Jump to content


Photo
- - - - -

2 кръг - ЖИТНИЦА - 30.03.2013 (АНУЛИРАН)


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 27.03.2013, 10:18

Пак припомням минималното тегло за сезон 2013, тъй като при ъпгрейда на форума се загубиха темите и постингите от последни 4-5 дни: 77 кг

 

Графикът ще бъде горе-долу същия, като заради все още хладното време мисля, че е добре да го бутнем малко напред.

10:30 - 11:00 Записвания

11:00 - 13:00 Тренировки

13:30 - 17:00 Състезателни маншове (отново споменавам, че графика на маншовете е приблизителен, тъй като не е ясно предварително колко точно хора ще дойдат... всички видяхте обаче, че нещата се случват доста бързо)

17:15 - Награждаване

 

Цената пак ще се върти около 40 лв общо, като тренировките се плащат отделно.

 

Моля отборите, чиито регистрации в темата са се затрили при ъпгрейда, да се регнат наново. Ако не се лъжа, това бяха отборите на Люси, Петко и Мишо. На Марио отбора също стои само с TBA.



#2 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 27.03.2013, 19:45

Инфо за новата писта има тук 

http://auto-kart.com...0#axzz2OgS6oJ7N


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#3 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 28.03.2013, 21:06

Ще караме на Житница. До събота и успех на всички ;-)

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#4 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 29.03.2013, 11:34

Ще пробам да излъчвам пак от пистата. Кобрата да разцъка на сайта.

#5 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 29.03.2013, 12:18

Точни координати на мястото: 42.685131,23.274515
Ако го гледате на гугъл стрийт вю - това вдясно, за което има вход с островче - там.



#6 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 29.03.2013, 14:13

Състезанието ще се излъчва на началната страница на сайта ;)


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#7 Michail

Michail

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • Град:София

Posted 29.03.2013, 20:15

Утре Евгени Манджалов няма да участва
аз участвам, но ще дойда към 11.30ч., назначил съм човек за теглене на жребия :) 


Never underestimate the Power of stupid things in large numbers !

#8 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 30.03.2013, 07:23

дават го с превалявания ще стане яко


BMW 320I - 110kw

#9 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 30.03.2013, 18:42

Пичове от 2007 г в Хасково такова фиаско не било хаххахаха.

Та само да вметна, че аз ли не разбирам правилника или съм малоумен:

Краси ме изгони че било както е направил графика, Чарли каза че незнае.

Защо аз бях в Е група................

Водача във временното класиране винаги оглавява А група поне по правилник е така. 

 

7.3)       Записаните за състезанието участници се подреждат според временното класиране в Шампионата. Когато се провежда първи кръг за годината, състезателите се подреждат според крайното класиране за предходната година. -  не в обратен ред както мернах днес

 

7.4)       Пред имената на състезателите се пишат поредните групи (A, B, C, D, A, B, C, D и т.н.). Това разделя състезателите на съответните групи, които важат за цялото състезание. По време на състезанието се провеждат маншове, като всяка от изтеглените групи кара срещу другите групи на принципа „всеки срещу всеки“. Например AB, CD, AC, BD, AD, BC.

В списъка бяхме подредени в обратен ред поне такова нещо мернах, Краси нещо се обърка според мене

пример:

Йордан - А

Мишо - B

Петко - С

...............  и така до края

После А и B вече като се срещнат се подрежда стартовият ред обратно(аз последен , Мишо предпоследен.........), т.е аз трябва да карам 1 манш на 100 процента при днешният вариант и то последен, а не беше така. Може би заблуда имаше защото бяхме нечетен брой или знам ли но на няколко пъти се опитах да го кажа никой не обърна внимание, което беше и част от причините за които не стартирах, освен другите.

 

Така ако греша нещо кажете че за мене това са правилата, има тема в която Краси описва това същото.


BMW 320I - 110kw

#10 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 30.03.2013, 20:37

Понеже все още не съм убеден че тоя формат работи, плахо ще предложа тренировките да не са 2 часа, а 1........и ще е изключително приятно ако не започват в 12.30, а поне час по рано........

Щом един Веско да речем мое да се довлече в един и нещо, да врътне за 15 мин 2 серии и да си клати кесиите, значи всеки го може......ако някой е по некадърен от него и каже че има нужда от повече време за да кара и трите карта дето ще изтегли, да запомни специфичните им особенности като баланс, нива на сцепление, точки на спиране на всеки, траектория и прочее, може да си признае, сигурен съм че мнението му ще се зачете.......

Няма никакъв смисъл от 2 часа тренировки.......

Тва между маншовете също е некси кофти, сумарно паузите между първа-2ра и 2ра и 3та бяха към 28 минути.......като се има впредвид че за всеобщ късмет курниците по пистата се развалиха грандиозно, с тия темпове може би щях да пиша това мнение след още 3-4 часа.......

Изключително добре ще е ако всичко върви по някакъв определен график, и той се спазва......

Тва с счупването на даден карт също трябва да се пообмисли, преди когато се счупи карт го духа един, ся го духат трима.......поне........ся верно че това може да се случи на всяка друга писта.....но пък всяка друга писта ако не може да изкара друг карт, поне може да отстрани повредата и разполага със всички карантии, а не като днес некъв индианец да гледа като индианец........

БЛГР на тоя етап може би ще го пасувам, или поне ще трябва доста неща да съвпаднат за да рискувам пак нещо като днес......



#11 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 30.03.2013, 21:57

Данчо, ако се замислиш, е същото, просто буквичките са други...

 

Пример:

 

Сортирани по класирането

 

А Пилот1

Б Пилот2

А Пилот3

Б Пилот4

 

Сортирани наобратно

 

А Пилот4

Б Пилот3

А Пилот2

Б Пилот1

 

Същите пилоти са в групите, просто групите се казват наобратно...

 

Но ще прецижираме правилника, за да е коректно


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#12 Kirlifon

Kirlifon

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 80 posts

Posted 30.03.2013, 22:00

Феро рулез!



#13 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 30.03.2013, 22:08

Феро, от следващото състезание ще се спазва твърд график

 

10-12 тренировки

 

12:30 манш 1

13:00 манш 2

13:30 манш 3

14:00 манш 4

14:30 манш 5

15:00 манш 6 (тук ще приключат повечето състезания)

15:30 манш 7

16:00 манш 8

16:30 манш 9

17;00 манш 10

 

на повече от 10 манша няма да отидем никъде, според мен

 

в горния вариант ще има паузи между маншовете, които може и да се премахнат. хубавото на такъв твърд график би било, че и да отнеме малко повече време, всеки ще знае точно в колко часа ще кара. дали графикът ще е през 30 мин, или маншовете ще са веднага един след друг, ще се определя на брифинга в съгласие с пилотите

 

Със счупването на карт нищо не можем да направим. Има го като риск, но ако минем на варианта нов жребий,веднага се появяват следните проблеми

- тренировките на някои ще са били с картове, които ще карат, на други - не

- тези, дето са изтеглили бързи картове при първия жребий, а при втория не са, ще мрънкат - и с основание

- това няма да ни спаси от счупване на повече от 1 карт...

- ще изгубим още 30 минути за нов жребий

- маншовете могат да се увеличат - примерно от 6 на 10...

 

когато карт се счупи, той отива в бокса и от пистата се опитват да го оправят за следващите маншове...

 

Данчо, това е моторен спорт. Никоя писта не е застрахована от такива проблеми. В Благоевград миналата година на едно състезание на SWS Junior тръгнаха 5 карта и 3 се повредиха...

 

Да, случва се да има проблеми, които засега не са прекалено чести...За 9 години сме анулирали 3 състезания. По 1 състезание на 3 години, е прилично добре...


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#14 Kirlifon

Kirlifon

    Напреднал

  • ОК / ДК
  • 80 posts

Posted 30.03.2013, 22:12

Краси, не си аргументирал само 2та часа тренировки. Феро извади много сериозен аргумент.



#15 Say Nothing

Say Nothing

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 100 posts
  • Град:София

Posted 30.03.2013, 22:58

Моите уважения към Феро, съгласна съм, че 1 час е достатъчен като тренировка и го казвам като НЕможещ, но примерът с Веско не е от най-подходящите. Всеки си има глава на раменете, а някои и не само това. Аз лично в началото съжалявах, че бях прост турист, но в последствие, се обедих, че беше по-правилното решение. Пистата като конфигурация ми хареса, но не и като настилка. Картовете няма да ги коментирам.

Но пък бих направила друга препоръка към всички. След като някой състезател си изтегли картовете, с които ще кара в маншовете, вместо да седи на лаф моабет, да вземе да седне да се врътка. Това също ще спести време. А не днес да гледам 10 човека, изтеглили си вече номерцата и вместо да карат, седят и си бъркат в носа (примерно). Надявам се никого да не засягам. 

Предполагам, че не само аз съм на мнение, че повече нямаме място на тази писта. Имаме алтернативи, не е единствената писта. 

Относно съставянето на графика, според мен е редно да започваме тренировките в 10:30 - 11 макс. Разбирам, че съботата е за това и всеки сам преценява, дали може да я посвети на пистата, но не е нужно да приключваме в 10 вечерта, както се очертаваше първоначално, ако всичко беше ОК.


Страшно е, когато шефът ти е жена. Но още по-страшно е, когато ЖЕНА ТИ ТИ Е ШЕФ!

Каква е поуката от филма Шрек? - Не е важно да си красив, важното е да намериш същия изрод като себе си!

#16 Michail

Michail

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • Град:София

Posted 31.03.2013, 01:05

Има и такива дни. Пистата не беше подготвена за старта, което отчасти се знаеше предварително, но пък следварително е лесно да се говори. Всички малко или много искаха тръпката от състезание на нова писта и неизвестните свързани с нея. 

Аз имам 2 въпроса, относно съдийството в манш 2 /където участвахме с Веско и Йоан/: 

1.След загряващата обиколка Чарли развя червен флаг. Следващата обиколка трябваше да е формираща, но в средата и се оказа, че всички си раздават газ, все едно е даден нормален старт. Какво стана и защо ?! :D 

2.Обяснението, което получих за наказанието ми се стори съмнително. Твърдението беше, че не съм го "видял" и съм го избутал в гумите, а той ми бил отвътре. Но се оказа, че има видео от случката като тук ще постна само един .gif: 

34115150711055606651364683901LU5Y0YCn9lP

Ясно се вижда, че не само, че няма казус, а на 3тия кадър се вижда, че той е ЗАД мен, и то на стабилно разстояние от гумите. 
Чарли, Чарли.... :D 
като ти се пие бира кажи, недей така... :D 


Never underestimate the Power of stupid things in large numbers !

#17 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 31.03.2013, 07:21

Данчо, ако се замислиш, е същото, просто буквичките са други...

 

Пример:

 

Сортирани по класирането

 

А Пилот1

Б Пилот2

А Пилот3

Б Пилот4

 

Сортирани наобратно

 

А Пилот4

Б Пилот3

А Пилот2

Б Пилот1

 

Същите пилоти са в групите, просто групите се казват наобратно...

 

Но ще прецижираме правилника, за да е коректно

ами не същото група А кара 1 правилника е супер просто има едни 5 , 10 мин повече бомащина нека си остане формата както е до сега все пак 1 във временното да оглавя А група


BMW 320I - 110kw

#18 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 31.03.2013, 08:24

Знам че не е подходящ, и че не са много тези за който толкова тренировки са достатъчни, използвах примера с друг умисъл......

 

Моите уважения към Феро, съгласна съм, че 1 час е достатъчен като тренировка и го казвам като НЕможещ, но примерът с Веско не е от най-подходящите.


#19 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 31.03.2013, 09:05

Баси пак се пооляхте с реването. Е чудо голямо станало - ами на пича картовете му са скрап кво толкова, явно не стават за наште цели.

 

За Данчо и Феро пак: то пак не спряхте да ривете по пистата. Кофти било, кефеф било, формата е скапан. Баси вранкалата сте. 

 

За Мишо - да може. От моят място друго ми се видя. Но ако се замисля за всичките ти побутвания и агресията която вкара в гонката - мисля че си заслужи един стоп, аре не ми се прави и ти сега...

 

За Боби - баси аз може да съм пенсия и да не довиждам, ама Боби да си ми толкова разноглед и да се омоташ на стоп - баси колко си леф. Има брифинг (друг е въпроса, че мислите е не Ви трябва) и имаш една цяла обиколка да си направиш стопа. Да не говориме че като минеш в тази обиколка пак бих повторил флага за по-сигурно... 

 

За всите михльози който ме замлатиха в задния номер. Пичове не се хващайте на тази игра, защото аз от такава война много скалпове съм отвял.

Гледайте да си запазите перчема и в следващото състезание да не се случва пак, защото .... 

 

 

За виделото тук:

http://www.justin.tv...ebg/b/384298711

След 2 дена ще го изтрият от Джъстина....



#20 FERRARIST

FERRARIST

    Гадно Копиле

  • ОК / ДК
  • 366 posts
  • Град:Стара Загора

Posted 31.03.2013, 19:07

За Данчо и Феро пак: то пак не спряхте да ривете по пистата. Кофти било, кефеф било, формата е скапан. Баси вранкалата сте.

 

Батка когато се доближиш първо до парите дето ми е коствал тоя шампионат за тия 7-8 години(при положение че поне сезон и половина не съм карал), тогава ще е умесно да изказваш възмущение от това че съм мрънкал за това че заради някои(й) си съм продухал 12 часа на вятъра в дремене.......

За километрите дето съм минал пък за участия няма изобщо да споменавам......

Така че ще буча колкото ми е кеф......а по принцип не ми е кеф, но все пак......






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users