Jump to content


Photo
- - - - -

Убиха формулата, пичове...


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Bobby

Bobby

    Скудерия Ферари

  • Админи
  • 890 posts

Posted 11.12.2010, 14:06

Или поне й инжектираха смъртоносния вирус, който до 2 години ще я убие:

1.6 литра, 4 цилиндъра, директно впръскване с до 500 бара, 12 000 об/мин, 5 мотора на сезон (за 20 старта).:blink:

Цялата новина:
http://clubs1.bg/novina.php?n=17336

Очевидно след година-две все по-активно ще се увеличи и без това големия ми интерес към ИндиКар и НАСКАР сериите. Там поне, на V8-ците никой не си и помисля да им посегне...

#2 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 11.12.2010, 15:55

Баси простотията, 2012г. няма да карам тогава във Ф1 :)
Аз Голф GTI и тук мога да си връткам!
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#3 yavor

yavor

    TEVA Racing

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • Град:София

Posted 11.12.2010, 23:44

Да бяха поне турбо, а те некви умрели атмосферки дето и скопен ротакс се развърта повече.
Дано се вразумят и оправят правилата.Писна ми постоянно да ги променят.
Posted Image

#4 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 13.12.2010, 09:47

Да бяха поне турбо, а те некви умрели атмосферки дето и скопен ротакс се развърта повече.
Дано се вразумят и оправят правилата.Писна ми постоянно да ги променят.

Ще ги сменим! :)
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#5 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 15.12.2010, 16:03

Или поне й инжектираха смъртоносния вирус, който до 2 години ще я убие:

1.6 литра, 4 цилиндъра, директно впръскване с до 500 бара, 12 000 об/мин, 5 мотора на сезон (за 20 старта).:blink:



Е, ако това не я убие, гледай какво ще стане след края на следващия сезон. Тогава ФИА ще реши, че:

- всички шасита трябва да се правят от сомалийска компания (с цел подкрепа на страните от третия свят и допълнително снижаване на разходите);

- двигателите ще се произвеждат от ДП "Беларус" (поради голямата им издръжливост и непретенциозност към масла и горива, както и с цел допълнително снижаване на разходите);

- разхода на гориво ще бъде смъкнат с нови 65% (с новите правила бутона на KERS ще се използва в продължение на минимум 2 минути на обиколка, с което, незнайно защо, от ФИА твърдят, че допълнително се снижават разходите)

- ще се вграждат соларни панели в задното и предното крило на болидите, както и на вятърни турбини, поставени на изхода на въздушния поток, генериран от F-duct (целта на ФИА е подкрепа на "зелените технологии" и добива на енергия от възобновяеми източници, както и допълнително снижаване на разходите)

- отборите ще имат право да участват с двама пилоти в един старт, само ако те управляват един и същ болид (на стартовата решетка няма място за повече от 76 болида, след включването на полу-професионалните тимове от България, Камчатка и Великденските острови, като, освен всичко друго, това допълнително снижава разходите)

- пилотите ще са задължени да използват всичките седем типа сухи гуми в едно състезание (с цел допълнително снижаване на разходите, всички смеси, с изключение на най-мекия тип, са направени от рециклирани автомобилни седалки. Най-меката смес се произвеждат в индийската фабрика на официалния доставчик на гуми - сръбската компания "Tigar" - и в нея са вложени различни отпадъчни материали от производството на презервативи)

- точковата система ще бъде променена по следния начин - всички пилоти от 1-во до 75-то място вземат по 25 точки. Последният, 76-ти поред, пилот получава 24 т. (това ще мотивира участниците да не бъдат последни, като в същото време ще ги накара да избягват рисковете при изпреварвания, които могат до доведат до инциденти, както и ще се допринесе за допълнително снижаване на разходите)

- шампион става пилотът, спестил най-много гориво през сезона (с цел запазване на интригата за зрители и фенове на моторните спортове до самия финал на сезона, както и с цел мотивация за допълнително снижаване на разходите)

- .......
:(
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#6 yavor

yavor

    TEVA Racing

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • Град:София

Posted 15.12.2010, 17:17

:D :D :D
Гено, къртиш!!!
:D :D :D
Posted Image

#7 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 15.12.2010, 17:53

xaxaaxxaax :D

#8 gitbul

gitbul

    TNT-Pushing Unlimited

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

Posted 17.12.2010, 09:32

Поглед в бъдещето... Flash forward...... 2014 г.

23 ноември 2014 г.
Монако
специално интервю на Иван Тенчев със шампиона във Формула 1 – Фернандо Алонсо

ИТ : Фернандо, поздравления за титлата през този доста напрегнат сезон! Как се чувстваш на върха в моторния спорт?

ФА: Благодаря ти, Иван! Това е шестата ми титла, но се чувствам сякаш я печеля за първи път!

ИТ: Ферари се справи изключително добре с конкуренцията на основните тимове в лицето на Ред Бул , МакЛарън, Протон и УАЗ. Какво беше основното ви предимство пред останалите?

ФА: Да, сезонът бе успешен и за тима, тъй като спечелихме всичките три състезания през годината и завършихме на първо място при отборите. Нашите съперници дадоха всичко, на което са способни, но мисля, че ние бяхме с един ход пред тях във всеки старт. Колкото до предимствата на Ферари, мисля, че в основата им стои преди всичко отборния дух и желанието за победа. Използвам случая да благодаря на Фелипе за подкрепата през сезона.

ИТ: Да се върнем към началото на годината! В първия старт имахте трудности с настройките на болида и най-вече с темпото в дълга серия от обиколки с два от типовете гуми. Как успяхте да се справите с грейнинга при ниските температури в Сибир?

ФА: Да, наистина, сезонът не започна обещаващо. Още в първите свободни тренировки осъзнахме, че имаме проблем със загряването на някои типове гуми, но все пак успяхме да направим добра квалификация. В хода на състезанието, инженерите от бокса решиха да рискуваме и качихме Фелипе върху задното крило на болида. Помощта му се оказа решаваща, тъй като триенето на задните гуми в подметките на съоборника ми успя да ги спаси от бързо износване и те издържаха цели седем обиколки. В същото време, позицията на Фелипе върху соларните панели се оказа не толкова лоша, предвид сравнително мрачното време в Чукотка през целия уикенд.

ИТ: Във Виетнам Ферари също се представи добре, макар ти да завърши втори, след пилота на новака в първенството – отбора на Арсенал (Казанлък). Но това, което наистина впечатли всички бе представянето ти на легендарната „Спа“. Какво се случи тогава? Много специалисти все още не могат да обяснят на какво се дължеше огромната разлика между Ферари и останалите тимове. Трябва да има някаква причина, за да успеете да затворите втория болид с почти осемнадесет обиколки...

ФА: Ок, Иван, тъй като това ще бъде последният ми сезон във Формула 1, ще си позволя да издам „тайната“ на нашия успех в Белгия. Всъщност, всичко стана малко случайно, но това не ни попречи да се възползваме от новото си предимство по най-добрия начин. Истината е, че по време на спускането към Червената вода, както и в целия сектор между 7-ми и 17-ти завой, просто изключвах от скорост! Това е. Нищо повече.

ИТ: (безмълвен, с широко отворени очи)

…..........
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Posted Image

#9 BoRkY

BoRkY

    BMW Kart Team Challenge

  • Пилоти
  • PipPipPipPipPip
  • 666 posts

Posted 17.12.2010, 15:53

Браво Гено :)

#10 Kose Bose

Kose Bose

    www.kosebose.com

  • ОК / ДК
  • 960 posts
  • Град:Plovdiv

Posted 19.12.2010, 15:11

Добре добре! Бачо Гено отново е влезъл във филма! Много реално го разказва! :)
www.kosebose.com
НЕОНОВИ РЕКЛАМИ

#11 CrAsH

CrAsH

    Професионалист

  • Пилоти
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • Град:София

Posted 20.12.2010, 23:16

Тва за Гранд При на Сибир най ме изкефи :)

#12 Derrickhaway

Derrickhaway

    Новак

  • На изпит
  • Pip
  • 1 posts
  • Град:Istanbul

Posted 23.09.2017, 08:55

Всем привет!
Нашел Приколы с Фото на этом сайте: http://coolsoda.ru :
15 самых удивительных ресторанов «Макдоналдс»
10 самых быстрых в мире плавательных средств, поражающих воображение http://coolsoda.ru/f...obrazhenie.html
http://coolsoda.ru/f...-albinosov.html
http://coolsoda.ru/f...abrya-2014.html




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users