Jump to content


Photo
- - - - -

Проект за нова писта......


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Go.Play

Go.Play

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 5 posts
  • Град:Луковит

Posted 05.01.2010, 11:26

Добър ден, искам да попитам нужни ли са ми някакви разрешителни от федерацията по картинг за изграждане на малка писта, като непретендирам да има кръг от какъвто и да е шампионат на нея? Няма да е голяма защото самото пространство си е малко, има ли специални изисквания към асфалта и каква ширина ще бъде? Със сигурност ще е минимум широка към 5 метра за дължина на трасето още не знам, а площа на която ще бъде разположена е от (неточно) 3000 квадратни метра. Бройката от 3-4 карта за малка писта мисля че ще удоволетвори клиентите ми, но най-вероятно ще трябва да закупя чисто нови, виждам че има и магазин, но невидях да има показани картове, така че ако има някой да помогне да ме напъти и обясни някои неща, много ще му благодаря. Пиша тук 1 за се поинтересувам и запозная с някой неща и тогава да съм по конкретен с въпросите си към федерацията и да знам точно какво искам, благодаря ви предварително.

#2 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 05.01.2010, 14:28

Значи, с федерацията не знам как стои въпросът, предполагам ще трябва да имаш някакъв документ от тях. Иначе изисквания за пистата има когато тя ще се ползва за официални състезания от националния шампионат. Щом няма да е такъв случаят, общо взето правиш каквото си искаш. С гуми ли ще я редиш, или ще правиш специализирано трасе с постоянна конфигурация? Принципно има някаква формула, по която се смята според дължината и ширината на пистата колко карта да могат да се пускат едновременно, но пак ти казвам - за твоя случай едва ли има значение, пък и ти искаш да пуснеш само 3-4 карта...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#3 Go.Play

Go.Play

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 5 posts
  • Град:Луковит

Posted 05.01.2010, 15:37

Мерси за отговора, мисля като за начало да я правя с гуми, но за по натътк ще я направя с постоянно трасе. За закопуване на картовете, можеш ли да ми кажеш нещо, мисля да взимам с двигател 200cc, но в крайна сметка ще е за каквото има пари или според цената, да ме напътиш за картове къде да гледам ако си запознат с цени и такива неща. Казвам се Ники между другото :).

#4 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 05.01.2010, 19:10

Къде ще е пистата ако мога да попитам ?

#5 lubo lauta

lubo lauta

    Пенсионер

  • ОК / ДК
  • 661 posts
  • Град:Пловдив

Posted 05.01.2010, 19:39

Къде ще е пистата ако мога да попитам ?

Разрешавам ти да питаш :D :D
Не забравяйте, че тука сме като във ФИА - отнасяш комисарската тояга и нямаш право на обжалване. :)

#6 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 05.01.2010, 19:47

За 3-4 карта, ако питаш мен, прозвъни другите писти и купи от тях... Нови картове ще ти излязат доста солено. В Благоевград бяха купили нови по 5000 евро бройката...

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#7 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 05.01.2010, 20:06

Мерси за отговора, мисля като за начало да я правя с гуми, но за по натътк ще я направя с постоянно трасе. За закопуване на картовете, можеш ли да ми кажеш нещо, мисля да взимам с двигател 200cc, но в крайна сметка ще е за каквото има пари или според цената, да ме напътиш за картове къде да гледам ако си запознат с цени и такива неща. Казвам се Ники между другото :).

ЕТО ТУК са прословутите Благоевградски ренталки, А ТОВА СА ПЛОВДИВСКИТЕ РЕНТАЛКИ!
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#8 charlie

charlie

    Професионалист

  • ОК / ДК
  • 204 posts

Posted 06.01.2010, 12:11

Според CIK-FIA има около 5 категории писти на който се издава лизензи за провеждане на състезания.
Те се категоризирани в букви - A, B, C, - за открити писти И D, E за закрити писти. Грубо казано за клас А се изисква мин. 1200 м. състезателно трасе и редица регулации по отношение на заните за сигурност, сфетофари, места за маршали и много други. за клас Б по съшия начин и т.н. За закрита писта мин. е мисля 600 м. НО това е само ако искаш да провеждаш регламентирани състезания на тази писта.
В твоя случай на 3 декара мисля че надали повече от 400 м. писта ще излезе. Мисля че трябва да го регистрираш в обшината, но формата не я занам - може би увеселителен парк, защото си спомням един колега мислеше да прави нещо подобно, но категория картинг писта в БГ не съществува.
От друга страна на 3 декара може би е по разумно да го асфлатираш целия и да заграждаш с гуми. В последдствие може бизнеса да не ти се развие както очакваш и това си става пефектен паркинг за коли - примерно :) Подобен варинт е Дунев пистата, но при тах потръгна дрифтинга , така че ...

Картове се намират по Европата на старо с добри оферти, но ти е нужен транспорт да отидеш на място и да ги превозиш до тука. Така постъпиха от писта Бенковски и картовете са доста издръжливи за годините си.

За асфлата най-важното е да не бъде много зърнест , но и не много гладък. Не съм запознат точно с категориите асфалт, но ако ти е много грапав ще ти яде ако гумите - ще се видиш в голям преразход гуми, ако е супер гладък (писта Дунев) става една "лизгавица" и клиенти от "наш тип" надали ще ти стъпят на пистата. Гумите за рента варират в цената спрямо смеските, но грубо предна е на цена 18-22 лв. ,а задна около 28-35 лв. - това за рента карт. Има и оферти за "китайки" гуми за смвшни пари , но там говориме за количество...

Ами това е в обши линии.

Ако имаш въпроси в темата питай свободно. Тука сме всички "обличени" на тема картинг и каквото можем ще помагаме :)

#9 Go.Play

Go.Play

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 5 posts
  • Град:Луковит

Posted 06.01.2010, 18:26

Последното много ми помогана, благодаря ви момчета :) ;) а за картовете трябват ми нови защото се прави по проект и не се позволява да са 2 ръка. Ще се чуя и със някой друг собственик на картинг писта и да се интересувам. Няма да спирам да пиша тук, като има движение по проекта ще пиша. Недейте затваряте темата МОЛЯ :). Още веднъж Благодаря и ще пиша пак. Пистата ще се намира в гр.Луковит.

#10 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 06.01.2010, 18:45

Имаме контакти със собствениците на повечето писти, ако те интересува нещо конкретно, казвай.

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#11 Go.Play

Go.Play

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 5 posts
  • Град:Луковит

Posted 06.01.2010, 19:50

Ми интересува но мисля че е по добре лично да говоря с тях, за това ако може да ми дадете номера или нещо такова да си разговарям с тях и ако искате после ще ви пиша какво съм решил и т.н.?

#12 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 07.01.2010, 00:47

Нямах предвид да говори някой от твое име, а да кажеш с кого искаш да се свържеш, за да ти дадем координати

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#13 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 07.01.2010, 13:57

Разрешавам ти да питаш :D :D

Ами питам ама никой не отговаря :D

#14 KOBRETI

KOBRETI

    Ferrari

  • Админи
  • 1,616 posts
  • Град:София

Posted 07.01.2010, 16:39

E, ти попита дали можеш да попиташ, а не дали може да получиш отговор :D

ккато се казва - Смея ли да питам... А и да питам дали ще ми отговорят.... И ако ми отговорят, дали няма да ме излъжат :lol:

Валяк мачка... | Авариен автоключар София - avtokluchar.net


#15 Riper

Riper

    Алпинист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 07.01.2010, 16:47

Може ли да получа отговор на въпроса който зададох а той е :
Къде ще се намира пистата ? - в кой град или близо до кой град :D

#16 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 07.01.2010, 17:24

Пистата ще се намира в гр.Луковит.


Достатъчно е само да се чете...

#17 Go.Play

Go.Play

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 5 posts
  • Град:Луковит

Posted 08.01.2010, 03:41

Мерси брат, както казша колегата трчбша само да се чете :) ;) Но да кажа пак, плановете са да се намира в град Луковит :)

#18 miroslav99

miroslav99

    Начинаещ

  • Пилоти
  • PipPip
  • 12 posts
  • Град:София

Posted 21.05.2011, 18:44

Това е хубаво че хората се опитват да развиват този спорт,но пичове дали ще имате пари за да направите писта,а и да купите 3 4 картинга както пишете 200 cc ,доста пари ще струва това макар и да са за клас "junior":)

#19 espas

espas

    Новак

  • Пилоти
  • Pip
  • 1 posts
  • Град:samokov

Posted 03.08.2011, 09:36

Здравейте незнам на какъв етап е проекта за картинг пистата, но реших и аз да споделя моя опит .Аз съм от Самоков град с около 40 000 хиляди жители и до миналата година имах хоби картинг писта, но за съжаление си беше на чиста загуба и се принудих да я затворя и всички сили и средства, а също така и голямото желание което имах отидоха по дяволите. Сега ми останаха само картингите.Накратко как се развиха нещата взехме под наем хале в един от заводите асвалтирахме го срещу 20 000лева беше 4000 кв.м. в последствие се оказа недостатъчно но все пак вършеше работа.Купихме от Германия картинги на старо но доста запазени за около 12000 лв. 10 броя с двигатели хонда 160 с газови уредби специално за зала.Да не се задимява.Залата я осветихме като искахме да се ползва по всяко време на деня и годината.Боядисахме три тира със стари автогуми в бяло и червено вързахме ги по три оградихми я и я осветихме.Голям мерак беше .Започна да работи .В началото имаше много клиенти, но постепенно останаха най-запалените, но те не достигаха а наема и разходите си текат и след две години мъки фалирахме.Та исках да кажа че картинг писта има смисъл да се прави първо в голям град на собствен терен да няма наемл Мястото да е в самия град асфалта който се ползва да е много равен или ако се прави нов да е със специални добавки за да е по-здрав защото ако е обикновен на завойте стават дупки това го знам от опит. И не на последно място трябва да се привлекат спонсори най-вече чрез рекламни пана.Картинг пистата е много скъпа както за построяване така и за подържане.Картовете също се чупят и доста части трябва да се сменят . На пистата постоянно трябва да има и монтьор.А нали се сещате, че хората като се платят и се качат да карат ги карат като за последно.И без да отчайвам никого мисля, че в малък град картинг писта която сама да се издържа не може да съществува.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users