Jump to content


Photo
- - - - -

2 кръг - ЖИТНИЦА - 30.03.2013 (АНУЛИРАН)


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#21 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 31.03.2013, 19:22

Абе ся като се замисля я да земете да организирате 1-2 кръга във Варна, Виница е бобма писта, имат 11 карта, Содита и пр........

Условията са прекрасни.......мое да го направите лятото, хем да го комбинирате с плажче, тва онва - готино ще е........

Ся знам че повечето сте от СФ, особенно от ОК, но пък тва са само 800 километра и 5-6 часа в едната посока........аз примерно при един шампионат от 10 кръга и само една Лаута, тва го минавам на всеки 2 състезания и не е кой знае какво да ви кажа.......не мисля че ще е проблем, щом аз съм можел цели сезони да карам на тва темпо, що и вие да не моете 1-2 състезания........плюс това дискриминираме цяла източна България, във ВН е развит картинга......

Ако не ви се занимава с организацията лично аз ще звънна на Цонев и ще уговоря всичко, за вас ще остане само дреболията да се съберете и да се докарате.......

Е, ся далечко е малко ама кво толкова - 100 - 130 лв назад и 5-6 часа път.......пък ако нещо се обърка ще може да си мрънкате.......



#22 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 31.03.2013, 19:37

Я ходи да четеш в КлубС1, кога как и колко сме го правили това. Даже можеш с ония отвореняк от Варна (ягуара май беше да се го направите).

В същия дух можеш (щот си много печен) да врътнеш едно Стара Загора-Хрищени-Богомилово-Маджерито СредноЦентрално шампионатче, че да ти излезе малко по "тънкана"

Ами така...



#23 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 31.03.2013, 20:54

Варна беше в шампионата и отпадна заради различните картове. Доколкото знам, имат 6 содите, но ако наистина са 11, нямам нищо против да направим кръг и там... Аз и за Шумен предлагах да караме, ама като отворих темата миналата година, пилотите казаха, че няма да дойдат...

 

Кажете какво е положението с картовете на Виница и може да измислим нещо...


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#24 Say Nothing

Say Nothing

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 100 posts
  • Град:София

Posted 31.03.2013, 21:32

Аз до колкото си спомням присъствеността е по желание, не задължителна.  :D

Темата беше за отменения кръг. И мен ме е яд, че няма Лаута в календара, но уви. 


Страшно е, когато шефът ти е жена. Но още по-страшно е, когато ЖЕНА ТИ ТИ Е ШЕФ!

Каква е поуката от филма Шрек? - Не е важно да си красив, важното е да намериш същия изрод като себе си!

#25 Michail

Michail

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • Град:София

Posted 31.03.2013, 21:42

Варна беше в шампионата и отпадна заради различните картове. Доколкото знам, имат 6 содите, но ако наистина са 11, нямам нищо против да направим кръг и там... Аз и за Шумен предлагах да караме, ама като отворих темата миналата година, пилотите казаха, че няма да дойдат...

 

Кажете какво е положението с картовете на Виница и може да измислим нещо...

Това, което знам е, че и сега са много различни /подобно на положението при Конска/. А пистата не е мислена за ренти и може би затова много си личи.  

В Шумен са най-добрите ренти, които някога съм карал, подписвам се под това :) Но въпрос на желание, време, възможности. 

За Чарли - Няма такова понятие като "наказание на общо основание" или "наказание за агресивно пилотиране". Извиних се за побутванията спрямо Боби, и това също не е повод за наказание, /не съм спечелил позиция по този начин/. Пуснахте карт с неизправни спирачки, просто никой друг с него не попадна в ситуация на атака. Този пред Боби спираше много неочаквано на някои места. Друг пилот на мое място с този карт щеше не да побутва, а направо да изрива. Айде, останалото вече сам се сещаш. 


Never underestimate the Power of stupid things in large numbers !

#26 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 01.04.2013, 10:30

Ох Мишо пак ли ще ми лазиш по нервите. Да не говориме че и на учител ми се пишеш:

И така няма такова понятие, я да видиме: 

 

13.3)     Когато състезател бъде атакуван, той е длъжен да остави място на съперника си, при положение, че атакуващия се намира в странично нему положение. За странично, се счита положение, при което атакуващият карт се е изравнил успоредно с 2/3 от атакувания карт, т.е. най-предната точка на атакуващия се е изравнила с предната част на седалката на карта на атакувания.

13.4)     Когато състезатели се борят за позиция и биват един до друг по смисъла на точка 13.3), то при влизането в завоя, намиращия се от външната страна е длъжен да остави място за цял карт на намиращия се от вътрешната страна и съответно, на излизане от завоя – намиращия се от вътрешната страна е длъжен да остави място за цял карт на намиращия се от външната страна, като никой от тях не трябва да изтласква конкурента си извън пистата посредством обструктивни маневри или директен контакт карт в карт.

 

Внимателно си прочети 13.4 

 

После:

 

 

13.9)     Никой състезател няма право да използва намиращия се пред него за намаляване на скоростта си в завоя, като с това да затрудни оптималното ускорение на съперника си, с цел последващо изпреварване.

 

И накрая:

 

 

12.10)   Няма изискване Главния маршал стриктно да следва поредността на показване на черно-белия флаг и налагането на спри/потегли наказание. Според важността на нарушението, Главният маршал има свободата да наложи директно спри/потегли наказание, прескачайки предупреждаването с черно-бял флаг.

 

 

А ако имаш претенции има си процедура и я спазвайте. 

 

 

12.6)     Сезирането на ДК относно даден инцидент от страна на състезател, е придружено от писмена контестация в рамките на същия ден, когато е състезанието, и внасяне на такса от 10 лв.

а) При одобрение на контестацията и взимане на решение за наказание от страна на ДК, таксата от 10 лв бива възстановена на подалия контестацията.

б) При отхвърляне на контестацията, таксата от 10 лв остава в полза на ОК.

в) Веднъж подадена, контестацията и сезирането на ДК не могат да бъдат оттеглени.

г) В случай, че ДК обяви даден инцидент за спортен такъв, парите не се връщат на подалия контестация. За спортен инцидент се счита този инцидент, при който няма ясно изразена вина на въвлечените в него състезатели.

 

 

 

И така Хич не ми се пенете. Ако не сте съгласни с нещо в шампионата има си начини да стане вашето, по съответната процедура.

Ако не Ви харесва - отивайте да протестирате на Орлов Мост!



#27 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 01.04.2013, 19:05

Ами ще си мрънкам искам да карам, а условия йок. Само да вметна тази писта как я лицензирахте по кодекса, категория 1 или 2.................. спазили се нещо или ала бала, казвайте кои взе процент от Димо  хахахаххаха.

Така не че нещо но последните 2 години откъм организация нещата не са както бяха примерно преди 4 години. Особено имаше моменти в които само Боби се занимаваше и едвам смогваше да има кръг. Сега почнахме добре нови правила всичкое супер, кара се яко ама едно такова гъбаркане, при условие че Илиан от бенк ни предупреди предната седмица че картовете на димо не са стока.


BMW 320I - 110kw

#28 Michail

Michail

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • Град:София

Posted 02.04.2013, 01:02

Чарли, не бе, нямаше нужда да ми цитираш правилника. Аз тогава ти взех думите на доверие, освен това не знаех, че разполагам с видео, даже се извиних на Йоан, защото реших, че наистина нещо е станало. И все пак го правим за удоволствие, голяма работа, едно наказание. Обаче тук виждам някакви принципни разминавания... 

За какво ми цитираш точки 13.3 и 13.4 ? Казус НЯМА. Има видео, и сам видя 3 кадъра от него. Пичът се ПРИБРА зад мен ПРеди завоя още. Това какво ти говори? Не само, че не е на 2/3 от карта ми, а е на 0/100 :). Айде сега защо ти пък ми лазиш по нервите :D  

Разбирам, че го правим за удоволствие, но... кажи, ок, "не съм видял" или "от моята позиция изглеждаше, че си го засякъл", няма проблем, случва се. А ти тук почваш да цитираш. Знам процедурата, но не виждам защо да си разваляме кефа. Няма да се занимаваме тук с глупости, контестации и т.н. вместо да пием бира.  


 


Never underestimate the Power of stupid things in large numbers !

#29 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.04.2013, 16:49

Ами ще си мрънкам искам да карам, а условия йок. Само да вметна тази писта как я лицензирахте по кодекса, категория 1 или 2.................. спазили се нещо или ала бала, казвайте кои взе процент от Димо  хахахаххаха.

Така не че нещо но последните 2 години откъм организация нещата не са както бяха примерно преди 4 години. Особено имаше моменти в които само Боби се занимаваше и едвам смогваше да има кръг. Сега почнахме добре нови правила всичкое супер, кара се яко ама едно такова гъбаркане, при условие че Илиан от бенк ни предупреди предната седмица че картовете на димо не са стока.

:)


Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#30 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.04.2013, 16:51

О, така ли стана? Аз обаче имам дългосрочна памет и чувствам как с тоя процент ще си погасиш задълженията... B)



#31 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 02.04.2013, 17:05

О, така ли стана? Аз обаче имам дългосрочна памет и чувствам как с тоя процент ще си погасиш задълженията... B)

Затова пък аз нямам такава памет. :P За какво става дума че не се сещам B) Не се потдавам на мръсни долни инсинулации :D


Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#32 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 02.04.2013, 20:55

Някой път, като се видим, ще те осветля цифром и словом за какво става въпрос. ;)



#33 Say Nothing

Say Nothing

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 100 posts
  • Град:София

Posted 02.04.2013, 21:44

Ама ние и задължения ли имаме?  :o


Страшно е, когато шефът ти е жена. Но още по-страшно е, когато ЖЕНА ТИ ТИ Е ШЕФ!

Каква е поуката от филма Шрек? - Не е важно да си красив, важното е да намериш същия изрод като себе си!

#34 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 03.04.2013, 08:22

Някой път, като се видим, ще те осветля цифром и словом за какво става въпрос. ;)

Колко ще взема  :D



Ама ние и задължения ли имаме?  :o

Не бой се .Това са мръсни долни инсинулации :D


Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#35 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 03.04.2013, 08:49

Колко ще взема  :D

 

Една разписка.  -_-



#36 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 03.04.2013, 09:39

Една разписка.  -_-

Мъ гледай да е от финна и мека хартия ,за да мога да е ползвам :P


Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users