Jump to content


Frol's Content

There have been 20 items by Frol (Search limited from 29.03.2023)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#10126 2014 R8 - Хасково - 23.08.2014

Posted by Frol on 25.08.2014, 21:46 in Auto-Kart Championship

Видео:

 

https://www.youtube.com/watch?v=a5cLsn0LUes

https://www.youtube.com/watch?v=4W0GlonT1l0

https://www.youtube.com/watch?v=nq2tnkCKATg

https://www.youtube.com/watch?v=-CEkT4lcMXE


Като за последно




#10107 Конска 12.07

Posted by Frol on 14.07.2014, 17:12 in Auto-Kart Championship

Малко видео от кръга:
Първа серия - камера на трети завой
Първа серия - онборд на Веско

Втора серия - онборд на Веско: https://www.youtube.com/watch?v=AHICAZKTQIE

Втора серия - онборд на Румен: https://www.youtube.com/watch?v=MWPJuG1EwTw
Трета серия - онборд на Румен: https://www.youtube.com/watch?v=07nerm01VII
 

И малко снимки - подиума:
2014-07-12%2016.12.38.jpg
2014-07-12%2016.12.45.jpg
 




#10033 2014 R5 - Пловдив /Лаута/ - 24.05.2014

Posted by Frol on 23.05.2014, 16:57 in Auto-Kart Championship

Дупки за баластите няма. 

Т.е. носим си наши баласти и си ги монтираме кой както намери.
Налягането, предполагам няма да ни оставят да го пипаме, или греша?




#10025 2014 R5 - Пловдив /Лаута/ - 24.05.2014

Posted by Frol on 23.05.2014, 10:37 in Auto-Kart Championship

И да попитам за баластите. Имат нови SODI картове. А имат ли кутии и баласти? Или ще трябва да се оправяме сами със собствени баласти закрепени както намерим за добре?




#10024 2014 R4 - Хасково - 13.04.2014

Posted by Frol on 23.05.2014, 10:21 in Auto-Kart Championship

След първия, в индивидуалното класиране, е голяма гъчканица  :blink:




#10023 2014 R5 - Пловдив /Лаута/ - 24.05.2014

Posted by Frol on 23.05.2014, 10:14 in Auto-Kart Championship

Хайде някой, който е в час, да ми даде информация за броя и номерата на картовете. Това може да спести малко време утре сутрин. Не, че е толкова важно, но все пак...
 

Предполагам. че пистата няма да работи само за нас и на трасето ще има клиенти. Тренировката ще е в "трафик" и при условия на "конкуренция" с клиентите за определен номер карт.

От друга страна, ако сме доста участниците, ще има много серии и всеки ще трябва да кара доста картове.

Всичко това може да доведе до недостиг на време в тренировките за каране на всичките изтеглени на жребия картове. Предложението на Никола май има идея, но да речем да лимитираме тренировките до максимум 2 от по 10 обиколки с два от изтеглените картове.




#9966 2014 R3 - Хасково - 12.04.2014

Posted by Frol on 11.04.2014, 15:13 in Auto-Kart Championship

Във връзка с предложения от Боби маршрут. По мои спомени от преди 4-5 години, отсечката от Първомай до Бяла река е кофти - доста е изровено и има дупки. Една навигация ме прекара от там, та доста попържни отнесе. По-добрият вариант е да се мине от Първомай през кв.Дебър и после Бяла река - там си е нормален пътя. И от там по Е80 до Хасково. Разликата е много малка като километри и време.
Възможно е сега ситуацията да е променена, но тогава беше зле. Ако някой има прясна информация - да казва къде е зле и къде е по-добре.




#9957 2014 R3 - Хасково - 12.04.2014

Posted by Frol on 10.04.2014, 18:41 in Auto-Kart Championship

А бе локацията му е малко на майната си, спрямо центъра на града - не е на пешеходна дистанция, ама това да му е проблема. Бели кахъри. :)
Този край на града ми е непознат. Най-близкото местенце за което се сещам е едно малко семейно хотелче до автогарата, което си има и механа. Хотелчето се казва "Малкият Хан". Има страница във фейса.

Иначе по центъра има къде да се седне, но ще трябват 2-3 трезвеници да ни превозят. ;)

 

Предполагам и от хотела ще могат да ни насочат към някое местенце за хапване и пийване.

 

Благодарско Боби!

Една бира от мен! (или там с каквото ще поливаш)




#9952 2014 R3 - Хасково - 12.04.2014

Posted by Frol on 10.04.2014, 14:47 in Auto-Kart Championship

Само за събота. И пак да отбележа - едната с двойно легло, другата с две отделни. Наясно съм от сайта им, че цените са различни - не е проблем ;)




#9946 2014 R3 - Хасково - 12.04.2014

Posted by Frol on 09.04.2014, 18:28 in Auto-Kart Championship

Дотук, за хотел - Румен и Веско, Никола, аз и Краси. Друг? Дотук 3 двойни стаи. Още ще има ли?

Боби, всъщност аз съм за 2 двойни стаи. Едната с две легла, а другата с едно двойно.




#9927 2014 R3 - Хасково - 12.04.2014

Posted by Frol on 08.04.2014, 11:18 in Auto-Kart Championship

Участвам. :ph34r:  Веско също. :ph34r:

 

Имам предложение да си резервираме по възможност спането в един хотел - ако сме по-голяма група, може и някакво намаление да се изкрънка. Или поне да са наблизо, ако не се получи в един.

 

Отделно, вечерта може да седнем и да полеем "проблемите" от изминалия състезателен ден с "лековити" течности - белким ги поразмием леко  :angry:  :(  :mellow:  :)  :D  :lol:  :P  :wacko:  :blink:, а и да се подготвим за верните трaектории на следващия ден.

 

Можем да си направим процедурните неща за следващия ден. Ще е ясно кой ще кара и кой не - т.е. записването го отмятаме. Теглото също няма да има сериозна промяна - по-скоро ще е нагоре.  :)  Дори можем да си направим и жребия. Така на следващия ден ще можем да съкратим предсъстезателното време и да приключим по-рано. Ще направим по някоя и друга обиколка заради обратната посока и сме готови за старта.  :ph34r:

 

Така ще ни остане време за "инспекция" на Лаута и проверка на "коланните" проблеми - пречи ли колана и има ли той почва у едно състезание.  :rolleyes:

 

П.П. Когато имам яснота :excl: за бройката и типа на стаите (вероятно довечера) ще пиша.




#9907 Инспекция Хасково

Posted by Frol on 07.04.2014, 09:59 in Auto-Kart Championship

Препоръчвам на ОК да вземе окончателно решение и да го публикува. Време е да сме наясно, за да ни остане време за реакция (резервации, планиране на времето и пр.).

 

ОК взема решение, а всеки пилот си решава сам за себе си.

 

С варианта за 2 кръга в един уикенд се получават 4 варианта за участие. На който как' му е кеф - избор голям.  :P

Кой' му е кеф да кара, да пръска време и пари насам-натам и няма по-важни дела - идва и кара и двата дни.  :ph34r: 
Кой' му е кеф да си кара само един ден (по каквито му е кеф на него причини) - избира си единия ден и идва само тогава - няма хотели, няма храна извън дома, няма прахосано време и пари за път. На всичкото отгоре, ако си е избрал втория ден, ще има пресни отзиви от каралите през съботата за това, "дали става работата" - 'щото па то знае ли се.  :unsure:

Па кой му е кеф да си прави нещо по-интересно - прави си го и си му се кефи. Не е наша работа. Не ни занимава.  B)

 

Аз, когато нямам възможност (неотменим и по-важен ангажимент), просто не идвам да карам.  :(

Когато нямам желание (най-вероятно поради кръг на Пола или Бенковски), пак не идвам да карам.  :(

 

Искрено се надявам да няма подводни камъчета, които да провалят предстоящото състезание. Останалото е работа на ОК.
Време е!

 

П.С. Боби, хората, за които споменаваш и сега ги има. И те ще са там, на състезанието, без значение едно- или двудневно.




#9905 Инспекция Хасково

Posted by Frol on 06.04.2014, 23:54 in Auto-Kart Championship

Интересна дискусия се е заформила :)
Правят се сложни калкулации за разходи, хотели, храни и пр.
Моето лично мнение е за два кръга. Така гласувах в анкетата. Причините да предпочитам този вариант са няколко.




#9890 Инспекция Хасково

Posted by Frol on 03.04.2014, 12:46 in Auto-Kart Championship

Резултатите от Хасково са обнадеждаващи ... (за пореден път)   ;)

Тайничко се надявам поне този път нещата да се получат.

 

То, като ще са два кръга, предполагам единия ще е в права, а другия - в обратна посока.
 

Иначе, преди хотела на пистата работеше и не беше скъпо спането там. Сега не знам как е - бачка ли, не бачка ли  :(

"Хотел Ретро Клуб" Хасково - из мрежата може да се намери телефона.
 

Що се отнася до Пловдив, да готино е че са с нови картове, но трябва да побързаме със състезанието, та да се включим дорде са още читави. Че като знам как ги "карат" там - мъка ми става. А за коланите и идея си нямам какво им е влиянието при каране, но все си мисля, че повече ще пречат.

 

Очаквам с нетърпение датата за Хасково. Кара ми се!  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:




#9876 Инспекция Хасково

Posted by Frol on 25.03.2014, 23:52 in Auto-Kart Championship

Краси, по кое време в неделя? Имам желание да дойда. За сега нямам возило и ще се ослушвам за някакъв вариант. Възможно е и Веско да иска да дойде, но не съм сигурен за него.
А дали е добра идея да се ходи там по време на дрифт уикенд - пистата ще е в ужасно състояние.




#9822 2014 R1 - FDKART - 01.03.2014

Posted by Frol on 04.03.2014, 14:29 in Auto-Kart Championship

Относно инцидента на завой 1 - залага 5 лв, че това на снимката е левия страничен борд на 1 карт, а не 2 предни прони на два карта. :)
и още 5 лв, че същият този карт удари със задницата си Salle.

Печелиш! - 

Остава да намериш и от кой и си ОК!




#9713 Календар 2014

Posted by Frol on 24.02.2014, 10:41 in Auto-Kart Championship

Сори, Боби, но дакато напиша поста си и ти си направил това, което исках. Благодарности за което. :)

... любимата ми писта - Благоевград...

Иначе, прогнозите преминаха от превалявания към сухо, хладно време. Явно няма да се кара на мокра писта. :( Заформя се най-обикновено рутинно състезание...

 

Малко извън темата:

Относно 390 кубиковите картове на Pole Position - има идея да ходят към Хасково, но все още май не е окончателно. Доколкото разбрахме, "водят се преговори". От 10-те машини, две ще останат в София, а останалите ще ходят на Хасковската писта. Което е супер. Да, малко е далече, но комбинацията от писта и машини може да се окаже много добра. Остава и да ги поснат в SWS  :ph34r:

Онзи ден врътнахме малко обиколки с двете машинки, които са тук на пистата. Не е това пистата за тези машини. Дори и тези двете трябва да заминат на Хасково. В ниските обороти са доста мудни и се губи идеята, тъй като пистата е много спъната за тях. Силата им е след като се развъртят малко в оборотите, и там вече имат много добър потенциал. На нас ни отвориха малко пистата, като на слизане от двата виража се продължаваше направо, а не се завиваше. Всъщност, тръпката от тази машина, започваше да се появява чак след слизането от виража, на правата, но тя е прекалено къса, за да се развие докрай двигателя.

Би ми било интересно да ги разходя по Кюстендилската или Варненската писти.  ^_^




#9709 Благодарност към шампионите! :)

Posted by Frol on 22.02.2014, 20:33 in Auto-Kart Championship

Крис,
Благодаря ти за добрите думи и от мое име и от името на Веско. Благодаря ти и за подкрепата  :ph34r:, която получавахме от теб през тези два изключително успешни за нас сезона. 
Успех в сформирането / намирането на успешна отборна формация за новия сезон.




#9700 Календар 2014

Posted by Frol on 19.02.2014, 18:06 in Auto-Kart Championship

На Пола има промяна:
https://www.facebook...466822250084782

 

Вече с новите картове на Соди с мотор Хонда 390 с регулиращи се педали.

 

Ама много е объркан този свят... :(   Тези машини биха легнали перфектно на писти от типа на Пловдив, Кюстендил, Хасково та дори и на Конска, ама нейсе - на Пол-а.
Ще е просто картинг идилия....

 

На снимките се виждат 10 машини. Перфектно. :)
Но пистата си е същата. Кофти. :(
Дано измислят някаква по отворена конфигурация. 




#9694 Календар 2014

Posted by Frol on 19.02.2014, 15:56 in Auto-Kart Championship

Прогнозите към момента са за превалявания и в София, и в Пловдив и в Благоевград. Независимо къде ще е, май ще бъде от интересно до нещо като "разбиване" ;)

Моите лични предпочитания са за някоя по-отворена писта - Пловдив, Благоевград, па и за Конска, макар че не работи (то що ли не работи, като гледам какъв юнски февруари е ... ама т'ва е друга тема).
Най-малко ми се кара на Пола. А за Бенковски - само като си помисля, че може и да е мокро, и ми става едно такова ...., а бе хубаво състезание се заформя, за начало на сезона.