Jump to content


Photo
- - - - -

2014 R5 - Пловдив /Лаута/ - 24.05.2014


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 George Prix

George Prix

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 30 posts
  • Град:Sofia

Posted 21.05.2014, 18:41

Здравейте,

 

Има ли вече график за състезанието?



#2 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 22.05.2014, 00:55

10:00-10:30 записване

10:30-11:00 жребий

11:00-12:30 тренировки

13:00 - манш 1

13:30 - манш 2

14:00 - манш 3

и т.н., ако има повече маншове

 

Ако има много навалица, може да проточим малко тренировките, ако не всички успеят да тренират достатъчно. 

 

Цена: 65-70 лв


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#3 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 22.05.2014, 09:54

Този час и половина за тренировките и без това не го уплътняваме напълно с каране, дайте да свием тренировките до един час, за да не губим излишно време?


Shadow Kart Team


#4 Maverick

Maverick

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 44 posts
  • Град:Sofia

Posted 22.05.2014, 13:37

Предполагам че графика ще се реши на място в зависимост колко хора има.


   www.youtube.com/watch?v=H6kM4-a7YX8

   YOU ARE CRAZY, MAN! SERIOUSLY 
   уникално каране... спокойно мога да се откажа от тоя спорт

                                                                                                                     -Georgi Popchev

 

   TNTPushingUnlimited
   Абе и в NoName карам ама...

   Абе вече карам където ми падне. :D  :D  :D


#5 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 23.05.2014, 07:24

Да, макар че сигурно ще е голяма навалица и сигурно няма да можем да се оправим по-бързо...


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#6 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 23.05.2014, 09:08

Ако времето е хубаво, както се очертава, ще е добре ако изобщо имаме чиста писта за състезанието :D



#7 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 23.05.2014, 09:21

С оглед задаващата се лудница, защо да не се сложи ограничение на броя обиколки или минути, които всеки да може да направи само с един от картовете, които ще кара, в рамките на тренировката? Хем ще спестим време, хем всички ще са поставени при равни условия в началото на маншовете, ще са карали еднакво време на тренировките и няма да има значение кой с какъв бюджет е.


Shadow Kart Team


#8 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 23.05.2014, 10:14

Хайде някой, който е в час, да ми даде информация за броя и номерата на картовете. Това може да спести малко време утре сутрин. Не, че е толкова важно, но все пак...
 

Предполагам. че пистата няма да работи само за нас и на трасето ще има клиенти. Тренировката ще е в "трафик" и при условия на "конкуренция" с клиентите за определен номер карт.

От друга страна, ако сме доста участниците, ще има много серии и всеки ще трябва да кара доста картове.

Всичко това може да доведе до недостиг на време в тренировките за каране на всичките изтеглени на жребия картове. Предложението на Никола май има идея, но да речем да лимитираме тренировките до максимум 2 от по 10 обиколки с два от изтеглените картове.



#9 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 23.05.2014, 10:37

И да попитам за баластите. Имат нови SODI картове. А имат ли кутии и баласти? Или ще трябва да се оправяме сами със собствени баласти закрепени както намерим за добре?



#10 salle

salle

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 29 posts
  • Град:София

Posted 23.05.2014, 11:24

С оглед задаващата се лудница, защо да не се сложи ограничение на броя обиколки или минути, които всеки да може да направи само с един от картовете, които ще кара, в рамките на тренировката? Хем ще спестим време, хем всички ще са поставени при равни условия в началото на маншовете, ще са карали еднакво време на тренировките и няма да има значение кой с какъв бюджет е.

И как ще са равни условията когато някои са карали много пъти в Пловдив а други нито веднъж?



Пак имам свободни места в колата.



#11 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 23.05.2014, 13:52

И как ще са равни условията когато някои са карали много пъти в Пловдив а други нито веднъж?

Пак имам свободни места в колата.

Равни за деня и при конкретните условия. Тестовете през сезона трудно ще ги ограничим :D

Шегата настрана, предложението ми е по-скоро с цел стегнатост на графика.


Shadow Kart Team


#12 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 23.05.2014, 14:30

Приемете го - утре ще се прибираме по тъмно :)



#13 cptn_slow

cptn_slow

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 12 posts
  • Град:Пловдив

Posted 23.05.2014, 14:56

Всеки си има "домашна писта". Аз никога не съм карал в Благоевград и на Конска, но смятам че 20 обиколки стигат за да хванеш нова писта.



#14 Pycku

Pycku

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 64 posts
  • Град:Русе/София

Posted 23.05.2014, 15:23

Приемете го - утре ще се прибираме по тъмно :)

 

То добре, ама има финал на ШЛ и аз очаквам гости 1 час преди това...


SHADOW KART TEAM

#15 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 23.05.2014, 15:50

Няма да се размотаваме много. Дупки за баластите няма. 

Как ще процедираме на тренировките, ще преценим на място според това, колко пилоти има и колко клиенти...

 

В момента, в който почнем маншовете, сме се разбрали да пускат само предварително подготвени групи за по 1 сесия, докато ние се оправяме между маншовете, така че ще губим по 10-15 мин, което не е кой знае какъв проблем. 


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#16 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 23.05.2014, 16:35

То добре, ама има финал на ШЛ и аз очаквам гости 1 час преди това...


Аз съм се разбрал с Кристиано да си оправя прическата малко по-дълго от обичайно, така че ще се проточи :)



#17 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 23.05.2014, 16:57

Дупки за баластите няма. 

Т.е. носим си наши баласти и си ги монтираме кой както намери.
Налягането, предполагам няма да ни оставят да го пипаме, или греша?



#18 George Prix

George Prix

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 30 posts
  • Град:Sofia

Posted 25.05.2014, 11:01

Кръгът на Лаута ми хареса. Мисля, че трябва да направим един и в обратна посока и да увеличим броя на обиколките, ако можем.

Освен това за Лаута бих предложил да има и задължителен бокс, което ще даде повече възможности за размествания на позициите.

 

Жалко, че по-бързите картове не са достатъчни за състезание, защото с тях пистата е много по-интересна за каране.



#19 r1nftw

r1nftw

    ThE more U MAD, tHe more U BAD,thE more U SAD

  • Пилоти
  • PipPip
  • 30 posts
  • Град:sofia

Posted 25.05.2014, 21:27

Класиране от кръга?



#20 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 26.05.2014, 14:28

На мен пък не ми хареса и честно казано, дори още съм бесен от това, което стана в събота.

 

Първо, чисто новите картове, се оказа, че вече са леш. А са на няма и месец. 12-ката завиваше сам наляво, и то много (от излизането на втория обратен, 6-и завой, плътно до бордюра, още преди да достигне шикана в средата на пистата, 7-и завой, вече беше в тревата отвътре). Оказа се, по разкази на потърпевши, че и 11-ката бяга наляво. 15-ката, който беше много хубав карт, беше отзад с китайски гуми... зъл оризов ноу-нейм, който беше по-зле от полипропилен сигурно... някой дрифтаджия щеше да го кефи това, ама за мен и тези, които го караха, това беше борба на прасе с тиква, а не каране. И ни спорят, че така били от завода, нищо не пипали. На това не се сдържах, и им казах, че ако е вярно, значи франсетата са ги "цакали с топла бира". Но познавайки франсетата и начина на работа на Соди, по-скоро има "намеса" на наша територия.

 

На въпросът защо 16-ката и още 1-2 карта вървяха толкова много - получих оплакване от двама от механиците, че от наши пилоти имало такива, отишли да мрънкат, че газта имала половин сантиметър ход, затова карта не вървял изобщо и т.н. Само да ви светна, че точно на Лаута, картовете ги настройват по най-бавния да вървят доколкото е възможно еднакво заради техния си любителски шампионат. И тази информация я имахме предварително. Този, който е ходил да се прави на техническа комисия, без да има никакви права за това, има късмет, че не уточнихме кой е, защото по няколко точки от регламента може да си получи заслужена дисквалификация. А според информацията от главния механик, не е бил само един, този, който е ходил да мрънка за газта. Единият, който дойде да ми обяснява тези неща на мен, беше Данчо - дали е ходил да мрънка и на механиците - не знам, но нека го кажа по възможно най-разбираемия начин - НИКОЙ НЯМА ПРАВО НА ТАКИВА СВОЕВОЛИЯ! Има ОК - обръщате се към тях. Това, което сте направили, е пълен абсурд!

 

Третото нещо, което ми прекипя, беше наказанието ми със старт/стоп. Наказание, наложено от Данчо, Ники Атанасов и баща му. Първият - със слаба видимост, но "според него", както сам се изказа - защото съм бил виновен. От там, където бил, така му се сторило. А другите двама, бидейки с гръб и обърнали се чак като чуха свиренето на гуми, решиха, че също са запознати с инцидента. Пичове, вие нормални ли сте?! Да не говорим, че мястото на случката е завой. Да, всеки казва, че втори завой е обратния... да, ама не! Втори завой е чупката между 1-и и предполагаемия от всички 2-и завой! Защото там, ако останеш с прав волан - се забиваш в оградата. Щом биеш десен, макар и лек, значи е завой, дори има и бордюр отвътре. А щом е завой, важат правилата за изпреварване и оставяне на място на пистата в ЗАВОЙ. Не на ПРАВА, а в ЗАВОЙ. Ако това беше права, тогава щях да съм напълно виновен и за наказание. Но, при положение, че това там е завой, влязъл съм наравно с предната седалка на Сашо и той бие рязък волан надясно, след като беше отворил излизането от 1-и завой и допусна да вляза там - вина НЯМАМ за това, че той се натресе в мен и се завъртя, след като набих спирачка (за да не отида в тревата, защото място на пистата не ми оставаше и бях вече с 2 гуми навън, а бордюра все повече бягаше от левите ми гуми). Обиколка по-рано, бидейки с една предница пред него, получих същото "допиране" в мен и каране с десен волан към мен, от излизането на трети завой и така чак до влизането в четвърти и пети. При което, само за да не излетя в тревата, която заради това движение идваше със страшна сила, въпреки че имах един бъмпер преднина, набих спирачки и го пуснах да мине. Отделно, да не споменавам и факта, че от това каране, закачени странично един в друг, и двамата губехме обороти и скорост. Другият вариант беше да върна "жеста" и аз да го изтикам от пистата, само че на мен това не ми е в стила.
От Сашо не очаквах такова каране, бях останал с впечатление, че добре познава правилника и че приема картинга за безконтактен спорт. Най-вече, мислех, че се оглежда, след като няколко манша по-рано се борихме в последните обиколки, когато настигна мен и Митака, и всичко премина нормално, с красива битка без инциденти. Дори тези ренталски картове, ако бяха без страничните предпазни бъмпери, да сме се изтрепали като кучета.
От Данчо, Ники и баща му пък не очаквах да налагат наказание по осмотрение от вида "ми май беше виновен... не видяхме, ама май е за наказание". Като не сте видели добре, не предприемате нищо! Това беше нормален състезателен инцидент, от който и аз и Сашо загубихме - той повече, защото се и завъртя. Но инцидента беше напълно идентичен с онзи на Марио и Краси от преди години в Благоевград, когато Марио, на втори завой, затваряйки го, се удари във вече намиращия се там Краси и се завъртя. Тогава се бяхме допитали дори до БФКС, до председателя на УС Асен Марков, който също се изказа в полза на "състезателен инцидент". И всичко това, при налично видео. А тук, без да сте видели ситуацията ясно, без да има и запис, снимка или каквото и да било - решавате, че съм за наказание? Как?!

Майната му, не съм за класирането или за 1-2 позиции - с тези куци коне и без това бях изял дървото, ама въпроса е принципен! Утре ще решите, че някой е за наказание, пак без да сте до-видяли, и този някой може да е бил в челото. И с право после да се сърди. Като ще маршалствате, правете го отговорно!






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users