Jump to content


JAGUAR's Content

There have been 22 items by JAGUAR (Search limited from 29.03.2023)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#6690 Нов модел картинг на картинг писта Варна

Posted by JAGUAR on 17.03.2011, 14:38 in Виница, Варна

Е, какво не ти ли харесват ?

Като ги гледам в интернет ми харесват, но още не съм ги карал.

А на теб не ти ли харесват?



#6672 Нов модел картинг на картинг писта Варна

Posted by JAGUAR on 10.03.2011, 23:17 in Виница, Варна

Аз че пия - пия. И то както си му е реда - повечко, ама ти не разбра ли, че се майтапа бе.
Мислиш ли че незнам колко к.с. са и какво представляват? Ясно е, че Соди правят може би най-добрите ренталки, ама чак "полупрофесионален" да го наричат :blink: - малко като на федерацията "четиритактов профи шампионат" :lol: :lol: :lol: - НА БАБА ИМ ХВЪРЧИЛОТО (имат си картинги, пистички и си правят реклама хората).
Борко пък от незнам къде ми пише за MS kart, като преди това никъде не става въпрос за тях (май и той си е пийнал).
Понеже явно Соди са едни от най-добрите ренти и Шуми е оборудвал пистата си в Керпен с такива и виждаш ли "това била предпочитаната машина от Михаел Шумахер - Шуми" (ех, ако участваха в Ф1 със собствен болид и там щеше за тях да кара). Предпочитана машина, ама да продава на децата обиколки. Той тренира с Tony Kart, понеже му плащат най-добре, за да ги рекламира (особено преди да се върне във Ф1 - има много филмчета в мрежата). А Боби с тая Wikipedia ме разби...
Айде, че опомрачихме на хората темата с прекрасната новина.

Първото мнение е написано за реклама, затова не се чуди на "предпочитана машина от М.Ш.". :)
А като чуя/прочета за "четиритактов профи шампионат" и ми идва да повърна! Понеже предния ден имаше кръг от зимния шампионат, мога да кажа, че зимния шампионат на Лаута е в пъти по-хубаво състезание(шампионат) от 4т. профи, където правилата се измислят на момента според настроението и накъде духа вятъра. :angry:

С новите картинги ще се провеждат месечните финали! :huh:



#5921 ВТОРИ ЗИМЕН! ВТОРИ КРЪГ

Posted by JAGUAR on 27.11.2010, 20:03 in Зимен шампионат Лаута

На мен лично този регламент не ми харесва.
При тези изравнени картинги, умения на пилотите и килограмите им, 5 секунди трудно се свалят за 5 обиколки(няма и спирания в бокса). Така почти няма да има битки! От заглавието на състезанието разбирам, че това е идеят на състезанието, не е лоша, но много повече ми харесва варианта да се "ръгаме" с другите пилоти :lol:

Късмет, че регламента на първия кръг беше такъв какъвто беше. B)



#5803 ВТОРИ ЗИМЕН ШАМПИОНАТ

Posted by JAGUAR on 20.11.2010, 17:08 in Зимен шампионат Лаута

Аре бе, нали беше 10ч. Пак ли трябва да ставам по нощИте та да сколасам.
Последно: 9ч или 10ч?

Да не идваш от Варна? :P



#5792 ВТОРИ ЗИМЕН ШАМПИОНАТ

Posted by JAGUAR on 19.11.2010, 16:43 in Зимен шампионат Лаута

28. Валентин Чолаков - Варна
29. Румен Чолаков - Варна



#5761 ВТОРИ ЗИМЕН ШАМПИОНАТ

Posted by JAGUAR on 17.11.2010, 20:38 in Зимен шампионат Лаута

22. Георги Маринов - Варна
23. Жеко Христов - Варна
Може още двама да участват, но това ще уточня по-късно.

Ще може ли малко повече информация за отборите?
1. Ако участва само един пилот от отбора, носи ли точки за отбора?
2. Може ли да се сменят пилотите в отборите(ако да как, колко пъти)?



#5531 ВТОРИ ЗИМЕН ШАМПИОНАТ

Posted by JAGUAR on 27.10.2010, 12:28 in Зимен шампионат Лаута

Да взема да се запиша и аз - Валери Василев.



#3207 Картинги

Posted by JAGUAR on 08.05.2010, 21:35 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

Според мен вие сте късметлии! Други нередности освен системата за спирачките имате ли?

Кризата да взема да си ходи вече, че мисля да идвам в Пловдив, с вас да карам или поне да видя, какво е положението при вас. ;) B) Загубих всякакъв интерес да се състезавам тук(във Варна). :angry:



#3194 Картинги

Posted by JAGUAR on 07.05.2010, 09:24 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

Във Варна я няма тази система. :)



#3191 Картинги

Posted by JAGUAR on 06.05.2010, 13:48 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

Можеш ли да ми обясниш за какви системи на спирачките става въпрос? :unsure:



#3185 Картинги

Posted by JAGUAR on 04.05.2010, 16:29 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

Във Варна на първото състезание(за март месец) Цонев бра голям срам. :huh:
Положението беше долу горе следното. Не повече от 10 картинга. 5 се ремонтират за да направят 1-2 обиколки, другите 5 май вървяха добре. Състезанието свърши след 14ч. - на суха писта! За да имаше някаква честност се направиха третина финали :D в които участваха отпаднали(поради техн. причини) и завършили 4-ти 5-ти. За финала едвам събраха 7 картинга.
След състезанието Цонев подгони служителите да сглобяват новите картинги(до този момент всички картинги бяха стари).

Добрата новина е, че при нас има няколко нови рами(повечето стари също не са много криви).

Тази събота и неделя имахме няколко(6-7) нови картинга, но не са разработени и бяха с ограничител(от производителя).
Новите картинги добре набират с новите съединители, добре завиват с новите рами, но максималната им скорост малка(по мое мнение с поне 10км/ч.). Имаше 1-2 изключения, първите сглобени картинги, които вървят доста, но в общия случей е новите картинги бавни, старите бързи. Това беше причината за недоволството на повечето участници и хората дощли с тях.
В квалификацията при малките имаше разлика м/у първия и последния 10 секунди. :blink: Аз в квалфикацията карах два различни картинга по 1 бърза обиколка и времената ми бяха с 5 секунди разлика.

В неделя не ходих на състезанието, но разбрах, че е било същата работа.

Та затова попитах, какво е положението на Лаута и как са минали състезанията.



#3177 Картинги

Posted by JAGUAR on 04.05.2010, 08:17 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

След подмяната на двигателите тази година имали ли сте проблеми по време на състезанията?
Имам предвид част от картингите да са били със старите двигатели и да са имали по-голяма максимална скорост от картингите с нови двигатели, поради това че са ограничени докато навъртят малко километри?



#2953 Картинг писта Шумен

Posted by JAGUAR on 19.04.2010, 08:00 in Общи дискусии за картинг

И двамата са от пистата. :) Така че почти няма значение, кой ще вдигне. ;)



#2784 Картинг писта Шумен

Posted by JAGUAR on 16.04.2010, 11:57 in Общи дискусии за картинг

За да не се чудите и да не гадаете ще споделя информацията, която имам аз.

Картинг пистата в Шумен е направена 2008 ако не се лъжа. Преди това същите хора пускаха 2 картинга на две, кръгли асвалтирани площадки, намиращи се до мото друма. Втората писта която е пуснал Краси в сайта е бивша соц. писта за състезания с мотори.
Новата картинг писта разполага с 5-6 картинга 200сс 6,5HP. Картингите са стари, но поддържани в добро състояние и вървят доста прилично. Пистата разполага с времеизмервателна система, но за сега все едно няма, защото имат проблем с нея(ту отчита, ту не). Има светофар. Не съм сигурен но май разполагат с един 270сс. Възнамеряват да имат повече картинги и да организират състезания, но засега това е състоянието - нямат поток от клиенти като на Варна и Пловдив(например).
За сега (почти)не организират състезания, защото повечето клиенти нямат добра култура на каране и биха потрощили картингите.
Аз съм организирал няколко състезания там(преди 2 години) с хора от Варна и Шумен, но на нас са ни дали, защото не се блъскаме и знаем как да караме. Разбира се участниците в този форум(тези които познавам) също биха могли да си направят състезание защото ще се повторя могат да карат. ;)
Пистата не е широка, но позволява изпреварване. Посоката на движение е обратна на часовниковата(за Краси и Боби) :P След правата, S образния завой би могъл да се вземе с максимална скорост, но не мисля че това е най-бързото минаване, след това следва обратен завой.
Относно това колко се кара на пистата. До колкото знам когато е топло и не вали има клиенти. Рядко се случва да се наложи да чакаш за да караш. Бих казал средна посещаемост. Състезателни машини не се карат там или са единични случаи.
Една обиколка се прави за около 42 секунди и струва 1 лев.
Пистата има заведение(закрита и открита част).
Според мен собствениците са свестни и точни хора.

п.п. До Варна, това е най-близката свястна писта, която аз знам. Поради това, че е по-дълга бих я наредил пред Слънчев бряг.



#2783 Нови писти в сайта

Posted by JAGUAR on 16.04.2010, 11:18 in Новини, проблеми и въпроси за форума, сайта и магазина

Гугъл обнови снимките в района преди време - може би месеци. :P

Понеже ще говоря само за пистата в Шумен, ще пусна нова тема. :)



#2735 Нови писти в сайта

Posted by JAGUAR on 13.04.2010, 14:57 in Новини, проблеми и въпроси за форума, сайта и магазина

Тази в Попово забравих да я спомена. Ако имам път натам ще я проверя. :)



#2722 Цени на картинг пистите

Posted by JAGUAR on 12.04.2010, 18:36 in Новини, проблеми и въпроси за форума, сайта и магазина

Да, но днес като натиснах на пистата го нямаше това инфо, затова попитах. ;)



#2718 Цени на картинг пистите

Posted by JAGUAR on 12.04.2010, 15:38 in Новини, проблеми и въпроси за форума, сайта и магазина

Къде са вкарани, че нещо не разбрах? :huh:



#2539 Дати на финалите

Posted by JAGUAR on 25.03.2010, 17:36 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

Има го - довечера ще се появи на сайта на страницата на шампионата

Още го няма на страницата или аз не мога да го намеря? :unsure:



#2493 Победители в годишните финали на Лаута

Posted by JAGUAR on 23.03.2010, 20:45 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

Привет! Искам да коригирам класирането през годините и имената на шампионите, защото не са точни. Защо забравяте


2005 - Любо Иванов - в шампионата WORLD FORMULA GRAND PRIX
Веселин Дестанов - Любителски шампионат

WF шампионата не се проведе само на Лаута <_< не че умаловажавам постижението на Любо. ;)



#2491 Дати на финалите

Posted by JAGUAR on 23.03.2010, 16:04 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

А има ли някъде нещо написано като регламент? :unsure:



#2464 Дати на финалите

Posted by JAGUAR on 22.03.2010, 08:41 in Lauta Grand Prix - Месечни финали

А някой може ли да даде регламент на състезанията?