Jump to content


Photo
- - - - -

Инспекция Хасково


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 ulyalyalya

ulyalyalya

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 90 posts
  • Град:Бургас

Posted 01.04.2014, 20:21

Аз ще споделя моите впечатления...... Машинките вървят доста добре..... С нови гуми са и са да кажем изравнени.... Пробвахме 6 карта.... Като цяло доста обещаващо състезание се очертава

"Край на колоната"


#22 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 03.04.2014, 01:31

А какъв е проблема с коланите? Някой да не е бременен?

 

Пробвай и ще видиш...



Колко машинки са на Хасково, дай малко повече инфо, те и миналта година машинките бяха супер с нови свещи и куп промоций. Двоен кръг означа някъде да спи и ядене, нещо конкретно в организацията къде, как и колко ........ все пак всичко е за сметка на пилота и току виж някой му се идва ама може да отдели само 100 кинта на месец и изведнъж промо двоен старт с добавка.......

някой им е тясно, имат си малки коремчета все пак това е картинг ............хахахах ако на Лаута нещата са добре по добре там да направим повечко кръгове

 

10 машинки са!

 

Относно парите - там ще караме на 1,50 на обиколка, така че състезанието ще излезе доста евтино като за такива картове - 55-60 на състезание, Като се има предвид по-дългото разстояние, е оправдано да караме 2 пъти. Спането ти е грубо 20 лв/човек, а ядене ще консумираш дори и да се върнеш в Сф ;)

 

Боби ще каже за хотелите - по е наясно.


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#23 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 03.04.2014, 12:46

Резултатите от Хасково са обнадеждаващи ... (за пореден път)   ;)

Тайничко се надявам поне този път нещата да се получат.

 

То, като ще са два кръга, предполагам единия ще е в права, а другия - в обратна посока.
 

Иначе, преди хотела на пистата работеше и не беше скъпо спането там. Сега не знам как е - бачка ли, не бачка ли  :(

"Хотел Ретро Клуб" Хасково - из мрежата може да се намери телефона.
 

Що се отнася до Пловдив, да готино е че са с нови картове, но трябва да побързаме със състезанието, та да се включим дорде са още читави. Че като знам как ги "карат" там - мъка ми става. А за коланите и идея си нямам какво им е влиянието при каране, но все си мисля, че повече ще пречат.

 

Очаквам с нетърпение датата за Хасково. Кара ми се!  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:



#24 Quinn

Quinn

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 127 posts

Posted 03.04.2014, 13:03

Можем първото на Хасково да го направим вечерно. ОК?


Shadow Kart Team


#25 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 03.04.2014, 13:19

Хотели на добри цени в Хасково има колкото искате. И като няма някакво конкретно събитие за 12-13 април там, предполагам че повечето ще имат и доста свободни стаи. Аз лично, накъдето и да тръгвам, хотелите ги налучквам през гугъл, подбирам по цени, сносно разположение и състояние на стаите според снимките, след което се обаждам.
Конкретно, в Хасково, където съм ходил десетки пъти - не-скъпите хотели, които стават, са Цар Симеон и Родопи, на 40 лв двойната стая. Има и още няколко малки хотелчета, тип по-скоро семейни, на същите тарифи. Който иска нещо по-"така" - хотел Хасково, който е до централния мегдан и срещу дискотеката, на 60 лв двойната стая. Който иска обстановка тип лукс - или хотела на кмета, Ретро, за 80 лв двойната, или парк-хотел Европа на 100 лв двойната. Всички си имат сайтове с телефони - всеки да си резервира където си прецени. Както виждате, офертите са от 20 до 40-50 лв на човек, и има избор.

 

Машините са ок и нямат нищо общо със щетите в Хасково, заради които сме ходили там само за да пием по бира и кафе. Затова и отидохме до там специално с Краси. Вечерно състезание надали е най-добрата идея за този етап от годината, предвид че ние карахме по залез и асфалта изстина бързо и беше адски хлъзгаво. Освен това, с вятъра там, който в този сезон си подухва добре на пистата, вечерта ще измръзнем. Ял съм го това дърво там на един вечерен дрифт, чак до Първомай после не успях да се стопля в колата, въпреки парното на макс.



Още нещо - с този двоен кръг, отпада датата в началото на август, като по този начин, през август няма да има 2 кръга, а само 1.
Ако състезанието мине добре и видим, че нещата се получават, вероятно някъде през лятото да направим още един такъв уикенд, този път и с каране на осветление, защото пък през топлите месеци в Хасково през деня е ад.

За Лаута имам оптимизъм, че бивши картингисти като Додо и Цонев са наясно, че за състезание, е по-скоро опасно да искат от нас да караме с колани, така че неофициално засега я броим и нея с един кръг в календара. След уикенда на Хасково, мисля, че календара до края на сезона доста добре ще се изясни.



#26 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 03.04.2014, 20:06

Хау!


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#27 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 04.04.2014, 22:09

Според мен това са излишни пари за ренталски шампионат.Близо 200 лв в Хасково,тъпо ми изглежда а и непомня кръг там да е протекъл в разлика на картовете поне 1 свкунда на обоколка.Но дори и да са перфвктни, 2 кръга в 2 последователни дни, ние направо кръводарители ставаме на Хасковлии.Що не направиме 2 последователни в Беновски с преспиване в Орландовци, по точно Хотел Орландо.

Edited by CrAsH, 04.04.2014, 22:15.


#28 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 06.04.2014, 00:01

Гоше, обмисляме да направим четворен кръг в София - в събота 2 състезания на Бенковски и Пола, а в неделя на Дунев и Красна :D

 

Защо двоен - защото така цената на транспорта ще се намали двойно... 500 км в 2-те посоки при разход 10/100 на газ излиза 50-60 лв, а на бензин над 100. Ако отидем там 2 пъти, този транспорт ще се плати 2 пъти от всеки. А и с 13-те коня определено ще стане по-хубаво и доставящо удоволствие състезание, отколкото с 6 коня някъде другаде. С други думи - колкото повече, толкова повече...

 

Иначе, Румба, да - 2-та кръга ще са в права и в обратна посока на по-дългата конфигурация с допълнителния завой. 


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#29 ulyalyalya

ulyalyalya

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 90 posts
  • Град:Бургас

Posted 06.04.2014, 08:14

В тази връзка ще внеса едно предложение. Нека да видим колко хора ще сме и да направим запитване за цени на хотели. Мисля, че ако всички сме на едно място ще постигнем по-добра цена за по-хубаво място. Това, което аз видях и ми хареса на пръв поглед е хотел Централ. Обявената му цена е 46 лв за двойна стая.....

"Край на колоната"


#30 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 06.04.2014, 10:05

Аз предлагам целия шампионат в 1 седмица и да не се забимаеаме цял сезон.Всее пак заети хора сме :)

Аз разбирам причините, но много скъп взе да става този шампионат, а хотела ти е все едно парите за газ.

Edited by CrAsH, 06.04.2014, 10:10.


#31 zanardi

zanardi

    Captain

  • ОК / ДК
  • 416 posts
  • Град:Горна Оряховица, Велико Търново, София

Posted 06.04.2014, 11:50

В тази връзка ще внеса едно предложение. Нека да видим колко хора ще сме и да направим запитване за цени на хотели. Мисля, че ако всички сме на едно място ще постигнем по-добра цена за по-хубаво място. Това, което аз видях и ми хареса на пръв поглед е хотел Централ. Обявената му цена е 46 лв за двойна стая.....

това няква шега ли е, 50 лева е пътя при 4 човека в колата да се пътува двата дена до СФ е по изгодно


BMW 320I - 110kw

#32 BasicElement

BasicElement

    Schumacher Sport

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 145 posts
  • Град:София

Posted 06.04.2014, 12:16

Аз лично съм против идеята за 2 кръга в 2 поредни дни.

Не ми е за разходите, които така или иначе няма да са кой знае колко по-различни от обичайно. За цяла година има едва 10 кръга и е нужно те да бъдат добре разпределени във времето.
Не мисля, че при 3-4 души в автомобил, транспортните разходи ще са чак толкова непосилни, за да направим 2 кръга в Хасково при по-нормален интервал между тях.
Освен това, доколкото си спомням, Конска се стягаше за 13.04 и аз си планирах ангажиментите в съответствие. Не казвам, че е невъзможно да дойда и до Хасково, но ще ми е доста по-неудобно на тези дати.

Като цяло подходът "мач за мач" при определяне на календара никак не ми допада. Все пак досега никога не е било така.


Предлагам да пуснете една бърза анкетка, за да проверите колко души ще се отзоват на двойния кръг.
 



#33 salle

salle

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 29 posts
  • Град:София

Posted 06.04.2014, 12:43

Защо двоен - защото така цената на транспорта ще се намали двойно...


Както и да го мисля не мога да си представя как ще се намали двойно цената на транспорта като се замени с хотел колкото и евтин да е особено като включим и вечерята някъде извън къщи.
А това е единственото засега цитирано предимство на това да се правят две състезания в два дни на едно място.

Всичко останало са недостатъци. По-трудна организация, евентуално спане на място, много по-сериозни семейни затруднения за тези, които имат да си се съобразяват с други хора. В тази връзка 13-ти е Цветница. Ако е да се претупа шампионата по-набързо дайте да направим оставащите 8 състезания в 8 поредни дни, може и на различни писти - ще наемем един автобус да ни разхожда от писта до писта, ще си вземем и палатки и ще ни излезе много по-евтино.

Ако идеята е да се покара повече на Хасково - да направим едно по-дълго състезание - примерно двойно повече маншове и евентуално раздаване на двойно повече точки накрая. Така наистина ще се спестят пари, но и ще се спести една дата от календара, което е тъпо.
А най-добре направо да направим едно състезание за издържливост - примерно 6 часа и така хем ще караме много, хем ще се приберем вкъщи същия ден ... хем после ще има много мегдан за мрънкане, че тоя или оня карт нещо си бил или не бил. За последното всъщност Марио измисли решение на едно състезание.



#34 George Prix

George Prix

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 30 posts
  • Град:Sofia

Posted 06.04.2014, 20:20

Мисля, че дискусията не е кой има желание, а кой може да отдели времето и/или средствата.

От прочетеното до тук мисля, че повечето хора не разполагат с 2-та дни за картинг. Освен това неделя е Цветница, т.е. имен ден на поне една дузина приятели и роднини, а пък покрай тях и всяка жена го прием по-лично този ден.

 

Предложението ми е да караме само Събота, но по-дълга дистанция - например всеки манш да е двойно по-дълъг и да се дават двойни точки накрая или нормални точки, важното е да има каране. Така може и да се пазарим повече и за цената на обиколка.



#35 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 06.04.2014, 20:30

А бе що просто не отидите малко по-рано, примерно в 8ч. и да се организирате да спретнете двата кръга в един ден??


www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#36 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 06.04.2014, 23:54

Интересна дискусия се е заформила :)
Правят се сложни калкулации за разходи, хотели, храни и пр.
Моето лично мнение е за два кръга. Така гласувах в анкетата. Причините да предпочитам този вариант са няколко.



#37 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 07.04.2014, 00:09

С идването си по пистите, се опитвате да се показвате като състезатели, като хора, имащи такъв дух, поведение, нагласа и пр.

 

Предвид прочетеното дотук, мога да заключа само, че хората, с които се срещам по пистите, не са хората, писали в темата. Това тук, прилича повече на тема от бг-мама, на умиращи от досада отчаяни съпруги.

 

А в годините, когато имахме по 16 кръга на сезон, без съобразяване Великден ли е, Гергьовден ли, 24 май ли, 6 септември ли, всички казваха само "да идва следващия кръг, че нямам търпение". Има го дори документирано из архивите на форума на Club S1. И от тези състезали - всеки един, който вече не кара, не мрънка за нищо, а просто безропотно не идва да кара. И не използва причините, пречещи на възможностите или желанието му, срещу организаторите и това, което предприемат. С което доказва, че е точно това, което съм написал в първото изречение. Мога и поименни примери да дам, но няма да го направя.

 

А изводите - за вас. Които само мрънкате.



#38 Frol

Frol

    Напреднал

  • Пилоти
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 07.04.2014, 09:59

Препоръчвам на ОК да вземе окончателно решение и да го публикува. Време е да сме наясно, за да ни остане време за реакция (резервации, планиране на времето и пр.).

 

ОК взема решение, а всеки пилот си решава сам за себе си.

 

С варианта за 2 кръга в един уикенд се получават 4 варианта за участие. На който как' му е кеф - избор голям.  :P

Кой' му е кеф да кара, да пръска време и пари насам-натам и няма по-важни дела - идва и кара и двата дни.  :ph34r: 
Кой' му е кеф да си кара само един ден (по каквито му е кеф на него причини) - избира си единия ден и идва само тогава - няма хотели, няма храна извън дома, няма прахосано време и пари за път. На всичкото отгоре, ако си е избрал втория ден, ще има пресни отзиви от каралите през съботата за това, "дали става работата" - 'щото па то знае ли се.  :unsure:

Па кой му е кеф да си прави нещо по-интересно - прави си го и си му се кефи. Не е наша работа. Не ни занимава.  B)

 

Аз, когато нямам възможност (неотменим и по-важен ангажимент), просто не идвам да карам.  :(

Когато нямам желание (най-вероятно поради кръг на Пола или Бенковски), пак не идвам да карам.  :(

 

Искрено се надявам да няма подводни камъчета, които да провалят предстоящото състезание. Останалото е работа на ОК.
Време е!

 

П.С. Боби, хората, за които споменаваш и сега ги има. И те ще са там, на състезанието, без значение едно- или двудневно.



#39 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 07.04.2014, 11:00

Точно така, Румба. И същите тези хора не мрънкат.



#40 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 07.04.2014, 11:59

Довечера ще обявим


Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users