Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

2 кръг - FDKART - 06.04.2013


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#41 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 09.04.2013, 12:53

3,32мин  Лекичко...цък и ...

http://www.youtube.com/watch?v=vR88Mkq_CKI&feature=youtube_gdata

До колкото схващам от дискусията ,тук не става въпрос за ЛЕКИЧКО ЦЪК а УРБОЛЕШКО ТРЯС ;)


Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#42 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 09.04.2013, 13:55

Така да си кажа и мойте болки и прегрешения, съответно да поднеса извинения:

 

1. В един от маншовете, изпреварих Виктор - при меко казано спорна ситуация, той имаше единборство с някой (не си спомням кой точно), те отвориха вратата и аз се "вклиних", през вратата на първи завой. Не бях сигурен в правотата си, пък и Вик с който сме приятели едва ли предявил претенция, не само защото съм бил, а и по принцип не е личност която се конфронтира. Така че ако има претенций искам, да се извиня, не това ще му компенсира позицията, но ще ми изчисти съвестта.

 

2. В друг манш карах зад Алпер и на няколко пъти имах контакт с него отзад, тъй като моя карт очевидно спираше по-зле. Извинявам му се и на него, ако съм нарушил състезателният му ритъм.

 

По темата за съдийството. Както съм казвал и показвал на повечето от Вас, аз имам съдийска карта от БФАС и от 2008 година съм бил маршал по ралита, затворено и тн. Там схемата е следната, след края на състезанието се изчистват всички ситуаций, след контестация и се отнасят съответните наказания. Което при нас е леко неприложимо, тъй като може да реши състезанието в коренно различна посока ако се даде навреме наказание.

 

Друг е въпроса, ако обаче маршалите стархувайки се от грешка си затворят очите...Другото което според мен е важно, пилотите да търсят обяснение само от главния маршал, не и от тези по трасето, защото ставаме свидетели на неприятни сцени, разправий и тн. Идеята, че всички да сме на пистата и да гледаме, вместо да си драпаме макарите в бокса ми се струва доста добра!


Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#43 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 09.04.2013, 15:07

Така да си кажа и мойте болки и прегрешения, съответно да поднеса извинения:

 

1. В един от маншовете, изпреварих Виктор - при меко казано спорна ситуация, той имаше единборство с някой (не си спомням кой точно), те отвориха вратата и аз се "вклиних", през вратата на първи завой. Не бях сигурен в правотата си, пък и Вик с който сме приятели едва ли предявил претенция, не само защото съм бил, а и по принцип не е личност която се конфронтира. Така че ако има претенций искам, да се извиня, не това ще му компенсира позицията, но ще ми изчисти съвестта.

 

Няма грижи, Крис. Най-малко на теб ще тръгна да се сърдя.
В онази ситуация се получи яко меле, за което отчасти и аз съм си виновен. Сега поне мога да го преценя като гледам записите.

Остани си с чиста съвест :)



#44 kickdown

kickdown

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Град:София

Posted 09.04.2013, 15:16

Няма грижи, Крис. Най-малко на теб ще тръгна да се сърдя.
В онази ситуация се получи яко меле, за което отчасти и аз съм си виновен. Сега поне мога да го преценя като гледам записите.

Остани си с чиста съвест :)

 

Не е въпроса само съвестта, важно е и спортсменството и джентълменството. Не искам да съм Балотели или Доуи Бартън в картинга, все пак при нас е важно да си правим кефа, не да се избиваме на пистата...А онборд видеото ще ми е интересно и на мен, да го видя, ако може да го ъпнеш в Ю Тубата, ще е супер :)


Капката дълбае камъка, не със сила, а с постоянство!!!

#45 Vectra 1.4+

Vectra 1.4+

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 98 posts

Posted 09.04.2013, 18:08

Ето малко видео:



#46 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 09.04.2013, 19:31

Дис видиу ис ънъвейлъбъл.......

Пуркуа????



#47 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 09.04.2013, 21:51

Не е въпроса само съвестта, важно е и спортсменството и джентълменството. Не искам да съм Балотели или Доуи Бартън в картинга, все пак при нас е важно да си правим кефа, не да се избиваме на пистата...А онборд видеото ще ми е интересно и на мен, да го видя, ако може да го ъпнеш в Ю Тубата, ще е супер :)


Ето го видеото от 4-ти манш.

За съжаление не съм позиционирал камерата добре и зрителното поле не е много голямо :(

 


Edited by BasicElement, 09.04.2013, 21:51.


#48 Jolio

Jolio

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 4 posts

Posted 09.04.2013, 23:36


Ето го видеото от 4-ти манш.

За съжаление не съм позиционирал камерата добре и зрителното поле не е много голямо :(

 

http://www.youtube.com/watch?v=YG4ALreF9Aw

Ето го четвърти и от мен:

http://www.youtube.c...WNmGAzfPHw&ns=1



#49 Maverick

Maverick

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 44 posts
  • Град:Sofia

Posted 10.04.2013, 20:10

Здравейте,

 

Здравей!

 

Аз съм от въпросните новаци. :)

 

Добре дошъл в шампионата.

 

Бях на Житница и в Благоевград.

 

Радвам се, че имаш интерес. Дано се видим и на следващите кръгове.

 

Между двете състезания нямаше нищо общо освен това, че и на двете ме блъскаха при изпреварвания на бавните завои.


В Благоевград стартирах 4 пъти втори и веднъж първи. На първи завой пробвах с ранно спиране, късно спиране, движение по вътрешната част на завоя, както и движение по идеалната права. Всеки път имаше контакт на първи или втори завой. Даже в един момент бях притиснат и от двете страни.

 

На Житница пистата е доста тясна и до някъде е приемливо, ако сте повече от 2 машини, но на пистата в Благоевград не е добре да се случва.

 

Да, аз съм тежък и бавен. Да, аз съм нов и състезателната ми линия не е идеална и правя грешки, но не разбирам, защо трябва да се изпреварва по този начин.

 

Това, че си тежък и бавен, не означава, че контакта е позволен. А причината защо хората изпреварват с побутвания е защото не могат без побутване. :D :D :D

 

Смятам, че по-опитните и по-леките от мен със сигурност могат да намерят начин и правилен момент за изпреварване без да има контакт между нас.

 

Прав си. Някои могат, но някои не могат. И точно тези които не могат си помагат с номерца които новите пилоти или не знаят, че са забранени, или няма да повдигнат въпроса, че е станало.

 

Ако изпреварванията са чисти аз лично ще съм доволен даже и да завърша последен, защото ще имам възможност да се състезавам доколкото мога, а не както сега състезанието да приключва на първи или втори завой.

 

Радвам се, че мислиш така. И аз предпочитам когато карам да има чисто каране, защото така всичко става много по-интерестно и равностойно.

 

Разбира се твърде е вероятно блъсканиците да са предизвикани и от моите действия, но в този случай би следвало това да бъде индикирано и да получа съответното наказание.

 

Еми движа се на 3 метра зад теб на магистралата, ти натискаш спирачките и аз те удрям отзад. --- Удара е предизвикан от твое действие, но аз съм виновен, че не съм спазвал дистанция, достатъчна за да имам време да реагирам и да предотвратя инцидента. Това, че си бавен, не правиш перфектна треактория и т.н. не уневинява другите, когато те удрят.

 

Моето мнение е, че не трябва се толерират блъсканията независимо дали са силни или слаби, дали ти променят траекторията на движение или не и т.н.

Сигурен съм, че ако се следи за спазване на правилата и се налагат санкции всеки ще се старае да кара по-чисто.
Съгласен съм с теб, че ако се следи и се наказва много от хората ще се стараят да карат чисто. Проблема при наказанията е, че понякога те засягат интереси и за това не се налагат.

 

И най-накрая едно мотивационно за тези които искат, когато карат да имат по-малко инциденти.

 

10 човека. Ти и още 9.

Състезавате се с картове.

Всеки кара срещу всеки.

Общо 45 карания.

Ти караш в 9 от тях.

 

Вариант1:

 

Пилот2 кара негативно, а ти и останалите пилоти карате позитивно.

От деветте манша в, които участваш, имаш: 1 Негативен манш и 8 Позитивни манша.

 

Вариант2:

 

Ти караш негативно, а останалите пилоти карат позитивно.

От деветте манша в, които участваш, имаш: 9 Негативни манша и 0 Позитивни манша.

 

Извадете си сами поуката, дали позитивното или негативното каране е по-добро.

 

И хората които се оплакват, че те не са блъснали никого, а тях постоянно ги блъскат. Еми това се получава, когато негативните пилоти са много.

Това което се иска от вас е да не се подавате и да ставате като тях, а да продължите да си карате чисто, защото ако станете като тях, тогава ще имате 100% негативни маншове, а не само няколко.

 

tl;dr - Карайте чисто. Хората които ви минават нечестно са слаби и не могат по друг начин. :D :D

 

Поздрави,

Веско.


Edited by Maverick, 10.04.2013, 20:18.

   www.youtube.com/watch?v=H6kM4-a7YX8

   YOU ARE CRAZY, MAN! SERIOUSLY 
   уникално каране... спокойно мога да се откажа от тоя спорт

                                                                                                                     -Georgi Popchev

 

   TNTPushingUnlimited
   Абе и в NoName карам ама...

   Абе вече карам където ми падне. :D  :D  :D


#50 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 10.04.2013, 22:10

Бижу! Много добре казано, Веско!


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#51 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 12.04.2013, 07:16

Още видео



#52 Maverick

Maverick

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 44 posts
  • Град:Sofia

Posted 12.04.2013, 21:05

Ето линковете към видеата, само че малко по-подредени.

Vesselin Paunov:

1 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=H6kM4-a7YX8

2 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=wUEfpmRImjI

3 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=AHuswL-Nvnk

4 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=d_I97URiw_M

5 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=qylDsLndZf4

Rumen Paunov:

1 манш - камерата не е записвала

2 манш - камерата не е записвала

3 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=IB94QtkZ-kI

4 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=une0xR9cuIA

5 манш -
http://www.youtube.com/watch?v=7O7JfT1iQN4


Edited by KOBRETI, 13.04.2013, 11:24.

   www.youtube.com/watch?v=H6kM4-a7YX8

   YOU ARE CRAZY, MAN! SERIOUSLY 
   уникално каране... спокойно мога да се откажа от тоя спорт

                                                                                                                     -Georgi Popchev

 

   TNTPushingUnlimited
   Абе и в NoName карам ама...

   Абе вече карам където ми падне. :D  :D  :D


#53 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 13.04.2013, 11:18

Виждам поне един, който трябваше да бъде дисквалифициран ;)


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#54 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 14.04.2013, 22:57

яко изтрелване правя в 13 манш, ама като гледам всеки е барнал спирачката а мене не ме хвана тая спънка


BMW 320I - 110kw

#55 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 18.04.2013, 18:17

И все пак - някакво класиране след двата кръга ?






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users