Jump to content

Photo
- - - - -

Календар 2013

• Please log in to reply
115 replies to this topic

#101 Maverick

Maverick

Начинаещ

• Пилоти
  • PipPip
  • 44 posts
  • Град:Sofia

Posted 10.10.2013, 23:51

Следващата година ако е пак така ще си карате пак 5-6 човека. Всъщност няма да се кара, защото от главните само 1 идва и то, колкото да организира... вие се изгубихте някъде и аз не знам къде, ама с тоя график, в който караме 89 пъти Бенковски, 72 Пол Позишън, 1 път Конска и 2 пъти Благоевград много малко хора ще се навият да карат. В момента вече карам повече за 1-во място, от колкото за удоволствие!

www.youtube.com/watch?v=H6kM4-a7YX8

YOU ARE CRAZY, MAN! SERIOUSLY 
   уникално каране... спокойно мога да се откажа от тоя спорт

-Georgi Popchev

TNTPushingUnlimited
   Абе и в NoName карам ама...

Абе вече карам където ми падне. :D  :D  :D

#102 BasicElement

BasicElement

Schumacher Sport

• Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 11.10.2013, 09:49

Аз ще проверя с Конска и ако утре има възможност да покарам там, вероятно ще пропусна Бенковски. Поне да си направя кефа с RX250.

#103 Bobby

Bobby

Скудерия Ферари

• Админи
  • 890 posts

Posted 11.10.2013, 10:06

Веско, ако искаш, догодина ще ти предоставим шанса ти да водиш преговорите с пистите, да видиш колко "лесно" се общува с Ванката и Митака, например.

Ако някой още не го е разбрал - единствено на Пола и на Бенковски са винаги отворени за нас. Велинград също, но там с картовете положението се срина. Лаута, Благоевград и Конска - ако може да минат без нас, доста по-добре им е. В цялостното им отношение личи. И това не е от вчера, но тази година решиха вече просто да ни правят на маймуни, хем имаме далеч по-стегнат график и приключваме доста по-бързо, а докато сме на пистата, всички картове са в движение и за това плащаме. Необяснимо е как едни хора искат да ти дадат няколко стотин лв в рамките на няколко часа, през които реалния оборот е пет до десеторно по-малък, а ти да се дърпаш и да си измисляш договорени клиенти и безумно работно време, само и само да не отидем. Още повече видимо кризата се отразява и на Благоевград и на Конска - всички имате очи и виждате промяната към по-лошо при тях, по-нехайното отношение и към самите съоръжения, и към машините... Но както съм го казал още преди над 7 години - НИКОЙ в България по пистите не е наясно как се управлява такъв бизнес, такова съоръжение... тук-таме имат идея поне как се поддържат машините да вървят сравнително равно. И нищо повече. Там, където и машините не стават - пистите изобщо не ги и прозвъняваме. С времето, такива писти се оказаха Хасково, Дунев, Белчин бани, Красна поляна, Велинград, Виница, дори и Лаута. Всичко това е било някога в календара на шампионата и вече не е.

От там нататък, организирането на състезания дори за 12 човека при такива обстоятелства, се превръща в един малък кошмар. Много е лесно да се хейти отстрани, още повече без да си наясно за какво става въпрос - ти Веско специално, си най-голямото мрънкало и успешно измести тоталния лидер досега - Данчо, но не съм видял да си допринесъл с абсолютно каквото и да било. То, ако го беше направил, сигурно нямаше да мрънкаш толкова, защото щеше и ти да видиш дебелия. Нещо, с което са наясно например Марио, Косето, от по-старите участници - Феро, Бавния... всички те също имат някакви "за" и "против", но състоятелни, а не просто мрънкане по принцип, защото имат поне малка идея за каква тъжна действителност става въпрос у нас в тази сфера.

#104 zanardi

zanardi

Captain

• ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 11.10.2013, 18:18

Веско, ако искаш, догодина ще ти предоставим шанса ти да водиш преговорите с пистите, да видиш колко "лесно" се общува с Ванката и Митака, например.

Ако някой още не го е разбрал - единствено на Пола и на Бенковски са винаги отворени за нас. Велинград също, но там с картовете положението се срина. Лаута, Благоевград и Конска - ако може да минат без нас, доста по-добре им е. В цялостното им отношение личи. И това не е от вчера, но тази година решиха вече просто да ни правят на маймуни, хем имаме далеч по-стегнат график и приключваме доста по-бързо, а докато сме на пистата, всички картове са в движение и за това плащаме. Необяснимо е как едни хора искат да ти дадат няколко стотин лв в рамките на няколко часа, през които реалния оборот е пет до десеторно по-малък, а ти да се дърпаш и да си измисляш договорени клиенти и безумно работно време, само и само да не отидем. Още повече видимо кризата се отразява и на Благоевград и на Конска - всички имате очи и виждате промяната към по-лошо при тях, по-нехайното отношение и към самите съоръжения, и към машините... Но както съм го казал още преди над 7 години - НИКОЙ в България по пистите не е наясно как се управлява такъв бизнес, такова съоръжение... тук-таме имат идея поне как се поддържат машините да вървят сравнително равно. И нищо повече. Там, където и машините не стават - пистите изобщо не ги и прозвъняваме. С времето, такива писти се оказаха Хасково, Дунев, Белчин бани, Красна поляна, Велинград, Виница, дори и Лаута. Всичко това е било някога в календара на шампионата и вече не е.

От там нататък, организирането на състезания дори за 12 човека при такива обстоятелства, се превръща в един малък кошмар. Много е лесно да се хейти отстрани, още повече без да си наясно за какво става въпрос - ти Веско специално, си най-голямото мрънкало и успешно измести тоталния лидер досега - Данчо, но не съм видял да си допринесъл с абсолютно каквото и да било. То, ако го беше направил, сигурно нямаше да мрънкаш толкова, защото щеше и ти да видиш дебелия. Нещо, с което са наясно например Марио, Косето, от по-старите участници - Феро, Бавния... всички те също имат някакви "за" и "против", но състоятелни, а не просто мрънкане по принцип, защото имат поне малка идея за каква тъжна действителност става въпрос у нас в тази сфера.

ех пак без моето име не минава. Тук съм съгласен. Бях се подготвил да карам на БЛГ ама си имах едно на ум, определно не е лесно да се организира състезание защото вече няма писти. В шампионата винаги е било по един и същи начин ,просто последните години малко се вдигнаха интереса и желанието за нещо по голямо да се организира,то условията тотално паднаха , за което никой няма вина. Има само една промяна и тя е в това чеимаше едно ядро ОК което беше неизменно част от всяко състезание, единствено то в момента не съществува в този си формат и от там изпъкват недостика на организация вопределен момент, защото едно 5 човека да организират състезание едно е 2 да го правят. Феро каза който искакара който не иска не кара. И тук ще спомена че в последното състезание мелачките бяха на абсолютно ниво аз също участвах активно в тях за коетосе извинявам но в крайна сметкана човек му писва ...да му е...а м....та 1 завой не решава нищо разберете го

BMW 320I - 110kw

#105 Michail

Michail

Напреднал

• Пилоти
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 11.10.2013, 20:59

И аз съм съгласен с Боби. Отношението на някои собственици на писти е под всякаква критика. Когато се научат да се държат с клиентите си така, както на Бенковски го правят, имат някакви изгледи за развитие. Тъжната ирония е, че който каквото и да прави, всичко се връща там, където и започна - именно на Бенковски и Пол позишън. На втората се знае колко добра е техническата компетентност по поддръжката :) 
вчера Илиан е работил и пробвал почти всички машини, които са налични, и 7 от тях вървят в 0.4 сек. Колко писти на практика постигат същото ?  

Според мен тази година бе много успешна за този шампионат, ВЪПРЕКИ постоянните гафове с календара, ВЪПРЕКИ провалените стартове, ВЪПРЕКИ недостига на ресурс в организацията. На фона на толкова неясни и несигурни условия, в които виреем, се иска доста вдъхновение да продължаваш упорито да организираш нещо, въпреки гореизброените пречки. Така, че всички, които сте организирали или участвали - keep up the good work.

Never underestimate the Power of stupid things in large numbers !

#106 KOBRETI

KOBRETI

Ferrari

• Админи
  • 1,616 posts

Posted 11.10.2013, 23:08

Аз ще проверя с Конска и ако утре има възможност да покарам там, вероятно ще пропусна Бенковски. Поне да си направя кефа с RX250.

Ами, информацията от Ванката е, че имат 2 тимбилдинга и група деца... 

Не знам, аз вече като се обаждам на някоя писта, имам чувството, че го правя, за да им искам пари... Явно без нас им е по-добре, което в прав текст ми е казвано много пъти само от Благоевград - поне е честен...

За догодина ще вкараме нови хора в ОК, които идват редовно, защото така нещата не се случват по най-добрия начин...

#107 Maverick

Maverick

Начинаещ

• Пилоти
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 14.10.2013, 00:16

Не знам, аз вече като се обаждам на някоя писта, имам чувството, че го правя, за да им искам пари... Явно без нас им е по-добре, което в прав текст ми е казвано много пъти само от Благоевград - поне е честен...

За догодина ще вкараме нови хора в ОК, които идват редовно, защото така нещата не се случват по най-добрия начин...

Добра идея е това за нови хора в ОК.

-Georgi Popchev

TNTPushingUnlimited

#108 mario_montoya

mario_montoya

Pushing Unlimited

• Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 17.10.2013, 13:19

За 26-ти на Конска датата е наша.

#109 KOBRETI

KOBRETI

Ferrari

• Админи
  • 1,616 posts

Posted 18.10.2013, 00:53

Мерси за съдействието, Марио!

Все пак имайте пердвид, че ще караме по стегнат график, както последния път, защото имаме малка отсрочка след работното време, но не трябва да прекаляваме...

#110 Maverick

Maverick

Начинаещ

• Пилоти
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 18.10.2013, 02:56

Thank you Mario. It will be really nice that the last race is gonna be held at a nice track with pretty much equal karts.

-Georgi Popchev

TNTPushingUnlimited

#111 BasicElement

BasicElement

Schumacher Sport

• Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 22.10.2013, 19:24

Остава ли Конска в събота ?

#112 mario_montoya

mario_montoya

Pushing Unlimited

• Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
  • Град:Перник

Posted 23.10.2013, 01:19

Да

#113 George Prix

George Prix

Начинаещ

• Пилоти
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 23.10.2013, 16:28

Към организаторите -

Искате ли да караме една от алтернативните конфигурации на пистата. Конска позволява 12-13 различни конфигурации, някои от тях доста бързи.

Пример - в неделя имахме месечен финал на един вариант (50 сек средно за обиколка) с дълга права и накрая завършихме първите 6 в 2-3 сек. разлика (Марио ще ме поправи колко точно беше разликата. Аз си помня само, че Крис зад мен беше на 0,1 сек :) )

Има една изпитана хубава и бърза конфигурация от миналата година (състезанието за издръжливост). Тогава за 3 часа разликата между 1-ви и 2-ри беше около 15 сек.

Think about it.

Edited by George Prix, 23.10.2013, 16:29.

#114 Kose Bose

Kose Bose

www.kosebose.com

• ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 23.10.2013, 19:19

Моето мнение е против за конфигурация с дълги прави на такива машинки! .... И кво, гас 50 60, 50 60. Поне като има повече завои е по-интересно!

Да не забравя и предимството на по-бързия карт в такава ситуация!

www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#115 KOBRETI

KOBRETI

Ferrari

• Админи
  • 1,616 posts

Posted 24.10.2013, 15:38

Казал съм на Ванката да измисли някаква различна от стандартната конфигурация и да ни я приготвят, за да не губим време на място в събота. 

#116 zanardi

zanardi

Captain

• ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 25.10.2013, 19:52

няква тема да беше пусната че съм обеден че някой няма да е разбрал че утре ще има кръг

BMW 320I - 110kw

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users