва от това че доста хора сме запалени по ф1, сега последните години позападна всичко и някак си няма и хора които да искат да карат картинг, лично мнение е това. Развитието на шампионата с новите правила е мн добре от преди две години, просто трябва постоянно да има хора и ще стане мн добър, но за целта трябва всичко да се оформи предварително.

Някви предложения да се съберем някоя вечер и да обсъдим сезона.


BMW 320I - 110kw

#6 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 06.02.2015, 15:38

Като гледам активността тук, силно се съмнявам да има засилено присъствие на тази среща, но може да пробваме.

 

Аз лично бих могъл да присъствам тази събота или неделя (което е прекалено скоро), след това на 22.02 (неделя).

Следващият уикенд (28.02, 01.03) е част от 4 поредни почивни дни и предполагам доста хора планират пътувания.

На 07.03 и 08.03 е Time Attack в Калояново - губим Управителния съвет :)

За 14.03 / 15.03 съм на линия към момента.

 

Така или иначе обаче, сме далеч от кворум.



#7 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 06.02.2015, 19:43

Добре дай на 22.02 че по далече и да видим кой има желание


BMW 320I - 110kw

#8 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 09.02.2015, 16:30

ОК, значи 22.02, примерно 19:00 ч. Мястото ще уточним ако изобщо има среща :)

 

Някой друг?



#9 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 09.02.2015, 17:37

Аз също съм навит, но такава среща без организаторите не ще изпълни целта си, поне не напълно. Та, нека и те да кажат, датата устройва ли ги. 


Shadow Kart Team


#10 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 09.02.2015, 19:01

почваме да се събираме хахах


BMW 320I - 110kw

#11 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 17.02.2015, 17:19

нещо няма активноствъв форума сезон 2015 нещо е под заплаха ми се струва


BMW 320I - 110kw

#12 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 21.02.2015, 13:03

Нищо не е под заплаха. Сезон ще има, скоро ще публикуваме календар, информация и т.н. каквото е нужно.



#13 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 22.02.2015, 20:14

Нищо не е под заплаха. Сезон ще има, скоро ще публикуваме календар, информация и т.н. каквото е нужно.

Ами добре ама за това си говорим няма живинка..................имало е тежки години  в шампионата, но последната година няма живинкааа, а и сега също. Има някои неща трябва да се обсъдят 


BMW 320I - 110kw

#14 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 23.02.2015, 10:18

Какво се разбира под "живинка"?
Живинката във всеки едни шампионат идва от участниците. Ние, нашата работа си я вършим. А и какви наблюдения имаш ти за миналата година, в която те видях на адски малко състезания?
Много по-"слаби" години от 2014 е имало в историята.



#15 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 23.02.2015, 19:52

Какво се разбира под "живинка"?
Живинката във всеки едни шампионат идва от участниците. Ние, нашата работа си я вършим. А и какви наблюдения имаш ти за миналата година, в която те видях на адски малко състезания?
Много по-"слаби" години от 2014 е имало в историята.

миналта година не съм идвал 3 пъти има и по кофти години, това че имаше двойни състезания участвах в по малко кръгове. Пусни една анкета Боби като си много работлив да видиш оценката на участниците за тази работа дето си я вършиш..........................


BMW 320I - 110kw

#16 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 24.02.2015, 13:34

Данчо, с цялото ми уважение към теб и всички, с които караме - не ти отива да пишеш такива неща за анкети и оценки на работата. Не и от твоята позиция. Единственото, което можеш да постигнеш, е да се изложиш публично. Което и направи.

Шампионатът и така оформената му организация не искат молитва, а мотика. И не визирам маршалстването, което е задължително и неотменимо по правилник. Ако на някой нещо не му харесва - може да се чувства свободен да дава предложения, НО! само ако придружи с предложенията си и своята помощ. И то не за днес и утре, а другиден да се връщаме пак крачка назад, а като ще се хваща - да може да се разчита на него. Така, както го правеше Чарли - като ще помага и казва "хау", знаем, че е на линия. Като не може, си го каза "не разчитайте на мен, я се мерна някой старт, я не". Да се разчита на някой - визирам за минимум 8-9 старта от сезона, т.е. на практика всичките (приема се някое отсъствие по разбираеми форсмажорни причини). И като стана дума за форсмажори - да, тази година календара и останалите неща идват със закъснение. Съжалявам, и аз съм хора, и аз стигнах до там да имам болен баща за операция и да тичам по болници през най-натоварената ми зима от години насам в офиса, че и извън него. Естествено, никой не пита, по-лесно е да си пишем из форума за сюжети на постапокалиптични филми, липса на живинка и всякакви други безумия, които не искам да коментирам.

И въпреки всичко, ми остана време да се занимава и с шампионатиТЕ. И визирам не само картинга, а и Ендуранса, който откъм организация е в пъти по-сложен и трудоемък. Имах време да оформя работна версия на календара за картинга, която до дни ще публикувам - чакам в кой момент, най-вече БФАС ще спре да размества дати, и то преди дори да е почнал сезона. Краси пък има грижата, като уточним на 100% датите, да се чуе отново с пистите, с които по принцип поддържа контакт редовно, и то не само във връзка с датите, на които ще отидем при тях. Има и много други административни неща, които малко по малко се правят и които не засягат никой, дори да има желание да помогне, защото само ние можем да ги свършим. И те нито се виждат, нито се усещат, но са ни на главите с Краси и си ги вършим.

ПС - Двойните състезания миналата година бяха в единствено число - един двоен уикенд имаше в Хасково.



#17 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 14.03.2015, 10:11

две седмици преди старта само 4 отбора са дали заявка за участие..........


BMW 320I - 110kw

#18 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 24.03.2015, 20:45

3 дена преди старта 14 човека 5 отбора................ преди поне се записваха сега и това не правят............кво прайм


BMW 320I - 110kw

#19 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 25.03.2015, 10:52

Чакаме графика за събота, какво друго? :) Не мисля, че чак толкова драматично е положението.


Shadow Kart Team





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users